Skocz do zawartości

Hydrofobizacja szyby


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

Co to właściwie jest. Przy wymianie szyby polecano mi coś takiego. Czy rzeczywiście to jakiś cud, po którym szyba się nie rysuje, w zimie nie zamarza i jeszcze coś tam opowiadali. Ja osobiście w takie cuda nie wierze, ale może się mylę? Ma ktoś z Was tak zabezpieczoną szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to właściwie jest. Przy wymianie szyby polecano mi coś takiego. Czy rzeczywiście to jakiś cud,

> po którym szyba się nie rysuje, w zimie nie zamarza i jeszcze coś tam opowiadali. Ja osobiście

> w takie cuda nie wierze, ale może się mylę? Ma ktoś z Was tak zabezpieczoną szybę?

Pierwsze raz o czymś takim słyszę, obstawiam, że to taka sama ściema jak pompowanie kół azotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to właściwie jest. Przy wymianie szyby polecano mi coś takiego. Czy rzeczywiście to jakiś cud,

> po którym szyba się nie rysuje, w zimie nie zamarza i jeszcze coś tam opowiadali. Ja osobiście

> w takie cuda nie wierze, ale może się mylę? Ma ktoś z Was tak zabezpieczoną szybę?

tak z ciekawosci jaki koszt takiego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze raz o czymś takim słyszę, obstawiam, że to taka sama ściema jak pompowanie kół azotem.

Jest to tylko pół prawdy. Ja robiłem 2x przed zimą. Przy deszczu jest taki efekt że kropelki wody nie osiadają na szybie, jak na karoserii bo dobrym nawoskowaniu. Ale deszcz to pryszcz - mieszkam w miejscu gdzie bardzo osiada wilgoć na samochodzie i zimą co rano mam skrobanie szyb. Po tym zabiegu szron schodzi praktycznie po przetarciu wycieraczkami, albo delikatnie skrobaczką. Bez tego trzeba było naprawdę mocno przycisnąć skrobaczkę.

Raz zrobili to dobrze (pewnie lepszymi środkami) i efekt utrzymał się przez całą zimę. W drugim aucie po 2 miesiącach zaniknął, więc pewnie jakimś tanim środkiem przelecieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś z Was tak zabezpieczoną szybę?

Mam.

Efekt bardzo fajny i przydatny. Można poruszać się podczas deszczu, po trasie bez użycia wycieraczek. Znakomicie działa w chwili mijania jadących z naprzeciwka ciężarówek. 100% widoczności. Wodna mgła z pod kół duzych pojazdów jest całkowicie nieprzeszkadzająca. Podobnie z jazdą na "zderzaku" poprzedzającego auta. Dobra widoczność bez uzycie wycieraczek.

Wadą tego rozwiązania jest konieczność poruszania się z prędkością od 70km/h, zeby działało skutecznie, wtedy powietrze "zdmuchuje" z szyby cząsteczki wody.

Piórka wycieczaczek muszą być w idealnym stanie. Słabe rozmazują wodę na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to właściwie jest. Przy wymianie szyby polecano mi coś takiego. Czy rzeczywiście to jakiś cud,

> po którym szyba się nie rysuje, w zimie nie zamarza i jeszcze coś tam opowiadali. Ja osobiście

> w takie cuda nie wierze, ale może się mylę? Ma ktoś z Was tak zabezpieczoną szybę?

Czyli identyczny edekt uzyskasz jak sobie nawoskujesz szybę ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to właściwie jest. Przy wymianie szyby polecano mi coś takiego. Czy rzeczywiście to jakiś cud,

> po którym szyba się nie rysuje, w zimie nie zamarza i jeszcze coś tam opowiadali. Ja osobiście

> w takie cuda nie wierze, ale może się mylę? Ma ktoś z Was tak zabezpieczoną szybę?

Ja zastosowalem niewidzialna wycieraczke autolandu. Koszt zdaje sie ok 20 zl za opakowanie i mam je juz przy trzecim aucie (produkt nie ulega przeterminowaniu wg info na butelce).

Z racji tego, ze jestem "szkielko i oko" postanowilem przetestowac, tymbardziej ze koszt byl niewielki.

Swietnie sie sprawdza w trasie. Praktycznie nie uzywam wycieraczek. Dziala tym lepiej im intensywniej pada (latwiej sie robia duze krople) i szybciej jedziesz (sila wiatru zdmuchuje to co jest na szybie).

Zabieg powtarzam co jakis czas po dokladym umyciu szyby. Sa oczyscie lepsze srodki, ale skoro mam jeszcze prawie cala butle tego i sie sprawdza, to nie mam cisnienia na dalsze eksperymenty.

Tutaj pewnie jakis bardziej wyrafinowany srodek jest stosowany stad i cena wyzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zastosowalem niewidzialna wycieraczke autolandu. Koszt zdaje sie ok 20 zl za opakowanie i mam je

> juz przy trzecim aucie (produkt nie ulega przeterminowaniu wg info na butelce).

> Z racji tego, ze jestem "szkielko i oko" postanowilem przetestowac, tymbardziej ze koszt byl

> niewielki.

> Swietnie sie sprawdza w trasie. Praktycznie nie uzywam wycieraczek. Dziala tym lepiej im

> intensywniej pada (latwiej sie robia duze krople) i szybciej jedziesz (sila wiatru zdmuchuje

> to co jest na szybie).

> Zabieg powtarzam co jakis czas po dokladym umyciu szyby. Sa oczyscie lepsze srodki, ale skoro mam

> jeszcze prawie cala butle tego i sie sprawdza, to nie mam cisnienia na dalsze eksperymenty.

> Tutaj pewnie jakis bardziej wyrafinowany srodek jest stosowany stad i cena wyzsza.

środek może być ten sam, wymyślili bajerancką nazwę i koszą za nałożenie hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Racjonalnie to za ~80pln kupisz sobie bardzo porządny środek, którym wysmarujesz wszystkie szyby w

> samochodzie.. i to nie jeden raz

Przy czym generalnie najwiekszy sens to ma na szybie czolowej. Nawet na szklanym dachu juz jakby mniej dziala - przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy czym generalnie najwiekszy sens to ma na szybie czolowej. Nawet na szklanym dachu juz jakby

> mniej dziala - przynajmniej u mnie.

ja bym raczej powiedział, że na bocznych ma większy bo tam syfu podczas jazdy nie zetrzesz, a przód zawsze ma wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym raczej powiedział, że na bocznych ma większy bo tam syfu podczas jazdy nie zetrzesz, a przód

> zawsze ma wycieraczki.

Boczne mam posmarowane juz w dwugim lub trzecim aucie ale oplywajace powietrze jakos nie dziala tak na wode jak na przedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Racjonalnie to za ~80pln kupisz sobie bardzo porządny środek, którym wysmarujesz wszystkie szyby w

> samochodzie.. i to nie jeden raz

Czyli jak oni mowia 120zl za usluge, to chyba dobra cena, a nie przesadzona.

Można samemu kupic za 80zł srodek i samemu sobie wykonać wiele takich usług, albo za jedna zaplacic 120zl ale się nie meczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Boczne mam posmarowane juz w dwugim lub trzecim aucie ale oplywajace powietrze jakos nie dziala tak

> na wode jak na przedniej.

kwestia aerodynamiki auta zapewne, u mnie po wysmarowaniu bocznych szyb przy szybszej jeździe wszystko ''ucieka'' i szyby są idealnie czyste i suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam pytanie czy to działa również w jakimś stopniu na przyklejające się owady. Zawsze po nocnej jeździe autostradą mam pełno rozmazanych owadów na przedniej szybie - prawie nie do usunięcia wycieraczkami. Pomoże to w jakimś stopniu ? Może będą się mniej lepić i łatwiej będzie je usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, ja mam pytanie czy to działa również w jakimś stopniu na przyklejające się owady. Zawsze

> po nocnej jeździe autostradą mam pełno rozmazanych owadów na przedniej szybie - prawie nie do

> usunięcia wycieraczkami. Pomoże to w jakimś stopniu ? Może będą się mniej lepić i łatwiej

> będzie je usunąć

kup sobie psikacz do zmywania owadów i przetrzyj szmata - nic innego ludzkość nie wymyśliła na robale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, ja mam pytanie czy to działa również w jakimś stopniu na przyklejające się owady. Zawsze

> po nocnej jeździe autostradą mam pełno rozmazanych owadów na przedniej szybie - prawie nie do

> usunięcia wycieraczkami. Pomoże to w jakimś stopniu ? Może będą się mniej lepić i łatwiej

> będzie je usunąć

tylko na świeżo będzie łatwiej, potem bez różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jak oni mowia 120zl za usluge, to chyba dobra cena, a nie przesadzona.

> Można samemu kupic za 80zł srodek i samemu sobie wykonać wiele takich usług, albo za jedna zaplacic

> 120zl ale się nie meczyc.

Jasne ok.gif

Można kupić puszkę wosku za "dziesiąt" złoty lub zlecieć uslugę woskowania za "set" złoty.

Jak ze wszystkim smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z jazdą na "zderzaku" poprzedzającego auta. Dobra widoczność bez uzycie wycieraczek.

> Wadą tego rozwiązania jest konieczność poruszania się z prędkością od 70km/h,

Nie, no strasznie rozsądne "jazda na zderzaku, w czasie deszczu, pow. 70km/h" panic.gif

Uwielbiam takich... (tu proszę sobie wpisać, ja nie piszę bo bana dostanę)! czerwona.gifchaja.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dziś w Autojaan w Grudziądzu i robią za: przednia szyba 40pln, z bocznymi 50pln.

Najpierw chciałem ale czesto czyszczę szybę z osadów tłustych przy pomocy mleczka polerującego, więc chyba bym to starł szybko. Ewentualnie pomyślę o bocznych szybach. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytałem dziś w Autojaan w Grudziądzu i robią za: przednia szyba 40pln, z bocznymi 50pln.

> Najpierw chciałem ale czesto czyszczę szybę z osadów tłustych przy pomocy mleczka polerującego,

> więc chyba bym to starł szybko. Ewentualnie pomyślę o bocznych szybach.

Dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to tylko pół prawdy. Ja robiłem 2x przed zimą. Przy deszczu jest taki efekt że kropelki wody

> nie osiadają na szybie, jak na karoserii bo dobrym nawoskowaniu. Ale deszcz to pryszcz -

> mieszkam w miejscu gdzie bardzo osiada wilgoć na samochodzie i zimą co rano mam skrobanie

> szyb. Po tym zabiegu szron schodzi praktycznie po przetarciu wycieraczkami, albo delikatnie

> skrobaczką. Bez tego trzeba było naprawdę mocno przycisnąć skrobaczkę.

> Raz zrobili to dobrze (pewnie lepszymi środkami) i efekt utrzymał się przez całą zimę. W drugim

> aucie po 2 miesiącach zaniknął, więc pewnie jakimś tanim środkiem przelecieli.

Nie prościej stosować odmrażacze w aerozolu? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, no strasznie rozsądne "jazda na zderzaku, w czasie deszczu, pow. 70km/h"

> Uwielbiam takich... (tu proszę sobie wpisać, ja nie piszę bo bana dostanę)!

Trzeba umieć zlosnik.gif. Paliwa jaka oszczędność! i wyprzedzanie z "dziury" aerodynamicznej to pestka hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze raz o czymś takim słyszę, obstawiam, że to taka sama ściema jak pompowanie kół azotem.

Blisko 30 lat temu już sprzedawano RainX, który tak dzialał. Miał tylko jedną wadę - w miejskich korkach przy słabej mżawce można było zarżnąć silnik wycieraczek. Bo nie miałeś pędu powietrza zganiającego wodę z szyby i tworzyła się na niej drobnokroplista "mgiełka". Gdy włączałeś wycieraczki, w pierwszą stronę jeszcze miały poślizg, ale wracały już po suchej szybie, która przez ten środek silnie hamowała pióra wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.