Skocz do zawartości

Wrak po 100 kkm...


awruK

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi w ręce Auto świat. A w nim test na 100 tys Subaru XV 2,0D.

O tym, że subaru ma problemy ze sprzęgłem już słyszałem. W testowanym egzemplarzu po dystansie testowym na wykończeniu był drugi komplet. Jednak w osłupienie wprawiło mnie co innego. Nadtopione dwa tłoki i mocno zjechana gładź cylindrów. Silnik długo już by nie pożył... O niedoróbkach w środku nie wspomnę. I teraz pytanie. Gdzie ta japońska jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpadł mi w ręce Auto świat. A w nim test na 100 tys Subaru XV 2,0D.

> O tym, że subaru ma problemy ze sprzęgłem już słyszałem. W testowanym egzemplarzu po dystansie

> testowym na wykończeniu był drugi komplet. Jednak w osłupienie wprawiło mnie co innego.

> Nadtopione dwa tłoki i mocno zjechana gładź cylindrów. Silnik długo już by nie pożył... O

> niedoróbkach w środku nie wspomnę. I teraz pytanie. Gdzie ta japońska jakość?

czy w tym aucie olej się wymienia co 30 tys. km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem. To jest jakaś manipulacja, przecież na AK tak zachwalają Subaru.

Benzynowe, które nie jadą. Będę regularnie dawał na mszę w podzięce, że jednak nie zdecydowałem się na Subaru.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem. To jest jakaś manipulacja, przecież na AK tak zachwalają Subaru.

Powiem więcej - wg. AK to najlepsze auta!

AWD, boxer, szyby bez ramek - cud na kołach! Niestety zachwalane cuda stylistycznie pozostały w latach 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpadł mi w ręce Auto świat. A w nim test na 100 tys Subaru XV 2,0D.

> O tym, że subaru ma problemy ze sprzęgłem już słyszałem. W testowanym egzemplarzu po dystansie

> testowym na wykończeniu był drugi komplet. Jednak w osłupienie wprawiło mnie co innego.

> Nadtopione dwa tłoki i mocno zjechana gładź cylindrów. Silnik długo już by nie pożył... O

> niedoróbkach w środku nie wspomnę. I teraz pytanie. Gdzie ta japońska jakość?

Zapewne nie w technologii diesla, ktorej nawet i europejskie firmy nie moga podolac. Subaru z dieslem po prostu sie nie kupuje.

Jakie tam sa niedorobki srodka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Benzynowe, które nie jadą.

2.0 n/a ma identyczne przyspiesznie 0-100km/jak diesel

poza tym w palecie subaru sa modele z 2.0 DIT...

> Będę regularnie dawał na mszę w podzięce, że jednak nie zdecydowałem się

> na Subaru.

a ja regularnie juz daje na msze ze jezdze subaru zamiast audi ktore mialem kupic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne nie w technologii diesla, ktorej nawet i europejskie firmy nie moga podolac. Subaru z

> dieslem po prostu sie nie kupuje.

> Jakie tam sa niedorobki srodka ?

Ja bym powiedział wiecej - Japończyków z dieslem sie nie kupuje. Toyota tez ma niespecjalnie diesle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem więcej - wg. AK to najlepsze auta!

> AWD,

jest

> boxer,

jest ale dla traktorzystów

> szyby bez ramek

Do twojej informacji ostatnim subaru bez ramek byl forester i takie mam tongue.gifzlosnik.gif

> - cud na kołach! Niestety zachwalane cuda stylistycznie pozostały w

> latach 90.

icon_eek.gif mozesz jasniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I w związku z tym zamówiłeś Mitsu z dieslem od VW. Chyba najbardziej awaryjnym w historii tej marki

Jak na razie zrobiłem 10kkm i nie mogę tego potwierdzić. Poza tym one były chyba awaryjne tylko do 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.0 n/a ma identyczne przyspiesznie 0-100km/jak diesel

Ale nie jedzie. Katalog katalogiem a tyłek mówi, że to nie przyspiesza.

> poza tym w palecie subaru sa modele z 2.0 DIT...

A co to? Masz na myśli turbobenzyny? Owszem, Forek XT jest fantastyczny ale palił mi 16l i cenowo był poza budżetem. A w XV nawet nie ma takiego silnika.

> a ja regularnie juz daje na msze ze jezdze subaru zamiast audi ktore mialem kupic....

Czego byśmy nie kupili, Kościół się cieszy. wink.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to byloby na tyle

Auto mam od miesiąca. Trudno żebym więcej zrobił. Ale spokojnie, ani się obejrzysz a będę tu test po 100kkm wstawiał.

ok.gif

Nie słyszałem żeby się całe silniki od VW rozpadały. Siadał głównie osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na razie zrobiłem 10kkm i nie mogę tego potwierdzić. Poza tym one były chyba awaryjne tylko do

> 2009 roku.

I niech Ci jeździ dalej bezawaryjnie. Tylko dziwna ta Twoja radość że nie wpakowałeś się na potencjalną minę od Subaru pakując się jednocześnie w jeszcze większą potencjalną minę od Mitsu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie słyszałem żeby się całe silniki od VW rozpadały. Siadał głównie osprzęt.

Teraz już powinno być OK.

Ale kiedyś się zdarzało, mielismy "kilka" przypadków tu korba bokiem wyszła tu głowica tu osprzęt.... Ale poprawiali wiec może będzie lepiej...

Pozatym każdy egzemplarz jest inny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I niech Ci jeździ dalej bezawaryjnie. Tylko dziwna ta Twoja radość że nie wpakowałeś się na

> potencjalną minę od Subaru pakując się jednocześnie w jeszcze większą potencjalną minę od

> Mitsu

Koszt naprawy i dostępność części robi różnicę. W Subaru jak się posypie silnik jestem skazany na ASO za 30kPLN lub na ledwie kilka serwisów które to ogarniają za niewiele mniejsze pieniądze. Tymczasem tedeika naprawi każdy kowal na częściach z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz już powinno być OK.

> Ale kiedyś się zdarzało, mielismy "kilka" przypadków tu korba bokiem wyszła tu głowica tu

> osprzęt.... Ale poprawiali wiec może będzie lepiej...

> Pozatym każdy egzemplarz jest inny

2010 to już chyba silnik po poprawkach. Przynajmniej trzymam za to kciuki.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie jedzie. Katalog katalogiem a tyłek mówi, że to nie przyspiesza.

To jak skrzynia biegów boli to zamówić z automatem

> A co to? Masz na myśli turbobenzyny? Owszem, Forek XT jest fantastyczny ale palił mi 16l i cenowo

Ile ???

nowe forkiem turbo na wyprawach do rimini czy armenii mieściły się w 11l a nie brakowało tam błota, bardzo stromych kilkugodzinnych podjazdów po kamieniach czy szybkich przylotów autostradowych z lustrami na dachu.

> był poza budżetem. A w XV nawet nie ma takiego silnika.

> Czego byśmy nie kupili, Kościół się cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak skrzynia biegów boli to zamówić z automatem

Dalej nie jedzie - sprawdzone. Najlepiej to tam jeździ XT i diesel z automatem w Outbacku.

Ta ostatnia konfiguracja jest naprawdę genialna. Zanim się zepsuje zapewne dostarczy wiele radości.

> Ile ???

Dobra, troszkę upalałem. shhh.gifwink.gif

> nowe forkiem turbo na wyprawach do rimini czy armenii mieściły się w 11l a nie brakowało tam błota,

> bardzo stromych kilkugodzinnych podjazdów po kamieniach czy szybkich przylotów autostradowych

> z lustrami na dachu.

To jak na taki teren nieźle. Mi bardziej chodziło o autostrady, a tam ten samochód z 10 wypije na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszt naprawy i dostępność części robi różnicę. W Subaru jak się posypie silnik jestem skazany na

> ASO za 30kPLN lub na ledwie kilka serwisów które to ogarniają za niewiele mniejsze pieniądze.

> Tymczasem tedeika naprawi każdy kowal na częściach z Allegro.

Mitsu też jest drogi. Jeden z moich pracodawców miał chyba nawet z tym samym dieslem. To strasznie przeklinał na ceny. Do tego to nie jest do końca taki sam silnik jak w VW. Ale nieważne - niech Ci służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mitsu też jest drogi. Jeden z moich pracodawców miał chyba nawet z tym samym dieslem. To strasznie

> przeklinał na ceny.

Pewnie nie miał wcześniej Chevroleta. zlosnik.gifwink.gif

> Do tego to nie jest do końca taki sam silnik jak w VW. Ale nieważne -

> niech Ci służy.

Mam nadzieję. Jak na razie jest nieźle. W wolnej chwili napiszę krótki test. Do tej pory zaskoczyło mnie spalanie - na autostradzie jest ok. 1-2l poniżej moich oczekiwań.

boje_sie.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpadł mi w ręce Auto świat. A w nim test na 100 tys Subaru XV 2,0D.

> O tym, że subaru ma problemy ze sprzęgłem już słyszałem. W testowanym egzemplarzu po dystansie

> testowym na wykończeniu był drugi komplet. Jednak w osłupienie wprawiło mnie co innego.

> Nadtopione dwa tłoki i mocno zjechana gładź cylindrów. Silnik długo już by nie pożył... O

> niedoróbkach w środku nie wspomnę. I teraz pytanie. Gdzie ta japońska jakość?

Zapytaj kol. ppmarian ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpadł mi w ręce Auto świat. A w nim test na 100 tys Subaru XV 2,0D.

> O tym, że subaru ma problemy ze sprzęgłem już słyszałem. W testowanym egzemplarzu po dystansie

> testowym na wykończeniu był drugi komplet. Jednak w osłupienie wprawiło mnie co innego.

> Nadtopione dwa tłoki i mocno zjechana gładź cylindrów. Silnik długo już by nie pożył... O

> niedoróbkach w środku nie wspomnę. I teraz pytanie. Gdzie ta japońska jakość?

To chyba kara za kupienie Subaru w wersji Diesel zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpadł mi w ręce Auto świat. A w nim test na 100 tys Subaru XV 2

> Nadtopione dwa tłoki i mocno zjechana gładź cylindrów. Silnik długo już by nie pożył... O

> niedoróbkach w środku nie wspomnę. I teraz pytanie. Gdzie ta japońska jakość?

Z japonskich tylko Honda i Toyota sie licza, reszta to wg mnie fordziarstwo.

( W sumie Ford tez samochod, i sa tacy co Fordami robia niezle kilometry,wiec..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Benzynowe, które nie jadą. Będę regularnie dawał na mszę w podzięce, że jednak nie zdecydowałem się

> na Subaru.

To ja się też pomodlę przy okazji. Chociaż mnie od słynnej marki na "S" odstraszył sam serwis. Jeszcze nie kupiłem a już zostałem "olany" przez pana w ASO, po czym uraczył mnie kilkoma bzdurami (okazało się, że ja wiem więcej na temat XV niż on facepalm%5B1%5D.gif) i na koniec zobaczyłem ceny serwisu boje_sie.gifpanic.gif Dobrze, że mnie karetka nie zabrała.

Rozum zwyciężył nad sercem i za nieco mniejszą kasę kupiłem sympatyczne Suzuki i jestem mega zadowolony. W cenie przeglądu subaru, mam przegląd i full ubezpieczenie (tak z grubsza licząc) bananaevil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.