Skocz do zawartości

Nowy renault Espace


Rado_

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak wam sie podoba? (Konik nie musi odpowiadać )

> Chyba przekombinowany, ale przynajmniej nie wygląda jak poprzedni tojtoj

Kolejny VAN bez przesuwnych drzwi z tylu... Dla kogo to produkuja, bo chyba nie dla rodzin z dziecmi?

Ale w sumie teraz takie czasu - po zakonczeniu produkcji C8/807 chyba tylko Sharan poszedl po rozum do glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny VAN bez przesuwnych drzwi z tylu... Dla kogo to produkuja, bo chyba nie dla rodzin z

> dziecmi?

> Ale w sumie teraz takie czasu - po zakonczeniu produkcji C8/807 chyba tylko Sharan poszedl po rozum

> do glowy.

Nie wiem co jest nietypowego dla rodziny z dziećmi ze musi mieć drzwi przesuwane w samochodzie?

Dzieciaki nie wyjdą przez normalne dzwi czy co ?

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co jest nietypowego dla rodziny z dziećmi ze musi mieć drzwi przesuwane w samochodzie?

> Dzieciaki nie wyjdą przez normalne dzwi czy co ?

Nie mają wyczucia, a np. w Galaxym tylne drzwi są większe od przednich i jak dziecko wysiada z rozmachem... to sam wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co jest nietypowego dla rodziny z dziećmi ze musi mieć drzwi przesuwane w samochodzie?

> Dzieciaki nie wyjdą przez normalne dzwi czy co ?

Jak byłem mały rodzice mieli 126p, później 125p i powiem Ci, że dumny jestem, bo bez problemu wchodziłem i wychodziłem. Moze teraz dzieci rodzą się inwalidami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co jest nietypowego dla rodziny z dziećmi ze musi mieć drzwi przesuwane w samochodzie?

> Dzieciaki nie wyjdą przez normalne dzwi czy co ?

To nie tak, że jest coś nietypowego. Po prostu tylne przesuwne drzwi są dużo bardziej wygodne od klasycznych drzwi otwieranych. Szczególnie w samochodach takich jak (mini)vany, które są nieco wyższe i do których małe dzieci się wkłada - zanim nauczą się samodzielnie wdrapywać do fotelika.

Przesuwane drzwi to łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie, mniej kłopotów na ciasnych parkingach oraz mniejsze szanse na obicie drzwiami samochodu obok, o czym koledzy już wczesniej pisali.

5 lat temu przesiadłem się z klasycznego kombiaka do minivana i byłem zaskoczony tym, jak dużą różnicę w użytkowaniu dają przesuwane drzwi tylne. Obecnie szukam sobie kolejnego minivana i jednym z głównych kryteriów, gdy wybierałem model, była właśnie obecność przesuwanych drzwi.

Może teraz będę miał elektrycznie przesuwane, kto wie.....

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydki nie jest.

Co do felg, to się zgadzam, przegięli z rozmiarem. Na 17 lub 18 calowych spokojnie by dawał radę.

Ciekaw jestem zdjęć wnętrza oraz rozwiązań z kategorii "ergonomia", bo dla mnie to najważniejsza kategoria w tym rodzaju aut.

Ze zdjęć Espace wygląda raczej na konkurenta S-Maxa a nie Sharana.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co jest nietypowego dla rodziny z dziećmi ze musi mieć drzwi przesuwane w samochodzie?

> Dzieciaki nie wyjdą przez normalne dzwi czy co ?

otworz szeroko drzwi (tak żeby wyjac dziecko z fotelika) na ciasnym parkingu pod marketem... nie da się otworzyć drzwi no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie spotkałem ciasnego parkingu pod marketem, zawsze na końcu jest dużo wolnego miejsca

To nie ma znaczenia, bo jeśli tam staniesz to i tak po powrocie okaże się, że obok jakiś idiota zaparkował na styk.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie parkuj w ciasnych miejscach.

ja nie parkuje, ja parkuje zawsze na końcu parking jak najdalej od wejścia...

ale mowie o przeciętnych ludziach, zawsze się pchają blisko tam gdzie tłok - stąd bardziej by docenili drzwi przesuwane ok.gif

poza tym ja nie mam dzieci i tylnych drzwi ani bagażnika w moim kombi nie używam raczej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> otworz szeroko drzwi (tak żeby wyjac dziecko z fotelika) na ciasnym parkingu pod marketem... nie da

> się otworzyć drzwi

Ja tam jakoś dawałem i daje radę.

Ale oczywiście argumenty do mnie przemawiają, zwłaszcza ten z obijaniem.

Natomiast nadal uważam ze drzwi przesuwne nie są koniecznością, tym bardziej ze szpecą auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam jakoś dawałem i daje radę.

> Ale oczywiście argumenty do mnie przemawiają, zwłaszcza ten z obijaniem.

> Natomiast nadal uważam ze drzwi przesuwne nie są koniecznością, tym bardziej ze szpecą auto.

ja akurat tylnych drzwi prawie w ogole nie używam, ale jak już jezdze wieksza ekipa to wole zdecydowanie przesuwane - dla mnie maja więcej zalet ok.gif ale to już chyba subiektywna ocena smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie odruchowo dążą do zbijania się w grupy 😀

Co powoduje dodatkowe frustracje.

Bo jak staniesz na końcu parkingu - a zakładamy, że vanem podróżuje się z dziećmi - to trzeba z małymi dzieciakami przez cały ten parking przejsć. Co dla nich łatwe nie jest i masz potem szansę, że się zmęczą w połowie zakupów. A jeszcze trzeba przez cały parking z nimi wrócić (niosąc je zwykle pod pachą). Potem trzeba tę trasę pokonać kolejny raz w obie strony, bo ostatnio markety odkryły że wygodniej im jest zostawić wiaty dla wózków tylko przy wejściu.

Więc jak już przejdziesz czterokrotnie cały wielki parking z dzieckiem pod pachą to i tak na końcu odkrywasz, że obok stanął jakiś osioł i zablokował Ci drzwi, którymi musisz dzieciaka do auta włożyć. Cały trud na marne. No i jak mu wtedy swoimi drzwiami w bok nie przyłożyć?

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie co twierdzi: że też się psują czy że to jeden z lepszych na rynku

Że jeżeli kupować espaca to wyłacznie z 2,0 150 KM dieslem...

co prawda ma dobra opinię o 170 KM turbobenzynach ale spalanie jest wyraźnie wyzsze a przy używce róznicy w cenie większej nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co jest nietypowego dla rodziny z dziećmi ze musi mieć drzwi przesuwane w samochodzie?

> Dzieciaki nie wyjdą przez normalne dzwi czy co ?

Wyjdą. Ale jak się kupuje vana, który poza wożeniem dużej rodziny nie nadaje się do niczego innego to logicznym jest żeby to jedno zadanie spełniał najlepiej. A przesuwane drzwi są dużo wygodniejsze. Chociażby w sytuacji jak jest ciasno zaparkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam jakoś dawałem i daje radę.

> Ale oczywiście argumenty do mnie przemawiają, zwłaszcza ten z obijaniem.

> Natomiast nadal uważam ze drzwi przesuwne nie są koniecznością, tym bardziej ze szpecą auto.

Tak mówią ci którzy nigdy takich drzwi nie mieli zlosnik.gif A jeszcze przesuwane elektryczne to już jest to. Jak kupuję samochód za przeszło 100 kpln to ma mieć wszystko co mi jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mówią ci którzy nigdy takich drzwi nie mieli

Hm ja kiedys miałem i nie wspominam to jako specjalny szał...

> Jak kupuję samochód za przeszło 100 kpln to ma mieć wszystko co mi jest potrzebne.

Zaraz przyjdzie Jay i Ci wytłumaczy że wszystkomajacy samochód możesz miec juz za 30 kzł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobać to się nawet mi podoba tylko do czego to auto ma być?

Pewnie do jazdy. Mi się podoba, lubię takie samochody. Przydałyby się dane techniczne, bo nie wiem jaki bagażnik, jakie fotele w drugim (trzecim) rzędzie niewiem.gif Dla mnie fajne jest to, ze nie jest typowym vanem. Tak samo jak posiadany Pug 5008, choc ten espace to nawet bardziej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są samochody VAN (takie prawdziwie rodzinne):

FORD-Galaxy-2-0-Flexifuel--2008-2010-.jpg

Volkswagen-Sharan-Side-View.jpg

brown-opel-zafira-tourer-2012-side-view1-533x400.jpg

A nowy Espace to trochę jak porównanie pakowności tego:

Opel-Insignia-Sports-Tourer-2010-Side-View.jpg

Do tego:

2006-opel-vectra-caravan-opc-side-view-588x441.jpg

Kto widział Insignię i VC Caravan ten wie o czym mówię(pojemność i wielkość bagażnika, tylna kanapa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie tak, ale czy jest jakiś głębszy cel?

> nie wiem czy można go porównywać z s-maxem przez to, że nie będzie taki taki "vanowo napęczniały"

No to niby jest odpowiednik S-Max'a, jeszcze niech pokażą Granda->Galaxy. wink.gif Aczkolwiek Ford jakoś mniej więcej zrobił - usportowiony S-Max i 100% rodzinny Galaxy, a pomijając wszystko bardziej mi się podoba Galaxy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To są samochody VAN (takie prawdziwie rodzinne):

> A nowy Espace to trochę jak porównanie pakowności tego:

> Do tego:

> Kto widział Insignię i VC Caravan ten wie o czym mówię(pojemność i wielkość bagażnika, tylna

> kanapa).

Zafira to mini Van grinser006.gif do tego nie ma odsuwanych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.