Skocz do zawartości

Zbrojenia....


Rekomendowane odpowiedzi

> po prawej miśiek ac

W pierwszej chwili stwierdziłem, że C-02 smile.gif

Trochę się pomyliłem.

Ale wygląda zacnie ok.gif

Muszę zerknąć dokładniej, czy do mojego będzie rozmiar. zlosnik.gif (ale coś mi się zdaje, że nie będzie)

[edit]chyba jednak są[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .... czas zacząć

> Prawie tausen w pisss doo...

u mnie też zbrojenia przed pierwszym w życiu sezonem zlosnik.gif Kasy mało więc trzeba było przyoszczędzić i Shoei Neotec okazał się ponad moją kieszeń. Padło więc na Shark Evo3. Do tego kominiara, jakiś tani tekstylny komplet spodnie + kurta (no bo i tak zaraz schudnę, więc max jeden sezon w niej przejeżdżę) i rękawice Held. I kurde też trochę kasy w pisss..

288211939-MWSnap001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .... czas zacząć

> Prawie tausen w pisss doo...

Wszyscy się chwalą co to nie kupili do moto, a ja zrobię ŻAL wątek grinser006.gif

Ja się zbroję jedynie w PLN (kolejna partia się suszy)

Polskie_banknoty_nowe_6116262.jpg

- muszę wykupić moto z serwisu - ~1,5 klocka

- gumy 1 klocek

- buty 1 klocek

beksa.gif

A gdzie jeszcze plecak, spodnie (skóra), kurtka (skóra)?

Że o płatnych wyjazdach szkoleniowych na tor nie wsponę facepalm%5B1%5D.gif

Jak żyć?

Aha, jeszcze krecha w CHF pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy się chwalą co to nie kupili do moto, a ja zrobię ŻAL wątek

> Ja się zbroję jedynie w PLN (kolejna partia się suszy)

> - muszę wykupić moto z serwisu - ~1,5 klocka

> - gumy 1 klocek

> - buty 1 klocek

> A gdzie jeszcze plecak, spodnie (skóra), kurtka (skóra)?

> Że o płatnych wyjazdach szkoleniowych na tor nie wsponę

> Jak żyć?

> Aha, jeszcze krecha w CHF

a co nawywijales ze az musisz wykupowac motocykl z serwisu? grinser006.gif

PS. kolejny franek co placze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co nawywijales ze az musisz wykupowac motocykl z serwisu?

Ano nic szczególnego. Duży przegląd + lagi + zimowanie - trza uregulować należność frown.gif

> PS. kolejny franek co placze

Tyle, że ja płaczę naprawdę (mam najwyższą marżę na AK 001.gifhehe.gif), a inni tylko na niby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy się chwalą co to nie kupili do moto, a ja zrobię ŻAL wątek

> Ja się zbroję jedynie w PLN (kolejna partia się suszy)

> - muszę wykupić moto z serwisu - ~1,5 klocka

Też mnie to czeka, za jakiś 1-1,5 miesiąca....tylko kwota będzie z 3 albo 4 na początku 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano nic szczególnego. Duży przegląd + lagi + zimowanie - trza uregulować należność

aaa takie buty wink.gif mnie czeka przed sezonem wymiana rozrzadu bo juz skonczyla sie regulacja naciagu, czyszczenie gaznikow i regulacja zaworow... boje sie dzwonic po wycene a co dopiero wstawiac motocykl na serwis grinser006.gif

> Tyle, że ja płaczę naprawdę (mam najwyższą marżę na AK ), a inni tylko na niby

no to lipa :/ ja mam marze "tylko" 1.44 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogłem wytrzymać - ogarnąłem warsztacik i wtoczyłem szpeja, potem tylko chciałem sprawdzić czy jutro będzie ostra walka z zębatką zdawczą i .... po odkuciu podkładki nakrętka puściła pod naciskiem niewielkiego klucza.

Była naprawdę słabo dokręcona i brak śladów kleju na gwincie...

288220178-stan.jpg

post-80280-14352528448052_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale te buty to chyba quadowe bo blachy nie mają

> wyglądaja fajnie

Blache maja w wiekszosci te do enduro. Te moje sa typowo mx (notabebe maja blache zatopioną w gumie) - co ciekawe funkcja blachy tej na zewnatrz w butach to tylko przeciw rozklejaniu sie czubka podeszwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No teraz to dopiero naked bike...

> Luzy zaworowe okazały się być na tyle uprzejme, że pozostały w granicach norm serwisowych. Czyli

> zrzucanie wałków z głowy.

Tylko się cieszyć.

U Kumpla w SV650 07r po 20kkm też luzy OK.

U mnie, czasami po 6kkm trzeba było coś "poprawić", zazwyczaj zawory ssące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko się cieszyć.

> U Kumpla w SV650 07r po 20kkm też luzy OK.

> U mnie, czasami po 6kkm trzeba było coś "poprawić", zazwyczaj zawory ssące.

no u mnie też były na 4 zaworach luzy do regulacji, ale my mamy na śrubkach grinser006.gif takze minuta pięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,

zalany płynem, oliwą, wysprzęglik wyczyszczony i przesmarowany.

Nowe klamory tak się prezentują:

[mam nadzieję, że spinka nie strzeli - DID FJ - do czasu aż w serwisie zakują mi DID ZJ]

zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

288230887-Zdj%EAcie13.02.2015%2C193016.jpg

Przednia zębatka miała już widoczne zużycie w kierunku "piły"

Tylna - brak śladów zużycia, ale też poszła do kosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad swoja przednia, czy ja wymienic, a moze jeszcze zostawic hmm.gif

Bardziej sklaniam sie ku wymianie, to jeszcze fabryczna z nalotem 21kkm. Tylna ok, lancuch poszedl out i jest nowy.

288232159-zebatka.jpg

post-73486-14352528547095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem jeszcze mały sezon przelata.

Niektore zeby ma delikatnie przekoszone do przodu, wiec sie zastanawiam hmm.gif. Troche szkoda nowego lancucha, tym bardziej, ze nowa przednia zebatka to nie jest jakis wielki wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie nad swoja przednia, czy ja wymienic, a moze jeszcze zostawic

> Bardziej sklaniam sie ku wymianie, to jeszcze fabryczna z nalotem 21kkm. Tylna ok, lancuch poszedl

> out i jest nowy.

wymien, pare pln wiecej a bedziesz mial spokoj za jedna robota... poza tym nowego lancucha troche szkoda wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymien, pare pln wiecej a bedziesz mial spokoj za jedna robota... poza tym nowego lancucha troche

> szkoda

Stary lanuch dzis poszedl out, tez jeszcze byl fabryczny. Bez szlifierki katowej sie nie obylo, zawziety nie dal sie roznitowac zlosnik.gif. A fakt, nowego szkoda. Najwyzej jeszcze raz go rozepne i wymienie przednia zebatke w najblizszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stary lanuch dzis poszedl out, tez jeszcze byl fabryczny. Bez szlifierki katowej sie nie obylo,

> zawziety nie dal sie roznitowac . A fakt, nowego szkoda. Najwyzej jeszcze raz go rozepne i

> wymienie przednia zebatke w najblizszym czasie.

Łańcuch napędowy wymienia się w komplecie z zębatkami.

Stare zębatki mogą przyspieszyć zuużycie nowego napędu, szczególnie przednia ma znaczenie.

Szkoda nowego złotego DIDa za parę stów, tym bardziej, że Sunstara na przód można mieć za kilkadzieiąt złotych. Do zdjęcia zebatki nie trzeba rozkuwać/rozpinać łańcucha - cofnąć koło, ściągnąć łancuch, odkręcić zebatkę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie nad swoja przednia, czy ja wymienic, a moze jeszcze zostawic

> Bardziej sklaniam sie ku wymianie, to jeszcze fabryczna z nalotem 21kkm. Tylna ok, lancuch poszedl

> out i jest nowy.

a jaki jest sens wymiany innej niz caly naped czyli zdawcza, zbiorcza i lancuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stary lanuch dzis poszedl out, tez jeszcze byl fabryczny. Bez szlifierki katowej sie nie obylo,

> zawziety nie dal sie roznitowac . A fakt, nowego szkoda. Najwyzej jeszcze raz go rozepne i

> wymienie przednia zebatke w najblizszym czasie.

szybko Ci polecial, w mojej lokomotywie latanej pod duzym obciazeniem w trasie dozyl do 25 kkm i jeszcze by z 1 do 2 kkm przelatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szybko Ci polecial, w mojej lokomotywie latanej pod duzym obciazeniem w trasie dozyl do 25 kkm i

> jeszcze by z 1 do 2 kkm przelatal

Ciezko powiedziec kto i jak jezdzil wczesniej, na pewno byl fabryczny patrzac po jego oznaczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki jest sens wymiany innej niz caly naped czyli zdawcza, zbiorcza i lancuch?

Taki, ze czasem szlak trafi sam lancuch. Tylna jest ok, zeby nie ruszone, natomiast w przedniej sa lekko przytarte. Zazwyczaj duzo szybciej leci przednia, mniejsza i dzialaja na nia sporo wieksze sily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łańcuch napędowy wymienia się w komplecie z zębatkami.

Zazwyczaj tak, ale bywaja wyjatki wink.gif

> Stare zębatki mogą przyspieszyć zuużycie nowego napędu, szczególnie przednia ma znaczenie.

Dlatego przymierzam sie do wymiany przedniej

> Szkoda nowego złotego DIDa za parę stów, tym bardziej, że Sunstara na przód można mieć za

> kilkadzieiąt złotych. Do zdjęcia zebatki nie trzeba rozkuwać/rozpinać łańcucha - cofnąć koło,

> ściągnąć łancuch, odkręcić zebatkę

Wlasnie mysle nad Sunstarem. A co do samego zdjecia to bez rozpinania lancucha nie zdejme go z przedniej zebatki, za malo mniejsca pomiedzy nia, a aluminiowym odlewem. Moze uda sie tak, ze przesune kolo na max do przodu, a przednia zebatke zsune razem z lancuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie nad swoja przednia, czy ja wymienic, a moze jeszcze zostawić

Ale już widać, że zęby nadgryzione.

Nie ma sensu jej zostawiać, bo zniszczy łańcuch, a łańcuch najdroższy grinser006.gif

Jak "rozkuwałem" łańcuch, to kątówką zeszlifowałem nity a ogniwa rozsunąłem wbijając klin - śrubokręt.

Wbijając śrubokręt miedzy ogniwa zniszczyłem o-ringi zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i kupa - miało być różowo, wyszło jak zawsze.

Moto wystrojone, wyregulowane,

Podniosłem, odpaliłem, wrzuciłem bieg pierwszy potem drugi i co widzę:

zabierak żyje własnym życiem...

Zębatka prosta - na szkle nie ma kołyski.

Łożyska już wyłuskałem [z zabieraka konkretnie luzy miało], jutro reanimuje gumy zabieraka za pomocą dętki zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif Ale drut grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.