Skocz do zawartości

Rejestracja auta po przekroczeniu 30 dni od zawarcja umowy?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Rejestrowałem dzisiaj autko rodziców z datą umowy z lipca 2014 roku, dostałem opitol od Pani w okienku że taka jazda może się skończyć podczas kontroli przez policial.gif zabraniem dowodu i wzięcia auta na lawetę. A nie daj swiety.gif jakiegoś bum a ubezpieczyciel może się wypiąć z wypłaty odszkodowania... Miała Pani w WK rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że mówiła jeszcze że auto zostało wyrejestrowane czyli nigdzie nie figuruje... Też mi się w to jakoś wierzyć nie chciało ale przepisy w PL ciągle się zmieniają więc może coś tam mi umknęło... Z jednej strony jest na przerejestrowanie 30dni więc po coś to chyba jest... Tak to nikt by nie przerejestrowywał autek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rejestrowałem dzisiaj autko rodziców z datą umowy z lipca 2014 roku, dostałem opitol od Pani w

> okienku że taka jazda może się skończyć podczas kontroli przez zabraniem dowodu i wzięcia

> auta na lawetę. A nie daj jakiegoś bum a ubezpieczyciel może się wypiąć z wypłaty

> odszkodowania... Miała Pani w WK rację?

kara śmierci przez rozstrzelanie na miejscu panic.gifwink.gif

A na poważnie. W polskim prawie jest wzmianka że na czas przerejestrowania auta jest 30dni i w tym czasie powinieneś to zrobić, i tyle... Nigdzie niema napisane co jeśli nie, wiec skąd policjant wie jaki mandat Ci wystawić? Powinno wszystko zakończyć się pouczeniem.

Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie ok.gif

Kiedyś pracowałem na Stacji Demontażu Pojazdów, i złomowaliśmy auto na które było 11 (słownie: jedenaście) umów kupna - sprzedaży, i jakoś właściciel auta żył i z tego co wiem to żyje do dzisiaj grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jednej strony jest na przerejestrowanie 30dni więc po coś to chyba jest...

> Tak to nikt by nie przerejestrowywał autek...

Są i tacy. W końcu to trochę kosztuje.

Przerejestrowanie na siebie ma parę istotnych zalet = nieprzerejestrowaniem potencjalnie można sobie napytać biedy (np w przypadku zgubienia faktury/umowy).

Ale tak wprost i bezpośrednio nieprzerejestrowanie żadną sankcją nie skutkuje ani nie jest żadną przeszkodą przy ubezpieczeniu, kontroli policji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są i tacy. W końcu to trochę kosztuje.

> Przerejestrowanie na siebie ma parę istotnych zalet = nieprzerejestrowaniem potencjalnie można

> sobie napytać biedy (np w przypadku zgubienia faktury/umowy).

> Ale tak wprost i bezpośrednio nieprzerejestrowanie żadną sankcją nie skutkuje ani nie jest żadną

> przeszkodą przy ubezpieczeniu, kontroli policji itd.

Tak w ramach ciekawostki: jakoś na przełomie jesień/zima 2013r sprzedałem Seicento, nie przypadło do gustu klientowi co kupił je ode mnie, ani temu komu je sprzedał. Dopiero trzeci właściciel auta po mnie poznał jego urok, a ze zdjęć, które wrzuca do internetu widzę, że samochód cały czas jeździ na "moich" blachach... Jak to wygląda sprawa przy kontroli czy wykupieniu ubezpieczenia? Pokazuje się dowód rejestracyjny, 3 umowy k-s i wszystko w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rejestrowałem dzisiaj autko rodziców z datą umowy z lipca 2014 roku, dostałem opitol od Pani w

> okienku że taka jazda może się skończyć podczas kontroli przez zabraniem dowodu i wzięcia

> auta na lawetę. A nie daj jakiegoś bum a ubezpieczyciel może się wypiąć z wypłaty

> odszkodowania... Miała Pani w WK rację?

Jak byłem się dopytywać o przerejestrowanie to pan w urzędzie mi podobne rzeczy powiedział.

Teoretycznie 100% racji

Praktycznie 100% bzdury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak w ramach ciekawostki: jakoś na przełomie jesień/zima 2013r sprzedałem Seicento, nie przypadło

> do gustu klientowi co kupił je ode mnie, ani temu komu je sprzedał. Dopiero trzeci właściciel

> auta po mnie poznał jego urok, a ze zdjęć, które wrzuca do internetu widzę, że samochód cały

> czas jeździ na "moich" blachach... Jak to wygląda sprawa przy kontroli czy wykupieniu

> ubezpieczenia? Pokazuje się dowód rejestracyjny, 3 umowy k-s i wszystko w porządku?

Jest dokładnie tak jak piszesz. Ważne, żeby był zachowany ciąg umów. A odnośnie blach: aktualny własciciel, jeżeli mieszka w tym samym powiecie co Ty, może blachy zachować. Zmienia się tylko DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest 30 dni na przerejestrowanie, nie ma kary za przekroczenie tego terminu ale kolega się kiedyś nieźle wkopał przez nie przerejestrowanie samochodu ok 4 miesiące. Miał auto kupione ok 300km od miejsca zamieszkania, po małej stłuczce Policja zabrała dowód rej. i odesłała do miejsca zarejestrowania (ok 300km), więc pojechałem z nim po dowodzik a tu zonk w wydziale komunikacji, pani odmówiła wydania dowodu osobie na który nie jest zarejestrowany pojazd, pokazywanie umowy i karty poj. niewiele pomogło, nawet rozmowa z kierownikiem. No to gdzieś wygrzebał tel. do poprzedniego właściciela żeby podjechał i odebrał dowodzik, ten oczywiście nie odmówił ale zawołał sobie za to 200PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby jest 30 dni na przerejestrowanie, nie ma kary za przekroczenie tego terminu ale kolega się

> kiedyś nieźle wkopał przez nie przerejestrowanie samochodu ok 4 miesiące. Miał auto kupione ok

> 300km od miejsca zamieszkania, po małej stłuczce Policja zabrała dowód rej. i odesłała do

> miejsca zarejestrowania (ok 300km), więc pojechałem z nim po dowodzik a tu zonk w wydziale

> komunikacji, pani odmówiła wydania dowodu osobie na który nie jest zarejestrowany pojazd,

> pokazywanie umowy i karty poj. niewiele pomogło, nawet rozmowa z kierownikiem. No to gdzieś

> wygrzebał tel. do poprzedniego właściciela żeby podjechał i odebrał dowodzik, ten oczywiście

> nie odmówił ale zawołał sobie za to 200PLN.

Bzdura jakaś. Gdzie by nie odesłali to odbierasz bez problemu okazując dowód własności pojazdu. Wiem bo osobiście w informacji urzędu takie dowody wydaję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura jakaś. Gdzie by nie odesłali to odbierasz bez problemu okazując dowód własności pojazdu.

> Wiem bo osobiście w informacji urzędu takie dowody wydaję

W tym urzędzie widocznie interpretują przepisy po swojemu bo byłem przy tym jak odmówili wydania dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak w ramach ciekawostki: jakoś na przełomie jesień/zima 2013r sprzedałem Seicento, nie przypadło

> do gustu klientowi co kupił je ode mnie, ani temu komu je sprzedał. Dopiero trzeci właściciel

> auta po mnie poznał jego urok, a ze zdjęć, które wrzuca do internetu widzę, że samochód cały

> czas jeździ na "moich" blachach... Jak to wygląda sprawa przy kontroli czy wykupieniu

> ubezpieczenia? Pokazuje się dowód rejestracyjny, 3 umowy k-s i wszystko w porządku?

Nowy właściciel może zachować tablice rejestracyjne będące na zakupionym pojeździe, nawet jak auto przerejestruje na siebie. Warunek - sprzedający i kupujący z tego samego powiatu. Być może Twoje SC jest przerejestrowane, ale ma te same nr rejestracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura jakaś. Gdzie by nie odesłali to odbierasz bez problemu okazując dowód własności pojazdu.

> Wiem bo osobiście w informacji urzędu takie dowody wydaję

Tylko widzisz tak jak ktoś tutaj napisał że każdy WK interpretuje to inaczej. U nas też takiej możliwości nie ma... Tylko osoba wpisana z dowodu może go odebrać.

Dostałem kiedyś fotkę z fotoradaru SM w Łodzi jechałem autem nie przerejestrowanym ale dwa tygodnie wcześniej kupiony był. Musiałem iść z umową zakupu i gość za biurkiem mówił mi że jeżeli by było dłużej niż 30 dni od zakupu to wystawiłby mi mandat... Nie dopytywałem bo jechałem akurat w ten dzień przerejestrować auto...

Ale formalnie jest obowiązek przerejestrować auto więc trzeba go się trzymać a nie kombinować a nie daj trafi się na jakiegoś upierdliwego policial.gif i wymyśli sobie mandat albo wezwie lawetę i tyle. Jest moje to tkwi na mnie obowiązek żebym w tym dowodzie widniał i jadę spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policjanci wydają PJ w urzędach?

Napisałem o sytuacji kiedy dostałem foto z fotoradaru SM i musiałem się stawić u nich osobiście z PJ, dowodem rejestracyjnym pojazdu z foto i umową zakupu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy właściciel może zachować tablice rejestracyjne będące na zakupionym pojeździe, nawet jak auto

> przerejestruje na siebie. Warunek - sprzedający i kupujący z tego samego powiatu. Być może

> Twoje SC jest przerejestrowane, ale ma te same nr rejestracyjne.

No tyle to ja wiem, z tym, że nowy właściciel nie jest z mojego powiatu. Ale kolega wyżej już powiedział, że póki zachowana jest ciągłość umów k-s to wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kara śmierci przez rozstrzelanie na miejscu

> A na poważnie. W polskim prawie jest wzmianka że na czas przerejestrowania auta jest 30dni i w tym

> czasie powinieneś to zrobić, i tyle... Nigdzie niema napisane co jeśli nie, wiec skąd

> policjant wie jaki mandat Ci wystawić? Powinno wszystko zakończyć się pouczeniem.

> Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie

mylisz się- kilka miesięcy temu temat był już wałkowany z Twojego zapytania ok.gif

tak dla przypomnienia art. 78 ust. 2. ustawy Prawo o ruchu drogowym w związku z art. 97 kodeksu wykroczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym urzędzie widocznie interpretują przepisy po swojemu bo byłem przy tym jak odmówili wydania

> dowodu

KLIK

Quote:

Zatrzymany dowód rejestracyjny może odebrać właściciel / współwłaściciele lub osoba upoważniona.


Quote:

5.W przypadku, gdy nowy właściciel nie zarejestrował jeszcze na siebie pojazdu: oryginały dowodów własności (np. umowy, faktury zakupu) potwierdzające kolejno nabycie pojazdu od właściciela, na którego pojazd był ostatnio zarejestrowany, aż do ostatniego (czyli aktualnego) właściciela. W przypadku zakupu pojazdu od firmy prowadzącej działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży pojazdów (np. auto-komisu, salonu samochodowego, auto-handlu) zamiast oryginałów poprzednie umowy/faktury zakupu pojazdu przez tę firmę mogą być uwierzytelnionymi notarialnie kopiami.


Zawsze w urzędzie, jak coś idzie nie po naszej myśli, to zanim wezwiemy naczelnika prosimy o wskazanie podstawy prawnej. Wtedy najczęściej urzędnik (lub naczelnik) postanawia w drodze wyjątku załatwić sprawę po naszej myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KLIK

> Quote:

> Zatrzymany dowód rejestracyjny może odebrać właściciel / współwłaściciele lub osoba upoważniona.

> Quote:

> 5.W przypadku, gdy nowy właściciel nie zarejestrował jeszcze na siebie pojazdu: oryginały dowodów

> własności (np. umowy, faktury zakupu) potwierdzające kolejno nabycie pojazdu od właściciela,

> na którego pojazd był ostatnio zarejestrowany, aż do ostatniego (czyli aktualnego)

> właściciela. W przypadku zakupu pojazdu od firmy prowadzącej działalność gospodarczą w

> zakresie sprzedaży pojazdów (np. auto-komisu, salonu samochodowego, auto-handlu) zamiast

> oryginałów poprzednie umowy/faktury zakupu pojazdu przez tę firmę mogą być uwierzytelnionymi

> notarialnie kopiami.

> Zawsze w urzędzie, jak coś idzie nie po naszej myśli, to zanim wezwiemy naczelnika prosimy o

> wskazanie podstawy prawnej. Wtedy najczęściej urzędnik (lub naczelnik) postanawia w drodze

> wyjątku załatwić sprawę po naszej myśli

Wiesz ja ze swojej gminy potrzebowałem pewnego pisma potrzebnego do innego urzędu. Gmina mi nie wydała zasłaniając się przepisem. Poprosiłem o odmowę na piśmie taką też otrzymałem. Inne gminy bo obdzwoniłem kilka takie, zaświadczenie bez problemu wydają a moja nie 270751858-jezyk.gif Tylko urzędnik z tej instytucji do której potrzebowałem tego zaświadczenia sam powiedział że jest to chyba brak umiejętności czytania ze zrozumieniem bo wyrazie było w danym przepisie zaznaczone że dane zaświadczenie wydaje się do tego i tego LUB czegoś innego i w tej odmowie ten przepis miałem elegancko z tym lub zacytowany, a Pani z gminy tego lub nie widziała i przeczytała to jednym ciurkiem. Niestety nasz kraj to dziwny kraj grinser006.gif . Dobrze że Pan urzędnik przynajmniej był OK i olał to zaświadczenie z gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz ja ze swojej gminy potrzebowałem pewnego pisma potrzebnego do innego urzędu. Gmina mi nie

> wydała zasłaniając się przepisem. Poprosiłem o odmowę na piśmie taką też otrzymałem. Inne

> gminy bo obdzwoniłem kilka takie, zaświadczenie bez problemu wydają a moja nie Tylko urzędnik

> z tej instytucji do której potrzebowałem tego zaświadczenia sam powiedział że jest to chyba

> brak umiejętności czytania ze zrozumieniem bo wyrazie było w danym przepisie zaznaczone że

> dane zaświadczenie wydaje się do tego i tego LUB czegoś innego i w tej odmowie ten przepis

> miałem elegancko z tym lub zacytowany, a Pani z gminy tego lub nie widziała i przeczytała to

> jednym ciurkiem. Niestety nasz kraj to dziwny kraj . Dobrze że Pan urzędnik przynajmniej był

> OK i olał to zaświadczenie z gminy.

Sytuacja troszkę inna, ale kiedyś w urzędzie pracy, przy realizacji umowy pomiędzy PUP, a moją firmą trafiliśmy na pewien problem. Ani ja, ani dyrektor urzędu nie mieliśmy pomysł na wyjście z problemu.

Na drugie spotkanie wpadł urzędowy prawnik z gotowym rozwiązaniem w oparciu o istniejące prawo.

Jeżeli nie zgadzasz się z decyzją urzędu (a jesteś pewien, że nie mają racji), to trzeba dążyć do spotkania z naczelnikiem i prawnikiem urzędu, żeby ten ostatni naprostował swojego pracodawcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.