Skocz do zawartości

Fotelik z przodu


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

> O ile nie ma poduchy.

Po co siejesz panikę, wystarczy logiczne myślenie, poduchę deaktywuje się gdyby bobas miał jechać tyłem do kierunku jazdy, bo otwierająca się złamie mu kregosłup, przy jeździe przodem jest traktowany jak inny pasażer i poducha może mu uratować życie. Ja cofałem tylko fotel deczko do tyłu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W różnych instrukcjach od różnych aut pisze ZAWSZE że na przednim fotelu NIE MOŻNA montować fotelików tylko i wyłącznie gdy:

1. jest to fotelik " tyłem di kierunku jazdy"

2. fotel pasażera jest wyposażony w boczne poduszki pow.

Jeżeli pkt. 1 i 2 nie są spełnione to można montować tam foteliki, ale fotel MUSI ZAWSZE być na MAX DO TYŁU odsunięty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W różnych instrukcjach od różnych aut pisze ZAWSZE że na przednim fotelu NIE MOŻNA montować

> fotelików tylko i wyłącznie gdy:

> 1. jest to fotelik " tyłem di kierunku jazdy"

> 2. fotel pasażera jest wyposażony w boczne poduszki pow.

> Jeżeli pkt. 1 i 2 nie są spełnione to można montować tam foteliki, ale fotel MUSI ZAWSZE być na MAX

> DO TYŁU odsunięty

O widzisz, auto ma boczne poduszki więc sytuacja się komplikuje. Teraz pytanie, czy wyłącznik poduszki deaktywuje także boczną poduchę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczna nie wypali przy czolowce

a przy dzwonie w drzwi to chyba lepiej miec poduche z boku niz goly slupek lub zderzak innego auta

sprawdz w instrukcji auta

ja woze dziecko z przodu a mam kurtyny i boczne , jedynie daje fotel na max do tylu i pilnuje zeby maly siedzial w foteliku i mial cisno pasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W różnych instrukcjach od różnych aut pisze ZAWSZE że na przednim fotelu NIE MOŻNA montować

> fotelików tylko i wyłącznie gdy:

> 1. jest to fotelik " tyłem di kierunku jazdy"

> 2. fotel pasażera jest wyposażony w boczne poduszki pow.

> Jeżeli pkt. 1 i 2 nie są spełnione to można montować tam foteliki, ale fotel MUSI ZAWSZE być na MAX

> DO TYŁU odsunięty

bzdura...

np. instrukcja Chewy Lacetti nie dopuszcza montażu fotelika na przednim fotelu nawet przy braku poduch bocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdura...

> np. instrukcja Chewy Lacetti nie dopuszcza montażu fotelika na przednim fotelu nawet przy braku

> poduch bocznych

W Renault przedni fotel pasażera ma uchwyty ISOFIX zlosnik.gif, a w instrukcji napisane, żeby nie sadzać dzieci na podstawkach i jak jedzie tyłem to wyłączyć poduszkę. Tyle... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> boczna nie wypali przy czolowce

> a przy dzwonie w drzwi to chyba lepiej miec poduche z boku niz goly slupek lub zderzak innego auta

> sprawdz w instrukcji auta

> ja woze dziecko z przodu a mam kurtyny i boczne , jedynie daje fotel na max do tylu i pilnuje zeby

> maly siedzial w foteliku i mial cisno pasy

Kurde, intsrukcję mam jedynie w języku oprawcy. Ale myslę że jeżeli producent pozwala na montaż fotelika 0-9 tyłem, to nie powinno być problemu z 9-36. Chodzi o Alfę 147.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W różnych instrukcjach od różnych aut pisze ZAWSZE że na przednim fotelu NIE MOŻNA montować

> fotelików tylko i wyłącznie gdy:

> 1. jest to fotelik " tyłem di kierunku jazdy"

> 2. fotel pasażera jest wyposażony w boczne poduszki pow.

> Jeżeli pkt. 1 i 2 nie są spełnione to można montować tam foteliki, ale fotel MUSI ZAWSZE być na MAX

> DO TYŁU odsunięty

W mojej jakoś tak nie pisze wink.gif

Nie można poprostu montować tyłem i tyle, oczywiscie należy odsunać i obniżyć fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy fotelik dla dziecka 9-36kg może być zamontowany na przednim siedzeniu czy musi być z tyłu?

Temat generalnie jest bardzo złożony ponieważ są auta bez poduszek, z poduszkami czołowymi 1-stopniowymi, z poduszkami czołowymi 2-stopniowymi, poduszkami bocznymi itd. Do tego często ma znaczenie wersja (EU/USA) a nawet wyposażenie auta (poduszki boczne, sensor w fotelu pasażera itd.)

Nie jest prawdą, że w każdym aucie można instalować fotelik przodem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu po odsunięciu fotela max do tyłu. Zawsze należy się kierować zaleceniami instrukcji obsługi konkretnego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyłącznik poduszki jest właśnie i tylko po to, żeby można było przewozić dziecko tyłem na przednim

> fotelu!

O widzisz, mylisz się. Polski ustawodawca nie daje wiary technologiom i możliwość wyłączenia poduszki niczego nie zmienia - nie wolno wozić dziecka tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O widzisz, mylisz się. Polski ustawodawca nie daje wiary technologiom i możliwość wyłączenia

> poduszki niczego nie zmienia - nie wolno wozić dziecka tyłem.

Nie wolno jak mówią przepisy "przy aktywnej poduszce powietrznej". Wyłącznik ją dezaktywuje grinser006.gif i już wolno zgodnie z przepisami zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wolno jak mówią przepisy "przy aktywnej poduszce powietrznej". Wyłącznik ją dezaktywuje i już

> wolno zgodnie z przepisami .

Widziałem wypowiedź policjanta, który mówił, że sama obecność poduszki czołowej pasażera dyskwalifikuje możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy i wyłącznik nie ma tu nic do rzeczy. no.giffrown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem wypowiedź policjanta, który mówił, że sama obecność poduszki czołowej pasażera

> dyskwalifikuje możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy i wyłącznik nie ma tu nic

> do rzeczy.

A jakby tak mu powiedzieć, że samochód od Jaya i po poduszkach żadnego śladu dawno nie ma i to tylko zaślepki? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, Panowie, to rozwińmy temat, by wyjaśnić sprawę finalnie, a być może i po to, by uniknąć tragedii.

Jednym z moich motoryzacyjnych marzeń jest, żeby mój 2latek mógł jeździć z przodu, ale instrukcja mojego Volvo tego zabrania - napisane jest, że aktywna poduszka wyklucza przewożenie dziecka z przodu (nie jest co prawda napisane w jakim kierunku, na foto jest fotelik umieszczony tyłem). Dodam, że nie mam możliwości jej wyłączenia.

Z kolei w dziale opisującym wyłączanie poduchy (opcjonalnie) jest napisane, że przy włączonym airbagu nie mogą być przewożone dzieci w fotelikach i osoby poniżej 140cm.

Czy ktoś ma w instrukcji napisane, że można dzieci przewozić z przodu przodem przy włączonej poduszce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, Panowie, to rozwińmy temat, by wyjaśnić sprawę finalnie, a być może i po to, by uniknąć

> tragedii.

> Jednym z moich motoryzacyjnych marzeń jest, żeby mój 2latek mógł jeździć z przodu, ale instrukcja

> mojego Volvo tego zabrania - napisane jest, że aktywna poduszka wyklucza przewożenie dziecka z

> przodu (nie jest co prawda napisane w jakim kierunku, na foto jest fotelik umieszczony tyłem).

> Dodam, że nie mam możliwości jej wyłączenia.

> Z kolei w dziale opisującym wyłączanie poduchy (opcjonalnie) jest napisane, że przy włączonym

> airbagu nie mogą być przewożone dzieci w fotelikach i osoby poniżej 140cm.

> Czy ktoś ma w instrukcji napisane, że można dzieci przewozić z przodu przodem przy włączonej

> poduszce?

a wystarczy ze jest napisane tylko ze nie wolno tylem przy wlaczonej poduszce?

btw. nie wiem jak twoje dziecko, ale moje w foteliku ma nogi 'do przodu' wystawione i jak patrze jak siedzi na przednim fotelu w foteliku to mam wrazenie ze odpalajaca poduszka moze mu wystrzelic w nogi... ja swojego woze przodem z wylaczona poduszka. Jest IMHO za maly zeby poduszka cokolwiek dala, a tak jak pisalem wczesniej, mam wrazenie ze moze mu poranic stopy.

edyta: znalazlem w instrukcji do Avensis T27

fotelik.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wystarczy ze jest napisane tylko ze nie wolno tylem przy wlaczonej poduszce?

No jeśli tak podaje instrukcja to sugeruje, że przodem wolno.

> btw. nie wiem jak twoje dziecko, ale moje w foteliku ma nogi 'do przodu' wystawione i jak patrze

> jak siedzi na przednim fotelu w foteliku to mam wrazenie ze odpalajaca poduszka moze mu

> wystrzelic w nogi...

Mam takie same wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś ma w instrukcji napisane, że można dzieci przewozić z przodu przodem przy włączonej

> poduszce?

Tutaj masz z Kia Cee'd facepalm%5B1%5D.gifgrinser006.gif

288230450-Przechwytywanie.JPG

W Clio jak pisałem przedni fotel ma ISOFIX i wyłącznik poduchy. Obok wyłącznika jest przekreślone nosidełko z dzieckiem tyłem do kierunku jazdy. W instrukcji dziecko przodem ma mieć włączoną poduszkę i pełny fotelik. Na poddupniku z przodu nie wolno!

post-103354-14352528532769_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, Panowie, to rozwińmy temat, by wyjaśnić sprawę finalnie, a być może i po to, by uniknąć

> tragedii.

> Jednym z moich motoryzacyjnych marzeń jest, żeby mój 2latek mógł jeździć z przodu, ale instrukcja

> mojego Volvo tego zabrania - napisane jest, że aktywna poduszka wyklucza przewożenie dziecka z

> przodu (nie jest co prawda napisane w jakim kierunku, na foto jest fotelik umieszczony tyłem).

> Dodam, że nie mam możliwości jej wyłączenia.

> Z kolei w dziale opisującym wyłączanie poduchy (opcjonalnie) jest napisane, że przy włączonym

> airbagu nie mogą być przewożone dzieci w fotelikach i osoby poniżej 140cm.

To napisz do Volvo prośbę o specyzowanie

> Czy ktoś ma w instrukcji napisane, że można dzieci przewozić z przodu przodem przy włączonej

> poduszce?

U mnie jest o zaleceniu przewożeniu z tyłu, ale z przodu też jest dopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Clio jak pisałem przedni fotel ma ISOFIX i wyłącznik poduchy. Obok wyłącznika jest

> przekreślone

> nosidełko z dzieckiem tyłem do kierunku jazdy. W instrukcji dziecko przodem ma mieć

> włączoną

> poduszkę i pełny fotelik. Na poddupniku z przodu nie wolno!

Instrukcje obsługi możecie w tym przypadku wyrzucić do kosza. Artykuł 45. Prawa o Ruchu Drogowym jasno mówi, że w aucie z poduszką pasażera nie wolno przewozić dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu. Obecność wyłącznika poduszki nie ma znaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Instrukcje obsługi możecie w tym przypadku wyrzucić do kosza. Artykuł 45. Prawa o Ruchu Drogowym

> jasno mówi, że w aucie z poduszką pasażera nie wolno przewozić dziecka w foteliku tyłem do

> kierunku jazdy na przednim siedzeniu. Obecność wyłącznika poduszki nie ma znaczenia!

Zgadza się, o tym już gadaliśmy. Teraz rozstrzygamy ważniejszą kwestię (bo prawo ostatecznie można sobie w dupę wsadzić), czy przypadkiem dzieciom nie grozi niebezpieczeństwo przy przewożeniu przodem z aktywnym airbagiem mimo, iż instrukcja wyraźnie tego nie zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zy przypadkiem dzieciom nie grozi niebezpieczeństwo przy przewożeniu

> przodem z aktywnym airbagiem mimo, iż instrukcja wyraźnie tego nie zabrania.

No właśnie mi też się nie podoba jak mały siedzi na przednim fotelu, porównując to z rysunkiem napełnionej poduchy wg mnie ona bez problemu połamie mu nóżki, a nie daj bóg jeszcze coś w bioderkach frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czego ten cytat? Możesz podać tytuł ustawy/rozporządzenia art/par?

Przepis mówi o samochodzie wyposażonym w poduszkę. Jest w tym samochodzie wyłącznik dezaktywujący tą poduszkę (po jego aktywacji jej nie ma). Dla mnie jest to jednoznaczne ok.gifgrinser006.gif. Jak nie ogarniasz, to już nie ze mną gadaj grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepis mówi o samochodzie wyposażonym w poduszkę.

Nie ściemniaj, tylko napisz co cytowałeś, skoro w cudzysłowie wsadziłeś.

BTW. Jak do Ciebie przepisy mówią, to porozmawiaj z kimś o tym problemie. Może da się leczyć.

BTW2. Jak jesteś wyposażony w przyrodzenie, ale ono nie jest w zwodzie, to nie masz jaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, Panowie, to rozwińmy temat, by wyjaśnić sprawę finalnie, a być może i po to, by uniknąć

> tragedii.

> Jednym z moich motoryzacyjnych marzeń jest, żeby mój 2latek mógł jeździć z przodu, ale instrukcja

> mojego Volvo tego zabrania - napisane jest, że aktywna poduszka wyklucza przewożenie dziecka z

> przodu (nie jest co prawda napisane w jakim kierunku, na foto jest fotelik umieszczony tyłem).

> Dodam, że nie mam możliwości jej wyłączenia.

> Z kolei w dziale opisującym wyłączanie poduchy (opcjonalnie) jest napisane, że przy włączonym

> airbagu nie mogą być przewożone dzieci w fotelikach i osoby poniżej 140cm.

> Czy ktoś ma w instrukcji napisane, że można dzieci przewozić z przodu przodem przy włączonej

> poduszce?

W Volvo nie można deaktywować poduszki pasażera? Możliwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś ma w instrukcji napisane, że można dzieci przewozić z przodu przodem przy włączonej

> poduszce?

Ja mam w MB, z tym że wtedy fotel na maksa do tyłu i na dół. W C4 też mogę tyle że fotel do tyłu i na maksa do góry.

Co kraj to obyczaj wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czego ten cytat? Możesz podać tytuł ustawy/rozporządzenia art/par?

Art. 45 po zmianie z września 2014.

"Przepis doprecyzowuje także problem przedniej poduszki powietrznej umieszczonej po stronie pasażera i fotelików tyłem do kierunku jazdy. Nie można przewozić dziecka, gdy poduszka z przodu jest włączona - można więc, wg. prawa, już bez wątpliwości, przewozić tam dziecko w foteliku gdy poduszka zostanie dezaktywowana. Do tej pory przepis ten był różnie interpretowany."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepis mówi o samochodzie wyposażonym w poduszkę. Jest w tym samochodzie wyłącznik dezaktywujący

> tą poduszkę (po jego aktywacji jej nie ma). Dla mnie jest to jednoznaczne . Jak nie

> ogarniasz, to już nie ze mną gadaj .

A jesli technika zawiedzie i mimo ze myślisz ze poducha jest nieaktywna to ta na przekor tobie wystrzeli? Nie lepiej po prostu

wlaczyc rozsądek i wozić malca z tylu.? Tam jest bezpieczniej niż z przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jesli technika zawiedzie i mimo ze myślisz ze poducha jest nieaktywna to ta na przekor tobie

> wystrzeli? Nie lepiej po prostu

> wlaczyc rozsądek i wozić malca z tylu.? Tam jest bezpieczniej niż z przodu...

a najlepiej nie wozic dzieci w aucie-przeciez przy zderzeniu z ciezarowka na 100% zgina.tak jak i my.moze wiec sprzedac auto i poruszac sie MPK? ale i tam sa wypadki... nie wychodzmy w takim razie z domu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a najlepiej nie wozic dzieci w aucie-przeciez przy zderzeniu z ciezarowka na 100% zgina.tak jak i

> my.moze wiec sprzedac auto i poruszac sie MPK? ale i tam sa wypadki... nie wychodzmy w takim

> razie z domu

Nie ma to jak przekoloryzowac i dodac swoja bajeczke palacz.gif Uwielbiam to na ak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czesto slyszysz o przypadkach wystrzelenia wylaczonej poduszki?

A o takich rzeczach sie mówi? Od razu do tv byś z tym leciał? Nie raz nie jedna maszyna mnie zawiodla (nie mowie o aucie). Nie ufam technice do konca. Trzeba przede wszystkim ruszać wlasna glowa i miec ograniczone zaufanie do wszelkiej inteligencji sztucznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.