Skocz do zawartości

SUV/Crossover który mało pali na autostradzie?


jfidelk

Rekomendowane odpowiedzi

> dokladnie ostani wypad rodzinny na narty:

> 1. forek 2.5 LPG

> 2. octavia II RS tsi

> 3. octavia III 2.0 tdi

> wszystkie bez bagaznika dachowe

> jazda gesiego dosc szybko licznikowe 160-180

> spalanie:

> 1. 17L LPG

> 2. 12.5L noPB

> 3. 10.5L ON

> teraz sobie podstaw ceny paliw i masz odp

te 2,5 to turbo ? Sporo pali jak na takie małe gówienko grinser006.gif Tyle to pali mój autobus z 3,5 v6. Do kulania 130 km/h na autostradzie wystarczy spokojnie 1,6-1,8 bez turbiny i spalanie będzie koło 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p207 1.4HDI w takich warunkach pali ok 6/100 (w PL blizej 6, w Niemczech/Austrii blizej 5.5) i predkosc to 130 licznikowe raczej niz faktyczne, a auto jest male i dosc oplywowe.

tak wiec baaardzo slabo wierze w SUVa i 6.5/100 przy 130 realnych. Za duza powierzchnia czolowa na taki wynik zdecydowanie. No i nie mowmy o silniku benzynowym, sa jakies granice absurdu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że S-cross w dieslu powinien się zmieścić, z tym że na rok 2015 nie będzie diesla. Tylko nieco niższy.

Z drugiej strony ma być "autostradowiec" i min. 19cm spineyes.gif To tak jakbym chciał sportówkę nie wyższą niż 10cm ale żeby dobrze po łące jeździła rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może Citroen C5/C6 z dieslem? Będziesz miał wygodny samochód na autostrady, silnik diesla całkiem

> przyzwoity i wcale nie taki paliwożerny a w razie potrzeby podniesiesz samochód wyżej, bo

> zawias jest hydraulik.

Na min. 19cm? boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy też w jakiej kolejności jechaliście- ten ostatni musi się najwięcej "naszarpać" i jechać szybciej, żeby nadążyć za pierwszym. Jeżeli zamienilibyście się kolejnością to różnice w spalaniu też by się zmieniły. Przy but.gif takie porównania niedużo dają smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bardzo rozumiem.

> Chcesz auto za ok. 100 tys zł netto i trzęsiesz się nad spalaniem?

Takie pytanie mógłbyś zadać dodając jedno zero. 100kpln to w dzisiejszych czasach ubogi crossover albo lepiej wyposażony kompakt. W moim przypadku przy obniżeniu spalania o 1l/100km przy 2kkm/m-c, mam "darmowe" przeglądy w ASO. Więc nie rozumiem twojego zdziwienia. Z grubsza licząc to 1200pln rocznie (tyle zapłacilem za 4*hotel w kołobrzegu za 2 osoby). Więc czemu nie oszczędzić, a to tylko 1 litr! 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokladnie ostani wypad rodzinny na narty:

> 1. forek 2.5 LPG

> 2. octavia II RS tsi

> 3. octavia III 2.0 tdi

> wszystkie bez bagaznika dachowe

> jazda gesiego dosc szybko licznikowe 160-180

> spalanie:

> 1. 17L LPG

> 2. 12.5L noPB

> 3. 10.5L ON

Dużo Ten cud techniki TDI spalił yikes.gif

Moja 3 litrówka przy średniej 187 km/h spaliła 12,7l

przy średniej 166 już tylko 11 l palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie pytanie mógłbyś zadać dodając jedno zero. 100kpln to w dzisiejszych czasach ubogi crossover

> albo lepiej wyposażony kompakt. W moim przypadku przy obniżeniu spalania o 1l/100km przy

> 2kkm/m-c, mam "darmowe" przeglądy w ASO. Więc nie rozumiem twojego zdziwienia. Z grubsza

> licząc to 1200pln rocznie (tyle zapłacilem za 4*hotel w kołobrzegu za 2 osoby). Więc czemu nie

> oszczędzić, a to tylko 1 litr!

Bo może lepiej dołożyć ten litr i mieć wybór w zakupie auta za 100 tyś a nie ograniczać się do 2-3 modeli ? hmm.gif Gdzie i tak realnie spalą więcej, wystarczy mały wiaterek w przeciwną stronę i nawet 2 litry będzie na plus...... i co wtedy? braknie na 4* i będzie się trzeba przespać w 3* zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo może lepiej dołożyć ten litr i mieć wybór w zakupie auta za 100 tyś a nie ograniczać się do 2-3

> modeli ? Gdzie i tak realnie spalą więcej, wystarczy mały wiaterek w przeciwną stronę i nawet

> 2 litry będzie na plus...... i co wtedy? braknie na 4* i będzie się trzeba przespać w 3*

Generalnie to w ogóle wygląda zabawnie ta dyskusja o 6.5l/100km przy 130km/h w tym z tematu palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie to szukanie suva do jazdy po autostradach jest zabawne

W tym kontekście tak, ale ogólnie samochód jak samochód, po autostradzie można spokojnie jeździć, tylko niech nikt się nie spodziewa spalania, które w osobówkach jest raczej nierealizowalne (no dobra, może komuś się udało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na min. 19cm?

Nie ma pojęcia ile wynosi max prześwit, ale to zawsze coś.

Moim zdaniem ktoś próbuje pogodzić ogoeń z wodą. Wydaje mi się, po lekturze wątku, że jednak większy nacisk jest na wygodne, szybkie i (relatywnie) tanie podróżowanie autostradami a ten prześwit to taki mocno pożądany, (ale jednak) nice to have. I dlatego zaproponowałem nieterenowe autko z możliwością "zadarcia kiecki" i brodzenia w śniegu.

Wolałbym gdyby się założyciel wątku wypowiedział, bo to on tylko wie, na jakie warunki potrzebuje tego autka.

A dopiero potem się możemy rozliczać z centymetrów prześwitu.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo może lepiej dołożyć ten litr i mieć wybór w zakupie auta za 100 tyś a nie ograniczać się do 2-3

> modeli ? Gdzie i tak realnie spalą więcej, wystarczy mały wiaterek w przeciwną stronę i nawet

> 2 litry będzie na plus...... i co wtedy? braknie na 4* i będzie się trzeba przespać w 3*

Po co dokładać jeżeli któryś z ty 2-3 modeli spełnia wymagane kryteria?

Żeby od wiatru wzrosło spalanie o 2l przez cały rok na okrągło, to chyba byś musiał z otwartym spadochronem jeździć. biglaugh.gif

Jak pisze o średnim spalaniu to pisze o średnim spalaniu obliczonym z roku. Wtedy jest prawdziwe średnie.

CO do (*) to się nie przejmuj jak trzeba bedzie to i na 5* wystarczy. Ale to jest moje zdanie.

Uważam tylko, że przy kupowaniu auta kryterium oszczędnego silnika nie jest idiotycznym.

Idiotyczne jest kupowanie potworów żłopiących po 15l/100km i kombinowaniu z LPG bo ból d... podczas tankowania rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słabo.

> Gdyby zaoszczędzić 2 litry to wtedy mamy na przegląd oraz hotel w Kołobrzegu.

> A gdyby nie kupować auta w ogóle to odpadają przeglądy i zostaje ponad 80 pobytów w hotelu w

> Kołobrzegu

Jaaasne, a jakby przerzucić się na wodę i korzonki to może nawet na 120 pobytów. screwy.gif

Rozumiem, że jak masz dostępne w niedużej odległości stacje z różnicą 20gr za litr, to tankujesz tam gdzie ładniejszy widok dookoła? screwy.gif

Wiesz! Ja jednak kupuję auto jakie mi odpowiada i jeśli mogę wybrać spośród dwóch które spełniają moje oczekiwania, to wybieram to które mniej pali i zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na najgłupszą rozrywkę, bez żalu, że musiałem z czegoś rezygnować.

Rozumiem, że ty jesteś bogatym rentierem i jedynym zmartwieniem twoim jest jak wydać kolejny milion. Jednocześnie drwiąc z ludzi którzy oszczędzają. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że ty jesteś bogatym rentierem ...

Niestety nie oslabiony.gif

Natomiast trzęsiawka nad każdym litrem oznacza dla mnie, że kogoś po prostu nie stać na auto. Eksperymenty z LPG czy innym dziadostwem nic tutaj nie zmienią.

Jak miałem 18 lat kupiłem swoje pierwsze Daihatsu za 150 guldenów bo paliło 5 litrów a ja nie miałem kasy.

Mogłem kupić dwa razy większy wóz ale nie zrobiłem tego - bo nie miałbym na paliwo tongue.gif

Kto nie ma miedzi, na ***** siedzi skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie

> Natomiast trzęsiawka nad każdym litrem oznacza dla mnie, że kogoś po prostu nie stać na auto.

Ale ja nie piszę o żadnej ecojeździe czy innym branzlowaniu się. Tylko o normalnej eksploatacji. W sytuacji kiedy inne parametry mi odpowiadają i są porównywalne to zostaje kryterium spalania. Po co mam kupować w takiej sytuacji samochód więcej palący? Kupuję samochód za blisko 100kpln za gotówkę i sprzedam go za 4-5lat za 40kpln i uważasz że mnie nie stać na samochód?

> Eksperymenty z LPG czy innym dziadostwem nic tutaj nie zmienią.

Miałem kilkanaście samochodów. Jedne paliły mało (np. Felicja 1,9D) inne więcej (np. Golf GTI) ale nawet przez myśl mi nie przeszło zakładanie gazu. PO prostu kupuję samochody na które mnie stać. Serwisuję w ASO, naprawiam od ręki co należy, tankuję na markowych stacjach, nie drapię się o 500pln przy sprzedaży i kupnie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym kontekście tak, ale ogólnie samochód jak samochód, po autostradzie można spokojnie jeździć,

> tylko niech nikt się nie spodziewa spalania, które w osobówkach jest raczej nierealizowalne

> (no dobra, może komuś się udało).

Outlander pali mi na autostradzie ok. 7.5. IMO jak na SUVa to rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja powiem. Outek na autostradzie jest nieludzko głośny. Głośniejszy od Captivy

Potwierdzam, jest głośny. Nie uważam że "nieludzko" ale jednak. Diesle Chevroleta czy nawet ten w ASX są dramatycznie cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Zastanawiam się, czy istnieje auto spełniające następujące warunki:

> - długość nie większa niż 4,5 m

> - prześwit nie mniejszy niż 19 cm

> - spalanie przy 130 km/h (GPSowych, dla ścisłości) nie większe niż 6,5 l/100 km

> - dobrze wyciszone wnętrze

> Czyli chodzi o typowego autostradowca, ale nie limuzynę, a małego SUVa czy crossovera.

> Benzyna/diesel bez znaczenia.

> Zależy mi na tym, by to było faktyczne zużycie brane z dłuższej jazdy z prędkością 130 km/h, a nie

> pobożne życzenia sprawdzone podczas zjazdu z wiatrem z górki (typu PEPCIOwych 5l/100 km )

> Yeti 1.2 TSI na przykład w takich warunkach kompletnie sobie już nie radzi (ok. 9 l/100km -

> zależnie od wiatru i nachylenia, nie mówiąc o hałasie).

> Dzięki za typy!

I na jakie auto padło? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.