Skocz do zawartości

Flara i rakietnica na autostradach i drogach szybkiego ruchu - kto ma?


conra

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest raczej do osób jeżdżących dużo po autostradach i drogach szybkiego ruchu, ilu z Was jeździ z flarą lub rakietnicą w samochodzie? Tak, żeby w razie wypadku na zamkniętym odcinku bez możliwości objazdu, ucieczki etc zasygnalizować, że samochody na obu pasach stoją i żeby uważać i zwolnić - tak by nie przydzwonić.

 

Sam zostawiam za sobą ok 30 tys rocznie na tego typu drogach i z tego powodu zastanawiam się nad takim wynalazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żeby w razie wypadku na zamkniętym odcinku bez możliwości objazdu, ucieczki etc zasygnalizować, że samochody na obu pasach stoją i żeby uważać i zwolnić - tak by nie przydzwonić.

Przecież jak jadę autostradą i coś się dzieje, to widzę z daleka - zwalniam i uważam. Po co flara?  :hehe:  :facepalm: .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak jadę autostradą i coś się dzieje, to widzę z daleka - zwalniam i uważam. Po co flara?  :hehe:  :facepalm: .

 

Gratuluję koledze wzroku i szklanej kuli. Ja często mam problemy jak we mgle nie widzę samochodu 100 m przede mną. Zdarza się i mocna ulewa. 

 

Powiedz mi, jeżeli taki sokół jesteś - skąd biorą się te filmiki w internecie jak tiry taranują osobówki na autostradzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, załóżmy że masz flarę. To trzeba z niej strzelać co kilka minut, żeby zachować ciągłość sygnału świetlnego dla ciągle nadjeżdżających nowych pojazdów.

A czy wszyscy ludzie skapną się, że jest wypadek jak zobaczą światełko na niebie?

 

ehh... flare zapalasz i rzucasz na ziemie :D (btw. pomyliles flare z racą :D )

 

 

w niemczech na autostradach pare razy sie spotkalem z oznaczeniem uszkodzonego tira przy pomocy flar - bardzo to widowiskowe i widoczne jak na poboczu i jezdni lezy kilka flar i wyznacza 'zatoczke'  dookola uszkodzonego pojazdu.

 

btw. nie jestem pewien jak jest z wozeniem materialow pirotechnicznych w aucie :) a juz wogole nie mam pojecia jak to przez granice przewozic :D

 

 

20051123224618a.jpeg

 

sa jeszcze flary chemiczne ale mialem w rekach tylko takie malutenkie breloczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest raczej do osób jeżdżących dużo po autostradach 

 

 

mam racę czerwoną - podobno jej światło widać z dośc dużej odległości nawet we mgle. Raz byłem w sytuacji, że potrzebowałem a nie mialem, więc teraz zakupiłem do każdego auta po jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest raczej do osób jeżdżących dużo po autostradach i drogach szybkiego ruchu, ilu z Was jeździ z flarą lub rakietnicą w samochodzie? Tak, żeby w razie wypadku na zamkniętym odcinku bez możliwości objazdu, ucieczki etc zasygnalizować, że samochody na obu pasach stoją i żeby uważać i zwolnić - tak by nie przydzwonić.

 

Sam zostawiam za sobą ok 30 tys rocznie na tego typu drogach i z tego powodu zastanawiam się nad takim wynalazkiem.

To się może przydać tak samo często jak koło zapasowe.

Poza tym gdybym widział jakąś flarę lub rakietnicę to pierwsze co by mi przyszło na myśl to jacyś kibole albo wesele gdzieś przy autostradzie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest raczej do osób jeżdżących dużo po autostradach i drogach szybkiego ruchu, ilu z Was jeździ z flarą lub rakietnicą w samochodzie? Tak, żeby w razie wypadku na zamkniętym odcinku bez możliwości objazdu, ucieczki etc zasygnalizować, że samochody na obu pasach stoją i żeby uważać i zwolnić - tak by nie przydzwonić.

 

Sam zostawiam za sobą ok 30 tys rocznie na tego typu drogach i z tego powodu zastanawiam się nad takim wynalazkiem.

Przez 10 lat woziłem - odpaliłem po kolizji na autostradzie na Wegrzech - i juz nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się może przydać tak samo często jak koło zapasowe.

Poza tym gdybym widział jakąś flarę lub rakietnicę to pierwsze co by mi przyszło na myśl to jacyś kibole albo wesele gdzieś przy autostradzie.

 

Czyli efektem tego zwolniłbyś i zachował większą uwagę - więc zadziałałoby dobrze  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli efektem tego zwolniłbyś i zachował większą uwagę - więc zadziałałoby dobrze  :oki:

Gdyby na myśl przyszli mi kibole to depnąłbym na gaz żeby być jak najszybciej dalej, a gdyby na myśl przyszło mi jakieś pobliskie wesele to w ogóle bym na to nie zwracał uwagi i jechał dalej tak jak jechałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
6 minut temu, mati_lecha napisał:

A ja zastanawiam się nad jakimś kogutem. Boję się,  że flara mi wybuchnie w bagażniku 🤔

 

zanim wyjmiesz koguta z bagżnika, czy odpalisz flarę to już tir wprasuje cię w auto 

w takim wypadku (gęsta mgła i dojazd do karmabolu) to awaryjne i spierniczać z auta za bariery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mati_lecha napisał:

A ja zastanawiam się nad jakimś kogutem. Boję się,  że flara mi wybuchnie w bagażniku 🤔

Niebieskie i czerwone są świetnie widoczne.

Godzinę temu, kiziuk napisał:

O, fajny wątek ;] 

Lubie to ;] Ciekawe co AK używa 7 lat późni;lej

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
W dniu 27.08.2015 o 19:49, conra napisał(a):

Pytanie jest raczej do osób jeżdżących dużo po autostradach i drogach szybkiego ruchu, ilu z Was jeździ z flarą lub rakietnicą w samochodzie? Tak, żeby w razie wypadku na zamkniętym odcinku bez możliwości objazdu, ucieczki etc zasygnalizować, że samochody na obu pasach stoją i żeby uważać i zwolnić - tak by nie przydzwonić.

 

Sam zostawiam za sobą ok 30 tys rocznie na tego typu drogach i z tego powodu zastanawiam się nad takim wynalazkiem.

 

Już widzę jak na polskich drogach zwalniają na widok flary. Pierwszy co ją zobaczy to zacznie się gapić w niebo zamiast na drogę a wszyscy za nim natychmiast podjadą do zderzaka, będą mrugać długimi i trąbić żeby zjechał na prawy. Niektórzy zaczną też tym prawym wyprzedzać.

 

Moim zdaniem wystrzelenie flary bez powodu jest receptą na piękny karambol. Wystrzelenie z powodu karambolu jest receptą na drugi karambol. I fakt - daje to jakieś bezpieczeństwo bo ten drugi karambol będzie chronił tych z pierwszego przed kolejnymi pojazdami.

:lol:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2015 o 20:01, conra napisał(a):

Gratuluję koledze wzroku i szklanej kuli. Ja często mam problemy jak we mgle nie widzę samochodu 100 m przede mną. Zdarza się i mocna ulewa. 

 

Flarę musisz przymocować do auta żeby w czasie tej mgły i ulewy regularnie strzelać.

 

Tak to należy robić:

 

 

;]

 

 

 

PS. @Fili_P, pytałeś kiedyś o włoskie przekleństwa. Zobacz film, tak to należy robić.

;l

 

 

W dniu 27.08.2015 o 20:01, conra napisał(a):

Powiedz mi, jeżeli taki sokół jesteś - skąd biorą się te filmiki w internecie jak tiry taranują osobówki na autostradzie?

 

Filmiki w Internecie biorą się z Internetu oczywiście.

:skromny:

Edytowane przez Furvus_Eques
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2015 o 21:11, Vadero napisał(a):

 

 

mam racę czerwoną - podobno jej światło widać z dośc dużej odległości nawet we mgle. Raz byłem w sytuacji, że potrzebowałem a nie mialem, więc teraz zakupiłem do każdego auta po jednej.

 

To tak właśnie działa, że jak potrzebujesz to nie masz a jak masz to nie potrzebujesz.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2015 o 17:32, stilak napisał(a):

Na rakietnicę musisz mieć zezwolenie.

 

Chyba że głośnik bluetooth w kształcie granatnika. To można nawet przez granice bez papierów wozić.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 19:01, Koonrad napisał(a):

 

zanim wyjmiesz koguta z bagżnika, czy odpalisz flarę to już tir wprasuje cię w auto 

w takim wypadku (gęsta mgła i dojazd do karmabolu) to awaryjne i spierniczać z auta za bariery 

Proszę Cię, zanim wysiądziesz z auta to ja już "szklankę" będę miał na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mati_lecha napisał(a):

 

Przepraszam, ale to jakieś g... jest.

20 lat temu miałem w bagażniku, w skrzynce z różnościami - obok podręcznej lampki na magnes, zapasowych żarówek, szmatek, apteczki i jakichś pająków do mocowania bagażu - żółtego koguta od śmieciarki. Zgadnij ile razy go użyłem :hehe: A to porządny kogucik był :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kiziuk napisał(a):

 

Przepraszam, ale to jakieś g... jest.

20 lat temu miałem w bagażniku, w skrzynce z różnościami - obok podręcznej lampki na magnes, zapasowych żarówek, szmatek, apteczki i jakichś pająków do mocowania bagażu - żółtego koguta od śmieciarki. Zgadnij ile razy go użyłem :hehe: A to porządny kogucik był :phi: 

7x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 13:38, Furvus_Eques napisał(a):

 

Już widzę jak na polskich drogach zwalniają na widok flary. Pierwszy co ją zobaczy to zacznie się gapić w niebo zamiast na drogę a wszyscy za nim natychmiast podjadą do zderzaka, będą mrugać długimi i trąbić żeby zjechał na prawy. Niektórzy zaczną też tym prawym wyprzedzać.

 

Moim zdaniem wystrzelenie flary bez powodu jest receptą na piękny karambol. Wystrzelenie z powodu karambolu jest receptą na drugi karambol. I fakt - daje to jakieś bezpieczeństwo bo ten drugi karambol będzie chronił tych z pierwszego przed kolejnymi pojazdami.

:lol:

Jakie wystrzelenie? Przecież to leży na drodze i się pali.

 

Mijasz coś takiego i nie wpadniesz na to że sygnalizuje niebezpieczeństwo przed tobą? No cóż- zostałeś ostrzeżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vadero napisał(a):

Jakie wystrzelenie? Przecież to leży na drodze i się pali.

 

Mijasz coś takiego i nie wpadniesz na to że sygnalizuje niebezpieczeństwo przed tobą? No cóż- zostałeś ostrzeżony.

 

A to ma się na drodze palić?!

:O

 

Tym bardziej niepotrzebne, tę rolę przejęły EV.

:hehe:

 

 

 

A serio to faktycznie, może się przydać jeśli będzie pod ręką. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

A to ma się na drodze palić?!

:O

 

Tym bardziej niepotrzebne, tę rolę przejęły EV.

:hehe:

 

 

 

A serio to faktycznie, może się przydać jeśli będzie pod ręką. 

 

Tak

 

 

maxresdefault-4.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

A to ma się na drodze palić?!

No a na czym jak rzucisz na poboczu to nie zmusza do zastanowienia co jest na jezdni. Te które służyłem “w walce “— czyli w trakcie wypadku na autostradzie węgierskiej paliły się i dymiły około 3-4 minut. Światło było na tyle Jasne że w słoneczny dzień (Przyznaję że koniec września) było bez kłopotów widoczne pewnie z ponad kilometra, do tego czerwony dym.

 

3 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

Tym bardziej niepotrzebne, tę rolę przejęły EV.

 

A co zrobisz jak w w kolizji nie uczestniczył żaden EV?

 

 

 

Zresza palace sie elktryki sluza do czehos innego

IMG-20230708-WA0000.jpg

Edytowane przez delco
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.