Skocz do zawartości

Auto dla PH, 50 tys do wydania


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, 5 dych do wydania, z możliwością rozszerzenia do 60, ale to już ostateczność.

Sporo jeździ człowiek, chce leasing na 3 lata, w grę wchodzi używka i teraz:

-diesel czy benzyna?

Niby w trasach fajniej się jeździ dieslem, ale wszelkie "fajnie" miną jak trzeba będzie zrobić dwumasę czy wtryski,turbo.

Zatem myślę o czymś co da się zagazować i teraz:

 

-kia ceed, i30 z 1.6?

Gazuje się to chyba całkiem dobrze.

 

Octavia-chyba nie ma gazowalnego silnika?

 

Co jeszcze?

Avensis któryś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, 5 dych do wydania, z możliwością rozszerzenia do 60, ale to już ostateczność.

Sporo jeździ człowiek, chce leasing na 3 lata, w grę wchodzi używka i teraz:

-diesel czy benzyna?

Niby w trasach fajniej się jeździ dieslem, ale wszelkie "fajnie" miną jak trzeba będzie zrobić dwumasę czy wtryski,turbo.

Zatem myślę o czymś co da się zagazować i teraz:

 

-kia ceed, i30 z 1.6?

Gazuje się to chyba całkiem dobrze.

 

Octavia-chyba nie ma gazowalnego silnika?

 

Co jeszcze?

Avensis któryś?

 

LPG moze byc dosc upierdliwe przy takim uzytkowaniu...

No i ciezko znalezc cos mlodego, o akceptowalnych osiagach co da sie zagazowac bez wiekszego problemu.

Na jego miejscu bralbym cos takiego:

http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-trend-z-silnikiem-1-6-tdci-95-wyprzedaz-rocznika-2015-ID6yfCer.html#8140a62ea1

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla PH to przecież focus to auto stworzone tylko i wyłącznie dla nich - 1.6 diesel, skrzynia 6tka - będzie pewnie dwuletni, albo i roczny - na gwarancji.

Fordy mają to do siebie, że przez pierwsze 3 lata choćby to troglodyta ujeżdżał, to wytrzyma wszystko.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla PH to przecież focus to auto stworzone tylko i wyłącznie dla nich - 1.6 diesel, skrzynia 6tka - będzie pewnie dwuletni, albo i roczny - na gwarancji.

Fordy mają to do siebie, że przez pierwsze 3 lata choćby to troglodyta ujeżdżał, to wytrzyma wszystko.

I mozna zamykac temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, 5 dych do wydania, z możliwością rozszerzenia do 60, ale to już ostateczność.

Sporo jeździ człowiek, chce leasing na 3 lata, w grę wchodzi używka i teraz:

-diesel czy benzyna?

Niby w trasach fajniej się jeździ dieslem, ale wszelkie "fajnie" miną jak trzeba będzie zrobić dwumasę czy wtryski,turbo.

Zatem myślę o czymś co da się zagazować i teraz:

 

-kia ceed, i30 z 1.6?

Gazuje się to chyba całkiem dobrze.

 

Octavia-chyba nie ma gazowalnego silnika?

 

Co jeszcze?

Avensis któryś?

tylko benzyna

moze nowy fiat TIPO? silnik  1.4  dobry do LPG

natomiast i30 czy ceed silnik 1.6  z lpg z wyzszej polki - siada gniazda zaworowe przy przebiegu 150-200tys km trzeba bedzie wstawiac nowe z lepszego materiału - koszt 1200zł za same gniazda...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@AkuQ

 

bierz koreańca, mamy słuzbówkę 1.6 w kombiaku skrzynia 6 stka( kiła) generalnie tylko trasy robi, jeździ tym 2 gości na zmianę, obaj z tych co nie gniotą gazu bez sensu, średnie spalanie w granicach 7 litrów, z autem absolutnie nic złego się nie dzieje, przebieg już powyżej 100-ki  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, 5 dych do wydania, z możliwością rozszerzenia do 60, ale to już ostateczność.

Sporo jeździ człowiek, chce leasing na 3 lata, w grę wchodzi używka

Niech policzy sobie raty używki i nowego, bo oprocentowanie nowego będzie zmierzać do 0% a używki do 10%.

Prezes się zaparł że mam znaleźć roczne auto i ofertę na leasing. Wychodziło że auto będzie łącznie tańsze o 3000 (suma rat) i będzie miało o rok krótszą gwarancję

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, 5 dych do wydania, z możliwością rozszerzenia do 60, ale to już ostateczność.

Sporo jeździ człowiek, chce leasing na 3 lata, w grę wchodzi używka

 

Nie powiedziałeś jakie "sporo" ale używka raczej bez sensu. Dla PH kupuje się nowe i goni po zakończeniu gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Netto czy brutto?

 

Brutto, taki budżet na auto, ze swojego portfela wykłada, jest na 1 os DG.

 


LPG moze byc dosc upierdliwe przy takim uzytkowaniu...

 

A to czemu?Co jest upierdliwego w sekwencyjnej instalacji gazowej?

 


No i ciezko znalezc cos mlodego, o akceptowalnych osiagach co da sie zagazowac bez wiekszego problemu.
Na jego miejscu bralbym cos takiego:
http://otomoto.pl/of...html#8140a62ea1

 

W sumie ta foka może i nie głupi pomysł...

 


jak dla PH to przecież focus to auto stworzone tylko i wyłącznie dla nich - 1.6 diesel, skrzynia 6tka - będzie pewnie dwuletni, albo i roczny - na gwarancji.
Fordy mają to do siebie, że przez pierwsze 3 lata choćby to troglodyta ujeżdżał, to wytrzyma wszystko.

 

A może taką wyprzedażówkę jak kolega wyżej zapodał...To dla kobietki ma być, więc nowe by miała, z gwarancją, jest to jakaś opcja. 2 letniego diesla po gwarancji nie wiem czy bym chciał jej polecać...

 

@@r1sender


bierz koreańca, mamy słuzbówkę 1.6 w kombiaku skrzynia 6 stka( kiła) generalnie tylko trasy robi, jeździ tym 2 gości na zmianę, obaj z tych co nie gniotą gazu bez sensu, średnie spalanie w granicach 7 litrów, z autem absolutnie nic złego się nie dzieje, przebieg już powyżej 100-ki 

 

Diesel?

 


Niech policzy sobie raty używki i nowego, bo oprocentowanie nowego będzie zmierzać do 0% a używki do 10%.
Prezes się zaparł że mam znaleźć roczne auto i ofertę na leasing. Wychodziło że auto będzie łącznie tańsze o 3000 (suma rat) i będzie miało o rok krótszą gwarancję

 

Cenna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taką wyprzedażówkę jak kolega wyżej zapodał...To dla kobietki ma być, więc nowe by miała, z gwarancją, jest to jakaś opcja. 2 letniego diesla po gwarancji nie wiem czy bym chciał jej polecać...

 

 

 

 

Dokładnie coś takiego jak kolega wyżej zapodał. Tego 95KM, przerabiasz na 115KM tylko zmianą softu i robią ci to w ASO jeszcze przed wydaniem auta, na twoje życzenie ;]

Za 6 dych masz nowe, za 50 masz roczne. Jak może się spiąć na nowe, to brałbym nowe - 50kkm rocznie to już dośc duży przebieg. Kupisz roczne, zmienisz oponki, drożej ubezpieczysz (do nowego masz promocyjne pakiety ubezpieczeń) i już się zbliżasz do ceny nówki. A dobrej używki trzeba szukać - po nową po prostu idziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie coś takiego jak kolega wyżej zapodał. Tego 95KM, przerabiasz na 115KM tylko zmianą softu i robią ci to w ASO jeszcze przed wydaniem auta, na twoje życzenie ;]

Za 6 dych masz nowe, za 50 masz roczne. Jak może się spiąć na nowe, to brałbym nowe - 50kkm rocznie to już dośc duży przebieg. Kupisz roczne, zmienisz oponki, drożej ubezpieczysz (do nowego masz promocyjne pakiety ubezpieczeń) i już się zbliżasz do ceny nówki. A dobrej używki trzeba szukać - po nową po prostu idziesz.

 

 

Z takiej ceny 60900 jeszcze daje się coś urwać, czy raczej już nie?Widzę, że to sprzedaje jakiś pośrednik, w ASO też takie ceny obowiązują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-wyprzedaz-rocznika-trend-1-5-tdci-95km-m6-5drz-warszawa-od-reki-ID6ydCVH.html#7a42557fa1tu masz autoryzowanego dealera.

 

nie powiem Ci - żona już w Fordzie nie robi ;] Ale podszedłbym do dealera z tą ofertą, zawsze mozna spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-wyprzedaz-rocznika-trend-1-5-tdci-95km-m6-5drz-warszawa-od-reki-ID6ydCVH.html#7a42557fa1tu masz autoryzowanego dealera.

 

nie powiem Ci - żona już w Fordzie nie robi ;] Ale podszedłbym do dealera z tą ofertą, zawsze mozna spytać.

 

Tego już widziałem, kombiak chyba lepszy by był, bo wspominała, że sporo wozi i kombi dodatkowy atut, aczolwiek poradzi sobie i w hatch.

Autro chyba wydzwonię ASIO i pogadam co tam ciekawego mogą zaproponować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@@senseikrk Lepiej dopłacić do czegoś z LPG jeśli ma być np rapid, który z gaziwem kosztuje 59 tys to po 3 latach przy takich przebiegach zostaje spokojnie ok 10 tys w kieszeni. No ale rapid to B klasa, więc robienie dużych kilometraży może być męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@senseikrk Lepiej dopłacić do czegoś z LPG jeśli ma być np rapid, który z gaziwem kosztuje 59 tys to po 3 latach przy takich przebiegach zostaje spokojnie ok 10 tys w kieszeni. No ale rapid to B klasa, więc robienie dużych kilometraży może być męczące.

 

Rapid ton rozmiarowo cos pomiedzy B i C :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@senseikrk Lepiej dopłacić do czegoś z LPG jeśli ma być np rapid, który z gaziwem kosztuje 59 tys to po 3 latach przy takich przebiegach zostaje spokojnie ok 10 tys w kieszeni. No ale rapid to B klasa, więc robienie dużych kilometraży może być męczące.

 

Przy takich przebiegach ważna jest cisza w środku, a Rapid tego nie oferuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@senseikrk Lepiej dopłacić do czegoś z LPG jeśli ma być np rapid, który z gaziwem kosztuje 59 tys to po 3 latach przy takich przebiegach zostaje spokojnie ok 10 tys w kieszeni. No ale rapid to B klasa, więc robienie dużych kilometraży może być męczące.

A leon z ogłoszenia? Te te tsi naprawdę mało pala i są ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie są fachowcy co gazują TSI i zużywa przy tym bardzo mało Pb, ale gwarancja przepadnie... Te fabryczne instalacje do TSI to jakaś pseudo oszczędność.

Ja przy takich przebiegach poszedłbym w diesla. Meganka schodzi ze sceny, to może uda się wyrwać dobry rabat?

np:

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-grandtour-life-dci95-wyprzedaz-ID6yf7wW.html

 

Tce jest większy wybór, ale tego łatwo nie gazujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A leon z ogłoszenia? Te te tsi naprawdę mało pala i są ciche

 

po mojemu to benzyna malo pali jak sie tym jeździ mega delikatnie. Ale jak mu depniesz, to ci potrafi zrobic spalanie x2.

Tu jest zaleta diesla, że on mało pali jak jedziesz ostrożnie, a jak go dusisz, to masz spalanie +2l.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu to benzyna malo pali jak sie tym jeździ mega delikatnie. Ale jak mu depniesz, to ci potrafi zrobic spalanie x2.

Tu jest zaleta diesla, że on mało pali jak jedziesz ostrożnie, a jak go dusisz, to masz spalanie +2l.

No juz nie przesadzajmy z tym spalaniem silników typu tsi. W golfie średnia z ost 6 tys km to 6.6, ale faktycznie auto mało jeździ na krótkich odcinkach. Spalanie z jazdy autostradowej (prędkości ok 140) to jKies 7-7.5 l. Spokojna trasa z prędkościami ok 100 km/h to 5.5. Nowe tsi pala mniej niż 1 4 122 km z 2010 r. Różnica w spalaniu pomiędzy mega oszczędnym 1.6 tdci 109 km, a golfem 6 1.4 tsi 122 w tych samych warunkach wynosiła ok 1-1.5 l na 100 km. Nowe tdci i tsi 0ewno będą miały podobne różnice w spalaniu. Chyba, że ktoś ciągle lata w przedziale prędkości 180-200 to owszem różnica będzie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tego już widziałem, kombiak chyba lepszy by był, bo wspominała, że sporo wozi i kombi dodatkowy atut, aczolwiek poradzi sobie i w hatch.

 

To tym bardziej diesel lub  czysta benzyna - brak kłopotu ze zbiornikiem gazu lub kołem zapasowym w bagażniku. Im młodszy tym lepiej, aczkolwiek zastanowiłbym się nad 2-3 latkiem z segmentu wyżej (klasa D) - bardziej komfortowy samochód, który zapewni warunki podróżowania pozwalające na wydajną pracę po przejechaniu kilkuset kilometrów  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu to benzyna malo pali jak sie tym jeździ mega delikatnie. Ale jak mu depniesz, to ci potrafi zrobic spalanie x2.

Tu jest zaleta diesla, że on mało pali jak jedziesz ostrożnie, a jak go dusisz, to masz spalanie +2l.

Octavia 1,4TSI 122 - nie udało się zrobić spalania > niż 11/100km

Octavia 1,4TSI 140 - nie udało się zrobić spalania > niż 10,5 l/100km

Testy w trasie z butem non stop w podłodze.

Ja bym powiedział że tragedii nie ma - przy normalnej jeździe obie palą około 7/100 więc to nie jest 2x więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to równe 10l/100 km w trasie na dystansie ponad 200 km gdzie leciałem praktycznie cały czas między 160, a 220 licznikowe. Na pewno benzyna jest bardziej wrażliwa na depytanie niż diesel. Mając do wyboru tsi , a tdi zdecydowanie tsi. No chyba , że diesel v6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vadero, dnia 24 Sty 2016 - 12:22 PM, napisał:

... (do nowego masz promocyjne pakiety ubezpieczeń) ...

 

 

Z reguly pakiet % na ubezpieczenie leci co najmniej 3 lata, wiec nie trafiny argument, mimo ze gadasz z sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Renuara

Coś jak to http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-grandtour-life-dci95-wyprzedaz-ID6yf7wW.html#a0499c2fa0

Kombi jednak jest lepsze od 5d jak sie sporo towaru wozi.

Latałem kiedyś jako PeHowiec wiec mam ciut doświadczenia :)

Poza tym ten 1.5dci  to sprawdzona konstrukcja. Ma swoje wady, ma zalety ale wiadomo na co uważać

Fordowski diesel 1.5 niby jest oparty na 1.6 ale lepsze jest wrogiem dobrego.

HGW czy w ramach  oszczędności czegoś  księgowi nie "poprawili"

Nie pchałbym sie w nowe konstrukcje. Niech sie wyleczą z dziecięcych chorób.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqq poszukaj sobie moego postu z poczatku stycznia... Noje foka kombi diesrl cos po 54brutto i kakas stawka ubezpieczenia tez ladna... Spisane z zastepczaka z wypozyczalni...

 

I co mu to da?

Myslisz, ze kupujac jedno auto wynegocjuje takie same warunki jak wypozyczalnia? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mały zbiornik gazu, a więc mocno ograniczony zasięg - upierdliwe jest częste tankowanie w trasie.

 

Ale bzdury opowiadasz, w obecnym aucie kombi, klasy nieduże C mam zbiornik 56 litrów, robię na nim 500-540 km w zależności od stylu jazdy, w dieslu zrobisz 800-900, zatrzymanie się na stacji na kawę co 500km to chyba nic wielkiego i to nie jest mały zasięg?Poza tym jest jeszcze benzyna i mam wybór czy jechać bez zatrzymywania czy tankować.

 


To tym bardziej diesel lub  czysta benzyna - brak kłopotu ze zbiornikiem gazu lub kołem zapasowym w bagażniku. Im młodszy tym lepiej, aczkolwiek zastanowiłbym się nad 2-3 latkiem z segmentu wyżej (klasa D) - bardziej komfortowy samochód, który zapewni warunki podróżowania pozwalające na wydajną pracę po przejechaniu kilkuset kilometrów 

 

I tak i nie. D klasa 3 letnia to samochód z przebiegiem średnio 120-180 tys, a często i więcej, zatem na dzień dobry mogą czekać nas nie tanie naprawy (turbo, sprzęgło z dwumasą) a gwarancji już nie ma. Bierz pod uwagę, że 50 tys rocznie to 4 lata u przeciętnego Kowalskiego, zatem naprawy trzeba zsumować, policzyć kasę i czas u mechanika, w prostej benzynie szopek będzie zdecydowanie mniej, natomiast jazda na samej benzynie w przypadku opłacania sobie paliwa z własnego portfela to czysta rozrzutność.

 


Aqq poszukaj sobie moego postu z poczatku stycznia... Noje foka kombi diesrl cos po 54brutto i kakas stawka ubezpieczenia tez ladna... Spisane z zastepczaka z wypozyczalni...

 

Tak jak Maciej napisał, trzeba się obracać wokół tego co dostępne, ktoś jak bierze flotę ma lepsze stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, 5 dych do wydania, z możliwością rozszerzenia do 60, ale to już ostateczność.

Sporo jeździ człowiek, chce leasing na 3 lata, w grę wchodzi używka i teraz:

-diesel czy benzyna?

Niby w trasach fajniej się jeździ dieslem, ale wszelkie "fajnie" miną jak trzeba będzie zrobić dwumasę czy wtryski,turbo.

Zatem myślę o czymś co da się zagazować i teraz:

 

-kia ceed, i30 z 1.6?

Gazuje się to chyba całkiem dobrze.

 

Octavia-chyba nie ma gazowalnego silnika?

 

Co jeszcze?

Avensis któryś?

 

 

polizingówkę wziąć ... http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-1-4-tsi-ambiente-salon-pl-ID6yggiX.html  i jeszcze zostaje parę złotych na ewentualne awarie , serwis itp

 

dojeździc do 200 tys ... sprzedac i dołożyć i mieć kolejne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia 1,4TSI 122 - nie udało się zrobić spalania > niż 11/100km

Octavia 1,4TSI 140 - nie udało się zrobić spalania > niż 10,5 l/100km

Testy w trasie z butem non stop w podłodze.

Ja bym powiedział że tragedii nie ma - przy normalnej jeździe obie palą około 7/100 więc to nie jest 2x więcej ;)

Wow to perpetum mobile. :hehe: Z butem w podlodze to ile to jedzie 190? 200? Samo paliwo produkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polizingówkę wziąć ... http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-1-4-tsi-ambiente-salon-pl-ID6yggiX.html  i jeszcze zostaje parę złotych na ewentualne awarie , serwis itp

 

dojeździc do 200 tys ... sprzedac i dołożyć i mieć kolejne

 

Słowo klucz-leasing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguly pakiet % na ubezpieczenie leci co najmniej 3 lata, wiec nie trafiny argument, mimo ze gadasz z sensem.

Ale któryś ze wstawionych wyżej focusów ma ubezpieczenie w cenie - kupując używkę niestety musisz sobie ubezpieczenie zapłacić - 2kpln do wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz-leasing.

 

 

ok ...

 

za 35 tys bierzesz octavie czy astrę czy cos podobnego na 24 miesiace ... kupujesz auto z przebiegiem około 100 tys km

 

 

w 24 miesiace robisz kolejne 100 tys km sprzedajesz i bierzesz następny

 

opłaty masz takie same jak przy czymś droższym na 3 lata leasingu ...

 

choc ja i tak jestem zdania że jeśli firma ma stabilną sytuacje to najlepiej nowy w leasing i nawet bida opszyn

 

PS

http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-1-6mpi-do-lpg-salonpl-fvat23-oferta-specjalna-leasing-ID4p7Z2y.html- tu masz z silnikiem pod gaz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PS
http://otomoto.pl/of...g-ID4p7Z2y.html-tu masz z silnikiem pod gaz ...

 

30 tys za 4 latka, do którego trzeba wrzucić gaz i ubezpieczenie (4-5 tys) robi się już mało ciekawie w stosunku do nowych po 55-60 tu wrzucanych. Jeśli używka to jakaś młoda 1-2 letnia max wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to perpetum mobile. :hehe: Z butem w podlodze to ile to jedzie 190? 200? Samo paliwo produkuje?

Wujek, możesz sobie szydzić ale nie podważaj czegoś tylko dlatego że sam nie widziałeś. But w podłodze to nie tylko 220 km/h, to także cykliczne rozpędzanie np. od 120 do 200 bo ktoś jedzie autostradą lewym z dozwoloną prędkością. Co by nie mówić to ten nowy 1,4 TSI na pasku jest oszczędny, też przy pełnym obciążeniu.

Mamy w firmie jednego zawodnika co jeździ tak jak wyżej opisałem - skoro jemu nie chce więcej palić to znaczy że się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego Focusa i się nie zastanawiaj - do takiej roboty idealne auto - przede wszystkim ciche, mało pali i się nie psuje, a do tego fajnie się prowadzi, także jazda nim nie męczy. Jak dostałem zastępczą astrę III 1.7cdti to po dwóch dniach miałem głowę spuchniętą od hałasu, a pomimo teoretycznie większej mocy nie była ani trochę szybsza.

Robię ok 7-8kkm miesięcznie więc nieco więcej niż planowane u Ciebie i statystyki wyglądają bardzo korzystnie - średnie z komputera z ostatnich 3-4 miesięcy(~30kkm)  to spalanie 6.8l/100km przy średniej prędkości 73km/h (przelotowe zazwyczaj w okolicach 120-190) a jeżdżę głównie po górach więc w niskim zużyciu paliwa to nie pomaga. Przy oszczędnej jeździe myślę że spalanie można jeszcze sporo poprawić.

Jak do tej pory(~115kkm) zero awarii.  :oki: Chociaż ostatnio głośnomówiący zestaw zaczął odrobinę świrować, ale to nie usterka która utrudniała by jazdę, no i zobaczymy co na serwisie powiedzą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 tys za 4 latka, do którego trzeba wrzucić gaz i ubezpieczenie (4-5 tys) robi się już mało ciekawie w stosunku do nowych po 55-60 tu wrzucanych. Jeśli używka to jakaś młoda 1-2 letnia max wchodzi w grę.

 

tosz napisałem ... że najlepsza opcja to nowy ... jeszcze poszukac marki takiej która ma najdłuższy okres gwarancji i najlepszą gwarancję .... a to czy diesel czy benzyna ... i czy renault czy kia czy ford to już mniejsze ma znaczenie

 

 

bardziej rozesłać po wszystkich dealerach zapytania w formie tego co potrzebujesz ... czasem ktoś ma ciśnienie na sprzedanie czegoś na już ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek, możesz sobie szydzić ale nie podważaj czegoś tylko dlatego że sam nie widziałeś. But w podłodze to nie tylko 220 km/h, to także cykliczne rozpędzanie np. od 120 do 200 bo ktoś jedzie autostradą lewym z dozwoloną prędkością. Co by nie mówić to ten nowy 1,4 TSI na pasku jest oszczędny, też przy pełnym obciążeniu.

Mamy w firmie jednego zawodnika co jeździ tak jak wyżej opisałem - skoro jemu nie chce więcej palić to znaczy że się nie da.

Czesto jezdze 1.2TSI to to 1.4 musi byc perpetum z tym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mu to da?

Myslisz, ze kupujac jedno auto wynegocjuje takie same warunki jak wypozyczalnia? ;]

ktoś w tamtym moim poscie mowil ze w tym roku kupil nawet taniej  taka foke na działalnosc

 

(btw wypozyczalnia akurat mala - okolo 25 aut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutowac przy 200 spala 5l.

Tak dużo? Powinno max 3.5. Albo nie potrafisz jeździć albo jeździsz zepsutym pojazdem. Nikt nie napisał, że spala 10 l/100 km przy 200 km/h, bo chwilowe pewnie będzie ok 15? Ake średnia z trasy gdzie grzalem ze średnią prędkością ok 170 km/h wyszła mi równe 10l i to był max. Łącznie spaliłem prawie cały bak paliwa , a wynik pochodzi z dystrybutora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.