Skocz do zawartości

No i wziął i się popsuł


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Połączenie japońskiej precyzji i niemieckiej innowacyjności powiedziało papa.

Jak dodaję gazu to robi pssssss. Im bardziej dodaję tym bardziej robi pssssss. I traci moc.

Na moje oko turbo pompuje w kosmos a nie tam gdzie trzeba. Co kącikowi specjaliści na to? Zawór blow-off się poddał? A jest tam w ogóle taki zawór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie japońskiej precyzji i niemieckiej innowacyjności powiedziało papa.

Jak dodaję gazu to robi pssssss. Im bardziej dodaję tym bardziej robi pssssss. I traci moc.

Na moje oko turbo pompuje w kosmos a nie tam gdzie trzeba. Co kącikowi specjaliści na to? Zawór blow-off się poddał? A jest tam w ogóle taki zawór?

Dziura w dolocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie japońskiej precyzji i niemieckiej innowacyjności powiedziało papa.

Jak dodaję gazu to robi pssssss. Im bardziej dodaję tym bardziej robi pssssss. I traci moc.

Na moje oko turbo pompuje w kosmos a nie tam gdzie trzeba. Co kącikowi specjaliści na to? Zawór blow-off się poddał? A jest tam w ogóle taki zawór?

 

Daleko od domu padlo?

Pewnie jakas rura w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko od domu padlo?

Pewnie jakas rura w dolocie.

Zrobił w ciągu ostatnich dwóch dni ponad 1,5kkm a zepsuł się dziś kilka kilometrów od domu gdy pojechałem kupić chipsy na mecz.

Doceniam to. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie japońskiej precyzji i niemieckiej innowacyjności powiedziało papa.

Jak dodaję gazu to robi pssssss. Im bardziej dodaję tym bardziej robi pssssss. I traci moc.

Na moje oko turbo pompuje w kosmos a nie tam gdzie trzeba. Co kącikowi specjaliści na to? Zawór blow-off się poddał? A jest tam w ogóle taki zawór?

żadnych skomplikowanych awarii nie oczekuj, raczej też zbyt drogich, jakaś dziura w wężu pęknięty lub zsunięty cybant, drożej może być jak się okaże że to w intercoolerze jakieś pęknięcie lub dziura

szukaj tak po 23 :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozleci wcześniej (a to niestety prawdopodobne), to wstawisz wersję CR i po problemie.

Nie wiem, czemu Mitsu nie wzięło CR-a.

Sąsiad ma ten silnik w Grandisie ,ponad 260kkm i jak na razie nie chce się rozlecieć ;]

Oryginalne turbo,wtryski.Nie wiem jak z dwumasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... to czemu w VAG-ach się rozlatuje ? Może użytkownicy VAG-ów powinni przeanalizować różnice ?

W VAGach się rozlatują silniki sprzed 2009-go a ja mam późniejszy, a do tego Mitsubishi zmieniło głowicę i część osprzętu.

Minus jest taki że pasek rozrządu kosztujący w VW o połowę mniej niż w Mitsu nie może być tam wymieniony bo VW nie ma go w katalogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozleci wcześniej (a to niestety prawdopodobne), to wstawisz wersję CR i po problemie.

Nie wiem, czemu Mitsu nie wzięło CR-a.

Bo jak VW zrobił CRa to Mitsu w międzyczasie zrobiło swój silnik 2.2, lepszy niż ten od VAGa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten samochód od nowości?

Nie, ale jak go kupiłem to miał mały przebieg i był na gwarancji. Nic wcześniej nie robiono (poza jakąś akcją serwisową).

Całą resztę zrobiłem ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz: statystycznie rzecz ujmując - skoro 1. awaria jest po 158kkm, to kolejnej należy się spodziewać przy 316kkm, więc (w założeniu) już nie w Twoich rękach... :phi:;)

Taki scenariusz mogę zaakceptować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee... Miała być awaria a tu nic. Poluzowała się obejma na wężu. Wystarczyło poprawić.

Niniejszym więc nie uznaję tego za awarię i trzymam się planu zrobienia tym autem 300+ kkm.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

Czyli VW popsul Mitsubishi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Plus tego silnika jest taki, że on naprawdę potrafi bardzo mało spalić.

Do uzyskania przy spokojnej jeździe są wyniki rzędu 5-6l/100km, co w SUVie tej wielkości jest rewelacyjnym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus tego silnika jest taki, że on naprawdę potrafi bardzo mało spalić.

Do uzyskania przy spokojnej jeździe są wyniki rzędu 5-6l/100km, co w SUVie tej wielkości jest rewelacyjnym wynikiem.

Zaraz Ci napiszą że produkuje paliwo

Wysłane z mojego MotoG3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A średnia z iluś tam tysięcy km czy lat i to najlepiej taka z ilości tankowanego paliwa a nie komputerka pokładowego :hmm:

Swoją drogą jak taka obejma mogła się sama poluzować, nie było nic ostatnio robione przy aucie w warsztacie?

zobacz jak wyglądaja takie rury w VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A średnia z iluś tam tysięcy km czy lat i to najlepiej taka z ilości tankowanego paliwa a nie komputerka pokładowego :hmm:

Swoją drogą jak taka obejma mogła się sama poluzować, nie było nic ostatnio robione przy aucie w warsztacie?

Taka średnia nie ma sensu bo każdy jeździ w innych warunkach. Mam za to powtarzalne wyniki:

Autostrada (tempomat 130km/h): 7-7.5l

Drogi krajowe (tempomat 100-110km/h): 6-6.5l

Trasy po drogach zwykłych (90 poza ter. zab. i 50-60 w zab.): trochę poniżej 6l (5.7-5.9)

Trasy jak wyżej ale jazda oszczędna: 5.3-5.5l

Tryb mieszany (trasa/miasto): 6-7l.

Dane z komputera bo rzadko zwracam uwagę ile tankuję.

Auto ostatni raz było w serwisie w lutym na przeglądzie. Było to 18kkm temu. Od tego czasu maska była otwierana tylko po to żeby dolać płynu do spryskiwaczy.

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


głupi plan ;]

 

Ja mysle ze to bedzie Mr Jekyll & Mrs  ;] Hyde -  wszystko z VAG zacznie sie sypac proporcjonalnie do ilosci przejechanych km :chipsy: - ale mam nadzieje ze @ sie myle - za bardzo go lubie :hehe: .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sąsiad ma ten silnik w Grandisie ,ponad 260kkm i jak na razie nie chce się rozlecieć ;]

Oryginalne turbo,wtryski.Nie wiem jak z dwumasą.

Maly update-wczoraj pęknął blok silnika :facepalm: Auto chyba na szrot..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man zamiar nim do 300kkm jeździć. Czy to bardzo głupi plan?

 

300kkm to dawno temu miało wiekszosc tych 2.0TDI ktore widujemy na ulicach. Wiec nie ma sie czego bać. Wiadomo ze to nie 1.9 ktore jezdzi do 1mln, ale 2.0 to poprawione z późniejszych lat czyli Twoje to nie jest zły silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300kkm to dawno temu miało wiekszosc tych 2.0TDI ktore widujemy na ulicach. Wiec nie ma sie czego bać. Wiadomo ze to nie 1.9 ktore jezdzi do 1mln, ale 2.0 to poprawione z późniejszych lat czyli Twoje to nie jest zły silnik.

Ale ja nie tylko chcę dojeździć. Ja chcę bezawaryjnie dojeździć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.