Skocz do zawartości

Alfa 159 Tbi - ocena zdjęć


WoWo001

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie: czy ASO lub warsztat niezależny jest w stanie sprawdzić elektronicznie przebieg auta? Jest on zapisywany gdzieś niezależnie w 159?

 

Z doświadczenia ze swoją 159, wiem że jakoś to sprawdzają.

 

Jak ją sprzedawałem, to miała o ile pamiętam jakis przebieg w okolicach 170tyś (nie pamiętam dokładnie).

Kupujący pojechał z nią do ASO na sprawdzanie i tam na kompie wyskoczyło, że przy jakimś przeglądzie jeszcze w Holandii ona miała przebieg 255tyś. A przegląd ten był 2 lata wcześniej.

Nie sprawdzali historii przeglądów w kompie, tylko jakiś parametr był kasowany w tej mojej 159 w serwisie wtedy. Może jakiś licznik do kolejnego przeglądu? Tego nie wiem, nie dopytywałem.

 

Specjalnie tym zdziwiony nie byłem, bo wiadomo że w Polsce liczniki się kręci, a ja nie byłem pierwszym właścicielem tej Alfy w Polsce.

 

Alfy 159 pozbyłem się jakoś w pół roku po jej kupnie. Całe szczęście że nie byłem stratny finansowo. To co włożyłem w nią, to odzyskałem. Sam nie wiem jak to się stało, bo jakby kupujący się mocno targował, to bym i ja mocno zszedł z ceny. Koleś był jednak bardzo napalony, bo auto prezentowało się świetnie i ja osobiście do tej pory czasem zdjęcia oglądam ;)

Badał go sobie miernikiem, pojechaliśmy do ASO. Nic nie ukrywałem i nawet przedstawiłem wszystkie faktury za części i naprawy jakie miałem. Nie zraziło go to wcale.

 

A piszę Ci to, żebyś się na to auto nie napalał. Jak chcesz kupić to się mocno targuj, bo będziesz dopłacał. Sprzedający najpewniej też chętnie się go pozbędzie.

Edytowane przez Kravitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcia. Auto ma uszkodzone cały prawy bok. Wystrzeliły poduszki boczne i kurtynowe. Drzwi dostały najbardziej i zostały wymienione. Reszta naprawiana, czyli błotniki i próg. Auto podobno proste ale wygląda na obcierkę a nie uderzenie bokiem. Tak czy inaczej sprawdzić trzeba, może w serwisie dowiem się więcej. Poniżej zdjęcia:

olał bym , niezły śmietnik . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie tylko to co na zdjęciach?

 

Lakier różni się na łączeniach blach, próg jest szapchlowany tak że z daleka widać nierówności, pomijam wielkość szpar lewa vs prawa.

 

Auto stało przed firmą. Sam obejrzałem, i po 5 min odjechałem. Nawet nie prosiłem tego gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza sie to co napisalem. Polecam odrzucic handlarzy wszystkich! A skoncentrowac sie na os prywatnych ale wtedy wybor maly.

 

Ja odrzucam na początku auta od handlarzy ale ten był kilka ulic dalej, poza tym Ti.

Tak jak piszesz. 159 w benzynie to w ogóle biały kruk a w wersji jak wyżej nawet za granicą rzadko spotykany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że się psują ale że potrafią się psuć. Brat mojego kuzyna ma warsztat specjalizujący się w Alfach i Fiatach. Wie o tych autach wszystko. I mimo że sam jeździ Alfami to odradza. Więcej - Włosi mi odradzali a to już coś znaczy.

Bart mojego kuzyna Antka żony brat rodzony......uwielbiam takie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart mojego kuzyna Antka żony brat rodzony......uwielbiam takie opinie.

Możesz sobie gadać co chcesz ale znam gościa dobrze i on ma serwis, nie, że kupił jedną sztukę i się mądrzy.

Zresztą opinia tych aut znikąd się nie wzięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie gadać co chcesz ale znam gościa dobrze i on ma serwis, nie, że kupił jedną sztukę i się mądrzy.

Zresztą opinia tych aut znikąd się nie wzięła.

Nigdy nie biorę opinii serwisów pod uwagę. Co ma Ci taki mechanik powiedzieć? Przeciez do niego tylko zepsute auta przyjeżdżają. To nie myjnia tylko warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olał bym , niezły śmietnik . 

 

Uwierz, życzyłbyś sobie, żeby te najniższe ceny, które oglądałeś wyglądały tylko tak. Takie samochody ASO naprawia bez zająknięcia również, nie ma tu dramatu, 2x drzwi do zmiany, wymiana kurtyn i elektroniki, poszycie progu do zmiany lub naprawy. Tu zawiodło druciarstwo. Pewnie nawet za granicą ten samochód był do odbudowy a nie całka. Jeśli słupki nie ruszone to dobry samochód do odbudowy, tylko....najlepiej byłoby sobie kupić w takim stanie jak jest i zaprowadzić do ogarniętego lakiernika co wie co robi, wtedy będzie zrobione dobrze, bo skoro walił szpachlę bez pojęcia (blacharz SIC!) to w słupkach co siedzi?Obcięte jaśki?gazety?To Januszowanie pokutuje u nas w każdej dziedzinie życia niestety...:/ 1000zł więcej i mogłoby być dobre auto.

Edytowane przez AkuQ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.