Skocz do zawartości

Hyundai i20 diesel krótki test po 9kkm


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Punto przy Fieście to był paździerz?

przeciez Punto było większe i wykonane lepiej...

 

nie mowiac juz o tym ze sam Ford nie przewidzial ze auto przejedzie więcej niz 99.999km

Masakryczny pazdzierz jakosc wykonania, uzyte materialy, prowadzenie po prostu wszystko. Oba auta mialy okolo roku jak nimi jezdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakryczny pazdzierz jakosc wykonania, uzyte materialy, prowadzenie po prostu wszystko. Oba auta mialy okolo roku jak nimi jezdzilem.

w moim do tej pory plastiki nie trzeszczą...

 

a wnętrze w "bogatej wersji" imo dalej daje rade, wyglada lepiej niz w i20 czy teraz nawet nowych Fabiach z zaslepkami

420795713_7_1000x700_fiat-punto-super-st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, takie lub podobne jak to opisywane i20 jest większość klasy B w porównywalnych wersjach

imo Punto, Fabia, Yaris nic lepsze nie są

 

To auto jest za 60 tysiecy zlotych i to jest guano przez duze G. Rozumie, ze najtansze auto za 35 tysi to skladak taniosci ale za 60 tysi???

 

Moze niech autor watka porowna  do jakis innych podobnych aut jesli chodzi o podstawowe rzeczy typu hamulce, zawiecha, prowadzenie ... przeciez to podstawowe aspekty bezpieczenstwa. Nie mowiac o usterkowosci

 

Dalej nie rozumie, jak cos takiego mozna kupic. Uzywana klasa C lub D, w szczegolnosci za taka kase, daje 10 razy wiecej zadowolenia, nawet jesli wypierdziana przez hitlerowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim do tej pory plastiki nie trzeszczą...

 

a wnętrze w "bogatej wersji" imo dalej daje rade, wyglada lepiej niz w i20 czy teraz nawet nowych Fabiach z zaslepkami

 

Serio?

 

836151685_11_1080x720_iii-style-12tsi-11

 

420795713_7_1000x700_fiat-punto-super-st

Edytowane przez apb77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto jest za 60 tysiecy zlotych i to jest guano przez duze G. Rozumie, ze najtansze auto za 35 tysi to skladak taniosci ale za 60 tysi???

 

Moze niech autor watka porowna  do jakis innych podobnych aut jesli chodzi o podstawowe rzeczy typu hamulce, zawiecha, prowadzenie ... przeciez to podstawowe aspekty bezpieczenstwa. Nie mowiac o usterkowosci

 

Dalej nie rozumie, jak cos takiego mozna kupic. Uzywana klasa C lub D, w szczegolnosci za taka kase, daje 10 razy wiecej zadowolenia, nawet jesli wypierdziana przez hitlerowca

tu nie ma co porównywać, ten i20 ma małe koszty paliwa bo jeździ "o kropelce" i nie trzeba się martwić o serwis obsługę bo jest na gwarancji

klasa D jest pod każdym innym względem lepsza (zawieszenie, silnik, przyjemność z jazdy), ale ma 2 ogromne minusy:

- koszty utrzymania bo jest po gwarancji, a w dzisiejszych czasach produktów jednorazowych 3-5 letnie auta już potrafią generować duże koszty

- czas potrzebny na w/w i brak tzw świętego spokoju

 

pomijam tu aspekt podstawowy "wynajem vs zakup", choć te 600pln za wynajem brzmi bardzo rozsądnie wobec niskich kosztów paliwa oraz świętego spokoju pod wzgl. technicznym

a że przyjemności nie ma.....cóż nie można mieć wszystkiego

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co porównywać, ten i20 ma małe koszty paliwa bo jeździ "o kropelce" i nie trzeba się martwić o serwis obsługę bo jest na gwarancji

klasa D jest pod każdym innym względem lepsza (zawieszenie, silnik, przyjemność z jazdy), ale ma 2 ogromne minusy:

- koszty utrzymania bo jest po gwarancji, a w dzisiejszych czasach produktów jednorazowych 3-5 letnie auta już potrafią generować duże koszty

- czas potrzebny na w/w i brak tzw świętego spokoju

 

pomijam tu aspekt podstawowy "wynajem vs zakup", choć te 600pln za wynajem brzmi bardzo rozsądnie wobec niskich kosztów paliwa oraz świętego spokoju pod wzgl. technicznym

a że przyjemności nie ma.....cóż nie można mieć wszystkiego

 

Wszystko zrozumiale, i nawet ten wynajem wydaje sie byc dobry finansowo ale z drugiej strony to jest 7200 rocznie, i takze sie psuje i trzeba oddawac do aso i jezdzic zastepczakiem. Trzeba naprawde miec pecha zeby trafic na uzywke do ktorej rocznie sie tyle doklada. W szczegolnosci, ze do toczenia sie wybiera sie auto sprawdzone pod wzgledem awaryjnosci. Znam bmw 530d, ujezdzane 50 tys km rocznie i wiecej niz 2-4 tysie rocznie nie jest dokladane a wszystko robione na markowych czesciach.

 

Troche ten swiety spokoj kosztuje ... nawet nie wiem czy niskie spalanie to wynagradza ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrozumiale, i nawet ten wynajem wydaje sie byc dobry finansowo ale z drugiej strony to jest 7200 rocznie, i takze sie psuje i trzeba oddawac do aso i jezdzic zastepczakiem. Trzeba naprawde miec pecha zeby trafic na uzywke do ktorej rocznie sie tyle doklada.

 

Ale w uzywce musisz tez spojrzec na utrate wartosci, zeby to porownanie mialo sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero droższa wersja ma regulacje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dziwne. Jak kupowałem Rio były do wyboru trzy wersje: M, L i XL. Kupiłem L. Ma wszystko co trzeba, a nawet duperele typu tryb auto do świateł, bez czego moja żona nie umie już jeździć :hehe:

Podświetlenie zegarów i przycisków ma dwa tryby: dzienny i nocny. W jednym i drugim możesz sobie oddzielnie ustawić jasność. Np. w dziennym jaśniejszy, w nocnym ciemniejszy. Między trybami przełącza się samo czujnikiem zmierzchu. Wygląda na to, że ten Hyundai jest faktycznie za drogi jak na to co oferuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ma wszystko co trzeba, a nawet duperele typu tryb auto do świateł,

 

Bo w nowych jest nawet w standardzie bardzo dużo. Ale np. w mojej z 2009 jest w instrukcji wspomniane o regulacji jasności ale ja tego nie mam. Zastanawiam się czy jest wiązka bo bym założył sam. Do tego otwieranie szyby kierowcy. Automat jest tylko do otwierania. Żeby zamknąć trzeba trzymać. Przedziwna oszczędność ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w nowych jest nawet w standardzie bardzo dużo. Ale np. w mojej z 2009 jest w instrukcji wspomniane o regulacji jasności ale ja tego nie mam. Zastanawiam się czy jest wiązka bo bym założył sam. Do tego otwieranie szyby kierowcy. Automat jest tylko do otwierania. Żeby zamknąć trzeba trzymać. Przedziwna oszczędność ;]

 

też nie kumam tych koreańskich oszczędności. Np to otwieranie automatyczne szyby, dlaczego jest tylko dla kierowcy, a w drzwiach pasażera już trzeba przycisk trzymać? Ciekawe ile na tym zaoszczędzili. Albo bieda pod maską. U mnie w Rio 1.4 nie było nawet plastikowej pokrywy silnika. Kurde, nawet w lanosie taka była. Tak mnie to irytowało, że kupiłem używaną pokrywę na allegro z hyundaia I30, w którym do tego samego silnika już takie coś montują. Nie mówiąc o braku wygłuszenia maski: goła blacha. Ale ważne że jeździ. Na razie 34 tys. km i nic, nawet żadnej dupereli nie musiałem zgłaszać na gwarancji. Szukuję się tylko na lakierowanie błotnika z AC, bo żona przytarła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sorrento jest we wszystkich drzwiach. W obie strony :)

W Cruze - przednie pełny automat. Tylne można opuścić automatycznie, ale trzeba trzymać klawisz, by zamknąć - pewnie zabezpieczenie, by dzieciom paluszków nie przycinać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litosci to nie wersja zaslepka.

 

Oczywiście, ale jaki jest sens porównywania zaślepki z bogatą wersją z innego auta?

Tak, czy siak, nawet zaślepka wygląda nowocześniej.

 

 

 

830027249_6_1080x720_skoda-fabia-combi-a

 

420795713_7_1000x700_fiat-punto-super-st

 

ta półka na desce rozdzielczej to do czego ma służyć? Do przewożenia wędki? Bo piękna to ona raczej nie jest, funkcjonalna też nie.

Edytowane przez apb77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale jaki jest sens porównywania zaślepki z bogatą wersją z innego auta?

Tak, czy siak, nawet zaślepka wygląda nowocześniej.

 

 

 

 

 

 

 

ta półka na desce rozdzielczej to do czego ma służyć? Do przewożenia wędki? Bo piękna to ona raczej nie jest, funkcjonalna też nie.

 

może ja jestem dziwny, ale przecież to jest takie samo praktycznie, zresztą jakie ma byc? producenci juz dawno są w ślepym plastikowym kącie i mogą tylko zmieniać płaszczyzny zgięcia plastiku i cisnąć że jedne są bardziej nowoczesne od drugich ;] jak widać na niektórych to działa ;] Funkcjonalnie to są lata 80 jak dla mnie (np Audi 80 B3)

Edytowane przez koNik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kiedykolwiek siedziałeś w Fabii za 60 kzł. Wygląda tak samo paskudnie jeśli nie bardziej.

Pozostałe też nie są porywające.

 

Fabia za 60 kzł wygląda DUŻO lepiej, niż ten i20. Za tyle ŻADNE auto nie jest porywające, oczywiście, ale i20 to po prostu powrót do Punto z lat 90. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale jaki jest sens porównywania zaślepki z bogatą wersją z innego auta?

Bo ta zaślepka kosztuje 10x tyle co ta bogata.

Tu nie chodzi tylko o wygląd ale też materiały. Nie wiem jak z tym punto i fabią jest, ale jeżdżę starym passatem b5 ale jakiś czas temu przymierzałem się do ceeda tego w nowej budzie. O ile z zewnątrz mi się to auto podoba o tyle w środku jest tragicznie. Głównie ze względu na jakość materiałów. Plastiki twarde i chyba odlane z nakrętek po recyclingu? W jednakw starym pastuchu jest przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co porównywać, ten i20 ma małe koszty paliwa bo jeździ "o kropelce" i nie trzeba się martwić o serwis obsługę bo jest na gwarancji

klasa D jest pod każdym innym względem lepsza (zawieszenie, silnik, przyjemność z jazdy), ale ma 2 ogromne minusy:

- koszty utrzymania bo jest po gwarancji, a w dzisiejszych czasach produktów jednorazowych 3-5 letnie auta już potrafią generować duże koszty

- czas potrzebny na w/w i brak tzw świętego spokoju

 

pomijam tu aspekt podstawowy "wynajem vs zakup", choć te 600pln za wynajem brzmi bardzo rozsądnie wobec niskich kosztów paliwa oraz świętego spokoju pod wzgl. technicznym

a że przyjemności nie ma.....cóż nie można mieć wszystkiego

To i20 nie jeździ o kropelce z tego co pisał użytkownik, spalanie 7 l w mieście na tak mały samochód i silnik to kpina lekka, trasa 5,3 to też bez rewelacji. Corsa E 1.4 T którą jeżdżę po kilku tys kilometrów gdy spalanie się unormowało, spala w takim właśnie przedziale (max 7,2, średnio 6,5-6,7, minimum 5,2) a to T benzyna. Oczywiście miasto miastu nie równe itp... mimo wszystko nie widzę sensu dopłacania do takiej wersji silnikowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w tym aucie to tragedia. Mój passat we wro w korkach pali od 7.5 do 8.5 na trasie przy jeździe zbliżonejdo pprzepisowej palityle co ten hyundai ale jak ssięppostaraćto i litr można urwac ale to już mocno trzeba się zaprzec. Tyle co ten i20 pali 1.0 mojej żony atos

:facepalm: Passat wiadomo najlepszy. Nie wiem ile spali i20 we Wroclawiu pisalem o duzych korkach w Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabia za 60 kzł wygląda DUŻO lepiej, niż ten i20.

 

Sąsiad ma firmową wersje zaślepka. I wygląda tak samo paskudnie. Nie wiem jak wygląda wersja za 60 kzł ale ta, która mi się podobała była droższa.

Tak wygląda Fabia za 60 kzł. Jeśli to wygląda lepiej od tego Hyundaia to sorry ale mamy bardzo różne gusty.

post-167068-0-92501200-1472628716_thumb.jpg

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: Passat wiadomo najlepszy. Nie wiem ile spali i20 we Wroclawiu pisalem o duzych korkach w Wawie.

zanim zaczniesz strzelać facpalmy pomyśl. Podałem jakie auto żebyś miał świadomość że duże kombi klasy D pali tyle co twoja pokraka. A b5 nie jest najlepszy ale nie staćmnie na lepszy wiec jjeżdżę tym o mam, co nie zmienia faktu że jest wygodny i w miarę oszczędny co potwierdza twój przykład. A co do korków, chyba nie byłeś we wro ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz strzelać facpalmy pomyśl. Podałem jakie auto żebyś miał świadomość że duże kombi klasy D pali tyle co twoja pokraka. A b5 nie jest najlepszy ale nie staćmnie na lepszy wiec jjeżdżę tym o mam, co nie zmienia faktu że jest wygodny i w miarę oszczędny co potwierdza twój przykład. A co do korków, chyba nie byłeś we wro ?

Jaki sens ma prownanie klasy D z B? Jaki sens ma prownanie starego auta z nowym?  :facepalm: Mnie to auto spala generalnie wiecej niz podaje producent. Poniewaz latam tylko po autostradzie i po miescie. To nie moje auto ja tylko wypozyczylem. W zyciu bym tego nie kupil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sorrento jest we wszystkich drzwiach. W obie strony :)

W starym Outlanderze było wszędzie automatycznie i jeszcze sobie można było podomykać je pilotem.

W nowym automat tylko w oknie kierowcy i o domykaniu oczywiście zapomnij.

Oszczędności...

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ty udajesz czy jesteśjednak jjakiś ograniczony? :) Naprowadze cie skoro stare auto klasy D pali w dużym zakorkowanym mieście tyle co twój nowy paaździerz klasy B to coś jest nie tak z tym drugim chyba ?

 

Zatem kupujmy stare paździerze ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym Outlanderze było wszędzie automatycznie i jeszcze sobie można było podomykać je pilotem.

W nowym automat tylko w oknie kierowcy i o domykaniu oczywiście zapomnij.

Oszczędności...

:(

Ja u siebie domykanie dołożyłem - modulik dołączany do gniazda OBD.

Gdy zamykam - domyka szyby. Gdy otwieram auto i przytrzymam dłużej guzik, opuszcza wszystkie szyby - przydatne latem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.