Skocz do zawartości

Tiguan vs Sportage


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Design coraz bardziej mi się podoba! Wnętrze całkiem spoko, jednak jakość wykonania i użytych materiałów jest dużo gorsza niż w Tiguanie. Wyciszenie jak do tej pory super, ale nie jechałem jeszcze po autostradzie. Hill holer działa średnio. Ma ksenony ale nie są skrętne, a do tego drżą na nierównościach i przed samym autem jest kilka takich liniowych cieni. Ręczny ma plastik, jakby nie mógł mieć chociaż truche przyjemnego materiału. Pierwsza trasa dala spalanie 6.5. Teraz skoczyło na 7.5. 1.6 gdi daje rade, ale 1.4 tsi 125 go zjada. Idealne auto do spokojnej miejskiej jazdy. Jest navi na korek wyświetla się obraz z kamery cofania, a obraz z czujników parkowania wyświetla sue na małym ekranie między zegarami w momencie gdy już dojeżdżamy di przeszkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jazdę testową nową Sportage bo mam możliwość wzięcia na rok. Fakt, że wersja jakaś średnia plus z silnikiem 1,6 benzyna. Spalanie i dynamika masakra, pali dużo i nie jedzie. Co do komfortu jazdy to aktualny Qashqai którego mam od grudnia jest zdecydowanie cichszy w środku. Dla porównania 1,2 115 KM w QQ w stosunku do 1,6 130 KM w KIA to lepsza dynamika i niższe spalanie o jakieś 2 litry. Środek KIA to już kwestia gustu, ale dla mnie deska rozdzielcza to misz masz, każdy element jakoś nie pasuje do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie duże? Mnie pali ok 7.5, a auto ma dopiero 300 km przebiegu. W tej klasie cenowej Ateca może się okazać najlepszym wyborem. QQ to tez mega średniak.

Czy w koreancach i japońcach norma jest słabe audio? Wersja z navi, a jak się da ns maksa głos yo nie da się słuchać przez zniekształcenia dźwięku :|

Edytowane przez Lexsensei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każde ksenony robią start z kalibracja czy tylko skrętne? W kii włączają się tak jak zwykle światła halogenowe. Na plus świetne hamulce, które reagują za silnie na każde naciśnięcie.

Wkurza mnie jeszcze jedna przypadłość. Przy mocniejszym dodawaniu gazu podczas przyspieszania w momencie zmiany biegu silnik utrzymuje wysokie obroty i trzeba się postarać, aby nie było szarpnięcia

Edytowane przez Lexsensei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam na testy nowa kie Sportage i jestem całkiem pozytywnie zaskoczony. Kilka rzeczy mi się w niej nie podoba,kilkoma rzeczami bardzo odstaje od Tiguana,ale za te pieniądze można trochę jej wybaczyć.

Jakie są Wasze odczucia?

Nie jeździłem ani jednym ani drugim. Ale jak patrze na wygląd Tiguana to mi sie płakać chce. Kolejny VW bez wyglądu, polotu, no nic. Na Kii coś sie dzieje, troche oryginalmości przynajmniej. Tiguan kojarzy mi się z totalną nudą, a ludzie je kupujący z totalnymi nudziarzami kupującymi narzędzia to przemieszczania sie z punktu A do B. Mnie tak motoryzacja nie odpowiada ale wiem , ja jestem inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy każde ksenony robią start z kalibracja czy tylko skrętne? W kii włączają się tak jak zwykle światła halogenowe. Na plus świetne hamulce, które reagują za silnie na każde naciśnięcie.

 

U mnie kalibracja jest widoczna tylko podczas startu silnika, z ksenonami włączonymi. Jeśli ksenony zapalam ręcznie, a silnik już wcześniej chodzi, to się po prostu zapalają... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kalibracja jest widoczna tylko podczas startu silnika, z ksenonami włączonymi. Jeśli ksenony zapalam ręcznie, a silnik już wcześniej chodzi, to się po prostu zapalają...

W trybie auto i w trybie z włączonymi światłami nie ma kalibracji przy odpalaniu silnika. Drażni mnie to, że światła drżą podczas jazdy nierówna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie duże? Mnie pali ok 7.5, a auto ma dopiero 300 km przebiegu. W tej klasie cenowej Ateca może się okazać najlepszym wyborem. QQ to tez mega średniak.

Czy w koreancach i japońcach norma jest słabe audio? Wersja z navi, a jak się da ns maksa głos yo nie da się słuchać przez zniekształcenia dźwięku :|

 

Mam kilku znajomych, którzy użytkują od kilku tygodni lub miesięcy nowe Sportage z silnikiem benzynowym 1.6. Z ich relacji przy większych przebiegach, w trasie auto spala średnio 8 km\h jak nie ciśniesz więcej niż 120-130 km\h, przyciskasz 160 km\h i wskaźnik zbliża się się do 11 litrów. Dla porównania QQ 1,2 przy 160 km\h pokazuje 8 litrów. W trasie Wrocław-Warszawa lecąc tak do 150 km\h zejdę poniżej 7 litrów. W mieście nikomu nie pali mniej niż 9 litrów, QQ spala mi średnio 7,5 litra. Sam robiłem objazd w Warszawie w weekend, trasa krótka, ale była autostrada, światła, mały korek i spalanie pokazało 9,3 litra. Potem pojechałem w miarę podobnie QQ i spalanie 7 litrów. Na forum Sportage większość mówi o spalaniu 10 litrów w mieście jako norma. Sam rozważałem wzięcie na rok Sportage, ale przejażdżka i środkowa konsola nie zachwyciły. Wstępnie na kolejny rok (oddaję QQ) i biorę znowu QQ i tak kolejny rok mi minie, ewentualnie Leona wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku znajomych, którzy użytkują od kilku tygodni lub miesięcy nowe Sportage z silnikiem benzynowym 1.6. Z ich relacji przy większych przebiegach, w trasie auto spala średnio 8 km\h jak nie ciśniesz więcej niż 120-130 km\h, przyciskasz 160 km\h i wskaźnik zbliża się się do 11 litrów. Dla porównania QQ 1,2 przy 160 km\h pokazuje 8 litrów.

Kurde,mniej niz  pasek w tedeiku :hmm:

Jest to mozliwe w takiej kolubrynie ze sporym oporem powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde,mniej niz  pasek w tedeiku :hmm:

Jest to mozliwe w takiej kolubrynie ze sporym oporem powietrza?

 

To nie jest aż takie duże jak Ci się wydaje i jest mniej klockowaty od Sportage. Kilka razy robiłem wyjazd w trasę i takie spalanie zanotowałem a nie mam tendencji do podawania mniejszych wartości niż rzeczywistość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że tu podają 7,6l/100km. ale przy 120km/h... ;]

 

 

W tym "teście" dynamiczna jazda po mieście to 11,7 litra. Szczerze, to nie wiem jakbym musiał pałować żeby tyle wykręcić po mieście. Nawet jak jadę odwieźć dzieciaki do szkoły, dystans około 13 km, z czego połowa tak 50-80 km\h a druga połowa to turlanie się w korku i spalanie jakie maks pokazywało to chyba dycha, ale wtedy przejazd trwa prawie 50 minut na tym dystansie. A jak jest luźno na mieście i jazda dynamiczna to nawet 9 litrów nie widziałem jako spalanie z trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego kolaga oczekiwał stropianu czy betonu? Teraz każde auto jest plastikowe ale koreańskia motoryzacja nadrabia wyglądem. Pozdro

Kia idzie mocno do przodu, ale jakoś wykonania, użyte materiały i ogólne poczucie jakość jednak jest jest za niemiecka, a także francuska konkurencja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jeździcie, że macie takie spalania w trasie. Jazda przepisowa daje mi wyniki na trasie bardzo sensowne wyniki. Jakieś 2h temu oddałem auto. Spalanie z trasy przy włączonej klimie wyszło 6.3.

 

Jak jezdzisz 50 na 50 I 90 na 90 to nic dziwnego.

Zacznij wyprzedzac to spalanie bedzie troche inne...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad Renegatem, jeździłem przez tydzień i bryczka naprawdę mi się spodobała.

Układ kierowniczy tylko porażka straszna.

Czekam na udostępnienie seata ateca do testów. Będę dzisiaj, bądź jutro dzwonić w sprawie fiata 500x bądź renegate.

Test kijanki niedługo pojawi sue na blogu- teraz już na fb pierwsze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że w trasie. Pojęcie miasta jest zbyt szerokie, ale trasa jest bardziej miarodajna.

Trasa przez teren zabudowany, a trasa autostradą z prędkością 140km/h to spora rożnica. Brat bliźniak Tuscon 2.0 D kopciuch pali średnio 8l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na udostępnienie seata ateca do testów. Będę dzisiaj, bądź jutro dzwonić w sprawie fiata 500x bądź renegate.

Test kijanki niedługo pojawi sue na blogu- teraz już na fb pierwsze zdjęcia.

Jaki to blog ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem ani jednym ani drugim. Ale jak patrze na wygląd Tiguana to mi sie płakać chce. Kolejny VW bez wyglądu, polotu, no nic. Na Kii coś sie dzieje, troche oryginalmości przynajmniej. Tiguan kojarzy mi się z totalną nudą, a ludzie je kupujący z totalnymi nudziarzami kupującymi narzędzia to przemieszczania sie z punktu A do B. Mnie tak motoryzacja nie odpowiada ale wiem , ja jestem inny.

Pojeździj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem ani jednym ani drugim. Ale jak patrze na wygląd Tiguana to mi sie płakać chce. Kolejny VW bez wyglądu, polotu, no nic. Na Kii coś sie dzieje, troche oryginalmości przynajmniej. Tiguan kojarzy mi się z totalną nudą, a ludzie je kupujący z totalnymi nudziarzami kupującymi narzędzia to przemieszczania sie z punktu A do B. Mnie tak motoryzacja nie odpowiada ale wiem , ja jestem inny.

Pojeździj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.