Skocz do zawartości

Jakie szybkie auto do 1600cm3


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam auta na przyszly rok do trenigu/ zawodow

Rocznik 1987-2000

Pojemnosc max 1600cm3

Najlepiej rwd ale nie koniecznie. Bardziej zalezy mi na fun niz wyniku

Lekkie

Dobry zawias w serii

Dobry hamulec w serii

Budzet 7000pln + 3000pln na pakiet startowy

Moje typy na szybko raczej standatdowe: mx5 1.6, 316i, Civic 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta na przyszly rok do trenigu/ zawodow

Rocznik 1987-2000

Pojemnosc max 1600cm3

Najlepiej rwd ale nie koniecznie. Bardziej zalezy mi na fun niz wyniku

Lekkie

Dobry zawias w serii

Dobry hamulec w serii

Budzet 7000pln + 3000pln na pakiet startowy

Moje typy na szybko raczej standatdowe: mx5 1.6, 316i, Civic 1.6

 

Moze jakies Swift lub Colt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta na przyszly rok do trenigu/ zawodow

Rocznik 1987-2000

Pojemnosc max 1600cm3

Najlepiej rwd ale nie koniecznie. Bardziej zalezy mi na fun niz wyniku

Lekkie

Dobry zawias w serii

Dobry hamulec w serii

Budzet 7000pln + 3000pln na pakiet startowy

Moje typy na szybko raczej standatdowe: mx5 1.6, 316i, Civic 1.6

Saxo,106

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero wersja 1.6 16v jakos sie odpycha ale znowu nie miesci sie w limicie wieku bo jest po 2000r

Właśnie mam takie, dlatego napisałem że to raczej szybkie nie jest. Rocznik dokładnie 2000r.

 

Chociaż jakby wywalić wszystko ze środka, a to pewnie byś robił to pewnie by się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za młode

 

nie moga byc mlodsze niz 2000r. takie wymogi tego rodzaju zawodow

 

co reszta sadzi o typach podanych przeze mnie. mx5 316i civic 1.6

 

Civic jest swietny do kręciołów, chociaz trzeba pamiętać, że jedzie górą i trzeba kręcić. Oczywiscie mowa o EK4 czyli 1.6 VTi czyli B16A2 DOHC VTEC pod maską.

Ale juz pisalem. W Twoim budzecie nie kupisz nic sensownego. 

Sledze rynek od dosc dawna bo sam sie zastanawiam co kupic na początek zabaw w KJS.

Za seryjne VTi ludzie potrafią wołać nawet ponad 15k (za polifta) czyli 99-01. 

No i przebiegi czesto nawet w ogloszeniach sa grubo powyzej 200kkm wiec moze byc konieczna jakas robota w silniku. O rdzewiejacej budzie tez warto pamietac.

 

 

I sam jestem w kropce, bo troche sie boje innych marek i poznawania slabych stron, szukania mechanikow ogarniajacych tematy itp.

Ale obecnie mi blisko do rozwazenia C2 VTS - bo w tym samym budzecie co VTi mozna kupic auto nawet o 10 lat mlodsze, chociaz i slabsze niz Civic. 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civic jest swietny do kręciołów, chociaz trzeba pamiętać, że jedzie górą i trzeba kręcić. Oczywiscie mowa o EK4 czyli 1.6 VTi czyli B16A2 DOHC VTEC pod maską.

Ale juz pisalem. W Twoim budzecie nie kupisz nic sensownego.

Sledze rynek od dosc dawna bo sam sie zastanawiam co kupic na początek zabaw w KJS.

Za seryjne VTi ludzie potrafią wołać nawet ponad 15k (za polifta) czyli 99-01.

No i przebiegi czesto nawet w ogloszeniach sa grubo powyzej 200kkm wiec moze byc konieczna jakas robota w silniku. O rdzewiejacej budzie tez warto pamietac.

I sam jestem w kropce, bo troche sie boje innych marek i poznawania slabych stron, szukania mechanikow ogarniajacych tematy itp.

Ale obecnie mi blisko do rozwazenia C2 VTS - bo w tym samym budzecie co VTi mozna kupic auto nawet o 10 lat mlodsze, chociaz i slabsze niz Civic.

A crx del sol ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A crx del sol ?

 

Tez bedzie ciezko o VTi w tym budzecie. Chyba nawet trudniej niz o Civa. 

Poza tym do kreciolow chyba srednio sie nadaje a buda malo sztywna. Rozumiem, ze kwestie homologacji (wygasłej oczywiscie) nie sa istotne. Swapy moga byc? Niestety wiekszosc swapow w Civicach to B18C4 czyli VTi ale z "angielki" bo silniki sa do kupienia za czapke jabłek, ale ze wzgledu na pojemnosc odpada. 

Jaka bedziesz mial konkurencje? Civic jest swietny w klasie do 1600 bo to chyba najmocniejsze auto w tej klasie. Ale moze cos nieco slabszego, jakis pomodzony D16 - tez powinien miec w okolicach 140KM a moze byc tanszy niz B16.

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bedzie ciezko o VTi w tym budzecie. Chyba nawet trudniej niz o Civa.

Poza tym do kreciolow chyba srednio sie nadaje a buda malo sztywna. Rozumiem, ze kwestie homologacji (wygasłej oczywiscie) nie sa istotne. Swapy moga byc? Niestety wiekszosc swapow w Civicach to B18C4 czyli VTi ale z "angielki" bo silniki sa do kupienia za czapke jabłek, ale ze wzgledu na pojemnosc odpada.

Jaka bedziesz mial konkurencje? Civic jest swietny w klasie do 1600 bo to chyba najmocniejsze auto w tej klasie. Ale moze cos nieco slabszego, jakis pomodzony D16 - tez powinien miec w okolicach 140KM a moze byc tanszy niz B16.

Konkurencja (top stawki) to np mr2 1.6 205 1.6 mx5 1.6

A mx5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja (top stawki) to np mr2 1.6 205 1.6 mx5 1.6

A mx5?

 

Jak rozwazalem to myslalem od razu o 1.8 NBFL bo ma szpere i 140KM. 1.6 chyba tylko w jakis wersjach specjalnych. Ja wiem, ze to lekkie auto ale 110KM nie brzmi jak killer. Chyba, ze nadrabia RWD.

Niestety nie wchodze do tego auta wiec odpadlo a na S2000 budzet x2 :) i dalej jedno puste miejsce mam w garażu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwazalem to myslalem od razu o 1.8 NBFL bo ma szpere i 140KM. 1.6 chyba tylko w jakis wersjach specjalnych. Ja wiem, ze to lekkie auto ale 110KM nie brzmi jak killer. Chyba, ze nadrabia RWD.

Niestety nie wchodze do tego auta wiec odpadlo a na S2000 budzet x2 :) i dalej jedno puste miejsce mam w garażu

No wlasnie obawiam ze moje 190 i 85kg to za duzo na mx5

Jak patrzę na otomoto to del sol 125km można wyhaczyc w tym budzecie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie obawiam ze moje 190 i 85kg to za duzo na mx5

Jak patrzę na otomoto to del sol 125km można wyhaczyc w tym budzecie....

 

Ja mam 192 i 95kg. 

Usiadlem i zamykajac dzwi grzmotnalem sobie drzwiami w kolano - tego sie mozna nauczyc i trzymac noge blisko kierownicy.

Ale na wysokosci wzroku mialem gorna krawedz szyby a po zamknieciu dachu szuralem glowa po nim. 

Podobno sa jakies tricki na obnizenie fotela ale ja odpuscilem temat.

 

Co do solniczki. jednak szukalbym Civa.

 

Moze 5gen?

http://allegro.pl/civic-1-6-vti-160km-b16a2-kjs-rajdowka-pucharowa-i6525841507.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX5 jest super propozycja, z tym ze nie jest to auto szybkie zwlaszcza na prostej. Za to mozna duuuuuuuuuuuuuuuuzoooooooo sie na nim nauczyc np. to ze o wiele wiecej zalezy od kierowcy niz od auta i tu przede wszystkim nalezy szukac rezerw.

 

Przygotowanie MX5 do scigania jest proste i tanie. Przeglad ukladu chlodzenia, hamulcow, kupno opon, montaz rollbara, gasnicy, pospawanie podluznic (w 2 generacji "NB" standard), regulacja reometrii, kask. Nastepnie :drive:  przez caly sezon i poza paliwem, oponami i ew. olejem nic nie dokladasz chyba ze masz mega pecha albo ultra talent do psucia

 

Wada :hehe:  MX5 jest to ze jak sie czlowiek w ten klimat wkreci to zostaje na dluzej i ciezko z tego wyjsc. Niektorzy sprzedaja a za miesiac nie moga wytrzymac i kupuja nastepna, albo do jednej posiadanej MX dokupuja druga, modza, turbia itepe. Jakby co to uprzedzalem, reklamacji nie uwzglednia sie  ;l

 

Mimo ze auto jest male wiekszosc osobnikow rodzaju homo sapiens sie do niego miesci. Jest spote pole manewru np. mniejsza kierownica czy wycinanie gabki w fotelach by siedziec nizej ew. kubly (da sie zrobic bardzo nisko). Klastrofobii jezdzac z zalozonym dachem nie ma sie co obawiac bo caly sens jest w tym by jezdzic jak najczesciej bez dachu ;)

Edytowane przez alastair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie w tym budżecie kupiłem kilkanaście dni temu Subaru Justy 1.3 4x4. Z tym, że nie zwykłe 1.3, a poswapowane na 1.3 ze Swifta GTi. Setkę robi w niskie 7s i generalnie idzie jak złe mimo piekielnie długiej skrzyni (setka na dwójce). Ale ten problem rozwiąże inne przełożenie główne (jest 4.23, a będzie 5.0). Do roboty kosmetyka + z większych spraw to trochę blacharki (mocowanie wahaczy przód, bardzo newralgiczny punkt w Swift/Justy). Heble są z GTi więc hamować też jest czym. Polecam autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta na przyszly rok do trenigu/ zawodow

Rocznik 1987-2000

Pojemnosc max 1600cm3

Najlepiej rwd ale nie koniecznie. Bardziej zalezy mi na fun niz wyniku

Lekkie

Dobry zawias w serii

Dobry hamulec w serii

Budzet 7000pln + 3000pln na pakiet startowy

Moje typy na szybko raczej standatdowe: mx5 1.6, 316i, Civic 1.6

 

Civic EG5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swift to max 1.3

yhym  i  lejemy  z  moim  kierowcą tym  znacznie  szybsze (na  papierze)  fury   ;] 

 

ale  tu  zdaje  sie  jest potrzebny  dobry łącznik pomiędzy  kierownicą  a  pedałami   :ok: 

 

a  i  za  dobrego  swifta  ( z  pospawaną  buda  -  lub  z  nieruszaną  budą )  trzeba  troche  wiecej niz  7k  dac  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Już raz kupiłeś Bmw do treningów

 

tak i nawet raz bylem na naszej rakietowej

 

i wiesz co, ten jeden raz wystarczyl mi zeby nie kontynowac tematu....

 

...ci bananowi chlopcy "prezacy muskuły" - to nie moj klimat

 

w tym roku bylem na dwuch edycjach CA Cup i to jest cos co mnie bawi dlatego taka decyzja

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


yhym i lejemy z moim kierowcą tym znacznie szybsze (na papierze) fury



ale tu zdaje sie jest potrzebny dobry łącznik pomiędzy kierownicą a pedałami



a i za dobrego swifta ( z pospawaną buda - lub z nieruszaną budą ) trzeba troche wiecej niz 7k dac

 

nie dyskutuje z tym. ale nie moim celem jest lanie innych kierowcow a dobra zabawa. swifta nie  chce nie czuja "miety" do tych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.