Skocz do zawartości

Dlaczego ludzie sprzedają prawie nowe auta?


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Roczne - dwuletnie ze śmiesznym przebiegiem.

Czy to jakieś poflotowe menedżerskie kupowane jako nowe z ogromnym rabatem (jak Lidl to robi)?

Przykład:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-talisman-initiale-paris-200tce-kasjopea-idealny-full-cesja-leasingu-ID6zo3sV.html

 

Cena za półtoraroczny, z przebiegiem 16 Mm - mniej niż połowa nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Polarny napisał:

Roczne - dwuletnie ze śmiesznym przebiegiem.

Czy to jakieś poflotowe menedżerskie kupowane jako nowe z ogromnym rabatem (jak Lidl to robi)?

Przykład:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-talisman-initiale-paris-200tce-kasjopea-idealny-full-cesja-leasingu-ID6zo3sV.html

 

Cena za półtoraroczny, z przebiegiem 16 Mm - mniej niż połowa nowego.

Dość drogo, patrząc na taka ofertę 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-talisman-initiale-paris-tce-200-edc-dach-panoramiczny-najnizsza-cena-ID6zH3Kv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ZUBERTO napisał:

74 brutto + 51 netto jeżeli chcesz go zatrzymać, nijak nie daje połowy ceny, nawet katalogowej.

  • Miesięczna rata
    2 059 PLN
  • Liczba pozostałych rat
    36
  • Wartość wykupu
    62 750 PLN

Nie nadaję się do czytania ogłoszeń na otomoto.

Już przy samym czytaniu nie zgadza się to, co napisane ze stanem faktycznym. Fakt, że w opisie się do tego przyznają - ale tytuł to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Polarny napisał:
  • Miesięczna rata
    2 059 PLN
  • Liczba pozostałych rat
    36
  • Wartość wykupu
    62 750 PLN

Nie nadaję się do czytania ogłoszeń na otomoto.

Już przy samym czytaniu nie zgadza się to, co napisane ze stanem faktycznym. Fakt, że w opisie się do tego przyznają - ale tytuł to masakra.

 

Przeciez masz w tytule, ze to cesja leasingu, wiec co ci sie nie zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez masz w tytule, ze to cesja leasingu, wiec co ci sie nie zgadza?

Czy to leasing czy nie, to mnie nie obchodzi. Obchodzi mnie CENA. A ta nie jest taka, jaka jest wpisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Polarny napisał:
  • Miesięczna rata
    2 059 PLN
  • Liczba pozostałych rat
    36
  • Wartość wykupu
    62 750 PLN

Nie nadaję się do czytania ogłoszeń na otomoto.

Już przy samym czytaniu nie zgadza się to, co napisane ze stanem faktycznym. Fakt, że w opisie się do tego przyznają - ale tytuł to masakra.

 

A jak to napisalem w innym watku to sie oburzyles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Polarny napisał:

Czy to leasing czy nie, to mnie nie obchodzi. Obchodzi mnie CENA. A ta nie jest taka, jaka jest wpisana.

 

To juz Twoj problem, ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Roczne - dwuletnie ze śmiesznym przebiegiem.

Czy to jakieś poflotowe menedżerskie kupowane jako nowe z ogromnym rabatem (jak Lidl to robi)?

Przykład:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-talisman-initiale-paris-200tce-kasjopea-idealny-full-cesja-leasingu-ID6zo3sV.html

 

Cena za półtoraroczny, z przebiegiem 16 Mm - mniej niż połowa nowego.

Bo nie stac na utrzymanie leasingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Roczne - dwuletnie ze śmiesznym przebiegiem.

Czy to jakieś poflotowe menedżerskie kupowane jako nowe z ogromnym rabatem (jak Lidl to robi)?

Przykład:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-talisman-initiale-paris-200tce-kasjopea-idealny-full-cesja-leasingu-ID6zo3sV.html

 

Cena za półtoraroczny, z przebiegiem 16 Mm - mniej niż połowa nowego.

 

Może dlatego?

 

"Cena 74200 zł brutto to 36 rat (do końca leasingu).
Po zakończeniu leasingu jest możliwość zwrotu auta lub wykup za 51000 zł netto."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Polarny napisał:

Roczne - dwuletnie ze śmiesznym przebiegiem.

Czy to jakieś poflotowe menedżerskie kupowane jako nowe z ogromnym rabatem (jak Lidl to robi)?

Cena za półtoraroczny, z przebiegiem 16 Mm - mniej niż połowa nowego.

cena jak już wiesz nie jest taka jak widzisz ale

co do sprzedaży nowych to znam pacjenta który sprzedał 3 letnie mondeo mk4 z przebiegiem 30kkm bo po prostu wyszła nowa wersja i mu się podobała i ją chciał, a że stary był zwykły 1.6NA to nie miał sentymentu tego trzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Polarny napisał:

Roczne - dwuletnie ze śmiesznym przebiegiem.

Czy to jakieś poflotowe menedżerskie kupowane jako nowe z ogromnym rabatem (jak Lidl to robi)?

Przykład:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-talisman-initiale-paris-200tce-kasjopea-idealny-full-cesja-leasingu-ID6zo3sV.html

 

Cena za półtoraroczny, z przebiegiem 16 Mm - mniej niż połowa nowego.

Ja chciałem sprzedać Sandero Stepway z pełnym wypasem po pół roku i 11kkm,

bo mi nie podpasował wybitnie- alergia na rozpuszczalniki w nowych tworzywach :facepalm:

Ze Skody Fabii wyrzuciło mnie w salonie już 8]

Chwilowo jestem skazany na używki :phi:

Finalnie pojazd został w domu, mama ucieszyła się z prezentu na urodziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

To juz Twoj problem, ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem :facepalm:

 

Nie, to nie jest jego problem, ale serwisu.

Ktos kto sobie zrobił filtr po cenie samochodu, chce aby tam były samochody właśnie z ta ceną, a nie:

1. Z ceną netto

2. Z ceną do zapłaty + raty

3. Ceną zdjęcia samochodu, a za sam samochód +100tyś PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie, to nie jest jego problem, ale serwisu.
Ktos kto sobie zrobił filtr po cenie samochodu, chce aby tam były samochody właśnie z ta ceną, a nie:
1. Z ceną netto
2. Z ceną do zapłaty + raty
3. Ceną zdjęcia samochodu, a za sam samochód +100tyś PLN
Jakość tych portali w stosunku do opłat jest żenująca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

To juz Twoj problem, ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem :facepalm:

No faktycznie - ktoś napisał, że auto kosztuje X, a ja nie zrozumiałem, że kosztuje prawie 2x tyle.

Jak ktoś podaje cenę, to powinna ona być WIĄŻĄCA - bez sprecyzowań w dalszym opisie typu "ale musisz dopłacić 62 tys.".

Załamujące jest to, że wg was jest to całkowicie normalna sytuacja. Że tego typu OSZUSTWA (bo tak się to po imieniu nazywa) kwitujecie "trzeba umieć czytać ze zrozumieniem".

Budujcie dalej kraj cwaniaków i kombinatorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Polarny napisał:

No faktycznie - ktoś napisał, że auto kosztuje X, a ja nie zrozumiałem, że kosztuje prawie 2x tyle.

Jak ktoś podaje cenę, to powinna ona być WIĄŻĄCA - bez sprecyzowań w dalszym opisie typu "ale musisz dopłacić 62 tys.".

Załamujące jest to, że wg was jest to całkowicie normalna sytuacja. Że tego typu OSZUSTWA (bo tak się to po imieniu nazywa) kwitujecie "trzeba umieć czytać ze zrozumieniem".

Budujcie dalej kraj cwaniaków i kombinatorów.

 

Nie to nie jest normalne, tylko ci co często przeglądają tego typu ogłoszenia wiedzą od razu czego szukać (gdzie jest haczyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Polarny napisał:

No faktycznie - ktoś napisał, że auto kosztuje X, a ja nie zrozumiałem, że kosztuje prawie 2x tyle.

Jak ktoś podaje cenę, to powinna ona być WIĄŻĄCA - bez sprecyzowań w dalszym opisie typu "ale musisz dopłacić 62 tys.".

Załamujące jest to, że wg was jest to całkowicie normalna sytuacja. Że tego typu OSZUSTWA (bo tak się to po imieniu nazywa) kwitujecie "trzeba umieć czytać ze zrozumieniem".

Budujcie dalej kraj cwaniaków i kombinatorów.

 

 

Z drugiej strony kto zdrowo myślący wierzy, że można kupić roczne auto za połowę ceny. Zauważ też, że gość może mieć taki leasing, gdzie po dwóch latach zdaje auto, więc on nigdy za niego nie zapłaci ceny fakturowej a np. 40% wartości. To co ma wtedy wpisać, jaką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RABIN napisał:

Zam chłopaka co pracuje w aso i zmienia auto co roku podobno mu się to opłaci.

 

Sam przez AK załatwiałem w bliskiej rodzinie rabat od pracownika salonu. To był jego rabat na auto o wartości ok. 100 kPLN w wysokości 10 kPLN, który od niego dosłownie kupiłem za określoną kwotę. Z rozmowy wynikało, że ma prawo do takiego rabatu co roku, czy też co dwa lata. Zakładając, że masz co roku rabat to w sumie nie interesuje Cię utrata wartości i stać cię co roku na nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, spad napisał:

Z drugiej strony kto zdrowo myślący wierzy, że można kupić roczne auto za połowę ceny. Zauważ też, że gość może mieć taki leasing, gdzie po dwóch latach zdaje auto, więc on nigdy za niego nie zapłaci ceny fakturowej a np. 40% wartości. To co ma wtedy wpisać, jaką cenę?

Taką, jaką wpisał dalej.

Przecież podał konkretne liczby - żaden problem je zsumować.

 

Tłumaczenie "kto zdrowo myślący" nie ma tu nic do rzeczy. Liczba jest informacją JEDNOZNACZNĄ. W dalszej części ogłoszenia została podana INNA liczba. Właściwie dlaczego ta druga jest wiążąca, a ta pierwsza nie? Odpowiem - bo tak się utarło, a lemingi to akceptują. Oszustwa są tak powszechne, że nikogo nie dziwią. A ten, kto tego nie akceptuje, w ocenie lemingów "nie potrafi czytać ze zrozumieniem". Szczerze - w dupie mam takie rozumienie, gdzie oszust jest zawsze na wygranej pozycji. Ale nikt nie musi się ze mną zgadzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Polarny napisał:

Taką, jaką wpisał dalej.

Przecież podał konkretne liczby - żaden problem je zsumować.

 

Tłumaczenie "kto zdrowo myślący" nie ma tu nic do rzeczy. Liczba jest informacją JEDNOZNACZNĄ. W dalszej części ogłoszenia została podana INNA liczba. Właściwie dlaczego ta druga jest wiążąca, a ta pierwsza nie? Odpowiem - bo tak się utarło, a lemingi to akceptują. Oszustwa są tak powszechne, że nikogo nie dziwią. A ten, kto tego nie akceptuje, w ocenie lemingów "nie potrafi czytać ze zrozumieniem". Szczerze - w dupie mam takie rozumienie, gdzie oszust jest zawsze na wygranej pozycji. Ale nikt nie musi się ze mną zgadzać.

 

 

No ale on wpisał wartość prawidłową. Widać, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Po spłaceniu 36 rat możesz auto zdać, albo wykupić za dodatkową kwotą. Przy opcji zdania kosztować w użytkowaniu będzie 74 kPLN. Uwierz mi, coraz więcej osób zdaje auta, staje się to wygodniejszym rozwiązaniem już nie tylko dla firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Polarny napisał:

Taką, jaką wpisał dalej.

Przecież podał konkretne liczby - żaden problem je zsumować.

 

Tłumaczenie "kto zdrowo myślący" nie ma tu nic do rzeczy. Liczba jest informacją JEDNOZNACZNĄ. W dalszej części ogłoszenia została podana INNA liczba. Właściwie dlaczego ta druga jest wiążąca, a ta pierwsza nie? Odpowiem - bo tak się utarło, a lemingi to akceptują. Oszustwa są tak powszechne, że nikogo nie dziwią. A ten, kto tego nie akceptuje, w ocenie lemingów "nie potrafi czytać ze zrozumieniem". Szczerze - w dupie mam takie rozumienie, gdzie oszust jest zawsze na wygranej pozycji. Ale nikt nie musi się ze mną zgadzać.

 

Chłopie nie rozumiesz że wykup z leasingu nie jest obowiązkowy? Ogarniasz w ogóle co to takiego leasing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

No ale on wpisał wartość prawidłową. Widać, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Po spłaceniu 36 rat możesz auto zdać, albo wykupić za dodatkową kwotą.

 

1 godzinę temu, Lupus napisał:

Chłopie nie rozumiesz że wykup z leasingu nie jest obowiązkowy?

 

39 minut temu, szuro napisał:

Gdzie Ty tam widzisz oszustwo ??

Nie pochlebiajcie sobie, że to takie skomplikowane, że wy to ogarniacie, a ja nie. Chodzi o prostą umowę, co oznacza dana cena.

Podana cena oznaczać powinna kwotę, jaką trzeba zapłacić, by stać się właścicielem samochodu.

Jeżeli oznacza co innego - powinna być w kategorii "wynajem" albo "wysokość raty".

Podobnie możecie tłumaczyć, że dana cena to pierwsza rata kredytu 4x25% i czy rozumiem, co to jest kredyt 4x25%.

Cała filozofia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Polarny napisał:

 

 

Nie pochlebiajcie sobie, że to takie skomplikowane, że wy to ogarniacie, a ja nie. Chodzi o prostą umowę, co oznacza dana cena.

Podana cena oznaczać powinna kwotę, jaką trzeba zapłacić, by stać się właścicielem samochodu.

Jeżeli oznacza co innego - powinna być w kategorii "wynajem" albo "wysokość raty".

Podobnie możecie tłumaczyć, że dana cena to pierwsza rata kredytu 4x25% i czy rozumiem, co to jest kredyt 4x25%.

Cała filozofia.

 

 

Chłopie, przecież jest wzmianka, że chodzi o cesję leasingu. Kto tam mówi o byciu właścicielem pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spad napisał:

 

Chłopie, przecież jest wzmianka, że chodzi o cesję leasingu. Kto tam mówi o byciu właścicielem pojazdu.

To podaj mi przykład jakiejkolwiek propozycji leasingu, gdzie w cenie mówi się o sumie rat, ale nie o wartości wykupu (który jest znaczący).

Tu podobne ogłoszenie, ale facet napisał prawdziwą cenę:

https://www.olx.pl/oferta/oddam-cesje-leasingu-bmw7-2016-rok-3-0-lampy-laserowe-model-740d-CID5-IDsnAnd.html#beb65abeb2;promoted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

To podaj mi przykład jakiejkolwiek propozycji leasingu, gdzie w cenie mówi się o sumie rat, ale nie o wartości wykupu (który jest znaczący).

Tu podobne ogłoszenie, ale facet napisał prawdziwą cenę:

https://www.olx.pl/oferta/oddam-cesje-leasingu-bmw7-2016-rok-3-0-lampy-laserowe-model-740d-CID5-IDsnAnd.html#beb65abeb2;promoted

Przeczytaj ogłoszenie i zobaczysz tą prawdę :facepalm:

"Kwota odstępnego do negocjacji":phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Polarny napisał:

 

Budujcie dalej kraj cwaniaków i kombinatorów.

 

Patrząc po wartości rezydualnej to jest tak naprawdę cesja najmu, gdzie z założenia nie wykupujesz auta. IMO podał te informacje opcjonalnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bnow napisał:

Patrząc po wartości rezydualnej to jest tak naprawdę cesja najmu, gdzie z założenia nie wykupujesz auta. IMO podał te informacje opcjonalnie. 

 

Leasing to niby taki najem, ale finalnie auto staje się własnością. Koszt leasingu to koszt rat i wykupu - zawsze tak się to podaje.

A jeżeli to faktycznie tylko najem, to powinno to być w innym dziale. W nieruchomościach możemy wyróżnić najem i zakup. Tu jest to pomieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.