Skocz do zawartości

zakup projektu domu - co polecacie


Jerzyk_

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Jerzyk_ napisał:

jaki serwis, jaka strona ?

pierwszy raz to robię i być może w ramach tej samej ceny jest lepsza obsługa albo coś 

dla mnie wiekszym problem bylo znalezienie takiego projektu, ktory by mi odpowiadal

a wtedy nie masz juz wyboru jaka strona :P
no chyba, ze ja po prostu mialem zbyt wygorowane wymagania i powinienem wziac projekt indywidualny

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak @komandos80 pisze, skup się na tym żeby projekt Ci odpowiadał, a potem i tak musisz zlecić adaptację do warunków jakie masz na działce i wtedy ewentualnie w biurze projektowym będą kląć na to co kupiłeś ale poprawki wprowadzą, jeśli będą niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z architektem, może indywidualny projekt wyjdzie nie wiele drożej.

Chyba że znajdziesz gotowy projekt który Ci całkowicie pasuje i nie będziesz robił żadnych zmian.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jerzyk_ napisał:

jaki serwis, jaka strona ?

pierwszy raz to robię i być może w ramach tej samej ceny jest lepsza obsługa albo coś 

 

Ważne, żeby to była albo parterówka, albo piętrowy bez skosów w pokojach. Uwierz mi, nie znam nikogo kto ma skosy, kto po latach nie chciałby się ich pozbyć. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, spad napisał:

 

Ważne, żeby to była albo parterówka, albo piętrowy bez skosów w pokojach. Uwierz mi, nie znam nikogo kto ma skosy, kto po latach nie chciałby się ich pozbyć. 

ja mam skosy i nijak nie przeszkadzają... ale to są wysokie skosy, każdy jak przychodzi to się dziwi że mogą tak nie przeszkadzać... generalnie dwie długości stopy od ściany stoisz już bez dotykania skosu (dla 180cm wzrostu), wiadomo że zawsze to trochę przeszkoda w meblowania itp ale można tak zbudować żeby nie było to uciążliwe

16 godzin temu, Jerzyk_ napisał:

jaki serwis, jaka strona ?

pierwszy raz to robię i być może w ramach tej samej ceny jest lepsza obsługa albo coś 

ja brałem z archona, teraz bym nie brał z tej strony bo:

-miałem dom tani w budowie, a projekt był z rozbudowaną konstrukcją dachową pod dachówki ceramiczne lub betonowe, w trakcie jak myślałem o blachodachówce która jest lżejsza okazało się że żeby bardziej zaoszczędzić to trzeba by przeprojektować konstrukcję dachu... a już nie chciało mi się w to bawić i czasu nie było i poszła dachówka betonowa, zmiana stropu z lanego na terive (u mnie sporo taniej to wychodzilo) tez zrodziła potem pewne problemy, jeżeli teriva z założenia jest tańsza to też powinna być od początku uwzględniona na projekcie...

-rozplanowanie domu zrobili fajniejsze w jakiejś kolejnej poprawce mojego projektu który już miałem wybudowany ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj architektów na Psiej Wólce tudzież innej prowincji i stwórz sobie dom pod siebie, nie tam żadnego gotowca którego i tak będziesz przerabiał w większym czy mniejszym stopniu. Ja za swój projekt zapłaciłem mniej niż za gotowca po adaptacjach. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2022 o 08:41, spad napisał:

 

Ważne, żeby to była albo parterówka, albo piętrowy bez skosów w pokojach. Uwierz mi, nie znam nikogo kto ma skosy, kto po latach nie chciałby się ich pozbyć. 

Jeśli można powiedzieć, że się znamy, to jestem pierwszą osobą ;]

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2022 o 08:41, spad napisał:

 

Ważne, żeby to była albo parterówka, albo piętrowy bez skosów w pokojach. Uwierz mi, nie znam nikogo kto ma skosy, kto po latach nie chciałby się ich pozbyć. 

Ja mam i nie narzekam. Kolejny też bym tak zbudował :smirk:.

Znam jedną osobę co krytykuje skosy, bo zaadoptowała strych na pokój, więc musi się mocno zginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2022 o 16:12, Jerzyk_ napisał:

jaki serwis, jaka strona ?

pierwszy raz to robię i być może w ramach tej samej ceny jest lepsza obsługa albo coś 

Ja polecam adatację gotowego - jak taki znajdziesz co Ci podpasuje. Ma to wiele zalet poza ceną. Na forach np Muratora można znaleźć grupę użytkowników takiego projektu - to bezcenna wiedza nt wad, zalet, kosztów, itd. Można z kimś się umówić i zobaczyć taki dom na żywo. Projekty gotowe są też zwykle bardziej dopracowane i dokładne. Są też często pozbawione wad po kilku latach.

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Chalek napisał:

Słowo kluczowe. Ile masz wzrostu? 😁

183cm ale co za różnica, musi być i tak komfort a nie dopasowanie do wzrostu. Kiedyś już mój dziadek tak garaż pod siebie budował, że każdy zgięty chodził ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2022 o 16:12, Jerzyk_ napisał:

jaki serwis, jaka strona ?

pierwszy raz to robię i być może w ramach tej samej ceny jest lepsza obsługa albo coś 

Tutaj jest w czym przebierać:

https://z500.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam adatację gotowego - jak taki znajdziesz co Ci podpasuje. Ma to wiele zalet poza ceną. Na forach np Muratora można znaleźć grupę użytkowników takiego projektu - to bezcenna wiedza nt wad, zalet, kosztów, itd. Można z kimś się umówić i zobaczyć taki dom na żywo. Projekty gotowe są też zwykle bardziej dopracowane i dokładne. Są też często pozbawione wad po kilku latach.
Ja jak poszedłem z poprawkami gotowego projektu to architek powiedział że szybciej i taniej będzie narysować od mowa
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i nie narzekam. Kolejny też bym tak zbudował :smirk:.
Znam jedną osobę co krytykuje skosy, bo zaadoptowała strych na pokój, więc musi się mocno zginać.
Skosy to zło: pokoje nie ustawne, głośno podczas deszczu/wiatru. Latem Ciepło zimą zimno. Poza cena budowy same wady.

Najlepsza opcja to parterówka i użytkowe* poddasze

* pokoje do hobby/suszarnia/strych na graty
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał:

Ja jak poszedłem z poprawkami gotowego projektu to architek powiedział że szybciej i taniej będzie narysować od mowa emoji3.png

Kiepski projekt.

U mnie bez poprawek było idealnie, wszystkie detale dokładnie rozrysowane. Wszelkie instalację wraz z wentylacją i przepustami w projekcie.

2 godziny temu, ppmarian napisał:

Skosy to zło: pokoje nie ustawne, głośno podczas deszczu/wiatru. Latem Ciepło zimą zimno. Poza cena budowy same wady.

Najlepsza opcja to parterówka i użytkowe* poddasze

* pokoje do hobby/suszarnia/strych na graty

Tak jest w starych lub kiepsko docieplonych domach. U mnie tego problemu nie ma :).

Natomiast bardziej wizualnie podoba mi się bryła domu z płaskim dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w starych lub kiepsko docieplonych domach. U mnie tego problemu nie ma .
Natomiast bardziej wizualnie podoba mi się bryła domu z płaskim dachem.
Zawsze u góry będzie ciepłej/zimniej i glosniej niż na dole

Fizyki nie oszukasz.

A dom mam dobrze ocieplony. 20+15cm na dachu 40cm na stropie 35cm na ścianach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2022 o 08:41, spad napisał:

 

Ważne, żeby to była albo parterówka, albo piętrowy bez skosów w pokojach. Uwierz mi, nie znam nikogo kto ma skosy, kto po latach nie chciałby się ich pozbyć. 

 

Ja mam skosy i nie chcę się pozbyć. Ale znałem temat wcześniej i zmieniłem w projekcie ścianę kolankową - została podniesiona o dwa pustaki. Nikt nie wadzi, nic nie przeszkadza. 

Projekt z Z500:

https://z500.pl/projekt/112/z119,latwy-w-budowie-dom-z-poddaszem-przestronna-czescia-dzienna-i-garazem.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ppmarian napisał:

Zawsze u góry będzie ciepłej/zimniej i glosniej niż na dole

Fizyki nie oszukasz.

A dom mam dobrze ocieplony. 20+15cm na dachu 40cm na stropie 35cm na ścianach.

Ja 38cm w skosach plus duuża pojemność cieplną plus wydajną wentylację- to wystarcza. Latem mam max 25C na poddaszu, dlatego nawet nie ma sensu montować AC. Podłogówkę mam tak wyregulowaną, że nie ma różnić temp pow 0.5C i to mimo dużej antresoli w środku domu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 17:30, bizz napisał:

 

Ja mam skosy i nie chcę się pozbyć. Ale znałem temat wcześniej i zmieniłem w projekcie ścianę kolankową - została podniesiona o dwa pustaki. Nikt nie wadzi, nic nie przeszkadza. 

Projekt z Z500:

https://z500.pl/projekt/112/z119,latwy-w-budowie-dom-z-poddaszem-przestronna-czescia-dzienna-i-garazem.html

 

Sam mam wysokie skosy, ale mimo wszystko nie uważam to za praktyczne rozwiązanie. Dzisiaj wybrałbym albo parterówkę, albo dom z dwoma poziomami bez skosów, ewentualne skosy na poddaszu jako magazyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

 

Sam mam wysokie skosy, ale mimo wszystko nie uważam to za praktyczne rozwiązanie. Dzisiaj wybrałbym albo parterówkę, albo dom z dwoma poziomami bez skosów, ewentualne skosy na poddaszu jako magazyn.

 

Dla mnie najlepszym wyjściem byłaby parterówka, no ale na etapie budowy dałem się przekonać teściowi. Po wizytach u różnych znajomych najlepiej mi wygląda kształt L lub U, wtedy można dość dobrze oddzielić część prywatną od wspólnej. Jak jest miejsce na U na działce, to już w ogóle super. 

 

Myślę że na starsze lata kupimy sobie jakiegoś gotowca z tzw. "papendekla", małe, parterowe. No ale to trza dzieci odchować najpierw.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dla mnie najlepszym wyjściem byłaby parterówka, no ale na etapie budowy dałem się przekonać teściowi. Po wizytach u różnych znajomych najlepiej mi wygląda kształt L lub U, wtedy można dość dobrze oddzielić część prywatną od wspólnej. Jak jest miejsce na U na działce, to już w ogóle super. 
 
Myślę że na starsze lata kupimy sobie jakiegoś gotowca z tzw. "papendekla", małe, parterowe. No ale to trza dzieci odchować najpierw.
Ja mam L parterowke. Na strychu żony duża sala do Yogi, mój pokój do muzyki/dodatkowe spanie dla gosci i pomieszczenie na graty...

Brat ma bardzo podobny projekt do Twojego, czyli salon na dole pokoje u góry. Jak mu mowilem ze to zło to nie wierzył teraz sobie w brodę pluje.

Nie dość że latanie po schodach gora/dół to jeszcze jak intensywnie pada lub wieje to spać nie można tak głośno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ppmarian napisał:

Ja mam L parterowke. Na strychu żony duża sala do Yogi, mój pokój do muzyki/dodatkowe spanie dla gosci i pomieszczenie na graty...

Brat ma bardzo podobny projekt do Twojego, czyli salon na dole pokoje u góry. Jak mu mowilem ze to zło to nie wierzył teraz sobie w brodę pluje.

Nie dość że latanie po schodach gora/dół to jeszcze jak intensywnie pada lub wieje to spać nie można tak głośno.

 

To ja mam jakąś wyjątkową izolację chyba, bo nic mi nie przeszkadza podczas deszczu. Ale latanie po schodach tam i z powrotem potrafi wkurzać, a do tego jeszcze kiepska izolacja dźwiękowa - nie mam jak odciąć akustycznie góry, dzieciaki się bawią jak jest impreza a na dole własnych myśli nie słychać, trzeba ich zaganiać do pokoi. 

 

Zdecydowanie teraz robiłbym U, a dla dwójki L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko parterówka ma jedną "wadę" - potrzeba większej działki w porównaniu do powierzchni w budynku z poddaszem użytkowym.

Moja parterówka ma "skromne" 25 metrów długości 😁 - znaczy z garażem i wiatą. Powierzchnia do  zamieszkania 135 m2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko parterówka ma jedną "wadę" - potrzeba większej działki w porównaniu do powierzchni w budynku z poddaszem użytkowym.
Moja parterówka ma "skromne" 25 metrów długości  - znaczy z garażem i wiatą. Powierzchnia do  zamieszkania 135 m2.
Dlatego na początku napisalem poza tańsza budowa zamieszkałe podasze ma same wady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nikt-znany napisał:

Byliśmy u znajomych mieszkających w parterówce, byliśmy u takich z domem z użytkowym poddaszem i decyzja była prosta - parterówka. 

Z perspektywy dwóch lat mieszkania to była dobra decyzja.

 

ja też myślałem o parterówce bo jest najwygodniejsza ale

-zabiera działkę

-piętro zmusza do aktywości fizycznej na schodach ;] - ja mam jej za mało i takie latanie z góry na dół wymuszone jest tylko dla mnie na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Adam___ napisał:

Tylko parterówka ma jedną "wadę" - potrzeba większej działki w porównaniu do powierzchni w budynku z poddaszem użytkowym.

Moja parterówka ma "skromne" 25 metrów długości 😁 - znaczy z garażem i wiatą. Powierzchnia do  zamieszkania 135 m2.

NIestety, tu masz pełną rację i to każdy niech weźmie pod uwagę. Szczególnie jak macie nieduże działki, a plany na garaże/wiaty/ogrody/boiska/baseny.

 

Ja mam 12ar działkę, która ma dość specyficzne wymiary - 32m szerokości, 38m głębokości. Na takiej działce postawienie domu wg najpopularniejszych projektów domów parterowych "wąskich, a głeboko sięgających" kończy się tym, że obok domu jest wielki plac, a z tyłu płot.

Znalezienie szerokiej parterówki na taką działkę nie jest proste. Myśmy trochę drogą kompromisów wybrali taki projekt, który pozwolił z tyłu mieć trochę przestrzeni i wystarczy miejsca na np. garaż. Jednak z punktu widzenia ilości miejsca optymalniej wyjdzie dom dwukondygnacyjny.

 

Jednak wygoda posiadania wszystkiego na jednym poziomie jest warta pewnych niedogodności w zagospodarowaniu małej działki jak i zwiększonych kosztów budowy - nie dajcie się zwieźć opiniom, że parterówka vs dom z użytkowym poddaszem to podobny koszt. NIE - parterówka wychodzi drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bielaPL napisał:

 

ja też myślałem o parterówce bo jest najwygodniejsza ale

-zabiera działkę

-piętro zmusza do aktywości fizycznej na schodach ;] - ja mam jej za mało i takie latanie z góry na dół wymuszone jest tylko dla mnie na plus

 

Dokładnie. Coś za coś 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2022 o 08:41, spad napisał:

 

Ważne, żeby to była albo parterówka, albo piętrowy bez skosów w pokojach. Uwierz mi, nie znam nikogo kto ma skosy, kto po latach nie chciałby się ich pozbyć. 

Również nie narzekam na skosy, ale ważne przy projektowaniu domu były wysokości ścianek kolankowych jak i całej użytkowości.

W gotowych projektach jest masę bubli i potem ludzie narzekają na pewne rzeczy. Jak zlecasz projekt i siedzisz nad min sporo to ilość wtop ogranicza się do praktycznie zera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, komor napisał:

Również nie narzekam na skosy, ale ważne przy projektowaniu domu były wysokości ścianek kolankowych jak i całej użytkowości.

W gotowych projektach jest masę bubli i potem ludzie narzekają na pewne rzeczy. Jak zlecasz projekt i siedzisz nad min sporo to ilość wtop ogranicza się do praktycznie zera.

Nie zawsze, mój projekt był w wersji 3.0, ilości prętów zbrojeniowych, wymiary, konstrukcje, detale - 0 błędów. Fakt, że ekipa powiedziała, że dawno nie miała tak dokładnego i bezbłędnego projektu. Kolega miał indywidualny za 10x taką cenę a i tak podczas robót musiał projektant rozrysowywać i przerabiać.

 

Ja też nie widzę wad domów ze skosami, jak jest to dobrze zrobione. Zwykle w domu jest tak, że w dzień korzysta się ze strefy dziennej (parter), noc - góra (sypialnie), więc jak jest dobrze rozplanowane nie trzeba biegać non stop - znacznie częściej chodzę do garażu ;). Co prawda ja często chodzę, bo pracuję w domu i jak mam dłuższe calle to łażę po domu w ramach zasięgu słuchawek :phi:, lepsze to niż siedzenie 8h przed monitorem.

Dla mnie optimum to piętrowy dom z płaskim dachem, ale kosztuje to więcej niż skosy i niestety nie wszędzie się da taki postawić. Jakby do tego jeszcze zrobić pełne podpiwniczenie w postaci jednego dużego garażu to nic więcej bym nie chciał :).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nikt-znany napisał:

 nie dajcie się zwieźć opiniom, że parterówka vs dom z użytkowym poddaszem to podobny koszt. NIE - parterówka wychodzi drożej.

Tu muszę się z Tobą zgodzić. Sam dach ma u mnie 330 m2. Jakieś 2 dachy w domu z użytkowym poddaszem ;).

Bloczków z BK myślę , że wyszło podobnie. Z kolei "zaoszczędziłem" na stropie betonowym między kondygnacjami - w momencie budowy było to dosyć istotne.

 

Ale jak pomyślę , że miałbym po schodach biegać to już mi się odechciewa .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sherif napisał:

Nie zawsze, mój projekt był w wersji 3.0, ilości prętów zbrojeniowych, wymiary, konstrukcje, detale - 0 błędów. Fakt, że ekipa powiedziała, że dawno nie miała tak dokładnego i bezbłędnego projektu. Kolega miał indywidualny za 10x taką cenę a i tak podczas robót musiał projektant rozrysowywać i przerabiać.

 

 

Oczywiście, ja przy stawianiu konstrukcji dachu miałem wezwanie bo okazało się że lukarna, zadaszenie balkonu, chodzi na słupach drewnianych jak szalona, musieliśmy to we własnym zakresie przerobić na słupy stalowe, to miało sens, projektant w zaparte szedł, że na komputerze wszystko było ok, ale komputer dachu nie utrzyma ;l Pokłóciłem się z wykonawcami projektu, gdyż był to dla mnie niezrozumiały błąd i bez przyznania się do niego nie umiałem z nimi dalej rozmawiać.

10 godzin temu, Adam___ napisał:

Ale jak pomyślę , że miałbym po schodach biegać to już mi się odechciewa .

Dlatego na samym początku zostawiłem sobie możliwość zainstalowania windy zewnętrznej, gdyby przyszedł mi pomysł mieszkania w tym domu do końca życia. Winda zapewne nigdy nie powstanie, ale możliwość zawsze będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, komor napisał:

Oczywiście, ja przy stawianiu konstrukcji dachu miałem wezwanie bo okazało się że lukarna, zadaszenie balkonu, chodzi na słupach drewnianych jak szalona, musieliśmy to we własnym zakresie przerobić na słupy stalowe, to miało sens, projektant w zaparte szedł, że na komputerze wszystko było ok, ale komputer dachu nie utrzyma ;l Pokłóciłem się z wykonawcami projektu, gdyż był to dla mnie niezrozumiały błąd i bez przyznania się do niego nie umiałem z nimi dalej rozmawiać.

Dobry przykład, bo lukarna bywa skomplikowana. U mnie konstrukcja była właśnie stalowa, spawana z potężnych ceowników, kotwiona do żelbetu oraz konstrukcji dachu. W projekcie były przekroje w 3 płaszczyznach, były rozpisane kotwy i marki, szczegóły jak spawać oraz montować. Było też rozrysowane dokładnie barierki i miejsce ich mocowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adam___ napisał:

Tu muszę się z Tobą zgodzić. Sam dach ma u mnie 330 m2. Jakieś 2 dachy w domu z użytkowym poddaszem ;).

Bloczków z BK myślę , że wyszło podobnie. Z kolei "zaoszczędziłem" na stropie betonowym między kondygnacjami - w momencie budowy było to dosyć istotne.

 

Ale jak pomyślę , że miałbym po schodach biegać to już mi się odechciewa .

schody też swoje kosztują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sherif napisał:

Nie zawsze, mój projekt był w wersji 3.0

z jakiego biura? Była podana wersja na stronie czy dopiero po zakupie w dokumentacji się dowiedziałeś że to 3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał:

z jakiego biura? Była podana wersja na stronie czy dopiero po zakupie w dokumentacji się dowiedziałeś że to 3.0?

Domy z wizją.

Wersja jest w nazwie projektu ;), rozmawiałem z projektantem który mówił mi o zmianach pomiędzy wersjami. Byłem też w dwóch domach wybudowanych wg tego projektu i gościłem 11 osób/par które chciały wybudować taki dom :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2022 o 11:07, sherif napisał:

Domy z wizją.

Wersja jest w nazwie projektu ;), rozmawiałem z projektantem który mówił mi o zmianach pomiędzy wersjami. Byłem też w dwóch domach wybudowanych wg tego projektu i gościłem 11 osób/par które chciały wybudować taki dom :).

To była moja inspiracja 🙂

 

10 lat temu to były przełomowe, nieszablonowe projekty. 

 

I robiące robotę wizualizacje. 

 

Gratulacje 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Harp napisał:

To była moja inspiracja 🙂

 

10 lat temu to były przełomowe, nieszablonowe projekty. 

 

I robiące robotę wizualizacje. 

 

Gratulacje 👍

Dziex.

U mnie było podobnie, kupiliśmy działkę pod Warszawą i zdecydowałem się na ich projekt. Jak pojawiły się dzieci zdecydowaliśmy, że zmieniamy działkę na Warszawę. Po zakupie znów szukałem projektu na mniejszą działkę. Przerobiłem wszelkie dostępne katalogi i strony ale wróciliśmy do Domy z wizją - ten sam projekt ale już w nowszej wersji. Mają fajne ciekawe projekty i tak jak pisałem dopracowane. Widać, że dość popularne bo jak napisałem na forum Muratora, że skończyłem to nie mogłem się opędzić od odwiedzin ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.