Skocz do zawartości

Wreszcie ładny prius


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, kravitz napisał(a):

Chętnie bym obwąchał na żywca gdzieś dokładnie.

Czuję hit sprzedaży.

 

Gdyby w ofercie byla klasyczna hybryda, to pewnie bylby hit.

Ma byc tylko PHEV, wiec grono odbiorcow bedzie mocno ograniczone.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Gdyby w ofercie byla klasyczna hybryda, to pewnie bylby hit.

Ma byc tylko PHEV, wiec grono odbiorcow bedzie mocno ograniczone.

 

To fakt, sporo osób nie ma jak tego ładować.

A jak jakas firma pójdzie w służbówki, to też nigdy ładowane nie będzie, bo przecież jest karta paliwowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czy to już jest sprzedawane?
 
Bo ja ostatnio to auto w oczojebnym kolorze żółtym, widziałem ostatnio w Wawie.
Widziałem to tylko z boku i na początku byłem pewny, że to jest Lambo 8]
Wyglądało przezajedwabiście.
 
Chętnie bym obwąchał na żywca gdzieś dokładnie.
Czuję hit sprzedaży.
W lipcu najwcześniej.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał(a):

 

To fakt, sporo osób nie ma jak tego ładować.

A jak jakas firma pójdzie w służbówki, to też nigdy ładowane nie będzie, bo przecież jest karta paliwowa ;)

Sam byłem napalony jak zobaczyłem foty itp, ale wymiękłem jak ogłosili że u nas będzie tylko PHEV,.mimo, że mam gdzie ładować i w teorii byłoby dla mnie idealne. Tylko różnica w cenie jest za duża i nijak się to nie spina dla mnie, dlatego odpuściłem temat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zinger napisał(a):

Sam byłem napalony jak zobaczyłem foty itp, ale wymiękłem jak ogłosili że u nas będzie tylko PHEV,.mimo, że mam gdzie ładować i w teorii byłoby dla mnie idealne. Tylko różnica w cenie jest za duża i nijak się to nie spina dla mnie, dlatego odpuściłem temat.

 

Mam teraz Golfa PHEV i dla mnie to super urządzenie do przemieszczania się.

 

A ta Toyka jest ładniejsza i nie wierzę że może być gorsza od Golfa 8 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grogi napisał(a):

 

Na 571l zdecydowanie to nie wygląda 😄

 

284l może być, to jest bardzo płytki bagażnik, a pojemność podawana jest do półki/rolety. Szkoda, że jest półka, nie roleta... 😐  

 

image.png.999e1281a6db9b6adaa494aa66b665ba.png2

 

wydaje mi się, że jest jeszcze drugie dno bagażnika - chyba wszystkie toyoty teraz tak mają

na zdjęciu półka może być umieszczona w tym wyższym położeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grogi napisał(a):

 

Na 571l zdecydowanie to nie wygląda 😄

 

284l może być, to jest bardzo płytki bagażnik, a pojemność podawana jest do półki/rolety. Szkoda, że jest półka, nie roleta... 😐  

 

image.png.999e1281a6db9b6adaa494aa66b665ba.png2

 

wydaje mi się, że jest jeszcze drugie dno bagażnika - chyba wszystkie toyoty teraz tak mają

na zdjęciu półka może być umieszczona w tym wyższym położeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Mam teraz Golfa PHEV i dla mnie to super urządzenie do przemieszczania się.

 

A ta Toyka jest ładniejsza i nie wierzę że może być gorsza od Golfa 8 ;]

No super, tez tak uwazam i chetnie bym przytulil, ale nie za 250tys ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, muzz napisał(a):

 

wydaje mi się, że jest jeszcze drugie dno bagażnika - chyba wszystkie toyoty teraz tak mają

na zdjęciu półka może być umieszczona w tym wyższym położeniu...

Nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, muzz napisał(a):

 

wydaje mi się, że jest jeszcze drugie dno bagażnika - chyba wszystkie toyoty teraz tak mają

na zdjęciu półka może być umieszczona w tym wyższym położeniu...

 

Nope. Pod spodem styropian... 

 

image.png.98db9caefc51a489016aac47f50e2f2f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 16:51, grogi napisał(a):

 

Nope. Pod spodem styropian... 

 

image.png.98db9caefc51a489016aac47f50e2f2f.png

 

 

Może wcale nie będzie aż tak źle, jeśli będzie podobny rozmiar do mojego to akurat w sam raz:ok:

 

bags-with-cargo-cover-in-place.jpg

 

 

Źródło:

 

https://www.autoblog.com/2023/04/17/toyota-prius-luggage-test/?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAANS4_pl3IpQmZnXnjmKRD6sV4NbVCcmGPZhqSE12uELpMEGXH0QjCDAFTKbDwLaJaU7-1jVHD06kd2T9XRecbP47bH8dFiRqnmZYi1iBhQpeHe34L1SCt78s-qHex1Kywz9TEjt1aGe9N76gH2NdYNHB-APfwYXqfUHIkupVnruh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.06.2023 o 22:48, donpedro napisał(a):

 

Hitu raczej nie będzie, bo obecnie dla klientów zdecydowanie najważniejszy jest terenowy wygląd nadwozia.
Inne cechy samochodu mają (niestety) drugorzędne znaczenie.

na Polskę przydzielili  na ten rok 300 sztuk większość już z tej puli zamówiona.

 

Fajne auto, miałem na nie chętkę, ale niestety konkurencja okazała się ciekawsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 13:38, zinger napisał(a):

Sam byłem napalony jak zobaczyłem foty itp, ale wymiękłem jak ogłosili że u nas będzie tylko PHEV,.mimo, że mam gdzie ładować i w teorii byłoby dla mnie idealne. Tylko różnica w cenie jest za duża i nijak się to nie spina dla mnie, dlatego odpuściłem temat.

Ja bym nawet klasycznej hybrydy za 170 kPLN nie wziął skoro za tyle można mieć elektryka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się to auto bardzo podoba z wyglądu (w przeciwieństwie do CH-R, którego imo "zepsuli), niestety nie mój target jeśli chodzi o wymiary zewnętrzne, zdecydowanie za duże.

 

No i zgadzam się chyba z autorem nagrania. Hybrydy plug-in może mają swoją niszę, ale to jest jednak technicznie przekombinowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał(a):

Jednak bagażnik faktycznie mały.

Jednak te wysciszenie w toyotach, to mistr`ostro świata ;)

Nie wiem, jak on moze mieć niezłe wyciszenie (tak testujący powiedział)

IMG_0970.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się to auto bardzo podoba z wyglądu (w przeciwieństwie do CH-R, którego imo "zepsuli), niestety nie mój target jeśli chodzi o wymiary zewnętrzne, zdecydowanie za duże.
 
No i zgadzam się chyba z autorem nagrania. Hybrydy plug-in może mają swoją niszę, ale to jest jednak technicznie przekombinowane. 
Też mi się to auto mega podoba. Jak nie lubię plaskaczy to tym bym jedzil !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akisel napisał(a):

Jednak te wysciszenie w toyotach, to mistr`ostro świata ;)

Nie wiem, jak on moze mieć niezłe wyciszenie (tak testujący powiedział)

IMG_0970.png

Akurat to jest tylko pasta tłumiąca drgania blachy. Na to idzie styropian i jeszcze mata z poroso przymocowana od góry do wykładziny. Jest kiepsko z wygłuszeniem w toyotach ale bez przesady. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

Akurat to jest tylko pasta tłumiąca drgania blachy. Na to idzie styropian i jeszcze mata z poroso przymocowana od góry do wykładziny. Jest kiepsko z wygłuszeniem w toyotach ale bez przesady. 

 

Nie będę sie kłócił, pasta to czy nie

ale widzialem blachę pod tapicerka w różnych markach samochodów 

najlepiej jest porównać camry i ES :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ralph78 napisał(a):

 

Już się zapisałem na jazdę testową więc i tak pójdę, ale zdecydowanie przez ten bagażnik będę musiał pomyśleć o czymś innym.

Zbytnio obniżyli mu sylwetkę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 13:51, kravitz napisał(a):

 

Mam teraz Golfa PHEV i dla mnie to super urządzenie do przemieszczania się.

 

A ta Toyka jest ładniejsza i nie wierzę że może być gorsza od Golfa 8 ;]

Na pewno będzie głośniejsza ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Na pewno będzie głośniejsza ;) 


Golfer 8 to już niestety nie to co kiedyś.

 

Ja wiem ze japońskie auto mają opinie najcichszych w korku, ale w VW jest niestety spory regres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kravitz napisał(a):


Golfer 8 to już niestety nie to co kiedyś.

 

Ja wiem ze japońskie auto mają opinie najcichszych w korku, ale w VW jest niestety spory regres.

Regres w VW i brak progresu w Toyocie, nadal daje wynik ujemny dla tego Priusa ;) 

Ględzący zakomunikował światu, że dach hałasuje bardzo, a znając Toyotę, można mu wierzyć 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dotarł też egzemplarz do dealera u mnie na wsi. Wszystko fajnie, ale rzeczywiście bagażnik pojemnościowo jak w Punto z 2003 roku :out: 

Teraz mi chodzi po głowie zakup drugiego auta jako do dojazdy po mieście i krótkie trasy. W budżecie do 15k euro rozważam Nissan Leaf 40 kWh. Wiem, ma stare złącze Chademo, ale w sumie i tak bym ładował go tylko pod domem więc jest mi to obojętne. Muszę policzyć całościowo, ubezpiecznie, motor tax, serwis itp. i wtedy zdecyduję w jedną albo drugą stronę. Przy naszych przebiegach domowych, nie wiem czy posiadanie drugiego auta nie jest wyłącznie fanaberią8-)

 

image.png.21d699611ab380eebd244c89c3aad1b0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Dotarł też egzemplarz do dealera u mnie na wsi. Wszystko fajnie, ale rzeczywiście bagażnik pojemnościowo jak w Punto z 2003 roku :out: 

Teraz mi chodzi po głowie zakup drugiego auta jako do dojazdy po mieście i krótkie trasy. W budżecie do 15k euro rozważam Nissan Leaf 40 kWh. Wiem, ma stare złącze Chademo, ale w sumie i tak bym ładował go tylko pod domem więc jest mi to obojętne. Muszę policzyć całościowo, ubezpiecznie, motor tax, serwis itp. i wtedy zdecyduję w jedną albo drugą stronę. Przy naszych przebiegach domowych, nie wiem czy posiadanie drugiego auta nie jest wyłącznie fanaberią8-)

 

image.png.21d699611ab380eebd244c89c3aad1b0.png

Co ciekawe na jakim teście widzialem

ze pod spodem są wytłoczki ze średnio się przyłożyli. IMO powinien mieć wielkość podobna do hb koło 380 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujek napisał(a):

Co ciekawe na jakim teście widzialem

ze pod spodem są wytłoczki ze średnio się przyłożyli. IMO powinien mieć wielkość podobna do hb koło 380 litrów.

 

Są sam podniosłem matę i jest styropian, gdzie jest miejsce na kompresor i jakieś inne gadżety. Nawet koła zapasowego nie ma 8-) Co ciekawe w kabinie jest mnóstwo miejsca, 4 osoby mają bardzo dobre warunki do jazdy a bagażnik jest naprawdę mikroskopijny:facepalm:

Tutaj to widać:

 

 

Edytowane przez Ralph78
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ralph78 napisał(a):

Wiem, ma stare złącze Chademo,

 

kurcze w PL bylbys wygrany, w duzej ilosci lidlow masz darmowe ladowarki, jeden kabel type2 a drugi wlasnie Chademo.

Nikt jeszcze nigdy nie widzial zeby ten Chademo byl zajety :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
kurcze w PL bylbys wygrany, w duzej ilosci lidlow masz darmowe ladowarki, jeden kabel type2 a drugi wlasnie Chademo.
Nikt jeszcze nigdy nie widzial zeby ten Chademo byl zajety
 
U mnie nawet nie ma darmowych ładowarek pod sklepami

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ralph78 napisał(a):

Dotarł też egzemplarz do dealera u mnie na wsi. Wszystko fajnie, ale rzeczywiście bagażnik pojemnościowo jak w Punto z 2003 roku :out: 

 

Ale to aż taki problem? Wózka i wanienki dla bąbelka już chyba nie wozisz...

 

A raz w roku na trasę zarzucisz box na dach.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale to aż taki problem? Wózka i wanienki dla bąbelka już chyba nie wozisz...
 
A raz w roku na trasę zarzucisz box na dach.
Wiesz jak jest, jak masz wydać 50k euro to chcesz żeby auto było idealnie dobrane do twoich potrzeb.
Box nie za bardzo się sprawdzi przy zakupach w IKEA, które uwierz mi zdarzają się częściej niż raz do roku. Do tego teraz jest jeszcze pies w domu więc taka pojemność jest dla mnie nie do zaakceptowania.
Bardzo podobny dylemat jak do smartfona i jakości aparatu, większość roku można obskoczyć że średniakiem a raz na rok można wziąć lustrzankę. A jednak większość chce jednak jak najlepszy aparat.


Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Wiesz jak jest, jak masz wydać 50k euro to chcesz żeby auto było idealnie dobrane do twoich potrzeb.
Box nie za bardzo się sprawdzi przy zakupach w IKEA, które uwierz mi zdarzają się częściej niż raz do roku. Do tego teraz jest jeszcze pies w domu więc taka pojemność jest dla mnie nie do zaakceptowania.
Bardzo podobny dylemat jak do smartfona i jakości aparatu, większość roku można obskoczyć że średniakiem a raz na rok można wziąć lustrzankę. A jednak większość chce jednak jak najlepszy aparat

Jak masz psa, to faktycznie kupa.

 

Kup Tuscona PlugIn. Kawał auta, do 50k zmieścisz się z najwyższą wersja.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz psa, to faktycznie kupa.
 
Kup Tuscona PlugIn. Kawał auta, do 50k zmieścisz się z najwyższą wersja.
Nie jestem fanem SUV. Do tego brak mu pompy ciepła więc na moje dojazdy do pracy na odległość 4km, odpalałby silnik spalinowy żeby zagrzać kabinę i oszczędności by poszły się bujać.
Pomysł był taki, żeby kupić coś aby codzienne do jazdy do pracy ogarniać na prądzie. Prius spełniał wszystkie założenia, za wyjątkiem wielkości bagażnika.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem SUV. Do tego brak mu pompy ciepła więc na moje dojazdy do pracy na odległość 4km, odpalałby silnik spalinowy żeby zagrzać kabinę i oszczędności by poszły się bujać.
Pomysł był taki, żeby kupić coś aby codzienne do jazdy do pracy ogarniać na prądzie. Prius spełniał wszystkie założenia, za wyjątkiem wielkości bagażnika.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Misiek phev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ralph78 napisał(a):

Nie jestem fanem SUV. Do tego brak mu pompy ciepła więc na moje dojazdy do pracy na odległość 4km, odpalałby silnik spalinowy żeby zagrzać kabinę i oszczędności by poszły się bujać.
Pomysł był taki, żeby kupić coś aby codzienne do jazdy do pracy ogarniać na prądzie. Prius spełniał wszystkie założenia, za wyjątkiem wielkości bagażnika.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka
 

Rower sobie kup. Na 4km w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grogi napisał(a):

 

Lepsza Irlandzka niż Polska... 

Zwłaszcza w Galway jak jest sztorm co nie jest rzadkością ;) Odbiegamy od tematu, jeśli chodzi o hybrydy plugin, z pompą ciepła i nie w bryle SUV to jest rzeczywiście marnie na rynku. Trudno, najwyżej zostanę z obecnym Priusem, który jest mega bezawaryjny i którego zamiany bym w ogóle nie rozważał gdyby nie panele fotowoltaiczne na dachu od miesiąca. Dodam jeszcze, że trochę to już mi się znudził ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ralph78 napisał(a):

Zwłaszcza w Galway jak jest sztorm co nie jest rzadkością ;) Odbiegamy od tematu, jeśli chodzi o hybrydy plugin, z pompą ciepła i nie w bryle SUV to jest rzeczywiście marnie na rynku. Trudno, najwyżej zostanę z obecnym Priusem, który jest mega bezawaryjny i którego zamiany bym w ogóle nie rozważał gdyby nie panele fotowoltaiczne na dachu od miesiąca. Dodam jeszcze, że trochę to już mi się znudził ;]

 

Ale tak serio - jak masz 4km do pracy - czyli 8km x 230dni w roku. To jest 2000km. W Priusie to będzie pewnie 100l... Jaka to oszczędność jak przejedziesz to na prądzie, a nie benzynie? 150€ rocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale tak serio - jak masz 4km do pracy - czyli 8km x 230dni w roku. To jest 2000km. W Priusie to będzie pewnie 100l... Jaka to oszczędność jak przejedziesz to na prądzie, a nie benzynie? 150€ rocznie?
Zapomniałem dodać x2 bo żona pracuje w dokładnie tym samym miejscu. Ogólnie rzecz biorąc to około 70-80 procent naszych przebiegów mieści się tak do 80 km. Rocznie robimy około 15kkm plus mamy prąd z PV więc jest ogólnie na czym oszczędzić. Do tego najmniej logiczny argument czyli zmiana auta po prostu z nudów

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ralph78 napisał(a):

Zapomniałem dodać x2 bo żona pracuje w dokładnie tym samym miejscu. Ogólnie rzecz biorąc to około 70-80 procent naszych przebiegów mieści się tak do 80 km. Rocznie robimy około 15kkm plus mamy prąd z PV więc jest ogólnie na czym oszczędzić. Do tego najmniej logiczny argument czyli zmiana auta po prostu z nudówemoji6.png

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zostaje Ci chyba tylko BMW 530e ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zostaje Ci chyba tylko BMW 530e
Niekoniecznie, jest jeszcze Skoda Octavia PHEV, Superb PHEV i VW Passat GTE. Nie jestem jednak do końca przekonany o tą technologię. Toyota daje mi pewność jeśli chodzi o bezawaryjność ergo koszty utrzymania.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.