Skocz do zawartości

Deformacja


Slawcio

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Slawcio napisał(a):

Nowa opona oddajemy czy zakładamy i jeździmy? ;] 

01.jpg

Nie znam się więc się wypowiem.

 

Założyć, nadymać do 4-5 bar by pieknie się ułożyła, zrobić normalne ciśnienie. Jeździć, obserwować. 😉

Edytowane przez jaceq
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kaczorek79 napisał(a):

Jeśli to gniot transportowy/magazynowy, to ułoży się, czasem po kilkudziesięciu km, jak pisze jaceq. Może też być wada opony, ale w obu przypadkach dobry sprzedawca bez mrugnięcia wymieni na inną.

raczej "uszkodzenie" magazynowe ponieważ opona w transporcie była 1 dzień.

Sprzedawca bez dyskusji uznał oponę jako uszkodzoną :skromny: dziwi mnie tylko ze ktoś to wysłał z magazynu do klienta skoro teraz musza nowa oponę wysłać do mnie a oponę z defektem  zabrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, iwik napisał(a):

...i założyć komuś innemu w warsztacie, bo to nie jest pewnie trwałe odkształcenie 😁

trwałe czy nie trwałe, wywazy się czy się nie wywazy to problem sprzedawcy widział co pakuje do klienta.

Jeśli ktoś się zgodzi na założenie opony za 600 zł z defektem to już jego sprawa :skromny:

 

Edytowane przez Slawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to duża hurtownia pokroju oponeo, to tam jest taki przemiał, że nie zawsze dojrzą przy pakowaniu. Weźmie jakiś świeży pracownik z regału, oklei listem i na rampę wystawi, podjeżdża ciężarówka z dpd i pakują codziennie setki opon do wysyłki. Taka odciśnięta opona, która wróci na magazyn może być nabita ciśnieniem na kilka dni (nie trzeba do tego nawet montować na felgę) i sprawdza się, czy wrócił odpowiedni kształt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczorek79 napisał(a):

Jeśli to duża hurtownia pokroju oponeo, to tam jest taki przemiał, że nie zawsze dojrzą przy pakowaniu. Weźmie jakiś świeży pracownik z regału, oklei listem i na rampę wystawi, podjeżdża ciężarówka z dpd i pakują codziennie setki opon do wysyłki. Taka odciśnięta opona, która wróci na magazyn może być nabita ciśnieniem na kilka dni (nie trzeba do tego nawet montować na felgę) i sprawdza się, czy wrócił odpowiedni kształt. 

Duża hurtownia i bez jakiej kolwiek "gadki" przeprosił pan i opona do wymiany bo jest traktowana jako uszkodzona

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 19:55, kaczorek79 napisał(a):

Jeśli to gniot transportowy/magazynowy, to ułoży się, czasem po kilkudziesięciu km, jak pisze jaceq. Może też być wada opony, ale w obu przypadkach dobry sprzedawca bez mrugnięcia wymieni na inną.

Opona wymieniona na nową ale co z tego jak z takim samym defektem :facepalm:

Telefon do oponeo, przeprosiny i wysłanie nowej opony :skromny: 

Dziś rano kurier dostarczył nową oponę i co? i opona ma teraz 2 defekty :hehe:

Ehh :facepalm:

  • Haha 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Slawcio napisał(a):

Opona wymieniona na nową ale co z tego jak z takim samym defektem :facepalm:

Telefon do oponeo, przeprosiny i wysłanie nowej opony :skromny: 

Dziś rano kurier dostarczył nową oponę i co? i opona ma teraz 2 defekty :hehe:

Ehh :facepalm:

Czyli nie do 3 a do 4 razy sztuka;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Slawcio napisał(a):

Opona wymieniona na nową ale co z tego jak z takim samym defektem :facepalm:

Telefon do oponeo, przeprosiny i wysłanie nowej opony :skromny: 

Dziś rano kurier dostarczył nową oponę i co? i opona ma teraz 2 defekty :hehe:

Ehh :facepalm:

 

to jest jakiś specyficzny rozmiar czy marka, które im długo zalegają na regale? bo pierwszy raz słyszę o takich problemach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2022 o 11:56, Slawcio napisał(a):

dziwi mnie tylko ze ktoś to wysłał z magazynu do klienta skoro teraz musza nowa oponę wysłać do mnie a oponę z defektem  zabrać. 

 

Nikt tego nie ogląda przecież na magazynie, jak mają takich wysyłek kilkadziesiąt czy nawet kilkaset dziennie.

Wrzucają na paletę, drukują etykietę na kuriera i na lokalizację wydania ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):

 

Nikt tego nie ogląda przecież na magazynie, jak mają takich wysyłek kilkadziesiąt czy nawet kilkaset dziennie.

Wrzucają na paletę, drukują etykietę na kuriera i na lokalizację wydania ;)

Pan z działu reklamacji też się tak tłumaczył że dziennie wysyłają "40 tys." opon i ktoś przeoczył wadliwą oponę :skromny:

Przeoczyli defekt opony jak wysłali do mnie 4 szt. no ok :ok: później przeoczyli jak wysyłali 1 szt. no dobra zdarza się :skromny: więc 3 podejscie oponeo i wysyłają znów oponę z defektem :hehe: no ale zdarza się mógł ktoś tego nie skontrolować przy wysyłce 1 opony :hehe:

Edytowane przez Slawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, robert2609 napisał(a):

No to masz po prostu pecha....jak Ci nie pilne to reklamuj do skutku.... 

Szczerze? już mi się nie chce dzwonić i produkować bo skoro 3 razy wysłali oponę z deformacją to raczej 4 i 5 raz nie będzie lepiej a ja nie będę "uwiązany" z kurierm, który przywozi oponę i zabiera tą z dnia wcześniejszego :facepalm:

Jak dla mnie to raczej ostatni zakup na Oponeo.pl :no: a nigdy z nimi nie było wcześniej problemu:ok: 

chyba zaczyna ich przerastać ilość tych sprzedanych/wysyłanych "setek czy tysięcy" opon dziennie :skromny:

Edytowane przez Slawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, im większy sprzedawca, tym więcej takich wpadek, a Ty akurat miałeś pecha. To nie jest popularny rozmiar, podejrzewam, że partia tych opon leżała w jednym miejscu i wiele z nich musiało być czymś dociśnięte przez dłuższy czas. Niewykluczone, że ktoś akurat ten rozmiar źle dopakował na ciężarówce od producenta do hurtowni. Oni w ciężarówce układają opony w jodełkę, wtedy wchodzi najwięcej i najmniej się deformują, ale na końcu paki zawsze dopychają partię ok 20 opon już byle jak i bywa, że one się źle ugniotą w drodze. Kiedyś pracowałem w serwisie oponiarskim, mieliśmy na stanie kilka tysięcy sztuk i sam rozpakowywałem ciężarówki z oponami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczorek79 napisał(a):

No niestety, im większy sprzedawca, tym więcej takich wpadek, a Ty akurat miałeś pecha. To nie jest popularny rozmiar, podejrzewam, że partia tych opon leżała w jednym miejscu i wiele z nich musiało być czymś dociśnięte przez dłuższy czas. Niewykluczone, że ktoś akurat ten rozmiar źle dopakował na ciężarówce od producenta do hurtowni. Oni w ciężarówce układają opony w jodełkę, wtedy wchodzi najwięcej i najmniej się deformują, ale na końcu paki zawsze dopychają partię ok 20 opon już byle jak i bywa, że one się źle ugniotą w drodze. Kiedyś pracowałem w serwisie oponiarskim, mieliśmy na stanie kilka tysięcy sztuk i sam rozpakowywałem ciężarówki z oponami.

No to wyjaśnia mój i zapewne nie tylko mój problem jeden machnie ręką na to a drugi jak ja nie bo w końcu 600 zł za oponę to nie jest jakiś wyjątkowy wydatek za 1 szt. ale w końcu nie po to się kupuje coś co ma być okrągłe a nie jest:no: 

Sam sprzedawca traktuje taka oponę jako wadliwą :smirk: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, robert2609 napisał(a):

 Rok temu kupiłem u nich 2 opony wielosezon było ok jak na razie nie planuje zakupów.

Wiem wiem to uwiązanie i już na pewno męczące tak bujać się z oponą któryś dzień...... 

Ja wcześniej też nie miałem z nimi problemów:ok: 

Niestety ale jest to upierdliwe bo kurier przywozi nową a zabiera nową z defektem i juz dziwnie spoglądał jak przywiózł 3 szt. (dziwny gosciu kupuje i oddaje) :hehe: najgorsze jest to że musisz być w miarę dostępny w domu jak on przyjedzie a chłop naprawdę przed świętami nie ma łatwego życia jako kurier :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z Feddexu do mnie dzwonił, że wszyscy mają wyebane i nikt telefonu nie odbiera, jeździ i odbija się od klamki do klamki, nie do wiary co z tymi ludźmi się dzieje. Jakiś mistrz zamówił dwa telewizory, ani go nie ma w domu, ani telefonu nie odbiera.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vlad1431 napisał(a):

Wczoraj z Feddexu do mnie dzwonił, że wszyscy mają wyebane i nikt telefonu nie odbiera, jeździ i odbija się od klamki do klamki, nie do wiary co z tymi ludźmi się dzieje. Jakiś mistrz zamówił dwa telewizory, ani go nie ma w domu, ani telefonu nie odbiera.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli ktoś ma swój zakup w d.... to po 2-3 próbach kontaktu odesłać do sprzedawcy a takiego klienta obciążyć kosztami dostawy:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopu się już pomieszały numery, bo do mnie z tekstem, że te dwa telewizory ma pan zapłacone już. Ale nie chciałem już mu bardziej mieszać. W takich warunkach jak wczoraj, gdzie główna droga miała może 4m reszorokości, chłopak ma jechać i wydzwaniać po ludziach.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Slawcio napisał(a):

Reklamacja czy będziesz je zakładał?

Po tym, co tu czytam, chyba wyślę info sprzedawcy, że jest potencjalny problem, ale spróbuję założyć, a dopiero jak się nie da wyważyć czy coś, będę reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawcio 5 lat temu miałem taką samą sytuację z Oponeo, ale wymieniałem do skutku, chyba właśnie 4 razy jedną oponę mi przysyłali, całe szczęście że zamawiałem do warsztatu, więc nie musiałem się "umawiać" z kurierem, no i warsztat "po drodze". Z tym, że moje wyglądały na proste, tylko po prostu nie dało się wyważyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2022 o 11:56, Slawcio napisał(a):

Sprzedawca bez dyskusji uznał oponę jako uszkodzoną :skromny: dziwi mnie tylko ze ktoś to wysłał z magazynu do klienta skoro teraz musza nowa oponę wysłać do mnie a oponę z defektem  zabrać. 

Jak zaczniesz wysyłać setki lub tysiące opon dziennie, to przestanie Cię dziwić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie, ale kiedyś w okresie sezonowej zmiany opon podwykonawca dpd (tak, zatrudniają takich na czas oblężenia) załadowany do pełna takimi gumami uszkodził moją cenną przesyłkę. 

 

Wniosek z tego taki, że transport takich opon odbywa się często w skrajnie nie profesjonalnych warunkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 11:46, Slawcio napisał(a):

Opona wymieniona na nową ale co z tego jak z takim samym defektem :facepalm:

Telefon do oponeo, przeprosiny i wysłanie nowej opony :skromny: 

Dziś rano kurier dostarczył nową oponę i co? i opona ma teraz 2 defekty :hehe:

Ehh :facepalm:

zanim odeślesz to zaznacz markerem na UV, moze ta sama (albo dwie) w kółko jeździ 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.