Skocz do zawartości

Odprysk na szybie


Pado

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się doczepi za odprysk na szybie, dość widoczny z zewnątrz , ale przy slupku, nie znajdujący się w polu widzenia? Akurat od strony kierowcy.

 

Chodzi o kontrolę policyjną w PL i za granicą, przegląd jeszcze ważny ponad rok :)

 

Od miesiąca nic się z tym nie dzieje i nie ukrywam, że nie chce mi się z tym nigdzie jeździć, żeby wymieniać szybę...no ale jakby miały być z tego problemy...

 

 

IMG_20230213_090309_resize_24.jpg

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, el_guapo napisał(a):

 

Zaklej plastrem (żeby brud nie wszedł) i jedź na wypełnienie żywicą :ok: do jakiegoś NordGlass'a czy coś takiego. 

 

 

Raczej nie zrobia tego, za blisko krawedzi i spore ryzko, ze peknie przy naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pado napisał(a):

Czy ktoś się doczepi za odprysk na szybie, dość widoczny z zewnątrz , ale przy slupku, nie znajdujący się w polu widzenia? Akurat od strony kierowcy.

 

Chodzi o kontrolę policyjną w PL i za granicą, przegląd jeszcze ważny ponad rok :)

 

Od miesiąca nic się z tym nie dzieje i nie ukrywam, że nie chce mi się z tym nigdzie jeździć, żeby wymieniać szybę...no ale jakby miały być z tego problemy...

 

 

Wg mnie tutaj wszystko bedzie zalezec od interpretacji policjanta/diagnosty.

Jeden stwierdzi, ze nie przeszkadza, a inny ze to zagraza bezpieczenstwu bo moze peknac w kazdej chwili.

IMHO ryzykowne z tym jezdzic, postawisz gdzies na sloncu, magrzeje sie mocno, peknie i tylko klopot na urlopie...

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Raczej nie zrobia tego, za blisko krawedzi i spore ryzko, ze peknie przy naprawie.

 

Teraz są już technologie naprawy bez nawiercania, tu nie idzie zadna ostra linia, ktora by trzeba zabezpieczyć. 

Robiłem odprysk w zeszłym miesiącu - 150 zł i kwitek dla policji/diagnosty :) 

 

image.png.3f04c302e4c445c2cc1c5c870d5305ac.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby ktoś robił z tego problem. Takie uszkodzenie może powstać w każdej chwili więc można przyjąć taką linie „obrony”. Też u siebie mam odprysk i to bardziej na środku, ale na szczęście dużo poniżej lini wzroku i zaklejałem go żywicą od K2 by się to dalej nie pogarszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

Teraz są już technologie naprawy bez nawiercania, tu nie idzie zadna ostra linia, ktora by trzeba zabezpieczyć. 

Robiłem odprysk w zeszłym miesiącu - 150 zł i kwitek dla policji/diagnosty :) 

 

image.png.3f04c302e4c445c2cc1c5c870d5305ac.png

gdzie kolego robiłeś ? mam podobnie w Sparku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Filipfm napisał(a):

 

Teraz są już technologie naprawy bez nawiercania, tu nie idzie zadna ostra linia, ktora by trzeba zabezpieczyć. 

Robiłem odprysk w zeszłym miesiącu - 150 zł i kwitek dla policji/diagnosty :) 

 

Ja tez robilem nie tak dawno, ale tylko dosc maly, niesieciowy punkt sie podjal na moje ryzyko.

Sieciowki nie chcialy nawet probowac przy krawedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filipfm napisał(a):

 

Bingo :) chcialem robic w SpeedGlass na Gorczewskiej ale mieli awarie maszyny i mnie wyslali do Widlickiego

myślałem że gdzieś na śląsku, może ktoś poleci jakiegoś magika na śląsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pado Wygląda podobnie, jak u mnie. W 2021 przed wyjazdem do Czarnogóry dostałem kamieniem, następnego dnia wymieniłem szybę. Pech mnie nie opuszczał, bo wracając z MNE na Słowacji znów dostałem kamieniem i mam coś takiego, jak u Ciebie, tylko na środku szyby bliżej lusterka i nie widzę tego w czasie jazdy. Zaraz miną 2 lata, zaliczyłem kolejny wyjazd na Bałkany i stanie na słońcu w upale, w domu auto stoi pod chmurką i mróz, śnieg nie jest mu obce, a odprysk jaki był, taki jest (6 mm średnicy).

Oczywiście każdy przypadek jest inny, ale domyślasz się, że ja bym z tym nic nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Raczej nie zrobia tego, za blisko krawedzi i spore ryzko, ze peknie przy naprawie.

 

A to nie wiedziałem - myślałem, że przy naprawie żywicą nie robi to różnicy.

Zawsze można próbować zamaskować zestawem z Allegro - nic nie wiercisz, ot wtłaczasz tyle ile dasz radę w odprysk. Część przymaskuje pęknięcie, część zdrapiesz żyletką:

https://allegro.pl/kategoria/srodki-do-napraw-i-zabezpieczania-kleje-253187?string=zestaw do naprawy szyb&order=p

 

Ja mam taki odprysk centralne pod lusterkiem - od momentu kiedy się pojawił jeździ tam stara winieta ze Słowenii. 3 przeglądy ta winieta mi załatwiła ;]

 

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, daro39 napisał(a):

myślałem że gdzieś na śląsku, może ktoś poleci jakiegoś magika na śląsku ?

 

Darmax, Rybnik Wiejska 19. Wymieniłem u nich pięć szyb w Yarisie - do napraw rzemieślniczych są super. Niestety później za każdym razem musiałem jechać do ASO na jakąś konfigurację radaru. 

Dwie szyby w tym samym Yarisie wymieniłem w Katowicach na Załężu, na Żeliwnej 43, ci z kolei mają dobry sprzęt i te konfiguracje robili na miejscu, ale nie chce im się bawić w naprawy punktowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 15:05, Pado napisał(a):

Czy ktoś się doczepi za odprysk na szybie, dość widoczny z zewnątrz , ale przy slupku, nie znajdujący się w polu widzenia? Akurat od strony kierowcy.

 

Chodzi o kontrolę policyjną w PL i za granicą, przegląd jeszcze ważny ponad rok :)

 

Od miesiąca nic się z tym nie dzieje i nie ukrywam, że nie chce mi się z tym nigdzie jeździć, żeby wymieniać szybę...no ale jakby miały być z tego problemy...

 

 

IMG_20230213_090309_resize_24.jpg

Teoretycznie diagnosta powinien się przyczepić tylko wtedy gdy jest w polu widzenia, ja bym olał ewentualnie na allegro kupić taki zestaw do zalania tego odprysku, i na pewno będzie mnie widoczne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostami to się nie przejmuje, bardziej Polizei w DE i AT :)

Dzięki za wypowiedzi, temat do przemyślania- wg mnie naprawić się tego nie da, bo jest to co prawda uszkodzenie od kamienia, ale jakby ukruszone od środka, być może ten czarny pasek na to wpłynął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pado napisał(a):

Diagnostami to się nie przejmuje, bardziej Polizei w DE i AT :)

Dzięki za wypowiedzi, temat do przemyślania- wg mnie naprawić się tego nie da, bo jest to co prawda uszkodzenie od kamienia, ale jakby ukruszone od środka, być może ten czarny pasek na to wpłynął...

 

@Pado, podjedź tu:

 

Firmowy serwis szyb samochodowych Pilkington w Piekarach Śląskich
32 630 75 82
https://maps.app.goo.gl/mrdJFqQjs8RN9aMVA

 

Fachowo Ci to obejrzą i jeśli się nadaje do zaklejenia to zakleją. Cenowo też całkiem ok. Nawet nowe szyby mają w dobrych cenach. 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.