Skocz do zawartości

Źle się dzieje, ceny w trasie...


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Florydzialski napisał(a):


Chodzi mi o przeciętnego Smith’a czy Kowalskiego. W moim przypadku porównywalny osiągami Porsche czy Audi palił by tyle że bym z torbami poszedł a każdy przegląd oddalał by mnie od emerytury o parę lat. Ale to nie jest mainstream. Zresztą nadal trudno mówić o mainstream w przypadku elektryków bo różnica w cenie jest tak duża że spłaca benzynę przez normalny okres eksploatacji samochodu. Jak to wszystko się weźmie pod uwagę to elektryk zupełnie nie ma sensu ekonomicznego. 

 

Marek ciebie to nie posądzałem o to że wydasz nierozsądnie kilka dolców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Ja naszczescie jeszcze nie miałem okazji korzystać z ich usług i mam nadzieję że tak zostanie.

Jednak inne elektryki przy Tesli to jakieś zabawki dla dzieci. To auto jest niesamowite.


Żona musi  być zazdrosna 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, format napisał(a):

 

Ząbki to stan umysłu. Na szczęście są konsekwentni i nie odpisują zarówno na mejle, nie odbierają telefonów, ale też nie opisują na polecone z sądu. W postępowaniu nakazowym możesz ściągnąć od nich dowolne roszczenie.

 

Za to Katowice odwrotnie, przeglądając dostępne daty jazdy próbnej po max kilku minutach mam telefon z Tesli w sprawie jazdy próbnej.

Do nich się możesz nie dodzwonić, ale oni do Ciebie muszą koniecznie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Florydzialski napisał(a):


Myślałem raczej w kategoriach SUV. Np Tesla X kontra Volvo XC 60 T8. Średnie spalanie rzędu 4 litrów na setkę = $10 na  100 km czyli jakieś 20 kWh po cenach z szybkich ładowarek. To mniej więcej tyle samo ile potrzebuje X na przejechanie 100 km. A jak zamiast X weźmiemy coś bardziej normalnego - np. Rivan R1S czy Audi Q4 etron to nagle okazuje się że hybryda kosztuje mniej. 

 

Porównaj raczej XC60 z Y. 

 

https://www.automobiledimension.com/car-comparison.php

Screenshot_20230621_100724_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, komor napisał(a):

 

Za to Katowice odwrotnie, przeglądając dostępne daty jazdy próbnej po max kilku minutach mam telefon z Tesli w sprawie jazdy próbnej.

Do nich się możesz nie dodzwonić, ale oni do Ciebie muszą koniecznie ;]

 

W Kato jest fajny zespół, pogdałem sobie z nimi. Niestety to tylko showroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HelixSv napisał(a):

 

Porównaj raczej XC60 z Y. 

 

https://www.automobiledimension.com/car-comparison.php

Screenshot_20230621_100724_Chrome.jpg

Jak mialem xc60, jeździłem do ząbek oglądać 3 i Y

… byłem pewny, ze w volvo wiecej miejsca niz w Y

chyba sie myliłem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Ja naszczescie jeszcze nie miałem okazji korzystać z ich usług i mam nadzieję że tak zostanie.

Jednak inne elektryki przy Tesli to jakieś zabawki dla dzieci. To auto jest niesamowite.

 Z tym się zgadzam. Pół piętra u mnie ma Tesle 3 RWD w wynajmie pracowniczym. Teraz to można kupić taniej od jakiś hot haczy. Minus to jakość wykonania i brzydota. Generalnie jak jedt tanio to można przymknąć oko tak jak na Dacie, Skodę czy Seata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Florydzialski napisał(a):


Myślałem raczej w kategoriach SUV. Np Tesla X kontra Volvo XC 60 T8. Średnie spalanie rzędu 4 litrów na setkę = $10 na  100 km czyli jakieś 20 kWh po cenach z szybkich ładowarek. To mniej więcej tyle samo ile potrzebuje X na przejechanie 100 km. A jak zamiast X weźmiemy coś bardziej normalnego - np. Rivan R1S czy Audi Q4 etron to nagle okazuje się że hybryda kosztuje mniej. 

Tyle, że takie Volvo już nie ładowane z gniazda to weźmie spokojnie z 13l ;).

Przy Citigo to nawet nie ma co porównywać kosztów, bo przy ładowaniu w domu są pomijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał(a):


Musisz w jakiś korkach stać ze tyle idzie w zimie.

To raczej juz pod max zuźycie, czasami jest deko wiecej. Krotkie odcinki (do 2km) i Mrozy. Wcześniej mała Lancia na tych samych odcinkach paliła średnio 8.5l/100km.

Korki w EV nie straszne, nie tak jak autostrada ale to pewnie wiesz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

To raczej juz pod max zuźycie, czasami jest deko wiecej. Krotkie odcinki (do 2km) i Mrozy. Wcześniej mała Lancia na tych samych odcinkach paliła średnio 8.5l/100km.

Korki w EV nie straszne, nie tak jak autostrada ale to pewnie wiesz.

 

dokladnie, ostatnio pojechalem na pilke i ustawilem zeby trzymal 21 st w sloncu.

po 2h wciagnelo na chlodzenie jedynie 1% baterii (i to pradu ktory mam za darmo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

nudzisz sie ze mu odpisujesz ? ;]

Jak to nie Cinos czy Nubir to nie wnikam i odpisuje :skromny:.

 

10 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

dokladnie, ostatnio pojechalem na pilke i ustawilem zeby trzymal 21 st w sloncu.

po 2h wciagnelo na chlodzenie jedynie 1% baterii (i to pradu ktory mam za darmo)

Podsunąłeś mi dobry pomysł jak zrobić darmową klimę w domu. Wstawię auto tyłem do garażu, otworzę klapę w kierunku drzwi wejsciowych do domu. Odpalę klimę i podepnę pod "darmowe ładowanie z PV" ;).

 

Chłodzenie oczywiście zabiera mniej energii niż grzanie. Odpada też problem spadku wydajności baterii (poza jakimś ekstremalnym upałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ppmarian napisał(a):

17cm przeswitu to miał kompakt mitsubishi Lancer

Wiec Y to plaskacz

 

To dobrze. 

 

Trudno, żeby miała duży prześwit, 12 cm baterii, kanapę na normalnej wysokości (żeby nie siedzieć w kucki) i miejsce nad głową. Wtedy byłba za wysoka i mniej efektywna. 

Y to taka wygodniejsza wersja 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.