Skocz do zawartości

NaviExpert -warte to to coś?


Pito

Rekomendowane odpowiedzi

Nawigacja google mnie już parę razy wnerwila, a dzisiaj to już przegięcie - co 30 sekund pokazywało mi na obwodnicy Krakowa albo pusta drogę, albo korek na 4 km. Zgłupiałem i pojechałem finalnie przez miasto. Do tego wygląda na to, że ona nie wiem że zaczęły się wakacje i pokazuje korki w miejscach, gdzie zazwyczaj w poniedziałki bywały, a teraz jest pusto. Do tego szykuje nam się wyjazd do Włoch, na Chorwację i tak pomyślałem zainwestować ta stówkę w NaviExpert. Warte to wydania tej kasy? Jakoś lepiej sobie radzi z omijaniem korków i ma w miarę na bieżąco info co się dzieje na trasie? Bo GM parę razy poprowadziła mnie takimi zadupiami, że raz się cofnalem na trasę główną. Raz też pamiętam jak w jakieś święto co wypadało w czwartek pokazywała mi korek na 20 minut stania, a przejechałem bez zatrzymania, ruch zerowy :) tak jakby nie brała tego na bieżąco z przejazdów, tylko z jakiejś historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, r1sender napisał(a):

@futrzak korzysta i chwali, zatem uderzaj do niego.

 

Ja chwalę, chłopaki w firmie też się przekonali i odstawiają GM, natomiast jest ona super ale w PL - poza Polską jest tylko nawigacją bez live itd. Prowadzi zazwyczaj OK, ale poza Polską używam TomTom (tak, też płatny) i ten się sprawdza bez dwóch zdań - w samej PL go nie używam, bo ma za mało informacji live, by dobrze prowadzić. 

To tyle. 

 

PS - wiemy, że ciężko jest odstawić GM, jak ktoś się przyzwyczai do jego obsługi. TomTom też ma inny UI niż NE. NE ma jedną wadę w Android Auto na obecną chwilę - nie pokazywało jeszcze na jakim etapie odcinkowego pomiaru prędkości człowiek jest, w telefonie jest ok. Pewnie poprawią. GM ma z tym w ogóle jakiś problem, ale nie wiem jaki, bo nie sprawdzałem - to znam z relacji. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od kilku lat i od Googla trzymam się z daleka :)  Czasami potrafi przez miasto jakimiś brukami puścić, lub zaproponuje "super skrót" przez parking, ale ogólnie chwalę sobie. Przejechałem na niej ponad 50 tys. km

Licencję mam z Link4, mają jakiś system rabatowy "Kasa wraca".  Pozwala to uzbierać ok. 100zł rabatu na ubezpieczenie na kolejny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pito napisał(a):

Nawigacja google mnie już parę razy wnerwila, a dzisiaj to już przegięcie - co 30 sekund pokazywało mi na obwodnicy Krakowa albo pusta drogę, albo korek na 4 km. Zgłupiałem i pojechałem finalnie przez miasto. Do tego wygląda na to, że ona nie wiem że zaczęły się wakacje i pokazuje korki w miejscach, gdzie zazwyczaj w poniedziałki bywały, a teraz jest pusto. Do tego szykuje nam się wyjazd do Włoch, na Chorwację i tak pomyślałem zainwestować ta stówkę w NaviExpert. Warte to wydania tej kasy? Jakoś lepiej sobie radzi z omijaniem korków i ma w miarę na bieżąco info co się dzieje na trasie? Bo GM parę razy poprowadziła mnie takimi zadupiami, że raz się cofnalem na trasę główną. Raz też pamiętam jak w jakieś święto co wypadało w czwartek pokazywała mi korek na 20 minut stania, a przejechałem bez zatrzymania, ruch zerowy :) tak jakby nie brała tego na bieżąco z przejazdów, tylko z jakiejś historii.

 

Ja uzywam ale mam mieszane odczucia, wg mnie modul trafic i szacowanie czasu dojazdu dziala srednio.

Gdyby nie to, ze google maps od czasu do czasu jakies dziwne akcje to bym pewnie zrezygnowal.

A tak to uzywam zamiennie, albo jade na NE a zona czasem podejrzy na GM co tam pokazuje w miejscach, ktore znam i lubia sie korkowac.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio na A1 GM wymyśliła jakiś wypadek, którego w rzeczywistości nie było… zjechałem z trasy, jechałem lokalnymi drogami by ominąć nieistniejący wypadek by znowu wbić się na A1. Masakra…

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu używam Amigo, to chyba jest od Tomtom i korzysta z ich livedata. Za granicą działa b.fajnie, w Polsce też ok, ale nie tak dobrze jak NaviExpert ze względu na mniejszą ilość livedata.

Do tego działa tylko online...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś Waze?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Nie nadaje się na długie trasy, chyba że coś poprawili.
Potrafi się wyłączyć parę razy, zawiesić,
ale tylko na długich trasach.
Trasy poniżej 100 km jest faktycznie rewelacja .



Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raku napisał(a):

Nie nadaje się na długie trasy, chyba że coś poprawili.
Potrafi się wyłączyć parę razy, zawiesić,
ale tylko na długich trasach.
Trasy poniżej 100 km jest faktycznie rewelacja

 Płatna jest ta Waze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się na długie trasy, chyba że coś poprawili.
Potrafi się wyłączyć parę razy, zawiesić,
ale tylko na długich trasach.
Trasy poniżej 100 km jest faktycznie rewelacja .



Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka


W zeszłym tygodniu zrobiłem 2x600km i było ok.
Żona na swoim telefonie miała włączonego Yanosika, jak on po pewnym czasie zaczyna wrukwiać swoją natarczywością Waze przy tym to oaza spokoju

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, leszcz napisał(a):

Nie, polecam spróbować emoji106.png

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja też jestem jej wielbicielem, ładniej wygląda niż wszystkie inne, działa dość szybko, można wprowadzić winiety - te które masz i przy planowaniu trasy leci ci np. po bezpłatnych z uwzględnieniem winiet, które masz kupione (wtedy nie omija płatnych). 

 

Niestety największa wada przy trasach > 500 km to na 100% się wywali. I to zazwyczaj w najgorszym możliwym miejscu. 

Tak maksymalnie mi się wywaliła gdzieś w górach włoskich, ale to się wywaliła tak, że musiałem się do niej ponownie zalogować. 

No więc znaleźć login i hasło i zalogować się .... w górach, gdzie akurat zginął też Internet (a działa tylko online po zalogowaniu. 

 

Dlatego awaryjnie mam ze 2 inne nawigacje które mogą działać w trybie off-line. 

 

Może się zdziwicie, ale jako nawigacja fajnie się tez sprawdzają .... mapy.cz. Niestety traffic jest tam tylko działający na terenie CZ, ale ma super szczegółowe mapy, wszystkie możliwe parkingi i wiele więcej. No i działać może zupełnie off-line. 

 

 

 

 

Edytowane przez Raku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, leszcz napisał(a):

I działa ostrzeganie tak jak w Yanosiku emoji106.png

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

 

inaczej ostrzega, bo tylko te fotopstryki, które zgłosili użytkownicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marcindzieg napisał(a):

A jak teraz Automapa?

 

Miała bezsensowny abonament (chyba, że coś zmienili), kupowałeś na rok, potem nie  można było zrezygnować na 6 miesięcy i kupić jeszcze raz na rok, bo musiałeś zapłacić wstecz za nieużywane miesiące. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Raku napisał(a):

 

Miała bezsensowny abonament (chyba, że coś zmienili), kupowałeś na rok, potem nie  można było zrezygnować na 6 miesięcy i kupić jeszcze raz na rok, bo musiałeś zapłacić wstecz za nieużywane miesiące. 

 

Na Androida można było kiedyś na dwa tygodnie kupić.

Ale bardziej chodzi mi o to jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

Na Androida można było kiedyś na dwa tygodnie kupić.

Ale bardziej chodzi mi o to jak działa.

 

Testuj HERE WeGo - to stara nawigacja z Nokii. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NaviExpert? Mam, używam, polecam. Kilka razy mnie uratowało od stania w korku z powodu jakiegoś zdarzenia, głównie we Wrocławiu i na A4. Z reguły GM nie pokazywały tego zdarzenia, co jest o tyle dziwne, że w zasadzie powinny mieć one najlepsze dane odnośnie sytuacji drogowej.

W czarny piątek NE robi promkę i można kupić abo za 50% ceny.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Na Androida można było kiedyś na dwa tygodnie kupić. 

Ale bardziej chodzi mi o to jak działa.

 

Wiele lat miałem, coraz bardziej odstawała od NE, z czasem przesiadłem się na NE, choć w tamtych czasach funkcjonalność miał jak ubogi krewny i był tylko on-line. Czemu się przesiadłem? Byłem zawsze szybciej niż znajomi jadący również z AM, co było jaskrawo widać na wspólnych wypadach w kilka samochodów (o grubych wpadkach nawet nie będę pisać, bo po próbie przeprowadzenie mnie przez żwirownię to chyba bym to spalił :hehe:). Za granicą też było słabo, choć podstawowe funkcjonalności ok, choć odstawa znacznie od TomTom. Obecnej wersji już próbowałem (w zeszłym roku), nie zauważyłem, by prowadziła lepiej niż obydwie wymieniowe wyżej, darowałem sobie. 

 

PS - z tym abonamentem to też popłynęli, może teraz jest inaczej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
 
Niestety największa wada przy trasach > 500 km to na 100% się wywali.


Tak jak już powyżej pisałem, w zeszłym tygodniu robiłem 2 razy trasę po ponad 600 km i nic się nie wywaliło (po Polsce). W przyszłym tygodniu również będę robił podobnej długości trasy i jeśli coś się jednak wydarzy to dam znać

pozdr


Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wróciłem, 4 podróże na trasach powyżej 500km i żadnych problemów z Waze

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Może to naprawili w końcu

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 20:07, Maciej__ napisał(a):

 

Ja uzywam ale mam mieszane odczucia, wg mnie modul trafic i szacowanie czasu dojazdu dziala srednio.

Gdyby nie to, ze google maps od czasu do czasu jakies dziwne akcje to bym pewnie zrezygnowal.

A tak to uzywam zamiennie, albo jade na NE a zona czasem podejrzy na GM co tam pokazuje w miejscach, ktore znam i lubia sie korkowac.

 

Jestem już po trasie 2x1100 km Wieliczka-Wenecja i paru jazdach po Krakowie i mam mieszane uczucia. Na plus na pewno interfejs, bardzo czytelny i przyjemny, podawanie ograniczeń i aktualnej prędkości. Stabilna, wyznaczyła trasę podobnie jak google, ale to już nie wyczyn, bo jechaliśmy nocą, wiec korki zerowe, a trasa jest praktycznie jedna.

 

Ale ma też minusy.

1. Najgorszy, to że pokazuje pozycję skokowo, odświeżanie co 2-3 sekundy. I na jednym rozjeździe w Austrii prawie się pomyliliśmy, bo na ekranie auto było w zupełnie innym punkcie węzła, niż naprawdę

2. Jak się oddali widok, żeby rzucić okiem na większą część trasy z północą na górze, to po kilku sekundach wraca do widoku z bliska. Nie odpowiada mi to. Jak mam przed sobą 200 km autostradą na wprost, to lubię sobie widok oddalić i patrzeć na postęp co parę minut. Tu się nie da.

3. Przed samym miejscem docelowym było jakieś 20 km, wiec pi razy drzwi ok. 25 minut jazdy, tak też pokazywał google. NE, mimo tej samej trasy, pokazywało z 45, zajechaliśmy zgodnie z przewidywaniami. 

4. (Ale to już nie wada NE, tylko ogólna) Jak przyszło na szybko znaleźć jakąś jadłodajnie w Czechach, no to Google w łapę, szybkie wyszukiwanie, sprawdzenie opinii i jedziemy. Tu niestety chyba nie ma żadnej konkurencji.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 18:45, Pito napisał(a):

tak pomyślałem zainwestować ta stówkę w NaviExpert.

 

Zainstalowałem testowo (zdaje się na 14 dni) na trasę po PL.

Na pierwszy rzut oka dziwnie wyznaczał trasę w końcowych fragmentach, ale im bliżej tych "dyskusyjnych" miejsc korygował na bieżąco.

Pozwolił ominąć jeden korek na wahadłach (jakieś 10-15min), ale też władował w korek w Pile. Fotoradary stacjonarne wskazywał tak jak działający w tle Yanosik, innych zdarzeń albo nie komunikował, albo nikt ich nie zgłaszał do NE. 

 

Fajna opcja :ok: to wyświetlanie na odcinku drogi, którą jedziesz znaków z ograniczeniami. Rzucasz okiem na ikonę auta i wiesz, że np.: za zakrętem będzie 70km/h więc po wyjściu z niego nie ma sensu przyspieszać do 90km/h - IMHO najlepsza opcja w tej nawi, której nie widziałem w innych. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, el_guapo napisał(a):

 

Zainstalowałem testowo (zdaje się na 14 dni) na trasę po PL.

Na pierwszy rzut oka dziwnie wyznaczał trasę w końcowych fragmentach, ale im bliżej tych "dyskusyjnych" miejsc korygował na bieżąco.

Pozwolił ominąć jeden korek na wahadłach (jakieś 10-15min), ale też władował w korek w Pile. Fotoradary stacjonarne wskazywał tak jak działający w tle Yanosik, innych zdarzeń albo nie komunikował, albo nikt ich nie zgłaszał do NE. 

 

Fajna opcja :ok: to wyświetlanie na odcinku drogi, którą jedziesz znaków z ograniczeniami. Rzucasz okiem na ikonę auta i wiesz, że np.: za zakrętem będzie 70km/h więc po wyjściu z niego nie ma sensu przyspieszać do 90km/h - IMHO najlepsza opcja w tej nawi, której nie widziałem w innych. 

 

Tylko, ze aktualnosc tych ograniczen jest niestety mocno dyskusyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, el_guapo napisał(a):

 

Kurczę, na drogach Zach.-Pomorskiego sprawdzały się całkiem nieźle. 

 

Jak znaki stoja tam od lat to pewnie sa OK ;)

Ale na remontowanych odcinkach gdzie to faktycznie by sie przydalo, to jest slabiutko.

Nawet jak remont trwa od miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_guapo napisał(a):

Kurczę, na drogach Zach.-Pomorskiego sprawdzały się całkiem nieźle. 

Pamiętam że na Windows Phone z mapami Here też działało to zaskakująco dobrze. I to dobrych kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza konkursem - Mapy Apple ostatnio stały się użyteczne ;] Może nie do stopnia w którym warto zastąpić nimi GM w telefonie albo fizycznego TomTom, ale już nie próbują nas zabić albo wyprowadzić w pole (dosłownie).

 

Co więcej - np. podgląd "z ulicy" - tam gdzie jest - jest zdecydowanie lepszej jakości i przeważnie dużo świeższy niż w GM.

 

Ot, taki news, że być może rośnie konkurencja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, camel00 napisał(a):

albo wyprowadzić w pole (dosłownie).

 

Próbują. I pokazują żeby na ekspresówkę zjechać bezpośrednio z mostu ;]

Kierują też na drogi w budowie.

Ale są rzeczywiście coraz lepsze więc myślę że za jakiś czas będą realną konkurencją dla GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waze ostrzeżenia ściąga z Yanosika czy ma własną rzeszę użytkowników,  która zgłasza wypadki, kontrolę itd?
Ma własną

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nikogo do niczego nie namawiam.

Ale jak chce dużą bazę użytkowników to musi ją powiększyć swoim uczestnictwem i to aktywnym / zgłaszanie itp / .

Tak zresztą dzieje sie w każdej - nawet w NE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kenickie napisał(a):

 

To razem, na Polskę, będzie Was 20-tu? ;)

Ja tam nakłaniam kogo mogę do NE.

 

 

coś ostatnio traffic w NE się pogorszył. Pokazuje we Wrocku wymyślone korki (co ciekawe pokrywają się z korkami TomToma) i proponuje objazdy przez drogi na których jest remont. Waze to ogarnia. Ale ma też swoje inne dziwne zachowania. Zawsze duża ilość użytkowników poprawia traffic - ale wszystkiego nie da się załatwić. W dużych miastach na pewno za Waze przemawia rzesza Uberów/Boltów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Testowałem przeróżne apki na android auto. Naviexpert jest najlepszy jeśli znasz dokładny adres. Wyszukiwanie miejsc po nazwie bardzo zawodne. Wyszukiwanie w Google jest o niebo lepsze. Ale w Polsce naviexpert prowadzi najlepiej. Za granicą Google. Najgorszy jest waze. Wielokrotnie wpakował mnie w korek. Ma zdecydowanie zbyt duże opóźnienie reakcji na zmianę warunków drogowych. Do tego potrafi odwalić numer jak zmiana języka aplikacji i komunikatów głosowych po przekroczeniu granicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2023 o 18:58, CRAZY_Wroc napisał(a):

 

coś ostatnio traffic w NE się pogorszył. Pokazuje we Wrocku wymyślone korki (co ciekawe pokrywają się z korkami TomToma) i proponuje objazdy przez drogi na których jest remont. Waze to ogarnia. Ale ma też swoje inne dziwne zachowania. Zawsze duża ilość użytkowników poprawia traffic - ale wszystkiego nie da się załatwić. W dużych miastach na pewno za Waze przemawia rzesza Uberów/Boltów itp.

A to ciekawostka bo ja mam dokładnie odwrotnie we Wrocławiu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na NE jeżdżę już kilkanaście lat,jak masz adres pocztowy to dojedziesz wszędzie.Widzę że nowi właściciele coś próbują poprawić. Po nazwie można odszukać urzędy,hotele , niektóre agroturystyki itp. Wydaje się coś się zmienia. Na pewno teraz to najważniejsze to pokazywanie prędkości, komunikaty o przekroczeniu prędkości, odcinkowy pomiar prędkości (uwaga - nie działa w tunelu), dobre omijanie korków (np na bramkach, autostradach- bezcenne) info o policji, radarach, wypadkach. W połączeniu z Yanosikiem w tle nie ma lepszej nawigacji na Polskę.

Na te czasy to dobra nawigacja i dobra kamera to podstawowy zestaw kierowcy nie tylko żeby sprawnie dojechać,ale żeby nie stracić prawa jazdy przez nieuwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.