Skocz do zawartości

Pierwszy raz za miasto co mi potrzebne?


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiechy hihi ale chciałbym pojechać z Warszawy do Łodzi elektrykiem. Do tej pory lądowałem tylko w pracy za darmoszke i raz w garażu żeby zobaczyć czy aby złącze sprawne. Nie mam ani jednej apki a nie chcialbym instalować 15tu na jedna podróż. Widzę ze są darmowe w Manufakturze ale i Orlen w pobliżu. Auto Zoe to będę grzecznie za tirami leciał :phi: jaka apke muszę mieć? Z czego korzystacie?

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wujek napisał(a):

Śmiechy hihi ale chciałbym pojechać z Warszawy do Łodzi elektrykiem. Do tej pory lądowałem tylko w pracy za darmoszke i raz w garażu żeby zobaczyć czy aby złącze sprawne. Nie mam ani jednej apki a nie chcialbym instalować 15tu na jedna podróż. Widzę ze są darmowe w Manufakturze ale i Orlen w pobliżu. Auto Zoe to będę grzecznie za tirami leciał :phi: jaka apke muszę mieć? Z czego korzystacie?


W Łodzi z Orlenu korzystałem, jest na wylocie na Brzeziny przy M1

Jechalem akurat tą trasą, bo właśnie miałem sprawę w Brzezinach.

 

Zoe jest szansa ze dojedziesz w obie strony na styk, bez ładowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wujek napisał(a):

Auto Zoe to będę grzecznie za tirami leciał :phi: jaka apke muszę mieć? Z czego korzystacie?

 

Greenwayem powinieneś wszystko opędzlować 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Śmiechy hihi ale chciałbym pojechać z Warszawy do Łodzi elektrykiem. Do tej pory lądowałem tylko w pracy za darmoszke i raz w garażu żeby zobaczyć czy aby złącze sprawne. Nie mam ani jednej apki a nie chcialbym instalować 15tu na jedna podróż. Widzę ze są darmowe w Manufakturze ale i Orlen w pobliżu. Auto Zoe to będę grzecznie za tirami leciał :phi: jaka apke muszę mieć? Z czego korzystacie?

Ja używam jedynie Plugshare ;).

Nie opędzisz tego w dwie strony na jednym ładowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał(a):

Ja używam jedynie Plugshare ;).

Nie opędzisz tego w dwie strony na jednym ładowaniu ?

 Jak będę jechał powyżej 100ki to nie da rady. Rozpędziłem się na trasie siekierkowskiej i zasięg malał w oczach. Dlatego chciałbym pojechać za miasto i sprawdzić ile to będzie paliło poza Wawa. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, wujek napisał(a):

 Jak będę jechał powyżej 100ki to nie da rady. Rozpędziłem się na trasie siekierkowskiej i zasięg malał w oczach. Dlatego chciałbym pojechać za miasto i sprawdzić ile to będzie paliło poza Wawa. 

 

Oczywiście. Nie ma co się gimnastykować i szukać tira, pod którego można się podczepić, żeby było taniej, no i żeby wytykano palcami elektryka w trasie, co się boi przekroczyć 80 km/h. Są dzbanki (nawet na kąciku), ktorzy widząc takich specjalnie przed nimi hamują. :facepalm: ;]

Jedź normalnie, na ile warunki pozwalają i ładuj na GW w Łodzi albo Łyszkowicach. :ok:

 

 

Edytowane przez HelixSv
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HelixSv napisał(a):

 

Oczywiście. Nie ma co się gimnastykować i szukać tira, pod którego można się podczepić, żeby było taniej, no i żeby wytykano palcami elektryka w trasie, co się boi przekroczyć 80 km/h. Są dzbanki (nawet na kąciku), ktorzy widząc takich specjalnie przed nimi hamują. :facepalm: ;]

Jedź normalnie, na ile warunki pozwalają i ładuj na GW w Łodzi albo Łyszkowicach. :ok:

 

 

 

Żeby nie być gołosłownym. ;]

 

 

 

  • Kocham 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał(a):

 Jak będę jechał powyżej 100ki to nie da rady. Rozpędziłem się na trasie siekierkowskiej i zasięg malał w oczach. Dlatego chciałbym pojechać za miasto i sprawdzić ile to będzie paliło poza Wawa. 

ok, jak pierwszy raz to można na spokojnie. Ja Skodą robiłem kilka razy 215km, jadąc 100-110kmph. Latem dojeżdżałem ze sporym zapasem zasięgu. Zimą prawie na styk. Ładowałem się po obu stronach z gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, HelixSv napisał(a):

 

Jak francuskie pieski normalnie...

Pytanie po co się męczyć miejskim EV w takiej trasie, jak można wskoczyć w Cuprę, wrzucić 250 km/h na tempomat, przy okazji przewieźć Yacht @ppmariani sklep rowerowy @Furvus_Eques, i jeszcze zostanie czasu na piwo, a paliwa w baku na kolejną traskę.

Niezrozumiałe 😌

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał(a):

Pytanie po co się męczyć miejskim EV w takiej trasie, jak można wskoczyć w Cuprę, wrzucić 250 km/h na tempomat, przy okazji przewieźć Yacht @ppmariani sklep rowerowy @Furvus_Eques, i jeszcze zostanie czasu na piwo, a paliwa w baku na kolejną traskę.

Niezrozumiałe 😌

 

Z dokładnie tego samego powodu dla którego weganie jedzą sojową papkę udającą burgery i zachwycają się jakby to była wołowina Kobe. Choroba psychiczna, nie poradzisz.

;]

 

 

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Pytanie po co się męczyć miejskim EV w takiej trasie, jak można wskoczyć w Cuprę, wrzucić 250 km/h na tempomat, przy okazji przewieźć Yacht @ppmariani sklep rowerowy @Furvus_Eques, i jeszcze zostanie czasu na piwo, a paliwa w baku na kolejną traskę.

Niezrozumiałe 😌

 

Też tego nie rozumiem ;)

Kiedyś ja się w to bawiłem, bo jestem cebula.

Teraz jak kolega @wujek naładuje furę nie mając abo, to zrozumie że trzeba było odpalać Cuprę ;]

 

Sens tylko taki, jakby jechał wolno. Prąd z gniazdka jednak sporo tanszy niż bena na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Też tego nie rozumiem ;)

Kiedyś ja się w to bawiłem, bo jestem cebula.

Teraz jak kolega @wujek naładuje furę nie mając abo, to zrozumie że trzeba było odpalać Cuprę ;]

 

Sens tylko taki, jakby jechał wolno. Prąd z gniazdka jednak sporo tanszy niż bena na stacji.

Tu nie o koszty chodzi. Chce sprawdzić jak w razie W takim autem poza miastem jechać bo po Wawie to śmiga się elegancko. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HelixSv napisał(a):

GW w Łodzi albo Łyszkowicach:ok:

 

Z Łyszkowicami mam bardzo złe doświadczenia.

Wiele razy próbowałem się tam ładować i praktycznie zawsze była nieczynna.

 

Udało mi się tam naładować dosłownie dwa razy. Raz z problemami, tzn musiałem dzwonić na infolinii, bo moja karta nie działała. Ta zbliżeniowa co mam od GW. Coś tam odblokowywali na infolinii.

Drugi raz poszło bardzo dobrze. Nawet za dobrze, bo nie ściągnęło ani grosza z karty ;]

 

Podjeżdżałem tam z 5x łącznie w swojej karierze i oprócz tych dwóch "dziwnych", stacja zawsze była nieczynna/awaria.

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał(a):

Tu nie o koszty chodzi. Chce sprawdzić jak w razie W takim autem poza miastem jechać bo po Wawie to śmiga się elegancko. 

 

Stacji ładowania w Łodzi jest od cholery. Na pewno któraś będzie po drodze, a może maks 1-2km od Twojej destynacji.

Wybierz sobie tą właśnie, zainstaluj apkę już teraz, dodaj metodę płatności i tyle.

Na GW jak zrobisz to odpowiednio wcześnie, to Ci przyślą kartę zbliżeniową (o ile pamiętam, za free). Wygodniejsze to niż apka, bo podchodzisz, zbliżasz kartę i tyle.

 

Jakby to był Orlen, to tyle informacji ode mnie, że ich ładowarki działają z jakimś opóźnieniem, a apka z jeszcze większym. Auto dawno się ładuje, a na stacji dalej jakieś info w stylu "Oczekiwanie" czy coś takiego. Po minucie pojawia się że się ładuje, a na apce dopiero za 5 minut ;]

 

Da się jechać bez problemu większego. Moje auto ma ze 30% mniejszy zasięg niż Zoe a od biedy bym mógł nim jeździć. Chociaż byłoby to mocne utrudnienie.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wujek napisał(a):

 Jak będę jechał powyżej 100ki to nie da rady. Rozpędziłem się na trasie siekierkowskiej i zasięg malał w oczach. Dlatego chciałbym pojechać za miasto i sprawdzić ile to będzie paliło poza Wawa. 

 

Czas na tesla Y,S,3 ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2023 o 21:27, wujek napisał(a):

..... Widzę ze są darmowe w Manufakturze ale i Orlen w pobliżu. Auto Zoe to będę grzecznie za tirami leciał :phi: jaka apke muszę mieć? Z czego korzystacie?

W Manufakturze nie jest darmowa, tam jest green. Uważaj często lubi płatać figle i nie działać 

Ostatnio z 3 stanowisk działało 1 i było zajęte. Przyjechał Pan ZOE i czekał aż to jedno się uwolni, bo miał pusty "bak" 

IMG_9332.JPEG

IMG_9333.JPEG

IMG_9334.JPEG

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.