Skocz do zawartości

Rozsądne nie męczące auto w trasę?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.09.2023 o 08:38, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

A ile tych tras będziesz robił? Ile razy w miesiącu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Taki? ;] Na pewno bedzie komfortowy, ale raczej nie bezproblemowy ;)

 

image.png.de5a87d33f0ff877ca20ed3b6d0a4eb1.png

 

Kiedyś takim jak miałem Stilo pojechałem w trasę. Komfort super, wygodny, płynie po drodze. W super stanie to fajna alternatywa. A dlaczego proponuję? Jak padają propozycje typu "miałem, więc będzie odpowiedni" to postanowiłem też coś fajnego zaproponować, czym miałem okazję podróżować.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wujek napisał(a):

A ile tych tras będziesz robił? Ile razy w miesiącu? 

3 razy wawa kraków

 

22 minuty temu, Rado_ napisał(a):

I co to za trasy, że Kia nie daje rady?

wszystko daje radę, kia używa żonka z dzieckiem, ja śmigam golfem 6, ale mam go już rok a lubię zmieniać auta ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bielaPL napisał(a):

3 razy wawa kraków

 

wszystko daje radę, kia używa żonka z dzieckiem, ja śmigam golfem 6, ale mam go już rok a lubię zmieniać auta ;] 

To pewnie insignia się nada najlepiej albo jakieś Mondeo. Choć ja bym wybrał pendolino 1 klasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wladmar napisał(a):

 

To żadne trasy. Bierz coś z klasy C jak najmłodsze, silnik nie ma znaczenia, ani tam się nie rozpędzisz, ani nie musisz wyprzedzać. 

 

dokładnie. Na trasy ekspresówkami to ja bym miał wymagania żeby przy 120km/h było w miarę cicho i żeby fotel był wygodny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał(a):

ok publicznej... ;] 

Witaj,

do tego celu kupiłem w czerwcu Volvo XC90 4.4 V8 AWD, założyłem lpg, ogarnąłem wszystko w pojeździe,

w październiku wydech z kwasiaka cicho/głośno ( na razie jest tylko głośno ;) )

i z podwójnymi szybami jest komfort.

Długa skrzynia, do 140km/h spalanie do 15l lpg na 100km. Butla 59l netto pod podłogą bagażnika.

Dobre światła, czujnik martwego pola i tempomat no i bezpieczeństwo nadwozia - czołg. 

Sprawdza się idealnie w trasie, choć rozsądnie cenowo nie jest - mało zamienników, ale ja z reguły na oryginalnych częściach serwisuję.

Pozdrawiam :piwko:

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 18:32, Furvus_Eques napisał(a):

 

Jak popatrzysz w otomoto i ustawisz filtr przebiegu do 120-150kkm to takich Passatów nie będzie w tej cenie. Za to dużo wyskoczy Insigni. Magia znaczka VW ciągle działa a dodatkowo nie wiadomo jakie fakapy tam VW tym razem poukrywał. Ja bym brał Opla.

 

Bo ten Opel jest wielkości Golfa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pipper napisał(a):

Witaj,

do tego celu kupiłem w czerwcu Volvo XC90 4.4 V8 AWD, założyłem lpg, ogarnąłem wszystko w pojeździe,

w październiku wydech z kwasiaka cicho/głośno ( na razie jest tylko głośno ;) )

i z podwójnymi szybami jest komfort.

Długa skrzynia, do 140km/h spalanie do 15l lpg na 100km. Butla 59l netto pod podłogą bagażnika.

Dobre światła, czujnik martwego pola i tempomat no i bezpieczeństwo nadwozia - czołg. 

Sprawdza się idealnie w trasie, choć rozsądnie cenowo nie jest - mało zamienników, ale ja z reguły na oryginalnych częściach serwisuję.

Pozdrawiam :piwko:

Z ciekawości ile taki volviak na gotowo po serwisach i lpg wyszedl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Chalek napisał(a):

Z ciekawości ile taki volviak na gotowo po serwisach i lpg wyszedl?

Licząc wszystko na gotowo, 1 komplety kół i ubezpiecznie 60kpln, można było taniej, ale nie lubię półśrodków…

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, grogi napisał(a):

Bo ten Opel jest wielkości Golfa...

 

TAK - uwielbiam te powielanie mitów jakoby IA była "mała" - zabudowana TAK, ale jak widać nie odbiega znacząco od innych aut klasy D swojego okresu. No może poza Superb'em, ale to klasa sama dla siebie. 

obraz.png.bdd807306e3b16b7dc57c8ed34c567f4.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 08:38, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

E46, mam ładne do sprzedania 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra podsumowując. Jak się da radę to D klasa, insignia na 1 miejscu. Zwrócili niektórzy uwagę na fakt świateł żeby były jak najlepsze i to fakt. Jazda po ciemaku w zimę ze złymi światłami to koszmar. Do tego tempomat minimum, najlepiej aktywny. Zobaczymy co z tego wyjdzie, dzięki wszystkim ;] .
Iska będzie miała też naj fotele jeśli trafisz z AGRami
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, el_guapo napisał(a):

TAK - uwielbiam te powielanie mitów jakoby IA była "mała" - zabudowana TAK, ale jak widać nie odbiega znacząco od innych aut klasy D swojego okresu. No może poza Superb'em, ale to klasa sama dla siebie. 

ja już tu kiedyś opisywałem jak jeden z flotowców strasznie mnie namawiał na Superba jak kupowałem pierwszą Insignię. Małe ciasne, zobacz jak niewygodnie się siedzi z tyłu, itp. W końcu mówię: stary, weź odpuść, ten Superb jest dla mnie słabym autem, a Insignia mi się bardzo podobała i fajnie jeździła. Kilka miesięcy po zakupie jechaliśmy w 4 facetów na narty i siedział całą drogę z tyłu. Po trasie go pytam, jak tam? A wiesz, jak się tak normalnie siedzi to wszystko wygodnie ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał(a):

ja już tu kiedyś opisywałem jak jeden z flotowców strasznie mnie namawiał na Superba jak kupowałem pierwszą Insignię. Małe ciasne, zobacz jak niewygodnie się siedzi z tyłu, itp. W końcu mówię: stary, weź odpuść, ten Superb jest dla mnie słabym autem, a Insignia mi się bardzo podobała i fajnie jeździła. Kilka miesięcy po zakupie jechaliśmy w 4 facetów na narty i siedział całą drogę z tyłu. Po trasie go pytam, jak tam? A wiesz, jak się tak normalnie siedzi to wszystko wygodnie ;] 

Akurat z miesiąc temu strzeliłem trasę na mazury jako pasażer z tyłu w insigni biturbo, miejsca jest ok, wiadomo zabudowa plastikami optycznie to wszystko pomniejsza, najbardziej przestronnym autem jakie miałem to był Jeep Grand Cherokee 1 generacji, podłokietnik miał dwa razy taki jak w insigni przy kompaktowych rozmiarach ale wiadomo, drzwi to spokojnie 2 razy cieńsze niż w insigni :) 

image.png.af9cd7429dff4784614fbd4d28b0ace2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 08:38, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

za 50 tys mozna sprobowac poszukac passata B8.
Wyboru wielkiego nie bedzie, ale moze akurat Ci sie cos znalezc.
Sam samochod bym raczej okreslil jako udany, bez wielkich wtop.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bergerac napisał(a):

A wiesz, jak się tak normalnie siedzi to wszystko wygodnie

 

Z tyłu w IA się zajebiście wygodnie siedziało - wpadało się w kanapę, oparcie pod dobrym kątem, podparcie ud, miejsce na stopy...

Już widzę że w IB jest za pionowo oparcie ;( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.