Skocz do zawartości

Dane techniczne EV


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nie ma takiej stronki i będę musiał robić doktorat z każdego modelu osobno ale może..

 

 

Znacie jakąś stronę www z danymi technicznymi samochodów EV w szczególności interesuje mnie prześwit i realny zasięg, przy konkretch V np 90 120 140 lato zima oraz Krzywa ładowania

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał(a):

 

Pewnie nie ma takiej stronki i będę musiał robić doktorat z każdego modelu osobno ale może..

 

 

Znacie jakąś stronę www z danymi technicznymi samochodów EV w szczególności interesuje mnie prześwit i realny zasięg, przy konkretch V np 90 120 140 lato zima oraz Krzywa ładowania

 

 

Poza ev-database polecam jeszcze:

 

spreadsheety bjorna:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V6ucyFGKWuSQzvI8lMzvvWJHrBS82echMVJH37kwgjE/edit?usp=sharing

 

https://drive.google.com/open?id=1HOwktdiZmm40atGPwymzrxErMi1ZrKPP

 

i trochę krzywych ładowania jest na fastned:

 

https://fastnedcharging.com/en/how-it-works

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ppmarian napisał(a):

Super. Praktycznie tylko prześwitu brak.

Dzięki

 

Ciekawe z tym prześwitem. 

 

Zgaduję, że Volvo EX90 i Kia EV9 mogą być w czołówce. Ale na cuda bym nie liczył. W podłodze musi być spora warstwa baterii. Więc jak chce się mieć i prześwit, i baterię, i miejsce na nogi i miejsce na głowę, to wyjdzie dość pokraczny, nieproporcjonalny  samochód.  Mam nadzieję, że taki się pojawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ciekawe z tym prześwitem. 
 
Zgaduję, że Volvo EX90 i Kia EV9 mogą być w czołówce. Ale na cuda bym nie liczył. W podłodze musi być spora warstwa baterii. Więc jak chce się mieć i prześwit, i baterię, i miejsce na nogi i miejsce na głowę, to wyjdzie dość pokraczny, nieproporcjonalny  samochód.  Mam nadzieję, że taki się pojawi. 
Na szybko sprawdziłem to subaru ma 21cm a to już jest wartość która mi odpowiada.

A już np xc40 ev tylko 18 gdzie spalinowy odpowiednik 21cm...

Powoli sam doczytam dane pozostałych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ppmarian napisał(a):

Na szybko sprawdziłem to subaru ma 21cm a to już jest wartość która mi odpowiada.

A już np xc40 ev tylko 18 gdzie spalinowy odpowiednik 21cm...

Powoli sam doczytam dane pozostałych.

 

Teraz zobaczyłem, że te Subaru to Toyota bz4x.

 

Niewiele o Toyocie wiem, ale z tego, co pamiętamto miała/ma wiele problemów z tym EV. Odpadające koła, gorące baterie, powolne ładowania (chyba pierwsze i drugie ładowania w ciągu doby są ok, ale pozostałe są tłumione), zasięg też jest kiepski. 

 

 

 

 

Potem coś poprawiono... Ale chyba nie do końca.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppmarian napisał(a):

 

Pewnie nie ma takiej stronki i będę musiał robić doktorat z każdego modelu osobno ale może..

 

 

Znacie jakąś stronę www z danymi technicznymi samochodów EV w szczególności interesuje mnie prześwit i realny zasięg, przy konkretch V np 90 120 140 lato zima oraz Krzywa ładowania

 

Świat oszalał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ppmarian napisał(a):

Na szybko sprawdziłem to subaru ma 21cm a to już jest wartość która mi odpowiada.

Ale reszta do bani ;) 

 

EV mają dość krótkie zwisy (choć nie wszystkie), zwróć na to uwagę, trochę niweluje to prześwit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppmarian napisał(a):

będę musiał robić doktorat z każdego modelu osobno ale może..

Niekoniecznie.

Wystarczy, że zawęzisz do Tesli, Kia i Hultaja.

Do rozważenia Polestar/Volvo. 

Do przełknięcia jakiś e-tron.

Reszta w ramach ciekawostki ;) 

 

edit

Chyba, że hajsy się zgadzajo, to coś ze stajni Merca lub Bmw typu EQS SUV lub iX. 

Dobre wózki :oki:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.
Wystarczy, że zawęzisz do Tesli, Kia i Hultaja.
Do rozważenia Polestar/Volvo. 
Do przełknięcia jakiś e-tron.
Reszta w ramach ciekawostki  
 
edit
Chyba, że hajsy się zgadzajo, to coś ze stajni Merca lub Bmw typu EQS SUV lub iX. 
Dobre wózki :oki:
Który z ww ma prześwit +20 i mieści się do +/- 300kpln choć to i tak trzeba dość dokładnie przeliczyć na ratę najmu lub leasingu...

Zwisy krótkie pomagaja ale nie ratują. W volvo mam akcesoryjna płytę alu i cała porysowana i raz prostowana tak przdzwonilem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ppmarian napisał(a):

Który z ww ma prześwit +20 i mieści się do +/- 300kpln choć to i tak trzeba dość dokładnie przeliczyć na ratę najmu lub leasingu...

Zwisy krótkie pomagaja ale nie ratują. W volvo mam akcesoryjna płytę alu i cała porysowana i raz prostowana tak przdzwonilem.

Prześwit mnie z grubsza nie interesuje. Mam chyba 17 cm i jest malina do moich zastosować wjazdów w pola i krzaki. 

 

Moja lista do 300 kzł to:

TMY, EV6, HI5.

 

Kolejność przypadkowa albo i nie, chcę zrobić przyjemność Teslarzom 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ppmarian napisał(a):
5 minut temu, mrBEAN napisał(a):
Pozostaje wypisać się z korpo emoji41.png

Za dobrze płacą i lubievta robotę. Poza tym to kwestia czasu jak większość pójdzie ta droga....

Ślepy zaułek, e-bajka się kończy ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrBEAN napisał(a):

Prześwit mnie z grubsza nie interesuje. Mam chyba 17 cm i jest malina do moich zastosować wjazdów w pola i krzaki. 

 

https://unpluggedperformance.com/product/dirt-and-snow-coilover-suspension-kit-for-tesla-model-y/

;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześwit mnie z grubsza nie interesuje. Mam chyba 17 cm i jest malina do moich zastosować wjazdów w pola i krzaki. 
 
Moja lista do 300 kzł to:
TMY, EV6, HI5.
 
Kolejność przypadkowa albo i nie, chcę zrobić przyjemność Teslarzom  
Juz musze iść na kompromis dot. zasiegu i "wolnosci dotankowywania" i do tego mam jeszcze dodać nie możliwość wjechania tam gdzie potrzebuje to już chyba lepiej pociągiem jechać...

Jeśli przy przeswicie 21cm ma tak pokiereszowa płytę to baterie 17cm nad ziemią już bym chyba zgubił...

W moich subaru miałem lift na 24cm + płyta Alu 8mm - tym się ze spokojem ducha jedzilo "na koniec swiata".


Taka fajna srtona: https://www.myevreview.com/comparison-chart/ground-clearance

ID.4 PRO 210mm
IX1 205mm
Polestar 3 201mm

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ppmarian napisał(a):

Juz musze iść na kompromis dot. zasiegu i "wolnosci dotankowywania" i do tego mam jeszcze dodać nie możliwość wjechania tam gdzie potrzebuje to już chyba lepiej pociągiem jechać...

Jeśli przy przeswicie 21cm ma tak pokiereszowa płytę to baterie 17cm nad ziemią już bym chyba zgubił...

W moich subaru miałem lift na 24cm + płyta Alu 8mm - tym się ze spokojem ducha jedzilo "na koniec swiata".


Taka fajna srtona: https://www.myevreview.com/comparison-chart/ground-clearance

ID.4 PRO 210mm
IX1 205mm
Polestar 3 201mm
 

 

#proncie_panie_boże_przed_id4

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ppmarian napisał(a):
43 minuty temu, HelixSv napisał(a):
 
To chyba nic lepszego sie nie da wymyślić. Ponad 22 cm. 
 
 
Screenshot_20231003_213103_Chrome.jpg.9b1798f23d0ced0e5077cb0ef9598079.jpg

Nie ma opcji. Tylko fabryczne akcesoria pod pełna gwarancja producenta.

Ciekaw jestem w czym skończysz i jak będziesz jęczał 😁

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem w czym skończysz i jak będziesz jęczał
Żeby ciekawie to auto muszę mieć najdalej na pryma aprilis 24

Inaczej mogę rowerm do f-m wjechać

Czekam jeszcze jaka będzie decyzja floty i czy pod to się podpinać czy samemu w ramach tego budżetu szukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Żeby ciekawie to auto muszę mieć najdalej na pryma aprilis 24 emoji6.png

 

Wygląda na to, że zostaje Y. ;]

Podobno na jakieś inne czeka sie przynajmniej rok. 🙆‍♂️

A jak nie Y, to rower, tylko kompletnie nie orientuję sie, ktore mają odpowiednie przeswity. 🦥 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Żeby ciekawie to auto muszę mieć najdalej na pryma aprilis 24 emoji6.png

Inaczej mogę rowerm do f-m wjechać emoji1787.png

Czekam jeszcze jaka będzie decyzja floty i czy pod to się podpinać czy samemu w ramach tego budżetu szukać.

W rowerze będzie łatwiej o dobry prześwit 😎👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Żeby ciekawie to auto muszę mieć najdalej na pryma aprilis 24 emoji6.png

Inaczej mogę rowerm do f-m wjechać emoji1787.png

Czekam jeszcze jaka będzie decyzja floty i czy pod to się podpinać czy samemu w ramach tego budżetu szukać.

BTW. To korpo tak ciśnie na eko ?

Sprzedajecie jakieś rozwiązania ekologiczne ?

Moje korpo interesuje tylko rata miesięczna a co się pod tym kryje to już mój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. To korpo tak ciśnie na eko ?
Sprzedajecie jakieś rozwiązania ekologiczne ?
Moje korpo interesuje tylko rata miesięczna a co się pod tym kryje to już mój wybór.
Tak cisnie bo chce się reklamować jako firma (od produkcji poprzez zarzadzanie) blisko zero emisyja jeśli chodzi o ślad węglowy.
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

BTW. To korpo tak ciśnie na eko ?

Sprzedajecie jakieś rozwiązania ekologiczne ?

Moje korpo interesuje tylko rata miesięczna a co się pod tym kryje to już mój wybór.

Mają już dość klekotu i smrodu pod firmą 😁

Dobre korpo 😎👍

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ppmarian napisał(a):
4 godziny temu, sherif napisał(a):
BTW. To korpo tak ciśnie na eko ?
Sprzedajecie jakieś rozwiązania ekologiczne ?
Moje korpo interesuje tylko rata miesięczna a co się pod tym kryje to już mój wybór.

Tak cisnie bo chce się reklamować jako firma (od produkcji poprzez zarzadzanie) blisko zero emisyja jeśli chodzi o ślad węglowy.

 

Moja firma od dwóch lat pozwala tylko na lizingi aut o zerowej emisji co2. 

Ale Y i tak normalnie kupiłem. Za dużo jeżdżę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2023 o 10:47, HelixSv napisał(a):

Kolejna sprawa to jak wygląda ta krzywa przy -20*C, bo zeszłej zimy widziałem Fordy, VW, Kia i Chevy które nie chciały się ładować,  bo bateria była zimna. Ja jak lord w Tesli od strzała i szybko 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, HanYs napisał(a):

Kolejna sprawa to jak wygląda ta krzywa przy -20*C, bo zeszłej zimy widziałem Fordy, VW, Kia i Chevy które nie chciały się ładować,  bo bateria była zimna. Ja jak lord w Tesli od strzała i szybko 😎

 

Bo Tesla ma precon.

Jak sie rozbijałem ID4 po Europie późną jesienią, to szybko nauczyłem się ładować pod koniec jazdy danego dnia (ciepła bateria), niż rankiem na początku następnego (lodowata bateria - ładowanie 20 kW na ładowarce 150 kW przy soc 10%).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Powiem tylko jedno. Warunek prześwitu spełniony. Reszta po 1.04.2024... jak odbiorę emoji16.png

 

grunt zeby 3 przyczepy i 1000 rowerow uciagnela no i zeby ten kumpel z bmw co sie z niego ciagle smiejesz mial teraz wolniejsze EV bo bedzie siara ;]

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Citric napisał(a):

 

Mi to na ID 4 wygląda ;]

 

Tfu!!!

To bylby numer... ;]

 

Ale jak chodzi tylko o prześwit, a nie o to, aby gdzieś dojechać, to wybór całkiem dobry. :ok:

 

 

Edytowane przez HelixSv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.