Skocz do zawartości

Ford puma vs toyota yaris cross


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Oczywiście się zgadzam, z tym zastrzeżeniem, że RAV4 też furory na rolkach nie zrobił.

:ok:

nie, dlatego wlasnie o nim wspomnialem
na rolkach nie daje rady, obstawiam, ze przez elektronike, ale na drodze juz spokojnie ten naped sobie radzi.

a taki Yaris, albo lexus UX (ten z kolei ma mocarne 7KM z tylu) nie daje rady nigdzie

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sylwester napisał(a):

Przejedź się oboma autami i potem decyduj - to, że dane auto komuś odpowiada nie oznacza, że musi podobać się Tobie.

 

Nie wygłupiaj się, gdyby ktoś chciał sam decydować to by nie pytał w Internecie.

;]

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

Nie wygłupiaj się, gdyby ktoś chciał sam decydować to by nie pytał w Internecie.

;]

 

 

 

To jest AK - motoKącik więc pytam. Fordy znam. Przejechanie się kawałek niewiele mówi o aucie. Dlatego pytam Koleżeństwa, które może znają się trochę więcej na autach niż ja.  :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Azasello napisał(a):

 

To jest AK - motoKącik więc pytam. Fordy znam. Przejechanie się kawałek niewiele mówi o aucie. Dlatego pytam Koleżeństwa, które może znają się trochę więcej na autach niż ja.  :oki:

Jasne, że nie sprawdzisz auta od każdej strony ale wystarczy 30 minut, żeby wyrobić sobie zdanie czy odpowiada ci fotel, rozmieszczenie przycisków na desce rozdzielczej, praca skrzyni biegów itd.

Wychodzę z założenia, że skoro 90% czasu w aucie spędzam za kierownica więc muszę się w tym miejscu czuć dobrze. Oczywiście jest to subiektywne odczucie dlatego nigdy nie kupie auta bez wcześniejszego przymierzenia mojej osoby do wnętrza auta.

Masz upatrzone dwa modele więc ich obejrzenie nie zajmie ci aż tak dużo czasu

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wujek napisał(a):

To nie ma znaczenia w czym się kapie. Nie ma z tym problemu. 

 

Przestan opowiadac pierdoly z perspektywy kogos kto uzywal 1-2 lata i zrobil smieszny przebieg

Problem byl dokladnie taki sam ja w Puretch 1,2... Do tego wymiana rozrzadu kosztuje sporo wiecej.

Mozliwe, ze w pewnym momencie to poprawili, ale ja bym sie profilaktycznie trzymal z daleka.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Przestan opowiadac pierdoly z perspektywy kogos kto uzywal 1-2 lata i zrobil smieszny przebieg

Problem byl dokladnie taki sam ja w Puretch 1,2... Do tego wymiana rozrzadu kosztuje sporo wiecej.

Mozliwe, ze w pewnym momencie to poprawili, ale ja bym sie profilaktycznie trzymal z daleka.

 

 

Ale się doczepiłeś :phi:

 

To nie ma znaczenia tego się nie wymienia w 3 letnim samochodzie tak jak w 1.2. Kiedys był pasek w oleju, później zmienili na łańcuch trzeba po vin sprawdzić co tam siedzi w używce ale w nowym już są łańcuchy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

 

O takie coś właśnie mi chodziło.

Chciałem zmienić auto ale mam wrażenie że muszę się najpierw zdoktoryzwać na temat nowoczesnych silników.

1.2 od PSA odpada bo wiadomo pasek utopiony w oleju - miał być wydłużony okres eksploatacji, jest skrócony. Czyli nawet Opel już odpada.

1.0 od Forda podobno ma teraz łańcuch, ale nie uwierzę jak nie zobaczę...

Jeszcze nie znalazłem nic na 1.0 Fiata, oprócz multiaira i nie słyszałem nic o wadach silników Hyundai/Kia 1.0.

Jeszcze do tego dojdzie że zostanę przy Oplu ze starym 14XER 🤔

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Na razie raczej nie słychać żeby ujawniły się jakieś typowe wady.

 

1.0 TSi zbiera dobre opinie.

 

Gdybym mial kupowac takie malolitrazowe turbo to bym bral pod uwage przede wszystkim 1,0 TSI.

Ewentualnie 1,0tce, jezdzilem i rowniez calkiem przyjemny i oszczedny silnik :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Na razie raczej nie słychać żeby ujawniły się jakieś typowe wady.

 

1.0 TSi zbiera dobre opinie.

Jak posiadałem 1.0t-gdi dużo osób na grupach pisało o padających cewkach zapłonowych.

Teraz mam 1.0 tsi i na szybko porównując to na plus większy moment obrotowy, ciszej pracuje(rano tak nie trzesie po odpaleniu i w kabinie nie słychac ze to 3 cylindry) i sprawniejsze nagrzewanie kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukaszek1207 napisał(a):

O takie coś właśnie mi chodziło.

Chciałem zmienić auto ale mam wrażenie że muszę się najpierw zdoktoryzwać na temat nowoczesnych silników.

1.2 od PSA odpada bo wiadomo pasek utopiony w oleju - miał być wydłużony okres eksploatacji, jest skrócony. Czyli nawet Opel już odpada.

1.0 od Forda podobno ma teraz łańcuch, ale nie uwierzę jak nie zobaczę...

Jeszcze nie znalazłem nic na 1.0 Fiata, oprócz multiaira i nie słyszałem nic o wadach silników Hyundai/Kia 1.0.

Jeszcze do tego dojdzie że zostanę przy Oplu ze starym 14XER 🤔

 

 

 

Jak szukałem auta to chciałem opla, był właśnie sławetny 1.2 z paskiem w oleju. Doktoryzowałem się i ponoć od 2024 mają zmienić na łańcuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Camel napisał(a):

 

Jak szukałem auta to chciałem opla, był właśnie sławetny 1.2 z paskiem w oleju. Doktoryzowałem się i ponoć od 2024 mają zmienić na łańcuch. 

 

Tak, jest juz dostepny silnika 1,2 mild hybrid na lancuchu w wybranych modelach.

Ale PSA juz mialo wtopy z lancuchami w silinikach THP, wiec ja bym poczekal kilka lat ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 20:42, Sylwester napisał(a):

Jasne, że nie sprawdzisz auta od każdej strony ale wystarczy 30 minut, żeby wyrobić sobie zdanie czy odpowiada ci fotel, rozmieszczenie przycisków na desce rozdzielczej, praca skrzyni biegów itd.

Wychodzę z założenia, że skoro 90% czasu w aucie spędzam za kierownica więc muszę się w tym miejscu czuć dobrze. Oczywiście jest to subiektywne odczucie dlatego nigdy nie kupie auta bez wcześniejszego przymierzenia mojej osoby do wnętrza auta.

Masz upatrzone dwa modele więc ich obejrzenie nie zajmie ci aż tak dużo czasu

 

 

 

Ostatnie dwa nowe auta zamówiłem nawet bez wsiadania do nich :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2023 o 17:22, bartekm napisał(a):

Zawsze mnie ciekawi w jakiej klasie te Fordy maja najlepsze zawieszenia. Chyba w klasie Forda. Już pomijam, że ulica to nie tor rajdowy, ani wyścigowy. ;]

 

Widać, że nie jeździłeś fordem :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fili_P napisał(a):
W dniu 25.11.2023 o 22:10, ghost2255 napisał(a):
Na razie raczej nie słychać żeby ujawniły się jakieś typowe wady.
 
1.0 TSi zbiera dobre opinie.

Silnik nie, a GPFy?

Też póki co, nie ma z tym problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fili_P napisał(a):
6 godzin temu, Jettison napisał(a):
Też póki co, nie ma z tym problemów 

To czym się różni koreańskie 1,0 od wyższych pojemnosci- bo w wyższych ponoć pomimo kolejnych modów problem w GPFach nie daje żyć uzyszkodnikom zwłaszcza miejskim?

 

Problem z GPF byl tylko w Sportage 1,6T o mocach 150 i 180KM. A w zasadzie chyba nawet nie z GPF co z kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.