Skocz do zawartości

Nowe auto/suv dla rodziny za lekko powyżej 100 000zł


Tomek2021

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Zamierzam kupić nowy samochód. Mam 80 000zł gotówki resztę będę brał na kredyt więc zależy mi na niskiej cenie ale w ciągu roku powinienem dozbierać tak ze 30 000zł i spłacić kredyt. Oczywiście dochodzą jeszcze koszty rejestracji, opon, ubezpieczenia itd. Dlatego nie chciałbym wydawać większej kwoty niż w moich propozycjach, i tak już podniosłem budżet kilka razy po oględzinach w salonach. Najlepiej jak by było tańsze :)

 

Wymagania
Stan: Nowy (żona sie upiera)  
Rodzaj: SUW/Crossover (dlaczego - patrz wyżej)
Dla: rodzina z dwójka dzieci (jeden mały drugi 16 dryblas), więc jakiś spory samochód (np. mokka, vitara czy stonic - wydają mi się za małe)
Zastosowanie: Dojazdy do pracy, przedszkola, sklepu (wszystko około 2km), weekendowe wyjazdy do teściowej (25km), w góry (~150km) itd., dwa razy w roku nad morze (700km) ---- razem w roku pewnie tak trochę ponad 10 000km
Na jak długo: Samochód raczej na dłuższy okres (min 7 lat, pewnie dłużej np. 10 lat)
Silnik: Nie mam tu wielkich wymagań jestem spokojnym kierowcą, żona tym bardziej. W tym budżecie większość ofert to 3-cylindrowe silniki - jestem w stanie to zaakceptować. 
Skrzynia: Może być manualna
Wygląd: Tak żeby cieszył oko. I byle nie czarny.
Wyposażenie: Alufelgi, Android Auto, Klima, przydałaby się kamera cofania albo chociaż czujniki, ale lepiej kamera

 

Odwiedziłem trochę salonów i rozważam:
Skoda Kamiqu - za 107 000 wyższa wersja wyposażenia silnik 1,0 110KM (6 biegów), poniżej 100 000 niższe (Ambition) z tym silnikiem, 95 000 (Ambition) z silnikiem 1,0 95KM (5 biegów)
+- trochę mały, ale w sumie całkiem sporo miejsca (w porównaniu do Mokki czy Stonic)
- trochę biedne wyposażenie w niższych wersjach
- tańsze wersje nie mają kamer cofania
- mniejszy bagażnik niż w pozostałych, ale od biedy by uszedł

Hyundai Kona - za 103 000zł najtańsza wersja wyposażenia 1,0 120KM (6 biegów) 
+ wymiary takie w sam raz (nie za duży, nie za mały)
+ 5 lat gwarancji 
+- podobno słabsza blacha 
- w najtańszej wersji małe koła - 16 cali - może wyglądać trochę dziwnie (w kamiqu byłby ok - w konie lepsze byłyby 17)
- kontrowersyjny wygląd

Opel Grandland - za 107 000zł - najtańsza wersja 1,2 130KM (6 biegów)
+ największy (chociaż w konie w środku porównywalna ilość miejsca)
+ fajne wyposażenie: dwustrefowa klima, podgrzewane fotele i kierownica

 

Na ten moment skłaniam się do Opla.

 

Proszę o Waszą opinię w kwestii wyboru autka. Czy któryś z tych modeli odradzalibyście zdecydowanie albo proponowali coś innego.

 

Pozdrawiam wszystkich czytających. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomek2021 napisał(a):

Cześć
Zamierzam kupić nowy samochód. Mam 80 000zł gotówki resztę będę brał na kredyt więc zależy mi na niskiej cenie ale w ciągu roku powinienem dozbierać tak ze 30 000zł i spłacić kredyt. Oczywiście dochodzą jeszcze koszty rejestracji, opon, ubezpieczenia itd. Dlatego nie chciałbym wydawać większej kwoty niż w moich propozycjach, i tak już podniosłem budżet kilka razy po oględzinach w salonach. Najlepiej jak by było tańsze :)

 

Wymagania
Stan: Nowy (żona sie upiera)  
Rodzaj: SUW/Crossover (dlaczego - patrz wyżej)
Dla: rodzina z dwójka dzieci (jeden mały drugi 16 dryblas), więc jakiś spory samochód (np. mokka, vitara czy stonic - wydają mi się za małe)
Zastosowanie: Dojazdy do pracy, przedszkola, sklepu (wszystko około 2km), weekendowe wyjazdy do teściowej (25km), w góry (~150km) itd., dwa razy w roku nad morze (700km) ---- razem w roku pewnie tak trochę ponad 10 000km
Na jak długo: Samochód raczej na dłuższy okres (min 7 lat, pewnie dłużej np. 10 lat)
Silnik: Nie mam tu wielkich wymagań jestem spokojnym kierowcą, żona tym bardziej. W tym budżecie większość ofert to 3-cylindrowe silniki - jestem w stanie to zaakceptować. 
Skrzynia: Może być manualna
Wygląd: Tak żeby cieszył oko. I byle nie czarny.
Wyposażenie: Alufelgi, Android Auto, Klima, przydałaby się kamera cofania albo chociaż czujniki, ale lepiej kamera

 

Odwiedziłem trochę salonów i rozważam:
Skoda Kamiqu - za 107 000 wyższa wersja wyposażenia silnik 1,0 110KM (6 biegów), poniżej 100 000 niższe (Ambition) z tym silnikiem, 95 000 (Ambition) z silnikiem 1,0 95KM (5 biegów)
+- trochę mały, ale w sumie całkiem sporo miejsca (w porównaniu do Mokki czy Stonic)
- trochę biedne wyposażenie w niższych wersjach
- tańsze wersje nie mają kamer cofania
- mniejszy bagażnik niż w pozostałych, ale od biedy by uszedł

Hyundai Kona - za 103 000zł najtańsza wersja wyposażenia 1,0 120KM (6 biegów) 
+ wymiary takie w sam raz (nie za duży, nie za mały)
+ 5 lat gwarancji 
+- podobno słabsza blacha 
- w najtańszej wersji małe koła - 16 cali - może wyglądać trochę dziwnie (w kamiqu byłby ok - w konie lepsze byłyby 17)
- kontrowersyjny wygląd

Opel Grandland - za 107 000zł - najtańsza wersja 1,2 130KM (6 biegów)
+ największy (chociaż w konie w środku porównywalna ilość miejsca)
+ fajne wyposażenie: dwustrefowa klima, podgrzewane fotele i kierownica

 

Na ten moment skłaniam się do Opla.

 

Proszę o Waszą opinię w kwestii wyboru autka. Czy któryś z tych modeli odradzalibyście zdecydowanie albo proponowali coś innego.

 

Pozdrawiam wszystkich czytających. 

Zobacz Dacie Jogger. Pakowne, proste i tanie w eksploatacji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

@Maciej__  -  Zmartwiłeś mnie tym silnikiem w Oplu. Wiem że wkładają go do Peugeotów, Citroenów więc myślałem że jest sprawdzony. Ateki 1,0 w mojej okolicy są 2 w dobrych cenach (poniżej 100 000zł), ale straszne golasy - i ludzie mówią że ten silnik to już trochę za słaby (chodź niewielka różnica od 1,2).  

 

@Ryb - faktycznie tu by trzeba jeszcze z 30000zł dołożyć więc odpada. Patrzyłem na inne modele ale mnie nie skusiły. Boje się słabej dostępności części, podobno nawet w ramach gwarancji trzeba długo czekać. Do tej pory miałem na ogół  miałem popularne modele i części do nich były tanie i dostępne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomek2021 napisał(a):

Proszę o Waszą opinię w kwestii wyboru autka. Czy któryś z tych modeli odradzalibyście zdecydow

Kona i Kamil to małe niekomfortowe wozy. 
 

Idz segment wyżej. W budżecie łapie się Ateca. Silnik 1.0 jest genialny, auto przestronne, wygodne i całość dobrze się prezentuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał(a):

A dolozysz mu brakujace 40-50kPLN? 

 

Może SsangYong dołoży, to jest niszowa marka więc muszą dawać rabaty. A jeśli nie będą chcieli to patrzyłbym na Korando.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomek2021 napisał(a):

@Ryb - faktycznie tu by trzeba jeszcze z 30000zł dołożyć więc odpada. Patrzyłem na inne modele ale mnie nie skusiły. Boje się słabej dostępności części, podobno nawet w ramach gwarancji trzeba długo czekać. Do tej pory miałem na ogół  miałem popularne modele i części do nich były tanie i dostępne.  

 

Jest jeszcze Korando gdyby nie chcieli dać rabatu albo pozbyć się demo jakiegoś. Co do części to ja bym się nie przejmował bo auto ma 5 lat gwarancji a z mojej przygody z marką wynika, że one się nie psują. Jeśli bierzesz nowe to IMO jest to sprawa drugorzędna.

:ok:

 

 

 

 

PS. Jeśli jednak zależy Ci na serwisowaniu poza ASO to nic nie będzie tu lepsze od Skody.

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał(a):

Bzdura. 
 

Z tego segmentu, który wymienił, Arona wygląda genialnie z zewnątrz jak i w środku. 

 

Wyżej nie była wymieniana Arona lecz Kona. Oraz Kamiq i Dacia. IMO priorytetem nie jest wygląd ale może autor się wypowie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

Żona mu wybiera auto i myślisz że się zgodzi na sangjonga ? Dobry żart.

 

Moja by mi wybrała jak najbrzydsze żeby czasem jakieś dziunie się nie oglądały. Gdy jeździłem SsangYongiem była bardzo zrelaksowana.

:hehe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

Odpusc sobie tego Opla 1,2 bo to silnik specjalnej troski.

Zerknij na Atece 1.0 TSI, powinna sie zlapac w budzecie i bedzie wieksza niz Kamiq czy Kona.

W Krakowie jest taka Ateca https://www.seat.euromotor.pl/samochod/seat-ateca-reference-110-km-od-reki-okazja/id/105448

W sumie niezła co sądzicie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomek2021 napisał(a):

Przejrzy otomoto, telefon w rękę, negocjuj, nie przywiązuj się do salonów blisko miejsca zamieszkania. 

Do dzieła ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Wyżej nie była wymieniana Arona lecz Kona. Oraz Kamiq i Dacia. IMO priorytetem nie jest wygląd ale może autor się wypowie.

 

 

 

4 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

Moja by mi wybrała jak najbrzydsze żeby czasem jakieś dziunie się nie oglądały. Gdy jeździłem SsangYongiem była bardzo zrelaksowana.

:hehe:

 

 

Dacia odpada (żona 😀)

W salonie SEATA nie byłem (chyba jako jedynym z tych popularnych marek).

Arona jest bardzo ładna - zwracałem na nią uwagę ale wydaje się dość mała.

Ateca - tutaj wygląda to nieźle 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomek2021 napisał(a):

 

Ja się nie wypowiem bo jak jednemu w wątku obok polecałem Atekę to mimo że wcześniej miał i lubił Atekę to już teraz nie chce Ateki.

:hehe:

 

 

Edytowane przez Ryb
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomek2021 napisał(a):

Ale mówisz o używanych? Bo chciałbym nowego.

 

Na Otomoto salony wystawiają też nowe. Ale trzeba dzwonić bo część ogłoszeń to fejki i na placu tych aut tak naprawdę nie mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomek2021 napisał(a):

Cześć
Zamierzam kupić nowy samochód. Mam 80 000zł gotówki resztę będę brał na kredyt więc zależy mi na niskiej cenie ale w ciągu roku powinienem dozbierać tak ze 30 000zł i spłacić kredyt. Oczywiście dochodzą jeszcze koszty rejestracji, opon, ubezpieczenia itd. Dlatego nie chciałbym wydawać większej kwoty niż w moich propozycjach, i tak już podniosłem budżet kilka razy po oględzinach w salonach. Najlepiej jak by było tańsze :)

 

Wymagania
Stan: Nowy (żona sie upiera)  
Rodzaj: SUW/Crossover (dlaczego - patrz wyżej)
Dla: rodzina z dwójka dzieci (jeden mały drugi 16 dryblas), więc jakiś spory samochód (np. mokka, vitara czy stonic - wydają mi się za małe)
Zastosowanie: Dojazdy do pracy, przedszkola, sklepu (wszystko około 2km), weekendowe wyjazdy do teściowej (25km), w góry (~150km) itd., dwa razy w roku nad morze (700km) ---- razem w roku pewnie tak trochę ponad 10 000km
Na jak długo: Samochód raczej na dłuższy okres (min 7 lat, pewnie dłużej np. 10 lat)
Silnik: Nie mam tu wielkich wymagań jestem spokojnym kierowcą, żona tym bardziej. W tym budżecie większość ofert to 3-cylindrowe silniki - jestem w stanie to zaakceptować. 
Skrzynia: Może być manualna
Wygląd: Tak żeby cieszył oko. I byle nie czarny.
Wyposażenie: Alufelgi, Android Auto, Klima, przydałaby się kamera cofania albo chociaż czujniki, ale lepiej kamera

 

Odwiedziłem trochę salonów i rozważam:
Skoda Kamiqu - za 107 000 wyższa wersja wyposażenia silnik 1,0 110KM (6 biegów), poniżej 100 000 niższe (Ambition) z tym silnikiem, 95 000 (Ambition) z silnikiem 1,0 95KM (5 biegów)
+- trochę mały, ale w sumie całkiem sporo miejsca (w porównaniu do Mokki czy Stonic)
- trochę biedne wyposażenie w niższych wersjach
- tańsze wersje nie mają kamer cofania
- mniejszy bagażnik niż w pozostałych, ale od biedy by uszedł

Hyundai Kona - za 103 000zł najtańsza wersja wyposażenia 1,0 120KM (6 biegów) 
+ wymiary takie w sam raz (nie za duży, nie za mały)
+ 5 lat gwarancji 
+- podobno słabsza blacha 
- w najtańszej wersji małe koła - 16 cali - może wyglądać trochę dziwnie (w kamiqu byłby ok - w konie lepsze byłyby 17)
- kontrowersyjny wygląd

Opel Grandland - za 107 000zł - najtańsza wersja 1,2 130KM (6 biegów)
+ największy (chociaż w konie w środku porównywalna ilość miejsca)
+ fajne wyposażenie: dwustrefowa klima, podgrzewane fotele i kierownica

 

Na ten moment skłaniam się do Opla.

 

Proszę o Waszą opinię w kwestii wyboru autka. Czy któryś z tych modeli odradzalibyście zdecydowanie albo proponowali coś innego.

 

Pozdrawiam wszystkich czytających. 

ja z 3 dzieci rozważałem dacię jogger. jak wszyscy wsiedli, to stwierdziłem że 1/3 mogę wydać na stare auto a resztę na przyjemności. przy 2 warto rozważyć joggera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Detale.

 

skoda-kamiq-wymiary2.jpg

 

 

Zrzutekranu2023-11-21o20_02_27.png.058572f4aa01dd98b1a5e415dedb1226.png

 

Jest te 10cm krótsza. A Kamiq to był taki najmniejszy dopuszczalny. Ale muszę się wybrać do Seata i sprawdzić: Aronę i Atecę. Jakoś zawsze nie mogłem dojechać do Seata bo to czasu brakło albo gdzieś przegapiłem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomek2021 napisał(a):

Jest te 10cm krótsza. A Kamiq to był taki najmniejszy dopuszczalny. Ale muszę się wybrać do Seata i sprawdzić: Aronę i Atecę. Jakoś zawsze nie mogłem dojechać do Seata bo to czasu brakło albo gdzieś przegapiłem.  

Zdecydowanie celuj w Atecę jak już wyżej pisałem.

Podzwoń, pogadaj, i wybierz najkorzystniej 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcinas napisał(a):

ja z 3 dzieci rozważałem dacię jogger. jak wszyscy wsiedli, to stwierdziłem że 1/3 mogę wydać na stare auto a resztę na przyjemności. przy 2 warto rozważyć joggera.

Ja tam Dustera oglądałem. Ale małżonce nie bardzo pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomek2021 napisał(a):

Ja tam Dustera oglądałem. Ale małżonce nie bardzo pasował.

za kilka dni wychodzi nowy Duster i ma mieć w ofercie oprócz 1.0 100km , 1.3 140km w LPG , oby nie poszaleli z ceną 

Edytowane przez mmaciejosss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrBEAN napisał(a):

Zdecydowanie celuj w Atecę jak już wyżej pisałem.

Podzwoń, pogadaj, i wybierz najkorzystniej 👍

Dzięki tu mnie przekonałeś. Wcześniej ją w Internecie sprawdzałem i mi się podobała ale bałem się silnika 1.0 a większe są droższe. Tu na pewno to sprawdzę.

Proszę jeszcze o jakieś porównanie Opla do Ateci - czy wszyscy jesteście za Seatem i jakie są powody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tomek2021 napisał(a):

Ja tam Dustera oglądałem. Ale małżonce nie bardzo pasował.

to bierz astrę w kombi i obiecują jeszcze dodatki https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/opel-astra-sports-tourer-1-2-benzyna-130km-ID6FOq4C.html

Edytowane przez Marcinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcinas napisał(a):

To dalej 1.2PT czyli silnik niekoniecznie długodystansowy z tego, co tu piszą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcinas napisał(a):

Żonie też musi się podobać (lub przede wszystkim)

A jeśli Astra to dlaczego nie Grandland

14 minut temu, Koonrad napisał(a):

Jak nie Vitara to może s-cross ?

Tylko nie wiem jak z dostępnością

Vitara - mało miejsca z tyłu. S-Cross oglądałem i całkiem spoko - gdzieś w rozważaniach się kręcił - 102 500 za podstawową ale fajna wersję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tomek2021 napisał(a):

Żonie też musi się podobać (lub przede wszystkim)

A jeśli Astra to dlaczego nie Grandland

 

ale masz ten sam silnik tylko masa auta większa. żonie się podoba ale może warto przekonać, bo ty będziesz zajmował się eksploatacją auta. przechodziłem to x razy i auta ładne nie zawsze są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Kona i Kamil to małe niekomfortowe wozy. 
 

Idz segment wyżej. W budżecie łapie się Ateca. Silnik 1.0 jest genialny, auto przestronne, wygodne i całość dobrze się prezentuje.

czy masz na myśli Konę czy nową Konę, bo to zupełnie 2 różne auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ryb napisał(a):

Jest jeszcze Korando gdyby nie chcieli dać rabatu albo pozbyć się demo jakiegoś.

Taka kasa to przypadkiem nie pozwala atakować tylko Tivoli/Grand Tivoli (czy jak to się zwie)?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek2021 napisał(a):

Hyundai Kona - za 103 000zł najtańsza wersja wyposażenia 1,0 120KM (6 biegów) 

Znajomemu w dwu letnim aucie padł silnik. Ale wiadomo, każdemu się może zdarzyć.

 

Inni znajomi mają xceed już kilka lat i są zadowoleni. 

 

 

Teście mają Stonic, według mnie super auto za te cenę, ale fakt że trochę małe.

 

Ja bym poważnie rozważał Dustera, miałem dwa razy wypożyczony ten samochód i zrobił na mnie dobre wrażenie, w stosunku do oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.