Skocz do zawartości

Latarka


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Marko33 napisał(a):

Potrzebuję mocnej latarki - takiej w rękę

Chciałbym żeby faktycznie robiła robotę

 

Ile powinna mieć lumenów ?

Ile diod led?

Paaaaanieeee - ekspertem nie jestem i nie udzielam się na latarkowym forum, ale do czego to potrzebujesz?
Jak się zaświeci, to ma rzepak dojrzewać czy po prostu chcesz widzieć daleko. Bardziej daleko czy bardziej szeroko?
Ważne jest odwzorowanie barw czy niekoniecznie. Jak długie wyprawy z tą latarką planujesz?

Kupowałem ostatnio trzy - dla siebie (uniwersalny Convoy S2+) i dla dzieciaków dwa różne Sofirny (SC18 i SP40).

Wszystkie dają radę, ale każda dopasowana pod indywidualne potrzeby. U mnie istotny był też budżet.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomkowski napisał(a):

Paaaaanieeee - ekspertem nie jestem i nie udzielam się na latarkowym forum, ale do czego to potrzebujesz?

Ok, to precyzuję

Będę tego używał wokół domu - do poruszania się po zmroku "w obejściu" dalszym od domu gdzie nie sięga oświetlenie.

generalnie dobrze byloby żeby było szeroko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paaaaanieeee - ekspertem nie jestem i nie udzielam się na latarkowym forum, ale do czego to potrzebujesz?
Jak się zaświeci, to ma rzepak dojrzewać czy po prostu chcesz widzieć daleko. Bardziej daleko czy bardziej szeroko?
Ważne jest odwzorowanie barw czy niekoniecznie. Jak długie wyprawy z tą latarką planujesz?
Kupowałem ostatnio trzy - dla siebie (uniwersalny Convoy S2+) i dla dzieciaków dwa różne Sofirny (SC18 i SP40).
Wszystkie dają radę, ale każda dopasowana pod indywidualne potrzeby. U mnie istotny był też budżet.
Też kiedyś tego Convoya kupiłem, na 300m bije jak nic, tylko trzeba uważać, bo na najmocniejszym ustawieniu grzeje się tak, że od strony diody nie da rady złapać. Za 70zł rewelacja, zwłaszcza że to stosunkowa mała latareczka i dla mnie najważniejsze, że na 18650. A btw, ostatnio przy szukaniu innej lampy na 18650 trafiłem na coś takiego
https://allegro.pl/oferta/lampa-warsztatowa-bezprzewodowa-led-cob-18650-13647205078 za te pieniądze rewelacja.
Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marko33 napisał(a):

Ok, to precyzuję

Będę tego używał wokół domu - do poruszania się po zmroku "w obejściu" dalszym od domu gdzie nie sięga oświetlenie.

generalnie dobrze byloby żeby było szeroko

Kup coś z zoomem i będziesz miał daleko lub szeroko, jak chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marko33 napisał(a):

Ok, to precyzuję

Będę tego używał wokół domu - do poruszania się po zmroku "w obejściu" dalszym od domu gdzie nie sięga oświetlenie.

generalnie dobrze byloby żeby było szeroko

Spoko. To myślę że raczej białe światło. Przy takim użytkowaniu to bym doktoratu nie robił.

Weź coś z wbudowanym USB do ładowania. Odpada koszt ładowarki i do tego dużo wygodniej.

Niech się jeszcze trochę ściemni, to nagram Ci jak świeca dwie z tych co wymieniłem. Trzecia jeszcze w transporcie.

Byliśmy ostatnio na spacerze po ciemku. Dają radę. Ten Sofirn nawet fajniejszy. Jeszcze bliźniacze modele Wurkkosa możesz obejrzeć. Było ostatnio trochę promek na pepperze.

Co do sterownika - sugeruję prosty z kilkoma podstawowymi trybami zamiast miliona dziwnych efektów strobo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marko33 napisał(a):

Ok, to precyzuję

Będę tego używał wokół domu - do poruszania się po zmroku "w obejściu" dalszym od domu gdzie nie sięga oświetlenie.

generalnie dobrze byloby żeby było szeroko

To chyba jest kluczowe.

Ojciec ma jakąś super hiper, świeci na set metrów, ale jest punktowa. Nie sposób z tym gdzieś iść bo oświetla Ci kawałek pnia drzewa, czy słupek od ogrodzenia ;). Nic się też przy tym nie zrobi.

 

Ja mogę polecić taką zwykłą z Lidla:

https://allegro.pl/oferta/akumulatorowa-lampa-latarka-warsztatowa-360-lm-13426347677

Nadaje się super do łażenia (mam ciemny las za domem). Do prac czy aucie, domu, itd. Ma magnes i zawieszkę, jest wyginana. Bateria na długo starcza, wygodna ładowarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marko33 napisał(a):

Ok, to precyzuję

Convoy S2+ "ciepły" i Sofirn SC18 "zimny":

https://drive.google.com/drive/folders/17drK9KsOWZZ6u9bUZMsTIIW9SJMao8HU

Pominąłem tryby migające. Convoy też ma "moonlight", ale mój tel. nie poradził ze zdjęciem:-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marko33 napisał(a):

Potrzebuję mocnej latarki - takiej w rękę

Chciałbym żeby faktycznie robiła robotę

 

Ile powinna mieć lumenów ?

Ile diod led?

 

popatrz sobie tu

https://military.pl/c/latarki/latarki-duzej-mocy

takie od 3tys lumenów już będą ok, większość ma testy na YT więc wystarczy dopasować budżet do potrzeb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marko33 napisał(a):

Ok, to precyzuję

Będę tego używał wokół domu - do poruszania się po zmroku "w obejściu" dalszym od domu gdzie nie sięga oświetlenie.

generalnie dobrze byloby żeby było szeroko

Do takiego zastosowania mam i polecam:

https://allegro.pl/oferta/latarka-czolowa-led-zoom-xml-t6-cree-lampka-czolowka-mega-mocna-niezawodna-14701382825

 

Do tego dokup dwa porządne akumulatorki, bo te w zestawie maja 480 mAh a nie 4800.

 

Latarka ta nadaje się świetnie do prac wokoło domu, bo zakładasz na głowę, ma regulację jasności oraz szerokości strumienia, jest dobrze wyważona (baterie z tyłu) i są dwa akumulatorki, a nie jeden.

A zawsze możesz też w reku ją nosić.

 

 

Mam kilka latarek ręcznych, ale tej czołówki używam najczęściej. Ręczne biorę na wyjścia bo dobrze wchodzi w kieszeń.

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maras77 napisał(a):

Do takiego zastosowania mam i polecam:

https://allegro.pl/oferta/latarka-czolowa-led-zoom-xml-t6-cree-lampka-czolowka-mega-mocna-niezawodna-14701382825

 

Do tego dokup dwa porządne akumulatorki, bo te w zestawie maja 480 mAh a nie 4800.

 

 

możesz polecić jakieś nowe, dobre aku? Mój krewny ma podobną latarkę i poratowałem go ogniwami z rozmontowanej baterii od laptopa ale rozglądam się za jakimiś nowymi sztukami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fryzuryn napisał(a):

możesz polecić jakieś nowe, dobre aku? Mój krewny ma podobną latarkę i poratowałem go ogniwami z rozmontowanej baterii od laptopa ale rozglądam się za jakimiś nowymi sztukami.

Ja raczej mam z demontażu akumulatorki, ale jakbym brał nowe, to nie wiedziałbym, którą ofertę wybrać, bo rozrzut cenowy jest tak duży pomiędzy ofertami, że z częścią coś musi być nie tak.

 

Tu są za 17.50

https://allegro.pl/oferta/akumulator-panasonic-3-7v-3400mah-ncr18650b-14010084169

 

a tu za 40

https://allegro.pl/oferta/ogniwo-panasonic-akumulator-3400mah-ncr18650b-11221796542

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę Wam doradzić, to bierzcie pod uwagę tylko te dwa sklepy https://www.akuakcesoria.pl/akumulatory-18350
http://www.batimex.pl/index.php?gad_source=1&gclid=CjwKCAiApaarBhB7EiwAYiMwqjVACZdNJkI5DbjCEQnzMQd0JWcMikmrZUrdGHFSrf9kb679RSf3uhoCW5QQAvD_BwE
Z naciskiem na ten pierwszy. Na jednym forum epapierosowym są raz na pół roku testy znanych marek akumulatorów. I tam te dwa sklepy są polecane jako rzetelne. Akurat przy epapierosach ważny jest wysoki prąd rozładowania i duża pojemność, przy latarkach ważna jest głównie pojemność, te drugie są z reguły tańsze. Ostatnio na topie jest Molicel albo Samsung. Choć ja kiedyś na to nie zwracałem uwagi i kupiłem Sony VTC 5 i po 8 latach codziennego rozładowywania do zera dalej trzymają średnio 1.7Ah.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ile sekund to świeci? :phi:
 
Ja założyłem z rok temu Samsunga, wtedy miał tak z 1Ah czyli raczej słabo, używam sporadycznie, ale jeszcze nie wymieniałem. Także jakbym tak miał na sekundy policzyć to paręnaście tysięcy sekund by się uzbierało.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Convoya, ale przychylam się do propozycji kolegi @maras77 - sam mam i Convoya i czołówkę i znacznie częściej w takich zastosowaniach używam czołówki - znacnie bardziej uniwersalna, nadaje się na co dzień, do pracy przy samochodzie itd. No i możesz z nią taczki wywieźć - ręce masz wolne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kysior napisał(a):

Też polecam Convoya, ale przychylam się do propozycji kolegi @maras77 - sam mam i Convoya i czołówkę i znacznie częściej w takich zastosowaniach używam czołówki - znacnie bardziej uniwersalna, nadaje się na co dzień, do pracy przy samochodzie itd. No i możesz z nią taczki wywieźć - ręce masz wolne :)

To może convoy plus coś takiego? 

https://allegro.pl/produkt/opaska-na-glowe-uchwyt-latarki-convoy-s6-s8-s2-s2-2683ee49-6dee-4816-9b98-927f437f9b7b

Domyślam się, że nie ta wygoda co dobrej czołówki, ale może jednak się sprawdza. 

Edytowane przez janusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janusz napisał(a):

Fajne, jednak cena to 1/2 całej latarki czołowej. Dodatkowo ta czołówka ma dwa akumulatory, jest wyważona, czyli nie zsuwa się pod własnym ciężarem z głowy.

Do domu jednak bym polecił pełna latarkę.

 

A ta opaska dobra na wyjście lub do samochodu, aby się do kieszeni z latarką zmieściła.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, janusz napisał(a):

To może convoy plus coś takiego? 

https://allegro.pl/produkt/opaska-na-glowe-uchwyt-latarki-convoy-s6-s8-s2-s2-2683ee49-6dee-4816-9b98-927f437f9b7b

Domyślam się, że nie ta wygoda co dobrej czołówki, ale może jednak się sprawdza. 

Kojarzy mi się z latarką Mactronic
https://www.hurt.com.pl/reczna-czolowa-latarka-czolowka-diodowa-led-mactronic-cyclope-ii-thl0031-p18013.html

mój znajomy elektryk miał taką hybrydę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już proponowałem Sofirn SP40.

Dałem chyba 70pln.

W komplecie latarka "kątowa" na 18650 ładowana przez USB. Do tego wymienna krótsza tuba pozwalająca wykorzystać mniejsze aku (nie pamiętam numeru).

Do tego opaska nagłowna z górnym paskiem.

Latarka posiada też klips pozwalający zaczepić ją o pasek, kieszeń czy pasek plecaka. I nadal mieć jasno i wolne ręce 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomkowski napisał(a):

Już proponowałem Sofirn SP40.

Dałem chyba 70pln.

W komplecie latarka "kątowa" na 18650 ładowana przez USB. Do tego wymienna krótsza tuba pozwalająca wykorzystać mniejsze aku (nie pamiętam numeru).

Do tego opaska nagłowna z górnym paskiem.

Latarka posiada też klips pozwalający zaczepić ją o pasek, kieszeń czy pasek plecaka. I nadal mieć jasno i wolne ręce 

To gdzie ją kupić za taniej, niż 155?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 23:32, maras77 napisał(a):

Ja raczej mam z demontażu akumulatorki, ale jakbym brał nowe, to nie wiedziałbym, którą ofertę wybrać, bo rozrzut cenowy jest tak duży pomiędzy ofertami, że z częścią coś musi być nie tak.

 

Tu są za 17.50

https://allegro.pl/oferta/akumulator-panasonic-3-7v-3400mah-ncr18650b-14010084169

 

a tu za 40

https://allegro.pl/oferta/ogniwo-panasonic-akumulator-3400mah-ncr18650b-11221796542

 

 

Rozrzut cenowy jest ogromny-to prawda.

Znalazłem jeszcze jedną sztukę z demobilu i zrobiłem jej normal test w ładowarce

Screenshot_2023-12-04-22-45-52-152_com.google.android_apps.photos.png.d02f6301b58ee381d09170880b343f55.png

Czyli jest dobry czy tylko na PSZOK się nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fryzuryn napisał(a):

Rozrzut cenowy jest ogromny-to prawda.

Znalazłem jeszcze jedną sztukę z demobilu i zrobiłem jej normal test w ładowarce

Screenshot_2023-12-04-22-45-52-152_com.google.android_apps.photos.png.d02f6301b58ee381d09170880b343f55.png

Czyli jest dobry czy tylko na PSZOK się nadaje?

Zależy, do czego chcesz użyć. Gdybyś miał dwie sztuki, to do tej linkowanej czołówki idealne, bo dzięki temu, że jest na dwa akumulatorki równolegle połączone, prąd się dzieli przez dwa, a pojemność mnoży przez dwa.

 

Ja na przykład używam nadal do tej latarki akumulatorków, które we wkrętarce już nie dawały rady.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut cenowy jest ogromny-to prawda.
Znalazłem jeszcze jedną sztukę z demobilu i zrobiłem jej normal test w ładowarce
Screenshot_2023-12-04-22-45-52-152_com.google.android_apps.photos.png.d02f6301b58ee381d09170880b343f55.png
Czyli jest dobry czy tylko na PSZOK się nadaje?
Jak miał oryginalnie 2.2Ah a teraz 1.5Ah to jest trochę mniej niż 3/4 pojemności, także na spokojnie do latarki się nadaje. Ja na 2/3 pojemności swoje stare Sony na 40W obciążam i jest ok.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maras77 napisał(a):

dzięki temu, że jest na dwa akumulatorki równolegle połączone, prąd się dzieli przez dwa,

Może czegoś nie rozumiem, ale chyba nie tak napisałeś? 

Edycja 

Chyba już wiem co miałeś na myśli. 

Edytowane przez janusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janusz napisał(a):

Może czegoś nie rozumiem, ale chyba nie tak napisałeś? 

Edycja 

Chyba już wiem co miałeś na myśli. 

Jeden aku jest obciążony połową prądu, a pojemność się sumuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pakuu1 napisał(a):

Oo - wygląda jak Sofirn SP40;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2023 o 06:47, kiziuk napisał(a):

Ile sekund to świeci? :phi:

 

Na rowerze mam... Ponad godzinę, ale zawsze mam zapasowy akumulator ze sobą. Fajne to, bo łatwo zamienić. 

 

Mam cztery S2+: jedną na sst40, xm-l2 u2, 519A i jeszcze jakąś inną (od wielu lat i nie mogę znaleść zamowienia). Wszystkie świecą bardzo podobnie. 

 

Jedyna wada taka, że nie można łądować przez USB. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatno zakupiłem sobie

 

Fenix HM60R

 

przymierzałem się długo i nie żałuję :old:

 

szeroki kąt i wąski kąt i po trzy jasności w każdym trybie plus czerwone światełko

 

do tego najważniejsza cecha za którą uwielbiam ją to pamięć ostatniego używanego trybu - czyli nie trzeba klikać miliona razy żeby trafić w to co sie lubi

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatno zakupiłem sobie
 
Fenix HM60R
 
przymierzałem się długo i nie żałuję :old:
 
szeroki kąt i wąski kąt i po trzy jasności w każdym trybie plus czerwone światełko
 
do tego najważniejsza cecha za którą uwielbiam ją to pamięć ostatniego używanego trybu - czyli nie trzeba klikać miliona razy żeby trafić w to co sie lubi
 
 
Czerwone światło ważna rzecz a sporo tego niema
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał(a):
W dniu 6.12.2023 o 23:51, chris_66 napisał(a):
ostatno zakupiłem sobie
 
Fenix HM60R
 
przymierzałem się długo i nie żałuję :old:
 
szeroki kąt i wąski kąt i po trzy jasności w każdym trybie plus czerwone światełko
 
do tego najważniejsza cecha za którą uwielbiam ją to pamięć ostatniego używanego trybu - czyli nie trzeba klikać miliona razy żeby trafić w to co sie lubi
 
 

Czerwone światło ważna rzecz a sporo tego niema

Czerwone z przodu, czy z tyłu?

Ta linkowana przeze mnie latarka ma czerwone z tyłu, na pojemniku baterii.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chris_66 napisał(a):


Moja ma wszystko w jednym, bateria i światło tylko z przodu
 

Ale czerwone światełko z przodu i z tyłu ma zupełnie inne zastosowanie.

Czerwonego z przodu używam, jak robię obserwacje nieba i chcę np. ustawić teleskop, lub inne prace, gdy chcę, aby nie oślepiało.

 

A czerwone z tyłu jest na rower, hulajnogę elektryczną itp.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czerwone światełko z przodu i z tyłu ma zupełnie inne zastosowanie.
Czerwonego z przodu używam, jak robię obserwacje nieba i chcę np. ustawić teleskop, lub inne prace, gdy chcę, aby nie oślepiało.
 
A czerwone z tyłu jest na rower, hulajnogę elektryczną itp.

Nie da się wszystkim dogodzić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zależy co ma być osiągnięte, co masz do dyspozycji.

Napisałeś na "zrób to sam" a nie "Silicon Valey" więc wtrące coś od siebie.

 

Miałem chwile czasu to robiłem porządki w garażu i przypomniałem sobie o tym temacie.

Jakiś czas temu miałem potrzebę, udoskonalić latarkę żeby w miarę ładnie świeciła rozproszonym światłem, niekoniecznie jakoś super mocno, ważne żeby świeciła długo.

Ta oryginalna latarka Bosch była właśnie beznadziejna bo świeciła max 3 godziny i się rozładowywała (na standardowe akumulatory z wkrętarki / ręcznego kompresorka.

Skoro i tak z niej nie korzystałem to otwarłem soczewkę i przygrzałem kilka diod klejem termicznym, pare minut lutowania i gotowe. Świeci ładnym rozproszonym światłem, wystarczająco ale nie jakoś super mocno, najważniejsze to świeci spokojnie ponad 48 godzin !!! Leci jej już któryś rok i nadal "fajnie działa".

 

Innym razem dostałem szperacz z uszkodzonym akumulatorem i też nie miał zbyt dużego sensu bo:

żarówka która tam była nie świeciła za mocno, oryginalny akumulatorek który tam był wystarczał ledwo na 45 minut świecenia.

Rozebrałem to wszystko, akumulator poszedł na recycling,

Po drobnej modyfikacji idealnie zmieściła sie tam żarówka z halogenu przeciwmgłowego z samochodu,

No teraz to zaczęło ŚWIECIĆ !!! Bałem się czy latarka się nie stopi od ciepła ale nawet jak dla testów świeciła przez 2 godziny na podjeździe to nie zauważyłem żeby miała ochotę się rozpuścić.

Problem okazał się z zasilaniem bo aku żelowy jaki miałem słabo trzymał ale idealnie spasował używany ale jeszcze w niezłej kondycji akumulator od motocykla, wydrukowałem na drukarce 3D obudowę w której siedzi akumulator. Aku jest na półeczce i jak zachodzi potrzeba to zatrask ładnie spina to wszystko a obudowie AKU dałem zwykłe gniazdko zapalniczki. Jako efekt uboczny to ten szperacz można podłączyć pod gniazdko w samochodzie.

Na zdjęciach poniżej nie ma tego akumulatorka bo poszedł do ładowania.

Świeci to ładnie :)

20240108_180639.jpg

20240108_180651.jpg

20240108_180707.jpg

20240108_180714.jpg

20240108_180747.jpg

20240108_180805.jpg

20240108_180829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.