Skocz do zawartości

Jak radzicie sobie ze smugami na szybach?


bengamin

Rekomendowane odpowiedzi

Szyby boczne.

 

Już mnie trafia i mam dość ich mycia non stop. Żeby nie było to po opuszczeniu szyby do samego dołu jak się szyba schowa to delikatnie rozchylam uszczelkę w drzwiach i też ją od wewnątrz płynem myję. Dobra nie jednym płynem a różnymi płynami, szamponem samochodowym, płynami do naczyń, mydłem, .... to nic nie daje i pomysły mi się skończyły.

 

Jadę z szybą do góry, porządnie ją myję przeróżnymi środkami, nawet specjalnymi płynami do szyb. Jest super ale do pierwszego opuszczenia szyby w dół, bo smugi od razu się pojawiają i zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej jak tylko szyba idzie w górę.

 

Jak wy sobie z tym radzicie?

20231116_190011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

Nigdy nie zwracalem na to uwagi, wiec albo nie mam smug, albo mi w zaden sposob nie przeszkadzaja :)

Co innego czolowa szyba, jak wycieraczki zaczynaja mazac.

No właśnie do jakiegoś czasu jeszcze było znośnie ale teraz to już jest tragedia. Szczególnie jak z rana jest zimno i wilgotno to naprawde jest słaba widoczność. Ściągaczka do wodysłabo sobie z tym radzi. Wiadomo lusterka się ogrzewają ale widocznośc na boki przez szyby jest mocno ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bengamin napisał(a):

Szyby boczne.

 

Już mnie trafia i mam dość ich mycia non stop. Żeby nie było to po opuszczeniu szyby do samego dołu jak się szyba schowa to delikatnie rozchylam uszczelkę w drzwiach i też ją od wewnątrz płynem myję. Dobra nie jednym płynem a różnymi płynami, szamponem samochodowym, płynami do naczyń, mydłem, .... to nic nie daje i pomysły mi się skończyły.

 

Jadę z szybą do góry, porządnie ją myję przeróżnymi środkami, nawet specjalnymi płynami do szyb. Jest super ale do pierwszego opuszczenia szyby w dół, bo smugi od razu się pojawiają i zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej jak tylko szyba idzie w górę.

 

Jak wy sobie z tym radzicie?

20231116_190011.jpg

ale chodzi Ci o brud czy parowanie ?

Nigdy w żadnym aucie nie miałem z tym problemu. JEżeli jest mokra, to wstarczy otworzyć zamknąć i większość wody ściągnie uszczelka.

Te małe drobinki wody momentalnie wysychają. Z parą podobnie, wentylacja szybko powoduje odparowanie.

Może masz stare uszczelki, które nie zbierają dobrze wody ? Masz masz coś uwalone, czy natłuszczone w środku w drzwiach ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bengamin napisał(a):

Jadę z szybą do góry, porządnie ją myję przeróżnymi środkami, nawet specjalnymi płynami do szyb. Jest super ale do pierwszego opuszczenia szyby w dół, bo smugi od razu się pojawiają i zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej jak tylko szyba idzie w górę.

 

Jak wy sobie z tym radzicie?

przyznam się szczerze, że nie miałem nigdy takiego problemu ale też nie za często otwieram szybę żeby pobrać bilet... swego czasu w "mokre" poranki jak auto jest całe zaroszone to przednie boczne szyby i lusterka przecierałem szmatą przed jazdą

środek to w ogóle zawsze miałem czysty.... rzeczywiście coś może u Ciebie nie banglać z tymi uszczelkami, z doświadczenia wiem że VAGi mają z nimi problem czasami... a u Ciebie w którym to aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woksio2 napisał(a):

zaciąga brud z uszczelki. wygląda na to że uszczelkę trzeba umyć ;)

 

Uszczelka myta wielokrotnie różnymi środkami i różnymi technikami.

Jak zostało wcześniej wspomniane wolałbym uniknąć rozbierania drzwi.

Dzieje się tak w obu przednich drzwiach.

Pacjent to A6 jeszcze nie taka stara ;)

 

Do tej pory auto stało zawsze w garażu ale teraz stoi przed domem. Najgorszym momentem jest właśnie poranek rano. Ok mogę wyjść przetrzeć szyby szmatką, na chwilę jest ok do czasu aż nie zajdzie potrzeba opuszczenia szyby :(

Niestety pod biurem nie zawsze mi szlaban łapie wejściówkę, jest za wązko żeby otworzyć drzwi, opuszczenie szyby i wystawienie karty przez okno bliżej automatu w szlabianie zawsze działa. Upierdliwe to bo w "godzinach szczytu" natychmiast pojawia się kilka aut z tyłu. Wymiana karty też nie pomogła i wszystkim tak ten głupi szlaban działa.

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bengamin napisał(a):

Jak wy sobie z tym radzicie?

Po prostu nie zwracam na to uwagi i tyle. Samochód myję tak raz na kwartał.

A co do szyb to polecam najpierw umyć płynem do szyb, a potem zwykłą wodą. Do wycierania polecam kupić dużą rolkę papierowego czyściwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Uszczelka myta wielokrotnie różnymi środkami i różnymi technikami.
Jak zostało wcześniej wspomniane wolałbym uniknąć rozbierania drzwi.
Dzieje się tak w obu przednich drzwiach.
Pacjent to A6 jeszcze nie taka stara
 
Do tej pory auto stało zawsze w garażu ale teraz stoi przed domem. Najgorszym momentem jest właśnie poranek rano. Ok mogę wyjść przetrzeć szyby szmatką, na chwilę jest ok do czasu aż nie zajdzie potrzeba opuszczenia szyby
Niestety pod biurem nie zawsze mi szlaban łapie wejściówkę, jest za wązko żeby otworzyć drzwi, opuszczenie szyby i wystawienie karty przez okno bliżej automatu w szlabianie zawsze działa. Upierdliwe to bo w "godzinach szczytu" natychmiast pojawia się kilka aut z tyłu. Wymiana karty też nie pomogła i wszystkim tak ten głupi szlaban działa.
Ale zakładasz z jakiego powodu że twoja pętlę indukcyjna w twojej karcie czujnik od szlabanu gorzej łapie bo masz trochę wody na bocznej szybie???? ;-O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał(a):
19 godzin temu, bengamin napisał(a):
 
Uszczelka myta wielokrotnie różnymi środkami i różnymi technikami.
Jak zostało wcześniej wspomniane wolałbym uniknąć rozbierania drzwi.
Dzieje się tak w obu przednich drzwiach.
Pacjent to A6 jeszcze nie taka stara emoji6.png
 
Do tej pory auto stało zawsze w garażu ale teraz stoi przed domem. Najgorszym momentem jest właśnie poranek rano. Ok mogę wyjść przetrzeć szyby szmatką, na chwilę jest ok do czasu aż nie zajdzie potrzeba opuszczenia szyby emoji20.png
Niestety pod biurem nie zawsze mi szlaban łapie wejściówkę, jest za wązko żeby otworzyć drzwi, opuszczenie szyby i wystawienie karty przez okno bliżej automatu w szlabianie zawsze działa. Upierdliwe to bo w "godzinach szczytu" natychmiast pojawia się kilka aut z tyłu. Wymiana karty też nie pomogła i wszystkim tak ten głupi szlaban działa.

Ale zakładasz z jakiego powodu że twoja pętlę indukcyjna w twojej karcie czujnik od szlabanu gorzej łapie bo masz trochę wody na bocznej szybie???? ;-O

 

Nie o to chodzi, szlaban jest do bani i wszystkim tak sie dzieje.

Po wyczyszczeniu szyb, przy kolejnej wizycie w biurze wiem że znowu będę musiał opuszczać szybę i znowu będę się wnerwiał w drodze powrotnej.

 

Denerwuje mnie to bo to może być niebezpieczne. Uważam że naprawde przez brudne okna gorzej widać, a szczególnie o wilgotnym poranku.

 

Faktycznie nie wiem czy nie najlepszym rozwiązaniem nie będzie wymienić uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 22:27, bengamin napisał(a):

Szyby boczne.

 

Już mnie trafia i mam dość ich mycia non stop. Żeby nie było to po opuszczeniu szyby do samego dołu jak się szyba schowa to delikatnie rozchylam uszczelkę w drzwiach i też ją od wewnątrz płynem myję. Dobra nie jednym płynem a różnymi płynami, szamponem samochodowym, płynami do naczyń, mydłem, .... to nic nie daje i pomysły mi się skończyły.

 

Jadę z szybą do góry, porządnie ją myję przeróżnymi środkami, nawet specjalnymi płynami do szyb. Jest super ale do pierwszego opuszczenia szyby w dół, bo smugi od razu się pojawiają i zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej jak tylko szyba idzie w górę.

 

Jak wy sobie z tym radzicie?

20231116_190011.jpg

Wygląda że masz tłuszcz na szybie (tłuszcz, silikon, jakiś wosk)

Umyj szybę a potem mleczko do szyb. Autoglym Glass, Kirobin windows Cleaner.
Oczywiście jak się da to uszczelkę też warto omyć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2023 o 09:26, WaWeR napisał(a):

Wygląda że masz tłuszcz na szybie (tłuszcz, silikon, jakiś wosk)

Umyj szybę a potem mleczko do szyb. Autoglym Glass, Kirobin windows Cleaner.
Oczywiście jak się da to uszczelkę też warto omyć.

Obstawiam że tłuste uszczelki to efekt korzystania z płynnych wosków na myjni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 22:27, bengamin napisał(a):

 

Jak wy sobie z tym radzicie?

 

 

Ja bardzo prosto - mam to centralnie w d....e.

A jak już zaczyna mi przeszkadzać, to mam rolkę ręczniczka jednorazowego i przecieram :ok:

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że tłuste uszczelki to efekt korzystania z płynnych wosków na myjni. 
Raczej nie. Na myjniach ilość chemii jest znikoma. Jej jakość z to często fatalna.
Chyba że sam napsikal jakaś antypara,wosk w atomizerze

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii smug to mi też ostatnio uwidoczniły się po zmroku, wycieranie i mycie szyby z zewnątrz nic nie pomogło, przypomniałem sobie

że ostatnio rozciągałem pas kierowcy i psikałem go preparatem aby się zwijał lepiej i widocznie część tego specyfiku osiadła na szybie od wewnątrz

auta, po umyciu szyby problem nie powrócił, nie plakujesz czasem kokpitu i boczków drzwi w samochodzie?

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Waldek40 napisał(a):

w kwestii smug to mi też ostatnio uwidoczniły się po zmroku, wycieranie i mycie szyby z zewnątrz nic nie pomogło, przypomniałem sobie

że ostatnio rozciągałem pas kierowcy i psikałem go preparatem aby się zwijał lepiej i widocznie część tego specyfiku osiadła na szybie od wewnątrz

auta, po umyciu szyby problem nie powrócił, nie plakujesz czasem kokpitu i boczków drzwi w samochodzie?

Żadnego plaka nigdy nie używałem, żadnego nabłyszczacza.

Zdarzyło mi się nałożyć niewidzialną wycieraczkę od zewnętrznej strony. W sumie o tym nie pomyślałem (ten żółty preparat prestone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bengamin napisał(a):

Żadnego plaka nigdy nie używałem, żadnego nabłyszczacza.

Zdarzyło mi się nałożyć niewidzialną wycieraczkę od zewnętrznej strony. W sumie o tym nie pomyślałem (ten żółty preparat prestone)

Weź nitro i umyj szybę. Tylko uszczelki tym nie myj, bo nitro ją zmasakruje ;)

Można też IPA użyć jak masz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.12.2023 o 06:41, bengamin napisał(a):

No to gratulacje. A koło biletomatów na parkingi to zakładam że się teleportujesz :)


Ja też nie otwieram szyb. Brudzą się + spore ryzyko zarysowania jeśli pomiędzy uszczelkę a szybę wpadnie jakieś ziarenko piasku.

O dziwo nie teleportuję się nigdzie, podjeżdżam kawałek za słupek z biletem i uchylam drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2023 o 22:30, bengamin napisał(a):

Żadnego plaka nigdy nie używałem, żadnego nabłyszczacza.

Zdarzyło mi się nałożyć niewidzialną wycieraczkę od zewnętrznej strony. W sumie o tym nie pomyślałem (ten żółty preparat prestone)

Jak oddychasz w samochodzie, to osadza się od wewnątrz. Jest tłusto po pewnym czasie. Zwykły k2 nuta do szyb, niebieskie ściereczki od nich do szyb. Jedną myjesz, drugą wycierasz do sucha. Nie cierpię mycia szyb w samochodzie, bo były zawsze smugi, z naciskiem na czas przeszły. Po ostatnim myciu czysto i sucho i tłuszcze wszelkie zmyte. Zamiast k2 nuta może być alkohol izopropylowy. Efekt- czysto szyba, bez smug. Na zewnątrz też w ten sposób zrobić. Spokój na długo. A, i wytrzyj pióra wycieraczek od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 22:27, bengamin napisał(a):

Jak wy sobie z tym radzicie?

Nigdy nie zauważyłem czegoś takiego. Tak jak nigdy, w żadnym aucie a było ich wiele, nie piszczały i hamulce. :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.