Skocz do zawartości

Wymiana prawa jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

1. W 2000 roku uzyskałem prawo jazdy kategorii B ważne bezterminowe.

2. W 2014 roku ze względu na zmianę miejsca zamieszkania wymieniłem blankiet prawa jazdy i jest już tam wpisana data ważności do 2029 roku.

3. Dzisiaj córka przez przypadek wrzuciła mój dokument do niszczarki i troszkę został zniszczony :)

4. Niedługo jadę za granicę i muszę mieć fizyczny dokument w związku z tym mam pytanie: czy składając wniosek o nowy dokument prawa jazdy muszę iść na badania lekarskie?

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pejus1982 napisał(a):

4. Niedługo jadę za granicę i muszę mieć fizyczny dokument w związku z tym mam pytanie: czy składając wniosek o nowy dokument prawa jazdy muszę iść na badania lekarskie?

Jeśli uprawnienia masz bezterminowe to nie, przynajmniej na razie...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pejus1982 napisał(a):

1. W 2000 roku uzyskałem prawo jazdy kategorii B ważne bezterminowe.

2. W 2014 roku ze względu na zmianę miejsca zamieszkania wymieniłem blankiet prawa jazdy i jest już tam wpisana data ważności do 2029 roku.

3. Dzisiaj córka przez przypadek wrzuciła mój dokument do niszczarki i troszkę został zniszczony :)

4. Niedługo jadę za granicę i muszę mieć fizyczny dokument w związku z tym mam pytanie: czy składając wniosek o nowy dokument prawa jazdy muszę iść na badania lekarskie?

Uprawnienia masz bezterminowe to dokument jest wydawany na 15 lat(chodzi o aktualizowanie zdjęcia i adresu zamieszkania). Możesz wyrobić teraz wtórnik, generalnie czas oczekiwania na niego to od 2 do 3 tygodni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Podepnę się pod wątek.

Po zmianie adresu zamieszkania trzeba wymieniać blankiet prawa jazdy?

 

 

Teoretycznie tak, praktycznie nie ;)

 

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Teoretycznie tak, praktycznie nie ;)

 

Problem może się zrobić jak ktoś dostanie mandat na inny adres i nie będzie i tym wiedział i US sam sobie ściągnie z odsetkami. Na taką sytuację na szczęście pomoże mobywatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dobromir napisał(a):

Problem może się zrobić jak ktoś dostanie mandat na inny adres i nie będzie i tym wiedział i US sam sobie ściągnie z odsetkami. Na taką sytuację na szczęście pomoże mobywatel.

Blankietu nie wożę.

W systemie policjant będzie miał zły adres?

Po przemeldowaniu się powinien mieć aktualny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Blankietu nie wożę.

W systemie policjant będzie miał zły adres?

Po przemeldowaniu się powinien mieć aktualny.

Od momentu wydania dokumentu juz ze 2x zmieniłem adres. Nikogo to nie interesuje tak naprawdę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo od 2019 to nikogo nie interesuje 

Cytat:

Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknie więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania...

Źródło:

https://www.gov.pl/web/infrastruktura/nowe-prawo-jazdy-bez-adresu

Edytowane przez ochkarol
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ochkarol napisał(a):

Bo od 2019 to nikogo nie interesuje 

Cytat:

Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknie więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania...

Źródło:

https://www.gov.pl/web/infrastruktura/nowe-prawo-jazdy-bez-adresu

Ok, a do kiedy są ważne stare blankiety, takie 20 letnie?

Miała być jakaś akcja z ich wymianą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Ok, a do kiedy są ważne stare blankiety, takie 20 letnie?

Miała być jakaś akcja z ich wymianą ...

Cytat z mubi:

Obowiązkowa wymiana bezterminowych praw jazdy zaplanowana jest na lata 2028 – 2033, to znaczy, że najwcześniej można zgłosić się do urzędu w 2028 roku, najpóźniej – w 2033. Po tym roku wszyscy muszą już mieć nowe prawa jazdy, które będą ważne maksymalnie 15 lat.

 

To chyba jakoś rozbite na roczniki bylo, ale ja już mam ten "bezterminowy 15-letni blankiet" do 2029, więc nie wnikałem w szczegóły.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Cytat z mubi:

Obowiązkowa wymiana bezterminowych praw jazdy zaplanowana jest na lata 2028 – 2033, to znaczy, że najwcześniej można zgłosić się do urzędu w 2028 roku, najpóźniej – w 2033. Po tym roku wszyscy muszą już mieć nowe prawa jazdy, które będą ważne maksymalnie 15 lat.

Niestety z tego co czytam, trzeba zgłosić zmianę adresu zamieszkania i wymienić dowód rejestracyjny samochodu 8]

Czy można sprzedać auto ze starym adresem w dowodzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Niestety z tego co czytam, trzeba zgłosić zmianę adresu zamieszkania i wymienić dowód rejestracyjny samochodu 8]

Czy można sprzedać auto ze starym adresem w dowodzie?

 

 

Mozna bez problemu ;) Przerabiane kilka razy :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Niestety z tego co czytam, trzeba zgłosić zmianę adresu zamieszkania i wymienić dowód rejestracyjny samochodu 8]

 

Teraz piszesz o dowodzie rejestracyjnym.

Pamiętaj, że adres zamieszkania to nie to samo co adres zameldowania. Możesz podać dowolny adres. Urzędnik może co najwyżej złożyć wniosek do Policji, żeby sprawdziła czy faktycznie tam mieszkasz. Przyjdą, zapytają i odpowiedzą. 

W praktyce niewielu urzędnikom się chce.

Ci, co chcieli mieć numery TSA podawali miejsce zamieszkania w Sandomierzu 😉

Edytowane przez ochkarol
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pejus1982 napisał(a):

...

4. Niedługo jadę za granicę i muszę mieć fizyczny dokument w związku z tym mam pytanie: czy składając wniosek o nowy dokument prawa jazdy muszę iść na badania lekarskie?

Jeśli jedziesz a nie wyjeżdżasz to spoko, bo jeśli miałbyś przebywać za granicą dłużej niż 6 miesięcy to potrzebne byłoby wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy. To zwykła formalność, ale lepiej mieć gdy potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dobromir napisał(a):

Problem może się zrobić jak ktoś dostanie mandat na inny adres i nie będzie i tym wiedział i US sam sobie ściągnie z odsetkami. Na taką sytuację na szczęście pomoże mobywatel.

Na mandaty z zagranicy nie pomoże. Ja tak miałem z mandatem z Francji - stary adres w dowodzie rejestracyjnym i mandat nie dotarł. Tylko dlatego, że mieszkam w małym miasteczku drugi mandat (a właściwie podwyższoną opłata administracyjną) doręczyli mi pod aktualny adres. Różnica w kwocie do zapłaty była około 100 euro. Finalnie napisałem do nich z prośbą o przysłanie "pierwotnego" mandatu i skończyło się na 45 euro za przekroczenie o 1 km/h :) Nawiasem mówiąc to było dwa lata temu a adres w dowodzie rejestracyjnym mam nadal niezmieniony... Teraz będę auto sprzedawał więc muszę to załatwić.

 

Edit: Mowa była o prawie jazdy a ja się rozpędziłem z dowodem rejestracyjnym :) Moja sytuacja tu nie pasuje, bo dane do mandatów biorą z dowodu rejestracyjnego. W każdym razie warto mieć aktualne wszystkie dokumenty 👍

Edytowane przez hyperreal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał(a):

Od momentu wydania dokumentu juz ze 2x zmieniłem adres. Nikogo to nie interesuje tak naprawdę. 

Kilkanaście lat temu Policjant podczas kontroli zwrócił mi uwagę o konieczności wymiany prawa jazdy ze względu na zmianę miejsca zamieszkania. To by było na tyle...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej nie masz bezterminowego dokumentu.

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/9291688,kazdy-kierowca-bedzie-musial-wymienic-prawo-jazdy-decyduje-rubryka-nr-11.html

 

Z powyższego artykułu wynika, że jest to data ważności dokumentu. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ochkarol napisał(a):

 

Czytałem w internetach, że urzędnicy przez kilka miesięcy błędnie wydawali swoje decyzje i sami z bezterminowych robili terminowe prawa jazdy. Tak jest w moim przypadku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ochkarol napisał(a):

 

21 minut temu, pejus1982 napisał(a):

Rubryka 11 nie powinna być wykreskowana skoro mam bezterminowe?

Mam tak samo, w rubryce 11 stoi data 2029, bo w 2014 zmieniałem PJ ze względu na zmianę miejsca zamieszkania.

Pierwotne PJ miałem bezterminowe, a tu wklepali 15 lat po których należy zmienić dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał(a):

 

Mam tak samo, w rubryce 11 stoi data 2029, bo w 2014 zmieniałem PJ ze względu na zmianę miejsca zamieszkania.

Pierwotne PJ miałem bezterminowe, a tu wklepali 15 lat po których należy zmienić dokument.

 

W poniedziałek będę rano w starostwie to dam znać co w tej sprawie. Tak na szybko czytając internety to wygląda, że trzeba napisać zażalenie na decyzje starosty/prezydenta miasta w tej sprawie i oni mają czas na autokontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pejus1982 napisał(a):

W poniedziałek będę rano w starostwie to dam znać co w tej sprawie. Tak na szybko czytając internety to wygląda, że trzeba napisać zażalenie na decyzje starosty/prezydenta miasta w tej sprawie i oni mają czas na autokontrolę.

Daj znać, bo na logikę to ważność dokumentu jest w rubryce 4b, a 11 to tak jakby ważność danej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Daj znać, bo na logikę to ważność dokumentu jest w rubryce 4b, a 11 to tak jakby ważność danej kategorii.


W rubryce 11 ważność Twoich uprawnień do prowadzenia pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ktoś jak ja miał inny problem.

B - bezterminowe

A - robione obecnie i zaznaczona kategorii "lekkich" przy nowych badaniach na 15 lat (czy znosi stare badania bezterminowe z B?).

 

Zastanawiam się czy jednak podchodzić do praktycznego A i sprawdzać jak będzie czy jednak kupić 125cm3 🤣

PS

Teorię mam zdaną i musiałem teraz wymienić PJ z uwagi na ciężkie kategorie i zostało mi B bezterminowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pejus1982 napisał(a):

W rubryce 11 ważność Twoich uprawnień do prowadzenia pojazdu. 

No właśnie, a jak zmieniałem PJ w 2014 to mówili, że tylko dokument będzie trzeba zmienić.

Zainteresuję się tym deko, bo żona ma dokładnie to samo.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

No właśnie, a jak zmieniałem PJ w 2014 to mówili, że tylko dokument będzie trzeba zmienić.

Zainteresuje się tym deko, bo żona ma dokładnie to samo.


Być może tak jest tylko wpisane w rubryce 11, a w komputerach mają dane źródłowe że bezterminowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pejus1982 napisał(a):

Być może tak jest tylko wpisane w rubryce 11, a w komputerach mają dane źródłowe że bezterminowe.

Może.

Właśnie rozmawiałem z bratem (inny WK) i w 2015 przy poprzednim bezterminowym też mu wbili datę na 2030.

Tak samo jak mi tłumaczyli, że to ważność dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

Może.

Właśnie rozmawiałem z bratem (inny WK) i w 2015 przy poprzednim bezterminowym też mu wbili datę na 2030.

Tak samo jak mi tłumaczyli, że to ważność dokumentu.


W poniedziałek dam znać jak to widzi starostwo częstochowskie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pejus1982 napisał(a):

W poniedziałek dam znać jak to widzi starostwo częstochowskie.

https://moto.wp.pl/data-na-prawie-jazdy-nie-znaczy-ze-traci-sie-uprawnienia-6150110564710017a

Czyli jak to u nas, przeszlo przez sąd i wszystko jest jasne. ;l

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Podepnę się pod wątek.

Po zmianie adresu zamieszkania trzeba wymieniać blankiet prawa jazdy?

 

Ja zmieniałem adres międzynarodowo i nie trzeba... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@ZUBERTOW Częstochowie wygląda to tak: oni w systemie widzą tylko ostatni wpis do mojego prawa jazdy, czyli moje uprawnienia są dla urzędnika terminowe. Skoro twierdzę, że kiedyś miałem bezterminowe to muszę złożyć wniosek do archiwum… I na podstawie tego archiwum wydadzą nowe bezterminowe uprawnienia.

Edytowane przez pejus1982
  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, yack napisał(a):

Czyli jeśli będę chciał wymienić dokument na nowszy to muszę robić badania lekarskie ? 

Jeśli chodzi o zwykłe, niezawodowe (kat. B)- każdy, kto miał kiedyś nadane uprawnienia pod hasłem "bezterminowo" (jest kreska w pozycji 11 na dokumencie PJ), ma te uprawnienia zachowane a data ważności na dokumencie (data w pozycji 4b na dokumencie PJ) dotyczy tylko ważności dokumentu, czyli samego plastiku- tak jak w przypadku ważności Dowodu Osobistego. Tak jest i tak ma być nadal przy tej obligatoryjnej wymianie dokumentów w 2028. Oczywiście o ile nic w przyszłości nie zmienią. Czyli wszystko zależy od tego co masz wpisane w pozycji "11"...

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wasylek napisał(a):

Każdy, kto miał kiedyś nadane uprawnienia pod hasłem "bezterminowo", ma te uprawnienia zachowane a data ważności na dokumencie dotyczy tylko ważności dokumentu, czyli samego plastiku- tak jak w przypadku ważności Dowodu Osobistego. Tak jest i tak ma być nadal przy tej obligatoryjnej wymianie dokumentów w 2028.

Tak ma być, a może będzie albo i nie będzie.

Jak widać po wątku coś jest na rzeczy.

Ja już raz bezterminowy SEP też miałem. :hehe:

 

PS. Mnie i @pejus1982 nie dotyczy obligatoryjna wymiana, tylko po 15 latach, bo już mamy wymienione i w obecnych PJ niejako skasowali nam bezterminowość uprawnień.

Dodatkowo ja poza 2014 zmieniałem też w 2007 i diabli wiedzą co w nim miałem.

 

PJ zabierają przy wymianie czy ścinają narożnik jak przy DO?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
6 minut temu, Wasylek napisał(a):

Każdy, kto miał kiedyś nadane uprawnienia pod hasłem "bezterminowo", ma te uprawnienia zachowane a data ważności na dokumencie dotyczy tylko ważności dokumentu, czyli samego plastiku- tak jak w przypadku ważności Dowodu Osobistego. Tak jest i tak ma być nadal przy tej obligatoryjnej wymianie dokumentów w 2028.


No właśnie nie, gdyby tak było to rubryka 11. w dokumencie byłaby wykreskowana. Data ważności dokumentu to rubryka 4B. Miła pani powiedziała mi, że jak złożę wniosek dzisiaj o prawo jazdy to muszę mieć lekarza.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wasylek napisał(a):

Każdy, kto miał kiedyś nadane uprawnienia pod hasłem "bezterminowo", ma te uprawnienia zachowane a data ważności na dokumencie dotyczy tylko ważności dokumentu, czyli samego plastiku- tak jak w przypadku ważności Dowodu Osobistego. Tak jest i tak ma być nadal przy tej obligatoryjnej wymianie dokumentów w 2028.

 

Ok, bo Google wypluło mi, że żeby odnowić dokument muszę :

"

Czy można wymienic prawo jazdy przez profil zaufany?

Wniosek o wymianę prawa jazdy można złożyć online, korzystając z ePUAP. Opłata za wydanie prawa jazdy wynosi 100 zł. Badania lekarskie kosztują 200 zł. Orzeczenie lekarskie może wydać jedynie lekarz orzecznik"

 

Ale jak wejdę w epuap to już nic o badaniach lekarskich nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pejus1982 napisał(a):


No właśnie nie, gdyby tak było to rubryka 11. w dokumencie byłaby wykreskowana.

No i powinna być wykreskowana, u mnie jest. Jeżeli na dotychczasowym PJ mamy tam wpisaną datę, to albo nie mamy bezterminowych uprawnień, albo wpisano to omyłkowo przy wydawaniu dotychczasowego dokumentu a kierowca nie protestował i łyknął- teraz po wielu latach trzeba to odkręcać właśnie poprzez archiwum.

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wasylek napisał(a):

Jeżeli na dotychczasowym PJ mamy tam wpisaną datę, to albo nie mamy bezterminowych uprawnień, albo wpisano to omyłkowo przy wydawaniu dokumentu a kierowca nie protestował- teraz po wielu latach trzeba to by było odkręcać poprzez archiwum.

I o tym jest ten wątek.

Tyle, że ówcześnie nie uważano tego za omyłkę.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pejus1982 napisał(a):

No właśnie nie, gdyby tak było to rubryka 11. w dokumencie byłaby wykreskowana. Data ważności dokumentu to rubryka 4B. Miła pani powiedziała mi, że jak złożę wniosek dzisiaj o prawo jazdy to muszę mieć lekarza.

"Mój WK" twierdzi, że przy kolejnej wymianie dokumentu dostanę wpis o uprawnieniach bezterminowych, czyli kreski w pozycji 11 i 15 lat w pozycji 4b.

Nie będę też musiał robić badań lekarskich.

Ma się to zadziać "automatycznie", czyli pracownik WK ma sprawdzić jakie badania lekarskie ktoś posiadał i się do tego zastosować.

Ponoć w latach 2012-2016 obowiązywało rozporządzenie na podstawie którego nie było innej możliwości niż wpisywanie daty w pozycji 11.

 

Co do czyiś obaw o dorobioną kategorię, to mówią że jeżeli ktoś wyrobił jakąś po 2012 dostaje termin w pozycji 11, wcześniej uzyskane "bezterminowe kategorie" dostają kreski.

@Camel to powyżej dla Ciebie, ale jeśli Ci zależy, to w naszym burdelu i na Twoim miejscu upewniłbym się w "swoim WK".

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

"Mój WK" twierdzi, że przy kolejnej wymianie dokumentu dostanę wpis o uprawnieniach bezterminowych, czyli kreski w pozycji 11 i 15 lat w pozycji 4b.

Nie będę też musiał robić badań lekarskich.

Ma się to zadziać "automatycznie", czyli pracownik WK ma sprawdzić jakie badania lekarskie ktoś posiadał i się do tego zastosować.

Ponoć w latach 2012-2016 obowiązywało rozporządzenie na podstawie którego nie było innej możliwości niż wpisywanie daty w pozycji 11.

 

Co do czyiś obaw o dorobioną kategorię, to mówią że jeżeli ktoś wyrobił jakąś po 2012 dostaje termin w pozycji 11, wcześniej uzyskane "bezterminowe kategorie" dostają kreski.

@Camel to powyżej dla Ciebie, ale jeśli Ci zależy, to w naszym burdelu i na Twoim miejscu upewniłbym się w "swoim WK".


Teraz mam TAK 😎

 

Podejde, ale chyba interpretację będę musiał wziąć na piśmie :) 

 

PS

jak pisałem PKK mam na A i teorie zdana :) 

 

IMG_6605.jpeg

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał(a):

"Mój WK" twierdzi, że przy kolejnej wymianie dokumentu dostanę wpis o uprawnieniach bezterminowych, czyli kreski w pozycji 11 i 15 lat w pozycji 4b.

Nie będę też musiał robić badań lekarskich.

Ma się to zadziać "automatycznie", czyli pracownik WK ma sprawdzić jakie badania lekarskie ktoś posiadał i się do tego zastosować.

 

Ja muszę wymienić prawo jazdy na już ze względu na wyjazd za granicę. Złożyłem wniosek o sprawdzenie w archiwum moich uprawnień bo tak jak pisałem urzędnik nie widzi moich bezterminowych uprawnień w systemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 21:40, Camel napisał(a):

Wiem, że ktoś jak ja miał inny problem.

B - bezterminowe

A - robione obecnie i zaznaczona kategorii "lekkich" przy nowych badaniach na 15 lat (czy znosi stare badania bezterminowe z B?).

 

Zastanawiam się czy jednak podchodzić do praktycznego A i sprawdzać jak będzie czy jednak kupić 125cm3 🤣

PS

Teorię mam zdaną i musiałem teraz wymienić PJ z uwagi na ciężkie kategorie i zostało mi B bezterminowe.

Mam ten sam dylemat, aktualnie jeżdżę na 125 ale mega mnie korci iść na A tylko szkoda mi bezterminowego B:panic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś ciekawego do tematu:

 

1) Uprawnienia B zrobione w 1996 Roku w Polsce (czyli bezterminowe)

2) W 2004 roku prawo jazdy wymienione na Brytyjskie (Unia Europejska) i tutaj Brytyjczycy mi dali datę ważności do 2049 roku

3) W 2008 roku zrobione uprawnienia "A" w Wielkiej Brytanii 

Z certyfikatem zdania egzaminu, musiałem odesłać znowu pocztą plastikowe prawo jazdy (bo papierowe zawsze się trzymało w domu), do tego załączyłem pismo że zgodnie z Prawem Brytyjskim, przy zdaniu egzaminu na kat B przed 1997 rokiem, z automatu dostawało się uprawnienia B+E z limitem zespołu pojazdów 8250kg!

i mi to wpisali !!!!

4) w listopadzie 2019 roku jak chodziły słuchy że będzie problem z uprawnieniami po wyjściu Wielkiej Brytani z Uni Europejskiej wymieniłem znowu prawojazdy z Brytyjskiego na Polskie

 

-Na kategorię B mam wpisane bezterminowe

-Na katerogię A z UK mam wpisane terminowe ale skrócili termin

-Utraciłem B+E

 

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

Edytowane przez bengamin
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.