Skocz do zawartości

Idzie nowe...


Maxit

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj powiesili mi takie coś na garażu... Bez uprzedzenia, informacji, uzgodnień. Rada nadzorcza spółdzielni wprowadziła taki zapis do regulaminu porządku domowego....

 

zakaz.jpg.a850a55a0b15bea2b96006069a384a1a.jpg

  • Haha 4
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maxit napisał(a):

Wczoraj powiesili mi takie coś na garażu... Bez uprzedzenia, informacji, uzgodnień.

 

Możesz poprosić o uzasadnienie i podstawę prawną. U was Rada Nadzorcza wprowadza zapisy do regulaminu (a nie Zarząd) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slawekw napisał(a):

Możesz poprosić o uzasadnienie i podstawę prawną. U was Rada Nadzorcza wprowadza zapisy do regulaminu (a nie Zarząd) ?

 

Oczywiście, że tak. Zapis jest jawnie bezprawny (dysponowanie własnością; dopuszczony do ruchu, homologowany pojazd) i są sposoby na jego ominięcie.

 

Generalnie zwracam uwagę na siłę paranoi u dziadersów....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maxit napisał(a):

Wczoraj powiesili mi takie coś na garażu... Bez uprzedzenia, informacji, uzgodnień. Rada nadzorcza spółdzielni wprowadziła taki zapis do regulaminu porządku domowego....

Dopytaj się w jaki sposób przystosowali garaż do LPG (jak będziesz pytał o EV).

 

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

Kto z nich ma złomka na lpg ? ;] i jest zazdrośnikiem.

Niestety taka jest prawda o życiu u nas w społecznościach, zwanych blokiem. Też przerabiałem podobne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maxit napisał(a):

Wczoraj powiesili mi takie coś na garażu... Bez uprzedzenia, informacji, uzgodnień. Rada nadzorcza spółdzielni wprowadziła taki zapis do regulaminu porządku domowego....

 

zakaz.jpg.a850a55a0b15bea2b96006069a384a1a.jpg

 

O jest jeszcze miejsce na zakaz wjazdu pojazdów odrzutowych. ;]

 

Trzeba ignorować, w razie co, pytać o podstawę prawną. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

Dopytaj się w jaki sposób przystosowali garaż do LPG

 

U nas była ta dyskusja. Wymagałoby wymiany czujników + ztcp jakies zmiany w wentylacji. Znak istnieje ale zapewne pare aut z poddtlenkiem kapusty sie znajdzie. 

 

23 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

Sąsiedzi mu spala tego elektryka ;]

przerobic zderzak i udawac, ze nie ma problemu 😄

image.png.f865a29720cdc273c137cd8e01afa3e6.png

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Filipfm napisał(a):

U nas była ta dyskusja. Wymagałoby wymiany czujników + ztcp jakies zmiany w wentylacji. Znak istnieje ale zapewne pare aut z poddtlenkiem kapusty sie znajdzie. 

Ciekawe jakie to zmiany w wentylacji. LPG jest cięższe od powietrza i dlatego jest potencjalnym zagrożeniem pod ziemią. Wentylacja z kratkami w suficie nie wiele da.

Przy EV wystarczą czujniki dymu plus system p.poż /oddymiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał(a):

Ciekawe jakie to zmiany w wentylacji. LPG jest cięższe od powietrza i dlatego jest potencjalnym zagrożeniem pod ziemią.

 

No wlasnie takie, zeby powietrze wywiewane zabierać z poziomu podłogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

No wlasnie takie, zeby powietrze wywiewane zabierać z poziomu podłogi. 

Czyli niezła rzeźba. Jak mieszkałem w bloku to prościej było wywiesić zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sherif napisał(a):

Ciekawe jakie to zmiany w wentylacji. LPG jest cięższe od powietrza i dlatego jest potencjalnym zagrożeniem pod ziemią. Wentylacja z kratkami w suficie nie wiele da.

Przy EV wystarczą czujniki dymu plus system p.poż /oddymiania.

Do LPG wentylacja działa także od dołu - przy posadzce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sherif napisał(a):

Czyli niezła rzeźba. Jak mieszkałem w bloku to prościej było wywiesić zakaz.

 

Tu też cudów nie ma. Wentylacja jest na górze. na dole, 15 cm nad podłogą są tylko czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sherif napisał(a):

Czyli niezła rzeźba. Jak mieszkałem w bloku to prościej było wywiesić zakaz.

 

No rzezba. Dlatego wisi zakaz. Wspolnota nie zaakceptowala kosztow zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Filipfm napisał(a):

No rzezba. Dlatego wisi zakaz. Wspolnota nie zaakceptowala kosztow zmian.

 

Ale właśnie jest napisane, że garaż przystosowany do LPG.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maxit napisał(a):

 

Ale właśnie jest napisane, że garaż przystosowany do LPG.

 

Ja pisalem o swoim :) u mnie jest zakaz LPG

jeżeli chodzi o zakazy dla elektryków to pojawiły się ostrzezenia, zeby nie ładować hujanóg i innych tego typu sprzętów, jak sie w okolicy sfajczył blok, z którym rzekomo się zaczeło hulajnogi właśnie. Nie wiem na czym finalnie stanęło w toku dochodzenia PSP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Do LPG wentylacja działa także od dołu - przy posadzce.

 

O ile tak została zbudowana/przebudowana. W starszych blokach z garażami zwykle wentylacja jest klasyczna z wyciągami pod sufitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maxit napisał(a):

 

Tu też cudów nie ma. Wentylacja jest na górze. na dole, 15 cm nad podłogą są tylko czujniki.

Czyli świetne dostosowanie, podobnie można pod EV dostosować .. zabronić łądowania z gniazdek blokowych :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Filipfm napisał(a):

No wlasnie takie, zeby powietrze wywiewane zabierać z poziomu podłogi. 

u mnie od początku wyciąg jest i zmiana wymagałaby tylko zmiany czujników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 08:50, Maxit napisał(a):

Wczoraj powiesili mi takie coś na garażu... Bez uprzedzenia, informacji, uzgodnień. Rada nadzorcza spółdzielni wprowadziła taki zapis do regulaminu porządku domowego....

 

Pozostaje zostać teraz fanem starego diesla.

Jak pokopcisz trochę w garażu, to może ktoś zobaczy różnicę :)

 

Pierwsza Fabia RS po chipie? ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał(a):

z podłogi ? Jak gęsto ?

na pewno są dwa a może trzy, chyba z podłogi (nie przyglądałem się im jakoś wyjątkowo ale tak mi się wydaje), parking nie wiem na ile samochodów ale na 70-80 mieszkań

jak będę miał okazję to się przyjrzę :) 

był kiedyś pomysł zezwolenia wjazdu samochodom z lpg i właśnie jedynym problemem były czujki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, muzz napisał(a):

na pewno są dwa a może trzy, chyba z podłogi (nie przyglądałem się im jakoś wyjątkowo ale tak mi się wydaje), parking nie wiem na ile samochodów ale na 70-80 mieszkań

jak będę miał okazję to się przyjrzę :) 

był kiedyś pomysł zezwolenia wjazdu samochodom z lpg i właśnie jedynym problemem były czujki

Czujniki to prostszy temat, czy to gazowe czy na dym. Tak czy inaczej to są jakieś koszta dla WM/SM, więc taniej jest powiesić znak.

Poza tym bywa tak, że trafi się jakiś babsztyl co chodzi do administracji co drugi dzień i narzeka, że takich aut nie powinno się wpuszczać, bo to niebezpieczne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2024 o 13:32, kravitz napisał(a):

 

Pozostaje zostać teraz fanem starego diesla.

Jak pokopcisz trochę w garażu, to może ktoś zobaczy różnicę :)

 

Pierwsza Fabia RS po chipie? ;] 

Kopciłbym! 😎;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 08:50, Maxit napisał:

Wczoraj powiesili mi takie coś na garażu... Bez uprzedzenia, informacji, uzgodnień. Rada nadzorcza spółdzielni wprowadziła taki zapis do regulaminu porządku domowego....

 

zakaz.jpg.a850a55a0b15bea2b96006069a384a1a.jpg

 

jak czytam takie rewelacje to dochodzę do wniosku że jednak szczeście miałem co do składu ludności na osiedlu. Nie dość że zakazów żadnych nie ma, wall connectora mi Zarząd wspólnoty klepnął w hali garażowej to jeszcze sąsiedzi traktują EV jak zwykłe auto a nie wymysł szatana ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, szastan napisał(a):

Nie dość że zakazów żadnych nie ma, wall connectora mi Zarząd wspólnoty klepnął w hali garażowej to jeszcze sąsiedzi traktują EV jak zwykłe auto a nie wymysł szatana ;] 

 

Ale u mnie też tak było. EV użytkujemy 6-ty rok. Zrobili mi podłączenie jakie chciałem, ładujemy auto, rozliczamy się ze spółdzielnią.

Ale zmienił się zarząd na jakąś starą babę i polityka spółdzielni się zmieniła. Kompletny nonsens.

 

Sąsiedzi na początku pytali, a potem przeszli do porządku dziennego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maxit napisał:

Zrobili mi podłączenie jakie chciałem, ładujemy auto, rozliczamy się ze spółdzielnią.

u mnie ta różnica że osobna umowa z ZE, żadnych podliczników. W sumie możesz wystąpić o warunki techniczne (o ile miejsce Twoje / masz prawo do wyłącznego dysponowania) i jak dostaniesz to niech stara baba diluje z ustawą o elektromobilności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szastan napisał(a):

W sumie możesz wystąpić o warunki techniczne (o ile miejsce Twoje / masz prawo do wyłącznego dysponowania) i jak dostaniesz to niech stara baba diluje z ustawą o elektromobilności

 

Dokładnie.

Wyślij im USTAWĘ z dnia 2 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz niektórych innych ustaw i zwróć uwagę na stronę 5 i 6. Tam jest instrukcja dla Ciebie i też dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zadymy ciąg dalszy. Po 6 latach wymówili mi umowę na korzystanie z gniazdka 230V 16A, za zużycie prądu oczywiście spółdzielni płaciłem.

 

Teraz ustawa o elektromobilności daje możliwość założenia gniazdka jakimś skróconym trybem. Ustawa mówi o tym, że spółdzielnia ma 30 dni na wydanie negatywnej opinii (ale tu nie ma w sumie takiej możliwości bo chodzi o opinię techniczną, a nie głupie gadanie starych dziadów). Dzwoniłem do STOENu, ale chcą żebym napisał podanie o przydział mocy do spółdzielni, a spółdzielnia mnie oleje, jestem tego pewien.

 

Pytane rodzi się takie: czy na podstawie ustawy o elektromobilności przy utrudnianiu nam życie przez spółdzielnię (czynnego, bądź biernego w postaci nie odpowiadania na nasze pisma) jest możliwość przeprowadzenia procedury instalacji gniazda (uczciwie, to nam wystarcza 16A i takie przyłącze jest wykonane).

 

Ma ktoś wytyczoną ścieżkę, wie co i jak?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maxit napisał(a):

Zadymy ciąg dalszy. Po 6 latach wymówili mi umowę na korzystanie z gniazdka 230V 16A, za zużycie prądu oczywiście spółdzielni płaciłem.

 

Teraz ustawa o elektromobilności daje możliwość założenia gniazdka jakimś skróconym trybem. Ustawa mówi o tym, że spółdzielnia ma 30 dni na wydanie negatywnej opinii (ale tu nie ma w sumie takiej możliwości bo chodzi o opinię techniczną, a nie głupie gadanie starych dziadów). Dzwoniłem do STOENu, ale chcą żebym napisał podanie o przydział mocy do spółdzielni, a spółdzielnia mnie oleje, jestem tego pewien.

 

Pytane rodzi się takie: czy na podstawie ustawy o elektromobilności przy utrudnianiu nam życie przez spółdzielnię (czynnego, bądź biernego w postaci nie odpowiadania na nasze pisma) jest możliwość przeprowadzenia procedury instalacji gniazda (uczciwie, to nam wystarcza 16A i takie przyłącze jest wykonane).

 

Ma ktoś wytyczoną ścieżkę, wie co i jak?

 

czyste hamstwo z ich strony.

ale warto bedzie zobaczyc ich miny na koniec tej wojny gdy juz bedziesz wygranym :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 21:00, PawelWaw napisał(a):

czyste hamstwo z ich strony.

ale warto bedzie zobaczyc ich miny na koniec tej wojny gdy juz bedziesz wygranym :)

 

Oby. Na razie napisaliśmy im pismo, że ich decyzja jest jawnie sprzeczna z prawem i wypunktowaliśmy tematy, ale nie mam złudzeń, że to coś pomoże.

Natomiast nie wiem jak przebić mur papierowy z jednej strony niechęci Spółdzielni, z drugiej papierologii STOENu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 13:18, Maxit napisał(a):

Zadymy ciąg dalszy. Po 6 latach wymówili mi umowę na korzystanie z gniazdka 230V 16A, za zużycie prądu oczywiście spółdzielni płaciłem.

 

Teraz ustawa o elektromobilności daje możliwość założenia gniazdka jakimś skróconym trybem. Ustawa mówi o tym, że spółdzielnia ma 30 dni na wydanie negatywnej opinii (ale tu nie ma w sumie takiej możliwości bo chodzi o opinię techniczną, a nie głupie gadanie starych dziadów). Dzwoniłem do STOENu, ale chcą żebym napisał podanie o przydział mocy do spółdzielni, a spółdzielnia mnie oleje, jestem tego pewien.

 

Pytane rodzi się takie: czy na podstawie ustawy o elektromobilności przy utrudnianiu nam życie przez spółdzielnię (czynnego, bądź biernego w postaci nie odpowiadania na nasze pisma) jest możliwość przeprowadzenia procedury instalacji gniazda (uczciwie, to nam wystarcza 16A i takie przyłącze jest wykonane).

 

Ma ktoś wytyczoną ścieżkę, wie co i jak?

Jak nie odpowiedzą to się zgadzają ale na może nic nie zdziałasz. Znajdź tam kogoś normalnego i działaj. Mnie sąsiedzi na fb podpalaniem grozili jak ładowarkę założyłem. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maxit napisał(a):

 

Oby. Na razie napisaliśmy im pismo, że ich decyzja jest jawnie sprzeczna z prawem i wypunktowaliśmy tematy, ale nie mam złudzeń, że to coś pomoże.

Natomiast nie wiem jak przebić mur papierowy z jednej strony niechęci Spółdzielni, z drugiej papierologii STOENu.

Zgłaszaj chęć i mają 30 dni w ustawie nie ma nic o ppoż jest tylko o mocy przyłączeniowej. Wtedy do stoen czy innego a później montaż. Ja tak zrobiłem dogadałem się z zarządcą i po kłopocie. Zarządca skutecznie storpedował pomysły uchwał zakazu wjazdu. Ty masz spółdzielnie więc możesz nie mieć miejsca na własność to imo gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miejsce na własność.

 

Godzinę temu, wujek napisał(a):

Zgłaszaj chęć i mają 30 dni w ustawie nie ma nic o ppoż jest tylko o mocy przyłączeniowej.

 

A co jeśli oleją pismo - nie odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maxit napisał(a):

Mam miejsce na własność.

 

 

A co jeśli oleją pismo - nie odpowiedzą.

Do sądu :phi: mają 30 dni na zlecenie ekspertyzy. Możesz napisać we wniosku że Ty zlecasz i pokrywasz koszty. 
 

zadzwoń i pogadaj ja u nich robiłem 

https://bezszelestni.pl/uslugi-2/elektryk-w-bloku-poradnik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujek napisał(a):

Zależy jak miejsce jest Twoje to mogą sobie wsadzić jak wspólne to nie wjedziesz. A jak wjedziesz to do sądu. 

Co za różnica czyje, skoro drogi dojazdowe, infstruktura jest wspólną i podlega pod regulamin zarządu/SM.

 

W dniu 19.03.2024 o 13:18, Maxit napisał(a):

Zadymy ciąg dalszy. Po 6 latach wymówili mi umowę na korzystanie z gniazdka 230V 16A, za zużycie prądu oczywiście spółdzielni płaciłem.

 

Wstaw generator spalinowy i odpal kilka razy w celu naładowania auta ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sherif napisał(a):

Co za różnica czyje, skoro drogi dojazdowe, infstruktura jest wspólną i podlega pod regulamin zarządu/SM.

 

Wstaw generator spalinowy i odpal kilka razy w celu naładowania auta ;).

Różnica jest taka że nie moga zakazać ładowania na Twoim miejscu jak wszystko wspólne to mogą zrobić co chcą. 

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 13:18, Maxit napisał:

Zadymy ciąg dalszy. Po 6 latach wymówili mi umowę na korzystanie z gniazdka 230V 16A, za zużycie prądu oczywiście spółdzielni płaciłem.

 

Teraz ustawa o elektromobilności daje możliwość założenia gniazdka jakimś skróconym trybem. Ustawa mówi o tym, że spółdzielnia ma 30 dni na wydanie negatywnej opinii (ale tu nie ma w sumie takiej możliwości bo chodzi o opinię techniczną, a nie głupie gadanie starych dziadów). Dzwoniłem do STOENu, ale chcą żebym napisał podanie o przydział mocy do spółdzielni, a spółdzielnia mnie oleje, jestem tego pewien.

 

Pytane rodzi się takie: czy na podstawie ustawy o elektromobilności przy utrudnianiu nam życie przez spółdzielnię (czynnego, bądź biernego w postaci nie odpowiadania na nasze pisma) jest możliwość przeprowadzenia procedury instalacji gniazda (uczciwie, to nam wystarcza 16A i takie przyłącze jest wykonane).

 

Ma ktoś wytyczoną ścieżkę, wie co i jak?

 

 

przeszedłem montaż przyłącza w części wspólnej bloku, w hali garażowej, poniżej masz punkty jak to zrobićżeby uniezależnić się od widzimisię administracji. Pamiętaj że musisz być właścicielem / mieć prawo do wyłącznego użytku miejsca parkingowego:

1. występujesz z wnioskiem o wydanie warunków technicznych od zakładu energetycznego na przyłącze do 11kW

2. z takowym idziesz do administratora z prośbą o wydanie zgody na wykonanie instalacji zgodnie z warunkami otrzymanymi od ZE

3. tu masz termin 30 dni na polecenie ze strony Zarządu na sporządzenia ekspertyzy. Zakładamy że albo nie będa wymagać albo ją dostarczysz i będzie określać możliwość wykonania instalacji (na jakichś warunkach lub bez)

4. dostarczasz pismo, jeśli warunki techniczne są ok a Ty dysponujesz prawem własności/uzytku i dostarczyłes zgodę na pokrycie wszelkich kosztów, Zarząd odmówić nie może

5. wykonujesz instalacje, pamiętaj że potrzebujesz osobę z uprawnieniami aby Ci podbił gotowość instalacji

6. dostarczasz dokumenty do ZE, czekasz na przyłącze, podpisujesz umowę z dystrybucją na wybraną taryfę

 

I co do taryfy, to jest bardzo duża zaleta, masz własne przyłącze więc nie jesteś skazany na taryfę administracji, nie jesteś od nikogo uzależniony pośrodku, odłączyć cię nie mogą

 

U mnie cały proces trwał pół roku, z czego większość tego czasu to było oczekiwanie na takie czy inne pismo z ZE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szastan napisał(a):

 

 

przeszedłem montaż przyłącza w części wspólnej bloku, w hali garażowej, poniżej masz punkty jak to zrobićżeby uniezależnić się od widzimisię administracji. Pamiętaj że musisz być właścicielem / mieć prawo do wyłącznego użytku miejsca parkingowego:

1. występujesz z wnioskiem o wydanie warunków technicznych od zakładu energetycznego na przyłącze do 11kW

2. z takowym idziesz do administratora z prośbą o wydanie zgody na wykonanie instalacji zgodnie z warunkami otrzymanymi od ZE

3. tu masz termin 30 dni na polecenie ze strony Zarządu na sporządzenia ekspertyzy. Zakładamy że albo nie będa wymagać albo ją dostarczysz i będzie określać możliwość wykonania instalacji (na jakichś warunkach lub bez)

4. dostarczasz pismo, jeśli warunki techniczne są ok a Ty dysponujesz prawem własności/uzytku i dostarczyłes zgodę na pokrycie wszelkich kosztów, Zarząd odmówić nie może

5. wykonujesz instalacje, pamiętaj że potrzebujesz osobę z uprawnieniami aby Ci podbił gotowość instalacji

6. dostarczasz dokumenty do ZE, czekasz na przyłącze, podpisujesz umowę z dystrybucją na wybraną taryfę

 

I co do taryfy, to jest bardzo duża zaleta, masz własne przyłącze więc nie jesteś skazany na taryfę administracji, nie jesteś od nikogo uzależniony pośrodku, odłączyć cię nie mogą

 

U mnie cały proces trwał pół roku, z czego większość tego czasu to było oczekiwanie na takie czy inne pismo z ZE

 

dodaj ze z minusow placiszoplaty przesylowe i inne.

jak masz normalna administracje / zarzadce to placisz tylko za czyste kW :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
dodaj ze z minusow placiszoplaty przesylowe i inne.
jak masz normalna administracje / zarzadce to placisz tylko za czyste kW :jem:

To dalej nie jest minus bo wychodzisz in plus. Np u mnie, z przesyłem i jakościową już: za 1kWh brutto 46groszy. Po limicie 1,5 MWh 70 groszy.
A z tym normalnym zarządcą, no kolega się właśnie na takim przejechał :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szastan napisał(a):

przeszedłem montaż przyłącza w części wspólnej bloku, w hali garażowej,

 

13 godzin temu, wujek napisał(a):

Różnica jest taka że nie moga zakazać ładowania na Twoim miejscu jak wszystko wspólne to mogą zrobić co chcą. 

 

Ktos trenowal ta operacje w ukladzie, gdy garaz jest osobnym lokalem na odrebnej KW?

Czy zarzadca tu jest decydentem czy musze miec zgode wspolwlascicieli? 

 

12 godzin temu, szastan napisał(a):

U mnie cały proces trwał pół roku, z czego większość tego czasu to było oczekiwanie na takie czy inne pismo z ZE

 

Ile taka impreza kosztuje? Oprocz czasu oczywiscie. Wiadomo, ze czynników jest sporo, bardziej chodzi o rzad wielkości 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Filipfm napisał:

Ktos trenowal ta operacje w ukladzie, gdy garaz jest osobnym lokalem na odrebnej KW?

Czy zarzadca tu jest decydentem czy musze miec zgode wspolwlascicieli? 

 

u mnie jest właśnie taka sytuacja, mam w akcie notarialnym wpisaną wyłączność użytkowania miejsca parkingowego w hali garażowej (podany numer miejsca, to ważne), które znajduje się na innej działce niż mieszkanie, KW różne. Tak naprawdę administratora to nie interesuje za to zakład energetyczny do wydania warunków technicznych będzie potwierdzenia, w moim przypadku skanu aktu notarialnego, wymagał co do miejsca przyłącza które wskazujesz we wniosku. U mnie nazwa miejsca przyłącza brzmi w umowie tak: Miejsce postojowe w hali garażowej nr A81, poziom -1, ładowanie auta elektrycznego

5 minut temu, Filipfm napisał:

Ile taka impreza kosztuje? Oprocz czasu oczywiscie. Wiadomo, ze czynników jest sporo, bardziej chodzi o rzad wielkości 

głównym kosztem będzie wykonanie instalacji, jej projekt, podbicie kwitu. Polecam wziąć osobę która Ci to zrobi w trybie zaprojektuj i wybuduj ;] W każdym razie wyszło mi tak:

- projekt, materiały, wykonanie, zgłoszenie gotowośći - 7k PLN netto

- opłata przyłączeniowa - około 60 pln / 1kW, mam 11kW czyli 600 z kawałkiem brutto

- wall connector - 2k PLN

 

Zmieściłem się w 12k PLN brutto co jak patrzyłem po forach jest dość niską kwotą. Ale mam też zrobione tak, że jak to mówią, wstydu nie ma :ok:

 

Od rozdzielni głównej w szachcie na klatce jeszcze są zabezpieczenia przedlicznikowe a koniec wygląda tak

IMG_0367.jpeg

 

IMG_0760.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

 

Ktos trenowal ta operacje w ukladzie, gdy garaz jest osobnym lokalem na odrebnej KW?

Czy zarzadca tu jest decydentem czy musze miec zgode wspolwlascicieli? 

 

 

Ile taka impreza kosztuje? Oprocz czasu oczywiscie. Wiadomo, ze czynników jest sporo, bardziej chodzi o rzad wielkości 

 

Zarządca decyduje. Ja już nie pamiętam chyba 15k zapłaciłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujek napisał:

Zarządca decyduje

jak rozumiem mówisz o przypadku gdy Zarządca buduje Ci całą infre gotową do podłączenia przez ZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szastan napisał(a):

jak rozumiem mówisz o przypadku gdy Zarządca buduje Ci całą infre gotową do podłączenia przez ZE

Nie jak masz miejsce z osobną KW to wystarczy zgoda zarządcy a nie całego bloku. Ja poszedłem pogadałem zleciłem ekspertyzę i wyrazili zgodę. Sąsiedzi się buntowali wygrażali na fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał:

Nie jak masz miejsce z osobną KW to wystarczy zgoda zarządcy a nie całego bloku. Ja poszedłem pogadałem zleciłem ekspertyzę i wyrazili zgodę. Sąsiedzi się buntowali wygrażali na fb.

przede wszystkim jak montujesz przyłącze do 11kW to wystarczy zgoda zwykła zarządu, wspólnota nie ma prawa głosu. Ale pytałem o kase, natomiast zdaje się że w jednej linijce odpisałeś na dwa akapity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, szastan napisał(a):

przede wszystkim jak montujesz przyłącze do 11kW to wystarczy zgoda zwykła zarządu, wspólnota nie ma prawa głosu. Ale pytałem o kase, natomiast zdaje się że w jednej linijce odpisałeś na dwa akapity :)

Imo wspólnota / spółdzielnia ma jak nie ma osobnych KW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.