Skocz do zawartości

Yaris 4 vs Fabia 4


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

mam 190cm I ponad 100kg i po prostu jest mi jakoś ciasno - wszystko mnie otacza/przytłacza - bo to była 1 koncepcja  
Jednak zdążą mi się nad wyraz często 2 autem jeździć 
A w Yaris e nie? Toż to malenstwo jest a już jak porównasz do fabii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dla mnie przy takich małych przebiegach to gaz bez sensu... wiem że dają prawie za darmo ale przeglądy będziesz miał droższe w ASO, na SKP od początku co roku, możliwa większa usterkowość. Z drugiej strony jak ma się auto co tanio jeździ to się go bardzo często używa, a to na zakupu non stop, a to Ty śmigniesz gdzieś bo taniej... i km lecą.. ;] miałem taki okres w życiu że miałem kompakta co trochę palił i pegeota 107 co spalał max 6l to w koło komina najczęściej śmigaliśmy tym pierdkiem małym a duży stał i się kurzył.
+ ceny przeglądów się zaraz zmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fili_P napisał(a):
W dniu 12.03.2024 o 11:20, bielaPL napisał(a):
 
Dla mnie przy takich małych przebiegach to gaz bez sensu... wiem że dają prawie za darmo ale przeglądy będziesz miał droższe w ASO, na SKP od początku co roku, możliwa większa usterkowość. Z drugiej strony jak ma się auto co tanio jeździ to się go bardzo często używa, a to na zakupu non stop, a to Ty śmigniesz gdzieś bo taniej... i km lecą.. ;] miałem taki okres w życiu że miałem kompakta co trochę palił i pegeota 107 co spalał max 6l to w koło komina najczęściej śmigaliśmy tym pierdkiem małym a duży stał i się kurzył.

+ ceny przeglądów się zaraz zmienia

No zobaczymy w czerwcu czy podniosą ceny na SKP. Ale to chyba wróży przegranymi wyborami za kilka lat 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fili_P napisał(a):
W dniu 12.03.2024 o 11:20, bielaPL napisał(a):

 

+ ceny przeglądów się zaraz zmienia

Ale nie jest powiedziane, że nadal przegląd z LPG będzie 60% droższy jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, iwik napisał(a):

Ale nie jest powiedziane, że nadal przegląd z LPG będzie 60% droższy jak teraz.

 

Ale pewnie nadal bedzie co roku, zamiast co 3, a pozniej 2 lata w przypadku nowego auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ale pewnie nadal bedzie co roku, zamiast co 3, a pozniej 2 lata w przypadku nowego auta.

Ja mogę dać więcej za przegląd, ale jak mam w dobrym stanie pojazd to niech podbijają na 2 lata (jak jest w D)  lub zlikwidują badania techniczne jak na ukrainie 🤪

 

wracając do głównego watka to jak było i będzie żonie za ch…. nie podobają się Skody bo już mieliśmy nowe i jednak jakieś ciągle pierdoly wyskakiwały i trzeba było jeździć do ASO. Dla niej to strata czasu (ma rację) w porównaniu do Corolli gdzie tylko olej, klocki i czynnik do klimy był robiony przez ponad 6lat.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowy Yaris jest tak samo głośny jak poprzednik (a nie sądzę by dodali tam wygłuszeń) to skoda jest autem klasę wyżej jeśli chodzi o akustykę. Pamietam jak oglądałem poprzednika siostry (wersja 1,5 dość dobrze wyposażona jak na toyotę) na podnośniku, nadkola sam plastik, tłumik jak fiat 125, zero wygłuszeń wszędzie. Zdaje się że widziałem tutaj gdzie filmik o nowym yarisie i też zero wygłuszeń. Siostra ma teraz nowa fabie(dość bogato wyposażona) i to jest dużo różnica jednak.

Edytowane przez irishpiter
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, irishpiter napisał(a):

Jeśli nowy Yaris jest tak samo głośny jak poprzednik (a nie sądzę by dodali tam wygłuszeń) to skoda jest autem klasę wyżej jeśli chodzi o akustykę. Pamietam jak oglądałem poprzednika siostry (wersja 1,5 dość dobrze wyposażona jak na toyotę) na podnośniku, nadkola sam plastik, tłumik jak fiat 125, zero wygłuszeń wszędzie. Zdaje się że widziałem tutaj gdzie filmik o nowym yarisie i też zero wygłuszeń. Siostra ma teraz nowa fabie(dość bogato wyposażona) i to jest dużo różnica jednak.

Ja jeszcze nic nie kupiłem a do końca miesiąca muszę podjąć decyzję bo mi się rezerwacje kończą. Z drugiej strony rozsądek mówi, zostaw dalej swoje 5 letnie auto od nowości 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chalek napisał(a):

Oem vag po rabatach to w ogóle jest jakiś ewenement. Bardzo dobry olej w cenie nieporównywalnej w innych markach za oem olej.

 

Najlepsze ceny to mial OEM GM za czasow Opla :)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Jak dla Corki, to może Swift??

nie patrzyłem, miałem uraz z poprzedniego modelu, że na L i nie tylko leciały skrzynie biegów i to koło 100 000km.

Ale zobaczę jak to teraz wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Camel napisał(a):

nie patrzyłem, miałem uraz z poprzedniego modelu, że na L i nie tylko leciały skrzynie biegów i to koło 100 000km.

Ale zobaczę jak to teraz wygląda.

 

A ile planujesz tym autem w ogole przejechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

A ile planujesz tym autem w ogole przejechac?

myśle że zostanie na 10 lat i 100 000km.

 

PS

Swift - chyba sam Michał Anioł konsole rzeźbił 🤮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, deszczowyRoman napisał(a):

zrobisz cvhip tjun

jak narazie nie czuje potrzeby. Zobaczę dalej jak będzie. Do szaleństw mam merca :) psssstttt

Wiem, że na dotarciu, ale ja zawsze w trasę daje ognia, 150 jedzie się ok. Przy 140 gadałem przez telefon przez 30 min i było ok . 

Żonka była obrażona na początku bo Fabia z 2003 roku (nowa była - średnia), a tu pozytywnie zaskoczona. Automatyczne: światła, wycieraczki, klimatyzacja, lusterko wsteczne, wchodzi w zakręty jak żaba :) 

Pssssst,

ale zdjęcia przy aucie nie pozwoliła se zrobić bo mówi, że tym s..... tylko uberowcy jeżdżą buehehehe

 

Psssst 2

normalnie podjarała ją parasolka w drzwiach :) i coś w radio - puszczanie muzy z telefonu - nie ogarnąłem jeszcze ;) 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaris ma sens tylko z napędem hybrydowym, bo to największa zaleta całego auta.

 

Ale 1.0MPI już w VW up! nie robiło szału.

Miałem to i rzeczywiście na trasie dało się jechać 120-130km/h, ale wyprzedzanie nie było komfortowe :phi:

Podziwiam za wybranie cięższej Fabii z tym motorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost2255 napisał(a):

Yaris ma sens tylko z napędem hybrydowym, bo to największa zaleta całego auta.

 

Ale 1.0MPI już w VW up! nie robiło szału.

Miałem to i rzeczywiście na trasie dało się jechać 120-130km/h, ale wyprzedzanie nie było komfortowe :phi:

Podziwiam za wybranie cięższej Fabii z tym motorem.

 

W połączeniu z LPG i gdzie nawet dużo masz S czy też Autostrady spokojnie da radę . Jak poza miastem nie będzie szaleć też się sprawdzi . Kiedyś Polonezy 1.5-6 GLE/GLI mające 75-82km dawały radę na trasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Yaris ma sens tylko z napędem hybrydowym, bo to największa zaleta całego auta.

 

Ale 1.0MPI już w VW up! nie robiło szału.

Miałem to i rzeczywiście na trasie dało się jechać 120-130km/h, ale wyprzedzanie nie było komfortowe :phi:

Podziwiam za wybranie cięższej Fabii z tym motorem.

 

 

Byłem bardziej sceptycznie nastawiony niż TY. W nowym aucie nawet nie wsiadłem za kierownice przez pierwsze 500km, albo i lepiej 🤣

Ale uwierz mi, że daje radę. Musiałem pojechać do sklepu i miałem do przejechania ul. Słowackiego w Gdańsku pod górę i było ok (lokalsiii znają górkę :) ), później do mamusi do Gdańska centrum i pocisnąłem obwodnicą - byłem w szoku, że nawet jest "znośnie". Wiem, że każdy chwali co ma, ale głównie auto do miasta bardzo OK. i na 2 pasmówki (te stałe 140 nie robi wrażenia na silniku i wyciszenie OK), do wyprzedzania na "wioskach" faktycznie - kierowca musi zaplanować manewr wyprzedzeniem. 

Psssst - spalanie, 6.5l gazowni (zaokrągliłem bo wyszło 6,4 dokładnie) x 2.8PLN daje nam 18PLN za 100km, taniej chyba się nie da, chyba że o hybrydzie z LPG :) 

Pssss2

Podróż do Wrocławia z Gdańska wyszła mnie 90PLN 🤣

Edytowane przez Camel
  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Yaris ma sens tylko z napędem hybrydowym, bo to największa zaleta całego auta.

 

Ale 1.0MPI już w VW up! nie robiło szału.

Miałem to i rzeczywiście na trasie dało się jechać 120-130km/h, ale wyprzedzanie nie było komfortowe :phi:

Podziwiam za wybranie cięższej Fabii z tym motorem.

 

 

Pytanie ile w tych czasach jeszcze musisz wyprzedzać :)

Mnie się trafia okazja może z raz na miesiąc, bo tak to głównie  autostrady i Ski, albo tlok, a wtedy wyprzedzanie na wariata i tak nie ma większego sensu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sowik85 napisał(a):

 

Z placu brałeś?

Jakieś rabaty teraz dają na te auta?

Jaka cena końcowa, jeśli nie tajemnica?

 

A, gratuluję zakupu :)

Z placu brałem, chodź liczyłam też opcje inne też z placu z tańszym wypasem i lepszym silnikiem i dawali rabatu około 3%.

To auto było zamówione pod klienta z takimi opcjami jak: dołożone LPG (zbiornik LPG brutto 56l), powiększony zbiornik paliwa do 50l, klimatyzacja 2 strefowa, podłokietnik, regulowane oparcia - lędźwiowo, podgrzewane dysze spryskiwaczy szyb, lusterko wsteczne automatycznie ściemniające i nawet nie napisze Ci co jeszcze :) aaaaa cena tu zagrała kluczową rolę bo poszło jak na rabacie pracowniczym plus -1% (jeżeli masz znajomych pracujących w VAG to będziesz wiedział dokładnie, LPG wyszło około 3500 jakby to wydzielić z ceny). Jak pisałem wcześniej, pokulamy się nim na zmianę 2 lata a później dla córki będzie, o dziwo jej się bardziej podoba niż Jarek, chyba dlatego że audio (jakiś surround jest) bardzo dobrze gra i paruje się z jej iPhonem wzorowo :), ja przez kabel narazie używałem i jest OK.

  • Lubię to 1
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Camel Też kilka razy zrobiłem krótkie wypady z 1.0 MPI i miałem wrażenie, że silnik ma większą pojemność, niż mówią dane z dowodu rej. W dzisiejszym tłoku na drogach, szczególnie w dużych aglomeracjach, jest wystarczająca dynamika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Camel tak podpytuję bo może  niedługo będę musiał zmienić mojego GolfaV na coś nowszego. Mechanicznie Golfik jeszcze by pojeździł, niestety ruda już mocno daje sie we znaki. Trzeba bedzie go popchnąć dalej, poki nie jest kompletnym sitem 8-)

 

Moje myśli krążyły wokół Swifta, ale producentowi sie liftingu zachciało i cena poszła o ponad 10kzł do góry.

Chyba, że znajdę jakąś fajną używkę Swifta 2- 3 letnią to też rozważę.

Auta potrzebuję z przeznaczeniem >80% na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sowik85 napisał(a):

@Camel tak podpytuję bo może  niedługo będę musiał zmienić mojego GolfaV na coś nowszego. Mechanicznie Golfik jeszcze by pojeździł, niestety ruda już mocno daje sie we znaki. Trzeba bedzie go popchnąć dalej, poki nie jest kompletnym sitem 8-)

 

Moje myśli krążyły wokół Swifta, ale producentowi sie liftingu zachciało i cena poszła o ponad 10kzł do góry.

Chyba, że znajdę jakąś fajną używkę Swifta 2- 3 letnią to też rozważę.

Auta potrzebuję z przeznaczeniem >80% na miasto.

Jak będziesz miał na oku Swifta to jedź z nim do kumatych ludzi od naprawy skrzyni biegów - często klęka (z autopsji na L).

Niech się przejadą i posłuchają na podnośniku. Naprawa kiedyś nie była droga bo około 700PLN za jakieś łożyska, ale dochodzi koszt zrzucenia i założenia co kiedyś kosztowało w okolicy 400PLN, ale teraz już takich cen nie ma 🤣 robocizny. 

Pssst 

mi się auto podobało bo jeździło jak gokart, tylko szyba przednia jakoś blisko jak w dużym fiacie 🤣

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczorek79 napisał(a):

@Camel Też kilka razy zrobiłem krótkie wypady z 1.0 MPI i miałem wrażenie, że silnik ma większą pojemność, niż mówią dane z dowodu rej.

 

6 godzin temu, Camel napisał(a):

Ale uwierz mi, że daje radę. Musiałem pojechać do sklepu i miałem do przejechania ul. Słowackiego w Gdańsku pod górę i było ok (lokalsiii znają górkę :) ), później do mamusi do Gdańska centrum i pocisnąłem obwodnicą - byłem w szoku, że nawet jest "znośnie". Wiem, że każdy chwali co ma, ale głównie auto do miasta bardzo OK.

Może macie rację. Ja jeździłem 3 lata VW up! 1.0MPI po mieście i przez całą Polskę na wakacje. Ten silnik trzeba kręcić aby miał dynamikę. Ale nawet wtedy szału nie ma. 

Na szczęście skrzynie są fajnie zestopniowane, bo ma dość niskie obroty przy prędkościach autostradowych jak na małego wolnossaka.

 

Za to trwałość jest ponadprzeciętna. One przejeżdżają bez problemu 300+ kkm i nie generują problemów. Jak ma zostać w rodzinie na długo, to będzie dobry wybór o ile akceptujecie osiągi. :oki:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.