Napisano Wczoraj o 08:19 1 dzień Chcę zapytać szanownych użytkowników marki Skoda ,czy serwisach z których korzystacie podczas gwarancji też jest taka polityka ,że po wykryciu usterki która wiąże się z wymianą części, serwis zwraca się do producenta o zweryfikowanie lub zgodę na wymianę tejże wadliwej części?Obecnie auto stoi na serwisie tydzień z wskazaniem uszkodzenia czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku. Serwis czeka na odpowiedź i ewentualną zgodę na wymianę przez co czas naprawy się wydłuża. Pytam bo nie znam dzisiejszych realów działania serwisów gwarancyjnych czy tylko mój diler z okolicy takie ma procedury czy inni też...Mile widziane odpowiedzi.
Napisano Wczoraj o 08:23 1 dzień 2 minuty temu, robert2609 napisał:Chcę zapytać szanownych użytkowników marki Skoda ,czy serwisach z których korzystacie podczas gwarancji też jest taka polityka ,że po wykryciu usterki która wiąże się z wymianą części, serwis zwraca się do producenta o zweryfikowanie lub zgodę na wymianę tejże wadliwej części?Obecnie auto stoi na serwisie tydzień z wskazaniem uszkodzenia czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku. Serwis czeka na odpowiedź i ewentualną zgodę na wymianę przez co czas naprawy się wydłuża.Pytam bo nie znam dzisiejszych realów działania serwisów gwarancyjnych czy tylko mój diler z okolicy takie ma procedury czy inni też...Mile widziane odpowiedzi.Raczej standard, ze kazda naprawe gwarancyjna musi zatwierdzic producent/importer, niezaleznie od marki.Natomiast czekanie tydzien na odpowiedz to raczej normalnie nie jest, chyba ze czekaja na czesci...
Napisano Wczoraj o 08:56 1 dzień 29 minut temu, Rober napisał:Z info od doradcy brak odpowiedzi...Jeśli jest na gwarancji to wymagaj auta zastępczego.W wielu markach zastępczak przysługuje dopiero jak auto przyjedzie na lawecie, ale tutaj raczej bym wymuszał producenta/dealera pokrycia kosztów.Zapewne wtedy odpowiedź szybko przyjdzie
Napisano Wczoraj o 09:05 1 dzień Autor Twierdzą ,że nie mają wszystkie rozdane, proponują z ubezpiecznia ,nie chodzi o to bo mam czym się poruszać ale taka pierdoła jak zbiorniczek nie kosztuje 1000zł cena śmieszna na znanym portalu ale u nich pewnie z 300zł samochodem można się poruszać ale nie chcą oddać bo jak twierdzą usterka może się pogłebić
Napisano Wczoraj o 10:04 1 dzień Zależności od typu usterki. Jeśli jest błąd który w instrukcji jest opisany jako „element do wymiany” to się go wymienia uprzednio dokumentując usterkę i zapisując historię błędów- żeby móc to potem udokumentować i rozliczyć. Ale czasem jest tak że w instrukcja jasno nie mówi co wymienić i wtedy często też piszemy do importera żeby zapytać czy mamy wymienić i mieć podkładkę że oni się na to zgodzili. Nikt nie chce ryzykować wymiana jeśli nie ma na to jasnej instrukcji bo potem wniosek jest sprawdzany i może się okazać że nie uznają go, koszty wtedy nie pokrywa klient, nie gwarant, tylko my- dealerAuta nie dają. Odpowiedź na mejla jest w ciągu paru godzin. Ale często to nie jest decyzja tylko wstęp do dyskusji...Odpowiedź od znajomego... Edytowane wczoraj o 10:05 1 dzień przez zzzz
Napisano Wczoraj o 10:14 1 dzień Godzinę temu, Rober napisał:Twierdzą ,że nie mają wszystkie rozdane, proponują z ubezpiecznia ,nie chodzi o to bo mam czym się poruszać ale taka pierdoła jak zbiorniczek nie kosztuje 1000zł cena śmieszna na znanym portalu ale u nich pewnie z 300zł samochodem można się poruszać ale nie chcą oddać bo jak twierdzą usterka może się pogłebićJak masz czym jeździć to łatwiej, gorzej jak nie masz. Sam nie wiem czy jest się czym podeprzeć prawnie w tym wypadku, nie musiałem się dowiadywać na szczęście. Skoro nie chcą Ci wydać samochodu to logiczne, że powinni jakoś rozwiązać ten problem, to nie Ty im trzymasz auto tylko oni Tobie
Napisano Wczoraj o 10:29 1 dzień 14 minut temu, komor napisał:Jak masz czym jeździć to łatwiej, gorzej jak nie masz.Sam nie wiem czy jest się czym podeprzeć prawnie w tym wypadku, nie musiałem się dowiadywać na szczęście. Skoro nie chcą Ci wydać samochodu to logiczne, że powinni jakoś rozwiązać ten problem, to nie Ty im trzymasz auto tylko oni Tobie Wystarczy przeczytac warunki gwarancji i bedzie wiadomo co przysluguje ;)Jesli dostaniesz auto zastepcze, to raczej w ramach Assistance, a nie gwarancji.Dlatego lepiej wezwac lawete niz pojechac na kolach do ASO
Napisano Wczoraj o 10:50 1 dzień 20 minut temu, Maciej__ napisał:Wystarczy przeczytac warunki gwarancji i bedzie wiadomo co przysluguje ;)Jesli dostaniesz auto zastepcze, to raczej w ramach Assistance, a nie gwarancji.Dlatego lepiej wezwac lawete niz pojechac na kolach do ASO W ramach gwarancji też może być assistance i przysługiwać auto na kilka dni.Ale to już zależy, tak jak piszesz, od konkretnych warunków.
Napisano Wczoraj o 11:12 1 dzień Autor Z nimi to jak walka z wiatrakami, ale temat ruszył bo dziś telefonicznie poprosiłem o rozmowę z kierownikiem oczywiście wywiad co i jak, że zaraz spróbujemy kontaktować się z producentem i po godzinie telefon zwrotny, że producent wyraził zgodę na wymianę zbiorniczka. Ale co z tego jak zbiorniczka nie ma na magazynie zmówili będzie jutro a auto w piątek o 12 ma być podstawione do wymiany... mam nadzieję, że oddadzą ,,,dlatego też grzecznie poprosiłem doradcę żeby to sprawnie poszło Co do usterki to zgłaszał co jakiś czas niski poziom płynu chłodzącego gdzie płyn był na max. Po diagnostyce błędów nie było dlatego musiałem chwycić moment gdy pokazał na wyświetlaczu błąd + stan płynu i im to wysłać.... Takie to perypetie potem znowu auto do diagnozy błędów brak i zatrzymali w serwisie do wyjaśnienia z producentem jak mają dalej działać.
Napisano 23 godziny temu23 godzin Niestety, w popularnych markach tak często jest, zwłaszcza jak głównie obsługują floty. Prywatny ich mało interesuje, zarówno podczas sprzedaży, jak i późniejszej obsługi. Znam to z kilku ASO Skody, poziom zlewania klienta indywidualnego jest zdumiewający, porównując do Mitsubishi, BMW, Nissana czy Suzuki.
Napisano 23 godziny temu23 godzin Tam się trzeba przyjrzeć, co dokładnie ASO odwala, bo zbiorniczki płynu do VAGa to leżą na półkach, a i w kiosku RUCHu coś by się znalazło. OE są na stanie w centrali zaopatrującej ASO za 145 zł brutto, praktycznie z dnia na dzień. Mam pierwszą wizytę w tym grajdole za miesiąc, żeby gwarancję utrzymać, już się boję co tam mogą napsuć w sprawnym aucie.
Napisano 23 godziny temu23 godzin 19 minut temu, kaczorek79 napisał:Mam pierwszą wizytę w tym grajdole za miesiąc, żeby gwarancję utrzymać, już się boję co tam mogą napsuć w sprawnym aucie.Juz minal rok jak jezdzisz GTI? Ale ten czas zasuwa...
Napisano 22 godziny temu22 godzin 45 minut temu, Maciej__ napisał:Juz minal rok jak jezdzisz GTI? Ale ten czas zasuwa...Nie, pół roku, ale mam ponad 10 kkm, za 4 dni śmigam do cro, wrócę i będzie 14 kkm, a na 15 wypada mi wymiana, więc zrobię ją w aso, żeby nie jechać do nich przy ok 19 kkm, jak komputer pokaże.
Napisano 22 godziny temu22 godzin Godzinę temu, wladmar napisał:Niestety, w popularnych markach tak często jest, zwłaszcza jak głównie obsługują floty. Prywatny ich mało interesuje, zarówno podczas sprzedaży, jak i późniejszej obsługi. Znam to z kilku ASO Skody, poziom zlewania klienta indywidualnego jest zdumiewający, porównując do Mitsubishi, BMW, Nissana czy Suzuki.Też nie byłem zadowolony z ASO Skody. Raz potrzebowałem naprawy/diagnozy auta, który miał ograniczony zasięg. Terminy w Warszawie , za 5tyg, za 3tyg, itd. Guzik ich to interesowało, że autem nie da się jeździć. Taką mają kolejkę. Dopiero 5te ASO poleciło wezwać Assistance, wtedy szybciej robią. Ogarnęli w 2dni.Godzinę temu, kaczorek79 napisał:Tam się trzeba przyjrzeć, co dokładnie ASO odwala, bo zbiorniczki płynu do VAGa to leżą na półkach, a i w kiosku RUCHu coś by się znalazło. OE są na stanie w centrali zaopatrującej ASO za 145 zł brutto, praktycznie z dnia na dzień.Mam pierwszą wizytę w tym grajdole za miesiąc, żeby gwarancję utrzymać, już się boję co tam mogą napsuć w sprawnym aucie.Coś tam zawsze się znajdzie, może na klocki już czas, albo przynajmniej czyszczenie układu ..
Napisano 16 godzin temu16 godzin Autor 5 godzin temu, kaczorek79 napisał:Nie, pół roku, ale mam ponad 10 kkm, za 4 dni śmigam do cro, wrócę i będzie 14 kkm, a na 15 wypada mi wymiana, więc zrobię ją w aso, żeby nie jechać do nich przy ok 19 kkm, jak komputer pokaże.6 godzin temu, kaczorek79 napisał:Tam się trzeba przyjrzeć, co dokładnie ASO odwala, bo zbiorniczki płynu do VAGa to leżą na półkach, a i w kiosku RUCHu coś by się znalazło. OE są na stanie w centrali zaopatrującej ASO za 145 zł brutto, praktycznie z dnia na dzień.Mam pierwszą wizytę w tym grajdole za miesiąc, żeby gwarancję utrzymać, już się boję co tam mogą napsuć w sprawnym aucie.Może klocki hamulcowe czy olej mają ale nie spodziewali się,że może być potrzebny zbiorniczek wyrównawczy dlatego zamawiali...
Napisano 16 godzin temu16 godzin 42 minuty temu, Rober napisał:Może klocki hamulcowe czy olej mają ale nie spodziewali się,że może być potrzebny zbiorniczek wyrównawczy dlatego zamawiali...Ale ja widzę stany aso VAG, zbiorniczki są najpóźniej po 24 godzinach.
Napisano 15 godzin temu15 godzin 32 minuty temu, kaczorek79 napisał:Ale ja widzę stany aso VAG, zbiorniczki są najpóźniej po 24 godzinach.Czyli dokładnie jak w jego przypadku.Dziś nie mieli i zamówili, jutro będzie, w piątek obiecują wymienić.
Napisano 15 godzin temu15 godzin moze tam jest inny problem, ale nie mowia?zbiorniczek peka i idzie cisnienie przez kostke czujnika do ECU
Napisano 14 godzin temu14 godzin Chcę zapytać szanownych użytkowników marki Skoda ,czy serwisach z których korzystacie podczas gwarancji też jest taka polityka ,że po wykryciu usterki która wiąże się z wymianą części, serwis zwraca się do producenta o zweryfikowanie lub zgodę na wymianę tejże wadliwej części?Obecnie auto stoi na serwisie tydzień z wskazaniem uszkodzenia czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku. Serwis czeka na odpowiedź i ewentualną zgodę na wymianę przez co czas naprawy się wydłuża. Pytam bo nie znam dzisiejszych realów działania serwisów gwarancyjnych czy tylko mój diler z okolicy takie ma procedury czy inni też...Mile widziane odpowiedzi.Minęły 2 lata od zakupu?
Napisano 6 godzin temu6 godzin Autor 7 godzin temu, Fili_P napisał: 21 godzin temu, Rober napisał:Minęły 2 lata od zakupu?Auto z marca 2025 r
Napisano 6 godzin temu6 godzin Autor 9 godzin temu, Cinos napisał:moze tam jest inny problem, ale nie mowia?zbiorniczek peka i idzie cisnienie przez kostke czujnika do ECUNic nie pęka kostka jak i gniazdo suche...Płyn nie ubywa pech po prostu
Napisano 6 godzin temu6 godzin Autor 8 godzin temu, Fili_P napisał: 21 godzin temu, Rober napisał:Minęły 2 lata od zakupu? co masz na myśli?
Napisano 5 godzin temu5 godzin 22 godziny temu, Rober napisał:Chcę zapytać szanownych użytkowników marki Skoda ,czy serwisach z których korzystacie podczas gwarancji też jest taka polityka ,że po wykryciu usterki która wiąże się z wymianą części, serwis zwraca się do producenta o zweryfikowanie lub zgodę na wymianę tejże wadliwej części?Obecnie auto stoi na serwisie tydzień z wskazaniem uszkodzenia czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku. Serwis czeka na odpowiedź i ewentualną zgodę na wymianę przez co czas naprawy się wydłuża.Pytam bo nie znam dzisiejszych realów działania serwisów gwarancyjnych czy tylko mój diler z okolicy takie ma procedury czy inni też...Mile widziane odpowiedzi.Wejdź na Fejsa, wybierz profil Skody w Polsce i pod najświeższym ich postem napisz, że nie polecasz bo czekasz tydzień na naprawę i jeszcze wywołaj ASO, w którym auto stoi. Zapewniam, że nie dłużej niż w dwie godziny ktoś się do ciebie odezwie a przed weekendem odbierzesz naprawione auto.
Napisano 4 godziny temu4 godziny 17 godzin temu, kaczorek79 napisał:Nie, pół roku, ale mam ponad 10 kkm, za 4 dni śmigam do cro, wrócę i będzie 14 kkm, a na 15 wypada mi wymiana, więc zrobię ją w aso, żeby nie jechać do nich przy ok 19 kkm, jak komputer pokaże.to poproś ładnie, żeby Ci zresetowali interwał wymiany oleju, bo przy "ponadprogramowej" wymianie, to wcale nie jest takie oczywiste. Byłem rok temu na takiej wymianie, z serwisu Cupry skierowali mnie na serwis VW za ścianą i tam pani z serwisu powiedziała, że zrobią to "dodatkowo", bo normalnie nie robią albo trzeba dorzucić $ żeby zresetowali i powiedziała wprost, że bez tego komputer w samochodzie może mi wywalić serwis olejowy za kilka tys km.
Napisano 1 godzinę temu1 godzina Autor 4 godziny temu, spad napisał:Wejdź na Fejsa, wybierz profil Skody w Polsce i pod najświeższym ich postem napisz, że nie polecasz bo czekasz tydzień na naprawę i jeszcze wywołaj ASO, w którym auto stoi. Zapewniam, że nie dłużej niż w dwie godziny ktoś się do ciebie odezwie a przed weekendem odbierzesz naprawione auto.Ja wiem ,że można zrobić dym ale potem ,można być na cenzurowanym u nich i będą robić pod górę ,gwarancja jeszcze trochę potrwa bo przedłużona o rok. Obiecali na jutro odbiór ,myślę ,że przypału nie zrobią. Cierpliwie czekam a to się dłuży
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.