Skocz do zawartości

Ile może przejechać auto bez ładowania aku?


chemicq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo może przejechać na samym akumulatorze, bez ładowania ze strony alternatora? 70Ah bateria, silnik benzyna, z odbiorników tylko św. mijania i powiedzmy od czasu do czasu migacze.

Pytam raczej o rząd wielkości, nie zaś dokładną liczbę - to byłoby do szklanej kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zsumuj wszystkie odbiorniki pradu, dowiedz sie jaki jest pobor pradu bez odbiornikow, zsumuj.

> Z praktyki Kadett C 1200 ( 52 KM ) poj akumulatora 44 Ah = 350 km, MB W 210 290 TD ( 129 KM ) poj

> akumulatora 74 Ah ca. 500 km

brzmi pocieszająco... ja chcę żeby 90km dało radę 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak długo może przejechać na samym akumulatorze, bez ładowania ze strony alternatora? 70Ah bateria,

> silnik benzyna, z odbiorników tylko św. mijania i powiedzmy od czasu do czasu migacze.

> Pytam raczej o rząd wielkości, nie zaś dokładną liczbę - to byłoby do szklanej kuli.

Policzmy: światła mijania 2x55W plus pozycyjne przednie 2x5W plus pozycyjne tylne 2x5W - razem 130W czyli około 11A

Elektryczna pompa paliwa plus układ zapłonowy - nie mam pojęcia, ile to może brać prądu. Jeżeli 4A, to łączny pobór prądu będzie 15A.

Na rozruch pójdzie 600A przez 2 sekundy, czyli 0.33 Ah - można pominąć, podobnie jak kierunkowskazy.

Akumulatora nie można rozładować do zera, bo szlag go trafi... powiedzmy, że można pobrać 60Ah, czyli na 4 godziny jazdy powinien wystarczyć. Dla bezpieczeństwa podzieliłbym tą wartość przez 2.

Ile kilometrów będziesz w stanie przez ten czas przejechać, to już zależy od trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo zalezy co w samochodzie jest elektryczne - np. wspomaganie kierownicy zre duzo pradu. Albo elektrycznie regulowane zawieszenie. Albo swiatla dzienne. Albo elektryczna regulacja otwarcia zaworow - im wiecej masz tych zabawek tym mniej pojedziesz na aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To bardzo zalezy co w samochodzie jest elektryczne - np. wspomaganie kierownicy zre duzo pradu.

> Albo elektrycznie regulowane zawieszenie. Albo swiatla dzienne. Albo elektryczna regulacja

> otwarcia zaworow - im wiecej masz tych zabawek tym mniej pojedziesz na aku.

Volvo z 91 ie miało aż tyle tej elektryki i w tym wypadku dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w linku podanym do tamtego tematu zapomniałem napisać że przejechałem na pożyczonym aku 98 km pod dom i na następny dzień około 20km ,i jeszcze mogłem pojeździć ale już kupiłem cały moduł ze szczotkami i wymieniłem,pożyczony aku był wyjęty z poloneza traka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sporą prądu biorą też światła stopu - więc hamowanie silnikiem

> Tak jak koledzy piszą - jak się da to jedź bez świateł.

> Możesz też do bagażnika zabrać drugi naładowany aku.

Pytanie było raczej w stylu: ile aku przygotować? zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie panowie o jednym, bardzo istotnym czynniku. Samym akumulatorze.

To, że na nim jest napisane, iż posiada powiedzmy 72Ah pojemności, wcale nie musi (i zwykle nie znaczy), że tyle ma. Tyle, to on mógł mieć jak był nowy, czy w pierwszym roku użytkowania. Większosc kilkuletnich aq ma znacznie niższą pojemność, niz sugerowałaby to nalepka.

A drugie, trochę wtórne: Altek nigdy nie naładuje aq się w 100%. Myślę, że koło 80-85% to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zapomnijcie panowie o jednym, bardzo istotnym czynniku. Samym akumulatorze.

> To, że na nim jest napisane, iż posiada powiedzmy 72Ah pojemności, wcale nie musi (i zwykle nie

> znaczy), że tyle ma. Tyle, to on mógł mieć jak był nowy, czy w pierwszym roku użytkowania.

Myslę, że to czy 70 ma teraz 49 czy 57Ah nie ma wielkiego znaczenia przy pytaniu o rząd wielkości, na które zresztą padła już odpowiedź...

> Większosc kilkuletnich aq ma znacznie niższą pojemność, niz sugerowałaby to nalepka.

Fakt

> A drugie, trochę wtórne: Altek nigdy nie naładuje aq się w 100%. Myślę, że koło 80-85% to max.

Też fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak długo może przejechać na samym akumulatorze, bez ładowania ze strony alternatora? 70Ah bateria,

> silnik benzyna, z odbiorników tylko św. mijania i powiedzmy od czasu do czasu migacze.

> Pytam raczej o rząd wielkości, nie zaś dokładną liczbę - to byłoby do szklanej kuli.

Xsara Picasso 1.8i 16V przejechałem 100 km, 3/4 trasy z włączonymi światłami i na lpg. Na ostatnich 20 km komputer zarządzający energią wyłączył podświetlenie wszystkich zegarów oraz sterowanie klimą automatyczną, poźniej wygasił zegary, kolejno odłączył światła mijania, pozycyjne, a następnie kierunkowskazy. Światła stop działały do końca. Silnik nie zgasł.

Aku 54Ah w nienajlepszym stanie(7 letni oryginalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja sprzed dwuch lat.

Pacjent to Audi A3 1,8 z akumulatorem fabrycznym 60Ah.

Wracałem z niemczech i w okolicach Berlina strzelił mi napinacz paska od alternetora. Bez ładowania na akumulatorze wjechałem do polski aż za Szczecin (najdalej jak się dało) do totalnego pada akumulatora, czyli jak dobrze pamiętam to ca. 250km, ale bez świateł mijania i innych odbiorników prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.