Skocz do zawartości

Oszczędne bydle


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj musiałem zrobić trasę około 120 kilometrów (w obydwie strony) żony paździerzem 307. Skasowałem sobie licznik i przepisowo jechałem (no prawie). Spalanie mnie zaskoczyło - spójrzcie:

286925158-pug.jpg

A auto nie nowe, już parę lat i parę kilometrów ma.

post-21394-14352520422726_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj musiałem zrobić trasę około 120 kilometrów (w obydwie strony) żony paździerzem 307.

> Skasowałem sobie licznik i przepisowo jechałem (no prawie). Spalanie mnie zaskoczyło -

> spójrzcie:

> A auto nie nowe, już parę lat i parę kilometrów ma.

Ciekawe ile pod dystrybutorem by wyszło.

Ale zazdraszczam i tak ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe ile pod dystrybutorem by wyszło.

Ciut więcej. Stawiam, że jakieś 4,2-4,3. Poliftowe 307 tak ma - komp odrobinę zaniża. W przedliftach jest odwrotnie - z reguły zawyża względem wyniku z tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj musiałem zrobić trasę około 120 kilometrów (w obydwie strony) żony paździerzem 307.

> Skasowałem sobie licznik i przepisowo jechałem (no prawie). Spalanie mnie zaskoczyło -

> spójrzcie:

> A auto nie nowe, już parę lat i parę kilometrów ma.

ja dzis na odcinku 70 km miałem 4,2/100 km.

starałem się jechać 75-80 km/h, choć czasem 90 km/h, żeby nie blokować ruchu.

wracałem już normalnie 100-110 km/h, nie patrzyłem na spalanie (pewnie z 6l/100km)

auto: volvo s60 2.0d 5 cyl 163KM automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E46 Touring 3,0d 184kM M57 manual,miasto 100% przy sprintach od świateł do świateł kocioł 60l

> wystarcza na 600-650km.

Na kaciku BMW pisza, ze ten silnik w 5-tce spala srednio 6 litrow hehe.gif

Musi Twoj jest popsuty grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładny wynik. Identiko zrobiłem Stilonem 1.9JTD 115KM, jazda- tak jak w Twoim przypadku ok

> 90-100km/h ale trzeba przyznać, że strasznie nudna i męcząca jest taka jazda i pilnowanie

> średniego spalania na komputerze

nie, ja nie pilnowałem. Po prostu musiałem dzisiaj jechać przepisowo grinser006.gif i tak jak wyszło. Nie była to jazda o kropelce, odstałem zresztą po kilka minut w dwóch korkach, byłem w McDrive - normalna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra dobra , komputera pobożne życzenia sobie , życie sobie

kilka lat temu miałem 307 i kilkukrotnie sprawdzałem spalanie - wychodziło identycznie jak z kompa. Zresztą teraz w Vectrze moje raporty spalania są również bardzo zbliżone do komputera - jakieś 0,1 - 0,2 litra różnicy. I to w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj musiałem zrobić trasę około 120 kilometrów (w obydwie strony) żony paździerzem 307.

> Skasowałem sobie licznik i przepisowo jechałem (no prawie). Spalanie mnie zaskoczyło -

> spójrzcie:

> A auto nie nowe, już parę lat i parę kilometrów ma.

No mnie jakis czas temu zszokowalo 308. Co prawda spalanie wyszlo na dluzszej trasie pół litra większe ale jak dla mnie wynik niesamowity!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,6 HDi jest genialne. Szkoda że reszta peżota odstaje.

> Miałem kiedyś zastępcze 308 przez miesiąc - było

ja przez tydzień ujeżdzałem 308 eHDi, zrobiłem 2000km z czego 80% po autostradzie (130km/h) a reszta po mieście - 5,4l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10l to nie dużo masz 180KM ! to 100kM benzyna co nie jedzie tyle pali.

W Cromie miałem 191 KM i spalanie nigdy nie było wyższe niż 8 l w mieście, nawet przy upalaniu 190-220 nie przekraczało 9,5 l, średnio 6,7-7 grinser006.gif, ale to nie BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładny wynik. Identiko zrobiłem Stilonem 1.9JTD 115KM, jazda- tak jak w Twoim przypadku ok

> 90-100km/h ale trzeba przyznać, że strasznie nudna i męcząca jest taka jazda i pilnowanie

> średniego spalania na komputerze

No i teraz wiesz, jak trudno jest jeździć zgodnie z przepisami grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, ja nie pilnowałem. Po prostu musiałem dzisiaj jechać przepisowo i tak jak wyszło. Nie była

> to jazda o kropelce, odstałem zresztą po kilka minut w dwóch korkach, byłem w McDrive -

> normalna jazda.

Mi do ogólnej trasy 250km wlicza się 50km po Warszawie, a był to wieczór przed majowym weekendem, także w stolicy ruch spory i swoje też spalił, a i po mieście nie pilnowałem tak tego spalania tylko jechałem lekko ponad normę i przepisy zlosnik.gif za to po wyjeździe z miasta to już praktycznie tylko jazda zgodnie z literą prawa i dusząc jak najmniejsze spalanie smile.gif

Z tym, że nie jestem jakimś specem od ekodrajwingu, ot tak zrobiliśmy sobie z tatą zawody komu spali mniej clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie... Podniecacie sie jak dzieci. Moge taka sama fotke walnac jadac z gorki na szostym biegu u

> mnie w benie 220KM. Jeszcze troche i bedzie produkowal paliwo

to walnij, jeśli chcesz ok.gif

natomiast mam przy okazji pytanie - ta wersja, którą Ty masz została szybko przez opla wzmocniona do 250 KM. Czy te zmiany były tylko programowe, czy graty też modyfikowali ?

Pytam, bo jeździłem trochę 220 KM i trochę brakuje do szczęścia. Wydaje się, że 250KM jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,6 90 KM. Silnik prosty jak budowa cepa.

Prosty jak budowa cepa. Ma na przykład tak proste rzeczy jak siedmiofazowy wtrysk (to znaczy, że wtryskuje w jednym cyklu 7 razy paliwo w różnych dawkach)

Ma też super prostą cepowata turbinę z intercoolerem, dwie przepustnice sterowane elektronicznie co jak wiemy jest uproszczeniem rodem z cepa, wszak w innych dieslach nie ma w ogóle przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> natomiast mam przy okazji pytanie - ta wersja, którą Ty masz została szybko przez opla wzmocniona

> do 250 KM. Czy te zmiany były tylko programowe, czy graty też modyfikowali ?

> Pytam, bo jeździłem trochę 220 KM i trochę brakuje do szczęścia. Wydaje się, że 250KM jest już ok.

Chyba nic poza programem nie zmieniali. Nic mi nie wiadomo na ten temat. Sam przymierzam sie do jakiegos wirusa - auto po gwarancji i przyjemnie by bylo miec jakies 270 hp food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosty jak budowa cepa. Ma na przykład tak proste rzeczy jak siedmiofazowy wtrysk (to znaczy, że

> wtryskuje w jednym cyklu 7 razy paliwo w różnych dawkach)

> Ma też super prostą cepowata turbinę z intercoolerem, dwie przepustnice sterowane elektronicznie

> co jak wiemy jest uproszczeniem rodem z cepa, wszak w innych dieslach nie ma w ogóle

> przepustnicy.

rotfl.gifclaps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.