Skocz do zawartości

fiat IDEA


rexio

Rekomendowane odpowiedzi

> Warto tym autem się w ogóle interesować?

> Wydaje mi się lepsze od punto, a boję się Opla zafiry lub merivy czy innych marek

Konkurencja Merivy. Ale jak brać Ideę to szukaj Lancia Musa. O wiele lepszy wypas a konstrukcyjnie to samo. Generalnie nie ma się czego bać, proste auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konkurencja Merivy. Ale jak brać Ideę to szukaj Lancia Musa. O wiele lepszy wypas a konstrukcyjnie

> to samo. Generalnie nie ma się czego bać, proste auto

Do Fredzia napisałem.

Lancia z wyglądu mi nie podchodzi, droższa od Fiata.

Dla mnie to i tak wypas nawet bieda wersja, ponieważ w obecnym palio poza abs i 2 poduchami nic więcej nie mam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto tym autem się w ogóle interesować?

> Wydaje mi się lepsze od punto, a boję się Opla zafiry lub merivy czy innych marek

Proste, wygodne i tanie auto. Polecam Musę, w używkach cena niemal identyczna a w środku to niemal inne auto wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto tym autem się w ogóle interesować?

> Wydaje mi się lepsze od punto, a boję się Opla zafiry lub merivy czy innych marek

Czemu boisz się popularnych aut, które ogarnie każdy mechanik i do których części kosztują śmieszne kwoty ?

Idea to egzotyka na polskim rynku no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co w Merivie jest takiego, czego się boisz? Może spróbuję Ci pomóc uporać się z tym strachem.

to że nigdy nie miałem innego auta niż fiat. wink.gif

Dlatego boję się innych konstrukcji. Jak do tej pory sam sobie wszystko naprawiałem i fiata że tak powiem znam, mam łatwy dostęp do jego części także.

No nie wiem, strach przed nieznanym? smile.gif Obawiam się także silników diesla, może mam złe podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to że nigdy nie miałem innego auta niż fiat.

> Dlatego boję się innych konstrukcji. Jak do tej pory sam sobie wszystko naprawiałem i fiata że tak

> powiem znam, mam łatwy dostęp do jego części także.

> No nie wiem, strach przed nieznanym? Obawiam się także silników diesla, może mam złe podejście.

A czym będzie się różnił ten fiat od konkurencji? Co tam chcesz od razu naprawiać? Auto to auto kierownica, hamulec, gaz i opcjonalnie sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to że nigdy nie miałem innego auta niż fiat.

> Dlatego boję się innych konstrukcji. Jak do tej pory sam sobie wszystko naprawiałem i fiata że tak

> powiem znam, mam łatwy dostęp do jego części także.

> No nie wiem, strach przed nieznanym? Obawiam się także silników diesla, może mam złe podejście.

Merivy się bać zupełnie nie musisz. Jest to jeden z mniej awaryjnych samochodów, ojciec ma i jeździ zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu boisz się popularnych aut, które ogarnie każdy mechanik i do których części kosztują

> śmieszne kwoty ?

> Idea to egzotyka na polskim rynku

przecież to jest Punto II w nieco innym wydaniu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież to jest Punto II w nieco innym wydaniu

10-12 letnie Punto II rozważałem na zakup jako drugie auto, wg mnie całkiem fajne, ale zaważyła obawa o korozję (progi) i zrezygnowałem.

Z ciekawości zapytam, czy Musa albo Idea też miewają problem z gniciem progów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10-12 letnie Punto II rozważałem na zakup jako drugie auto, wg mnie całkiem fajne, ale zaważyła

> obawa o korozję (progi) i zrezygnowałem.

> Z ciekawości zapytam, czy Musa albo Idea też miewają problem z gniciem progów?

a to nie jest tak, że wychodzą tam jakieś historie po naprawach ?

nie kojarzę zardzewiałego P2. Sam miałem kiedyś takie Punto, dziadek ma z 2005, mam Musę z 2006 i nigdzie nawet kropki rdzy. Oglądałem też Idea z 2004, byłem swoim autem w ASO przez zakupem i nie było zastrzeżeń, rdza pojawiała się jedynie na elementach zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to nie jest tak, że wychodzą tam jakieś historie po naprawach ?

Progi są obijane i skutecznie piaskowane przez kamyki spod przedniego koła (jak auto nie ma chlapaczy), dlatego rdza to kwestia czasu. W moim Punto rdza na progach pojawiła się w 13 roku eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to nie jest tak, że wychodzą tam jakieś historie po naprawach ?

> nie kojarzę zardzewiałego P2.

sa problemy - u mnie podłoga leciała, a mam prawo podejrzewać, że historii nie miał spineyes.gif

a i ruda tańczy na klapie bagaja

Sam miałem kiedyś takie Punto, dziadek ma z 2005, mam Musę z 2006 i

> nigdzie nawet kropki rdzy. Oglądałem też Idea z 2004, byłem swoim autem w ASO przez zakupem i

> nie było zastrzeżeń, rdza pojawiała się jedynie na elementach zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Progi są obijane i skutecznie piaskowane przez kamyki spod przedniego koła (jak auto nie ma

> chlapaczy), dlatego rdza to kwestia czasu. W moim Punto rdza na progach pojawiła się w 13 roku

> eksploatacji.

ale to chyba dotyczy każdego samochodzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci na priv.

Ogólnie bardzo fajny i wygodny samochód. Dopatrzyłem się tylko jednego minusa - szerokie przednie słupki, które ograniczają widoczność, ale to kwestia przyzwyczajenia. Poza tym to same plusy.

Szukałem dobrze wyposażonego modelu z benzynowym silnikiem i po trudach poszukiwań udało się taki znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma taką 1.4 16V z 6b skrzynką, przestronne pakowne autko, nie narzeka trafił na 2007 rok z fajny wypasem, kanapa przesuwana, wszystkie szybki w pradzie, automatyczna klima, ciemne szybki. Fajnie to jedzdzi jest zaskakująco przestronna i fajna bo mała do miasta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też merive 2:1

ja sam nie wiem co bym wybrał hahaha.gif

jak ktoś się boi wybrać opla szczególnie modele popularne na drogach, a takimi jest zafira i meriva to nie ma się co dziwić.

Chyba że lubi być królikiem doświadczalnym żeby mechanicy eksperymentowali nad jego egzotyczną ideą niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sam nie wiem co bym wybrał

> jak ktoś się boi wybrać opla szczególnie modele popularne na drogach, a takimi jest zafira i meriva

> to nie ma się co dziwić.

> Chyba że lubi być królikiem doświadczalnym żeby mechanicy eksperymentowali nad jego egzotyczną ideą

a co masz egzotycznego w Idei niewiem.gif bo mechanicznie to jest Fiat pełną gębom i dokąd jej nie rozbije to będzie ją serwisował tak jak swoje dotychczasowe Fiaty

jest z nich zadowolony to i z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co masz egzotycznego w Idei bo mechanicznie to jest Fiat pełną gębom i dokąd jej nie rozbije to

> będzie ją serwisował tak jak swoje dotychczasowe Fiaty

> jest z nich zadowolony to i z tego będzie

mechanicznie nie wątpię że ma silnik z innego fiata, skrzynia też

a jak zaliczysz naprawę blacharską to też części są w każdym serwisie? Szczególnie że auto z polski zostało wycofane wieki temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądałem Meriva i Idea i wybrałem Idea.

> 2:2

A potem Ci łamali plastiki w warsztacie bo nie umieli ich zdjąć hahaha.gif

Do autora wątku: przejedź się jednym i drugim autem, zapytaj swojego mechanika, który będzie to auto naprawiał i wybierz mniejsze zło smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co masz egzotycznego w Idei bo mechanicznie to jest Fiat pełną gębom i dokąd jej nie rozbije to

> będzie ją serwisował tak jak swoje dotychczasowe Fiaty

> jest z nich zadowolony to i z tego będzie

> mechanicznie nie wątpię że ma silnik z innego fiata, skrzynia też

> a jak zaliczysz naprawę blacharską to też części są w każdym serwisie? Szczególnie że auto z polski

> zostało wycofane wieki temu

czytamy od początku do końca, a swoją drogą to po rozbiciu każdego auta są problemy, tych Idei jest mimo wszystko sporo więc części zarówno nowe jak i używane są dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytamy od początku do końca, a swoją drogą to po rozbiciu każdego auta są problemy, tych Idei jest

> mimo wszystko sporo więc części zarówno nowe jak i używane są dostępne

Na alledrogo jest :

Meriva I - 1228

Idea - 74

To chyba świadczy dobitnie o popularności oraz pośrednio o dostępności różnych częśći oprócz eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na alledrogo jest :

> Meriva I - 1228

> Idea - 74

> To chyba świadczy dobitnie o popularności oraz pośrednio o dostępności różnych częśći oprócz

> eksploatacyjnych.

Nie ma większego problemu z częściami, wystarczy chwilę poszukać na allegro. W aso też dość szybko to ogarniają.

Ja na razie zmieniłem tylne amortyzatory, bo się guma od góry rozwulkanizowała (wszyscy mówili, żeby nie zmieniać), naprawiałem w małym mieście, części na drugi dzień. To samo z tarczami. Wymieniałem też amortyzator od tylniej klapy oraz ogranicznik drzwi (inne niż w Punto), zakup zajął 10 minut (nowe), miałem 2 później. Szukałem tez podłokietników, bo chciałem dołożyć to znalazłem 5szt. Nie jest tego dużo, ale znaleźć można bez problemów, podobnie z blachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na alledrogo jest :

> Meriva I - 1228

> Idea - 74

> To chyba świadczy dobitnie o popularności oraz pośrednio o dostępności różnych częśći oprócz

> eksploatacyjnych.

W ogóle by mi to nie przeszkadzało. Wole auta niszowe niż popularne.

Idea nie jest aż takim wynalazkiem, żeby się tego bać.

Co powiesz o użytkownikach np marek amerykańskich albo brytyjskich - to jeszcze rzadsze niż Idea, a ludzie jeżdżą, używają i są szczęśliwi, może bardziej niż kierowcy germanicus vulgaris wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na alledrogo jest :

> Meriva I - 1228

> Idea - 74

> To chyba świadczy dobitnie o popularności oraz pośrednio o dostępności różnych częśći oprócz

> eksploatacyjnych.

ale rozbijają się proporcjonalnie do innych marek, więc ich liczba nie ma tu większego znaczenia, bo raczej wszystkie 74 nie będą potrzebować na raz błotnika prawy przód hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie silniki polecają "fachowcy" z AK?

Idea?

Meriva?

Na co zwracać uwagę przy tych silnikach i dlaczego.

Generalnie zależy mi bardziej na oszczędnej jeździe niż na osiągach.

Moje palio 1,2 8v też niby muł, ale dla mnie wystarczające ma osiągi.

To że klima, elektryka, szyber panoramiczne dachy, grzane zedle, lustra to tylko dodatki. Najważniejsze jaki silnik polecany, a jakiego unikać.

Jak z rudzielcem? Ople kiedyś niby rdzewiały, fiaty też najgorsze przecież i w ogóle. A może z innej marki mini van?

No nie ukrywam że do 10 tyś. chciałbym się zmieścić z zakupem.

Jak benzynówka to dostanie gazolne, jak diesel to nawet lepiej bo mogę trzymać w garażu podziemnym i butli na gaz nie ma w bagażniku.

Nie wiem jeszcze w jakim jak się siedzi, jak się jeździ bo czasu na oglądanie nie mam teraz, ale chce mieć jakiś obraz na to czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musa więc 2:2:3 tongue.gif

ewentualnie japończyk tongue.gif

do autora wątku, Idea nie jest wynalazkiem i nie należy się go bać, każdy porządny mechanik temat ogarnie

wynalazkiem jest daihatsu Cuore które od niedawna ujeżdżam tongue.gif Tobie z nich mogłaby podejść Daihatsu Materia tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.