Skocz do zawartości

Montaż kamery cofania


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Moj ojciec ma trzy letnia Mokke. Narzeka na slaba widocznosc przy cofaniu i pytal czy mozna zalozyc kamere cofania. Osobiscie jestem przeciwnikiem dokladania takch akcesoriow poza fabryka, ale moze jest cos sensownego ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Moj ojciec ma trzy letnia Mokke. Narzeka na slaba widocznosc przy cofaniu i pytal czy mozna zalozyc kamere cofania. Osobiscie jestem przeciwnikiem dokladania takch akcesoriow poza fabryka, ale moze jest cos sensownego ?
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sprawdź czy nie mozna doposazyc z fabrycznych taili. Ma radio z dużym ekranem?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Sprawdź czy nie mozna doposazyc z fabrycznych taili. Ma radio z dużym ekranem?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Wlasnie nie, to wersja enjoy ma monochromatyczny wyswietlacz radia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie, to wersja enjoy ma monochromatyczny wyswietlacz radia.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To IMO najmniej inwazyjne i szpecące by bylo cos z wyświetlaczem w lusterku wstecznym. I przy okazji by mogl zyskac rejestrator jazdy

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bergerac napisał:

Wlasnie nie, to wersja enjoy ma monochromatyczny wyswietlacz radia.

Kolega montował ostatnio jakaś stacje multimedialna na androidzie + kamera i jakieś tam przygwizdy. Z tańszych opcji miał do wyboru sprzęt od montażysty (chinol, ale zakład montujący daje gwarancję) lub samodzielny zakup chinola i montaż bez gwarancji.

 

Na Twoim miejscu też poszedłbym w tym kierunku, ojcu pewnie przygwizdy niepotrzebne, więc w zależności od montażu, jak w zakładzie to coś co polecają, jak samodzielnie to coś polecanego na forum tematycznym.

 

Profeska byłoby oryginalne graty wymienić/podstawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega montował ostatnio jakaś stacje multimedialna na androidzie + kamera i jakieś tam przygwizdy. Z tańszych opcji miał do wyboru sprzęt od montażysty (chinol, ale zakład montujący daje gwarancję) lub samodzielny zakup chinola i montaż bez gwarancji.
 
Na Twoim miejscu też poszedłbym w tym kierunku, ojcu pewnie przygwizdy niepotrzebne, więc w zależności od montażu, jak w zakładzie to coś co polecają, jak samodzielnie to coś polecanego na forum tematycznym.
 
Profeska byłoby oryginalne graty wymienić/podstawić.
 

Nie wiem co to przygwizdy. Nie chce zbyt inwazyjnego montazu, raczej jakas sensowna dokladka. Oryginalne graty nie wchodza w gre, bardzo drogo i z tego co poczytalem wrecz niemozliwe poza ASO.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega montował ostatnio jakaś stacje multimedialna na androidzie + kamera i jakieś tam przygwizdy. Z tańszych opcji miał do wyboru sprzęt od montażysty (chinol, ale zakład montujący daje gwarancję) lub samodzielny zakup chinola i montaż bez gwarancji.
 
Na Twoim miejscu też poszedłbym w tym kierunku, ojcu pewnie przygwizdy niepotrzebne, więc w zależności od montażu, jak w zakładzie to coś co polecają, jak samodzielnie to coś polecanego na forum tematycznym.
 
Profeska byłoby oryginalne graty wymienić/podstawić.
 
Grubsza kasa ale rozwiązanie daje najciekawszy efekt: kamera, navi, media itp

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bergerac napisał:

Nie wiem co to przygwizdy. Nie chce zbyt inwazyjnego montazu, raczej jakas sensowna dokladka. Oryginalne graty nie wchodza w gre, bardzo drogo i z tego co poczytalem wrecz niemozliwe poza ASO.

Nie znam cen, ale siedziało tego tyle w różnych oplach, że zdobycie części poza ASO nie powinno być problemem.

Co do niemożliwości montażu poza ASO też wierzyć mi się nie chce, na każdym forum marki jest ktoś co takie cuda ogarnia wcześniej/lepiej niż aso.. Fakt, że jak ogarnięty, to dużo taniej pewnie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby przeszczepic z rozbitka rozwiazanie orginalne.  Czyli wyswietlacz z navi, przyciski i kamera cofania. Te wszystkie kamery z allegro maja kiepska jakosc wiec w nocy to szalu nie bedzie i niech sie tylko przybrudzi to juz po wszystkim. Czujniki parkowania ma? Wersja drozsza to stacja multimedialna dedykowana do opla plus dobra kamera, lub kamera plus wyswietlacz w lusterku. Jak ogarnie obsluge stacji na androidzie to warto sie zastanowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił na alliexprees do Fiata croma navi z kamera cofania itd. Wydal bodajze 350euro. Byl bardzo sceptycznie nastawiony do zakupu,ale teraz jest bardzo zadowolony.Duzo ludzi na forum insigni tez montowali takie navi z alli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mokki aby było jak w oryginale musiałby kupić radio np. Navi 600 lub Navi 900, do tego duży wyświetlacz tzw. CID. Kamery należy szukać z trybem NTSC i bez/lub z możliwością wyłączenia linii pomocniczych bo radio naklada swoje sprzężone z kątem skrętu kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rostex napisał:

Do Mokki aby było jak w oryginale musiałby kupić radio np. Navi 600 lub Navi 900, do tego duży wyświetlacz tzw. CID. Kamery należy szukać z trybem NTSC i bez/lub z możliwością wyłączenia linii pomocniczych bo radio naklada swoje sprzężone z kątem skrętu kierownicy. 

czyli robi się droga impreza :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są do opli oryginalne kamery cofania z wyświetlaczem w lusterku stecznym, ostatnio była na allegro za 1300zł
I to jest jakas opcja

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2018 o 08:48, bergerac napisał:

 

Moj ojciec ma trzy letnia Mokke. Narzeka na slaba widocznosc przy cofaniu i pytal czy mozna zalozyc kamere cofania. Osobiscie jestem przeciwnikiem dokladania takch akcesoriow poza fabryka, ale moze jest cos sensownego ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Kamera w ramce, wifi i monitorek na desce lub w lusterku. Sam zamontujesz .

czekam na dwie od majfrenda, więc na razie teoretycznie mogę doradzić. 

Akurat ja zamierzam użyć telefonu jako monitorka- zawsze jest w uchwycie. A w zabytku nie chcę psuć kokpitu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mati1.6dohc napisał:

 

Kamera w ramce, wifi i monitorek na desce lub w lusterku. Sam zamontujesz .

czekam na dwie od majfrenda, więc na razie teoretycznie mogę doradzić. 

Akurat ja zamierzam użyć telefonu jako monitorka- zawsze jest w uchwycie. A w zabytku nie chcę psuć kokpitu. 

 Rzucisz linkiem do takiej kamerki?

 

A są może czujniki cofania bezprzewodowe, z wyświetlaczem na komórce? Bo kiedyś myślałem o założeniu czegoś takiego do przyczepki :) Temat upadł, ale z ciekawości się dalej od czasu do czasu nad tym zastanawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2018 o 08:48, bergerac napisał:

 

Moj ojciec ma trzy letnia Mokke. Narzeka na slaba widocznosc przy cofaniu i pytal czy mozna zalozyc kamere cofania. Osobiscie jestem przeciwnikiem dokladania takch akcesoriow poza fabryka, ale moze jest cos sensownego ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A ma czujniki cofania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2018 o 08:48, bergerac napisał:

 

Moj ojciec ma trzy letnia Mokke. Narzeka na slaba widocznosc przy cofaniu i pytal czy mozna zalozyc kamere cofania. Osobiscie jestem przeciwnikiem dokladania takch akcesoriow poza fabryka, ale moze jest cos sensownego ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja dokładałem w Subaru. Kupiłem "dedykowaną" w kształcie lampki oświetlenia rejestracji, podmieniłem lapkę na kamerę z lampką, podpiąłem zasilanie od światła wstecznego i przeciągnąłem kabel video pod system navi/audio, wpinając w wejście navi. Całość zajęła dwa krótkie wieczory + ok 100zł za kamerę. Jakość była dobra, porównywalna z rozwiązaniami OEM.

Sprawdź czy są takie kamery pod dany model, może były montowane to można kupić OEM. Jest jeszcze patent z ramką pod rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fili_P napisał:

Weź jakąś kamerę w ramce Tablicy rejestracyjnej do tego monitor w lusterku i ziu.... Przecierać tylko będzie trzeba ale Mokka tablice ma wysoko więc nie powinno być takbtragicznie

...
 

Przecierać to ja i oryginał muszę, nie mam w insignii spryskiwacza kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Ja dokładałem w Subaru. Kupiłem "dedykowaną" w kształcie lampki oświetlenia rejestracji, podmieniłem lapkę na kamerę z lampką, podpiąłem zasilanie od światła wstecznego i przeciągnąłem kabel video pod system navi/audio, wpinając w wejście navi. Całość zajęła dwa krótkie wieczory + ok 100zł za kamerę. Jakość była dobra, porównywalna z rozwiązaniami OEM.

Sprawdź czy są takie kamery pod dany model, może były montowane to można kupić OEM. Jest jeszcze patent z ramką pod rejestracją.

Kamera to nie problem, ale autor nie ma w aucie wyświetlacza który mógłby przyjąć obraz z kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bergerac napisał:

ano właśnie nie ma ani czujników ani kamery. Widzę, że z wiekiem sobie słabiej radzi, więc trzeba dziadka wspomóc :)

 

Załóż mu bardzo dobre czujniki. Wystarcza w zupełności. 

Miałem kamerę z czujnikami i same czujniki. Żona potwierdziła że kamera jej nie potrzebna i że nawet lepiej jak są czujniki z przodu i z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2018 o 08:48, bergerac napisał:

 

Moj ojciec ma trzy letnia Mokke. Narzeka na slaba widocznosc przy cofaniu i pytal czy mozna zalozyc kamere cofania. Osobiscie jestem przeciwnikiem dokladania takch akcesoriow poza fabryka, ale moze jest cos sensownego ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jak masz kogoś lekko ogarniętego to w kilku CRV II widziałem zamontowane ( sam też mam) Kamery z wyświetlaczem w lusterku. Koszt samych gratów to niecałę 200 pln. Do tego wybierasz czy kamera przykręcana czy ta w tulejce. Potem już tylko przykręcić kamrer koło tablicy rejestracyjnej, zasilanie podłączyć z wstecznego , przeciągnąć pod plastikami  okablowanie, wyświetlacz nakładany jest na oryginalne lusterko. Zasilanie możesz ze światełka z podsufitki.

 

A moja pacjentka to CRV II, koło zapasowe na klapie i do tego ciemne tylne szyby więc widoczność do tyłu ZEROWA.

 

Spoiler

uBQeu2frQkV_vTUz-DkBVsutA5vELeOLEY_xxZTy

 

cqymROcLnDwJQsvh8d1PXbDpxxeME2tD41pjlTkw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, AxiT napisał:

Jak masz kogoś lekko ogarniętego to w kilku CRV II widziałem zamontowane ( sam też mam) Kamery z wyświetlaczem w lusterku. Koszt samych gratów to niecałę 200 pln. Do tego wybierasz czy kamera przykręcana czy ta w tulejce. Potem już tylko przykręcić kamrer koło tablicy rejestracyjnej, zasilanie podłączyć z wstecznego , przeciągnąć pod plastikami  okablowanie, wyświetlacz nakładany jest na oryginalne lusterko. Zasilanie możesz ze światełka z podsufitki.

 

A moja pacjentka to CRV II, koło zapasowe na klapie i do tego ciemne tylne szyby więc widoczność do tyłu ZEROWA.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

uBQeu2frQkV_vTUz-DkBVsutA5vELeOLEY_xxZTy

 

cqymROcLnDwJQsvh8d1PXbDpxxeME2tD41pjlTkw

 

muszę się nad tym chwilę zastanowić, bo nie bardzo wiem gdzie to przymocować. Środek wygląda tak:

 

30227148_817096281818503_6379023485447962624_o.jpg.ee9098c455cb303828b40ddfc8320274.jpg29792778_817096295151835_946283197702864896_o.jpg.160c06de6959b7f2fb312ae46fcd200c.jpg

 

29792713_817096241818507_2626158397384294400_o.jpg.b4d0a19dc847ac99ce480193ca0f100e.jpg

 

ale ten wyświetlacz w lusterku nie powoduje gorszej widoczności w trakcie jazdy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał:

muszę się nad tym chwilę zastanowić, bo nie bardzo wiem gdzie to przymocować. Środek wygląda tak:

L

ale ten wyświetlacz w lusterku nie powoduje gorszej widoczności w trakcie jazdy ?

 

 

Podobno ma gorszy odbłyśnik/taflę cokolwiek.

 

widziałem ekran montowany przy prawym słupku A- zależy też od wzroku pacjenta. Bo taki centralny to słabo jak jest dokręcony do kokpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bergerac napisał:

muszę się nad tym chwilę zastanowić, bo nie bardzo wiem gdzie to przymocować. Środek wygląda tak:

 

 

ale ten wyświetlacz w lusterku nie powoduje gorszej widoczności w trakcie jazdy ?

 

Z tym maym wyswietlaczem to tu nic nie zdzialasz. Kup dobre czujniki polakierowac w kolorze nadwozia i zapomniec o kamerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2018 o 15:26, wujekcybul napisał:

Z tym maym wyswietlaczem to tu nic nie zdzialasz. Kup dobre czujniki polakierowac w kolorze nadwozia i zapomniec o kamerze. 

Dokładnie ... zaufaj doświadczonym. Czujniki bardziej pomogą niż kamera. Kamera wg mnie powinna być tylko dodatkiem do czujników parkowania. Czujniki dają większą precyzję, której nie jesteś w stanie wychwycić na kamerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2018 o 09:00, bergerac napisał:

muszę się nad tym chwilę zastanowić, bo nie bardzo wiem gdzie to przymocować. Środek wygląda tak:

ale ten wyświetlacz w lusterku nie powoduje gorszej widoczności w trakcie jazdy ?

 

 

Kup coś takiego. Kombajn wkomponowany idealnie w deskę: http://allegro.pl/radio-nawigacja-opel-mokka-wifi-android-kamera-i7141596497.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2018 o 11:41, Dembu napisał:

Dokładnie ... zaufaj doświadczonym. Czujniki bardziej pomogą niż kamera. Kamera wg mnie powinna być tylko dodatkiem do czujników parkowania. Czujniki dają większą precyzję, której nie jesteś w stanie wychwycić na kamerze.

Z kamerą cofniesz na milimetry od zderzaka, czujniki nie pozwolą Ci na taki manewr. Czujniki za to ostrzegą bez patrzenia w ekran. Najlepsze rozwiązanie to kamera + czujniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, spad napisał:

 

Kup coś takiego. Kombajn wkomponowany idealnie w deskę: http://allegro.pl/radio-nawigacja-opel-mokka-wifi-android-kamera-i7141596497.html

 

Coś takiego kupiłem żonie do mazdy. Rewelacja. Ma tyle przydatnych bajerów + nawigacja jaką kto sobie wymarzy, bije fabryczne rozwiązania na głowę, udało się to podłączyć do fabrycznej kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2018 o 09:00, bergerac napisał:

muszę się nad tym chwilę zastanowić, bo nie bardzo wiem gdzie to przymocować. Środek wygląda tak:

 

30227148_817096281818503_6379023485447962624_o.jpg.ee9098c455cb303828b40ddfc8320274.jpg29792778_817096295151835_946283197702864896_o.jpg.160c06de6959b7f2fb312ae46fcd200c.jpg

 

29792713_817096241818507_2626158397384294400_o.jpg.b4d0a19dc847ac99ce480193ca0f100e.jpg

 

ale ten wyświetlacz w lusterku nie powoduje gorszej widoczności w trakcie jazdy ?

 

Ale wyświetlacz montuje sie jako nakładkę na oryginalne lusterko cofania. Uprzedzę pytanie nakładka trzyma się dobrze. Do tego nakładka jest przyciemniona więc jak za tobą jedzie jakiś !@#$%$#@c na długich to nie robi na tobie specjalnie wrażenia. Widzę że lampka jest więc jest z czego pobrać zasilanie.

A co do czujników cóż ja tam wolę kamerę bo mogę podjeść bliżej - bo widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2018 o 13:20, tom111 napisał:

Z kamerą cofniesz na milimetry od zderzaka, czujniki nie pozwolą Ci na taki manewr. Czujniki za to ostrzegą bez patrzenia w ekran. Najlepsze rozwiązanie to kamera + czujniki. 

Zgadzam się ze stwierdzeniem kamera + czujnik, natomiast wybór pomiędzy kamerą i czujnikami - wybieram czujniki. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2018 o 14:36, spad napisał:

 

Kup coś takiego. Kombajn wkomponowany idealnie w deskę: http://allegro.pl/radio-nawigacja-opel-mokka-wifi-android-kamera-i7141596497.html

 

 

Pytanie jak ze sterowaniem? Czy zostaja funkcjonalne klawisze oryginalne? Bo umiejscowienie ekraniku do obslugi wylacznie dotykowej w tym miejscu to slaby pomysl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Filipfm napisał:

 

Pytanie jak ze sterowaniem? Czy zostaja funkcjonalne klawisze oryginalne? Bo umiejscowienie ekraniku do obslugi wylacznie dotykowej w tym miejscu to slaby pomysl. 

 

W Astrze J bo tym się interesowałem radio normalnie jest obsługiwane z kierownicy, nadal na ekranie radia obsługuje się ustawienia samochodu, a w przypadku czujników parkowania na ekranie nawet wizualizuje odległość od przeszkody, co wcześniej nie miało miejsca a było tylko bzyczenie. 

U Majferndów wymślono już nawet opcję ekran a'la Tesla, wtedy nawet nie masz pokręteł od klimatyzacji, wszystko idzie przez ekran. 

Coś takiego.

KiriNavi-Tesla-Styl-Pionowy-Ekran-Android-6-0-10-4-Cal-Samochod-w-Samoch-d-Dvd.jpg_640x640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spad napisał:

 

W Astrze J bo tym się interesowałem radio normalnie jest obsługiwane z kierownicy, nadal na ekranie radia obsługuje się ustawienia samochodu, a w przypadku czujników parkowania na ekranie nawet wizualizuje odległość od przeszkody, co wcześniej nie miało miejsca a było tylko bzyczenie. 

 

 

Kierownica to wiadomo, ale chodzi np o klawisze stacji i pozostałe guziki radia, których w oplach nie brakuje nigdy :) i konsola wyglada jak tabliczka czekolady

Opel_Astra_IV_Interior_2.jpg

 

 

5 minut temu, spad napisał:

U Majferndów wymślono już nawet opcję ekran a'la Tesla, wtedy nawet nie masz pokręteł od klimatyzacji, wszystko idzie przez ekran. 

Coś takiego.

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1JemBmx6I8KJjSszfq6yZVXXad/KiriNavi-Tesla-Styl-Pionowy-Ekran-Android-6-0-10-4-Cal-Samochod-w-Samoch-d-

Dvd.jpg_640x640.jpg

O matko. Musialbym kogos nie lubic, zeby mu polecic takie cos do auta ;l

Podstawowe funkcje powinny byc dostepne fizycznie, gałką albo guzikiem. Nawet w dotykowych komórkach jednak coś nam z tej fizyczności zostało. A w trakcie jazdy lepiej siegnac paluchem i czuc pod palcem czy cos wciskamy/przełączamy niz koncentrować się czy dobrze trafiliśmy "w teslę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Filipfm napisał:

 

Kierownica to wiadomo, ale chodzi np o klawisze stacji i pozostałe guziki radia, których w oplach nie brakuje nigdy :) i konsola wyglada jak tabliczka czekolady

 

 

Tak, przyciski na konsoli zostają oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filipfm napisał:

O matko. Musialbym kogos nie lubic, zeby mu polecic takie cos do auta ;l

Podstawowe funkcje powinny byc dostepne fizycznie, gałką albo guzikiem. Nawet w dotykowych komórkach jednak coś nam z tej fizyczności zostało. A w trakcie jazdy lepiej siegnac paluchem i czuc pod palcem czy cos wciskamy/przełączamy niz koncentrować się czy dobrze trafiliśmy "w teslę"

 

IMHO tak długo jak głośność jest zrealizowana fizycznie przez gałkę, to przyciski do sterowania - wybór źródła oraz next/previous z koła kierownicy są wystarczające. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

W Astrze J bo tym się interesowałem radio normalnie jest obsługiwane z kierownicy, nadal na ekranie radia obsługuje się ustawienia samochodu, a w przypadku czujników parkowania na ekranie nawet wizualizuje odległość od przeszkody, co wcześniej nie miało miejsca a było tylko bzyczenie. 

U Majferndów wymślono już nawet opcję ekran a'la Tesla, wtedy nawet nie masz pokręteł od klimatyzacji, wszystko idzie przez ekran. 

Coś takiego.

KiriNavi-Tesla-Styl-Pionowy-Ekran-Android-6-0-10-4-Cal-Samochod-w-Samoch-d-Dvd.jpg_640x640.jpg

 

Sterowanie klimatyzacją zostaje przecież oryginalne - po to jest ta wielka dziura na dole...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Filipfm napisał:

 

To w takim razie głosuję za tą opcją jako najsensowniejszą :phi:

Ale w Oplu z watku jest inny ekran kamere z Chin mozna uzywac w cieply i pogodny dzien. Troche deszczu popada i bedzie ciemno to mozna ja sobie rownie dobrze wsadzic wiadomo gdzie. Czujniki parkowania w zupelnosci wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, wujekcybul napisał:

Ale w Oplu z watku jest inny ekran kamere z Chin mozna uzywac w cieply i pogodny dzien. Troche deszczu popada i bedzie ciemno to mozna ja sobie rownie dobrze wsadzic wiadomo gdzie. Czujniki parkowania w zupelnosci wystarcza.

 

Ja mam w swoim kamere z Chin - wprawdzie kupiona na allegro ale to czasy jeszcze sprzed popularyzacji aliexpress. Kosztowala 100 zł ladnych kilka lat temu. Dziala i w dzien i w nocy. Jak cofasz to masz tez wlaczone swiatla cofania wiec jest zrodlo swiatla, ktore zapewnia widocznosc. Syfi sie to fakt, ale mam ja w miejscu OEM, wiec ta za ok 2,5tys PLN (tak, tyle Honda liczy za kamerke z adapterem montazowym i kabelkami) by sie syfila. 

Mam tez czujniki  fabryczne i kamera jest ich doskonalym uzupelnieniem :) no ale mialem OEM navi wiec nie musialem kombinowac z miejscem na wyswietlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.