Skocz do zawartości

światła dzienne? jakie?


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, todamian napisał:

witam

Chciałbym zamontować sobie światła do jazdy dziennej.

Czy możecie coś polecić w miare dobrego i w przyzwoitej cenie?

żeby mi to nie migało jak niektórym na drodze.

 

 

Zobaczy czy nie występuje twoje auto w wersji z fabrycznymi dziennymi i wtedy kupić na allegro lub szrocie fabryczne rozwiązanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, todamian napisał:

witam

Chciałbym zamontować sobie światła do jazdy dziennej.

Czy możecie coś polecić w miare dobrego i w przyzwoitej cenie?

żeby mi to nie migało jak niektórym na drodze.

 

Żeby tak calkiem nie migało, to może na żarówce?

Np http://sklep.wesem.pl/7/6664/lampy_jazdy_dziennej_typu_hm4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ArekMiz napisał:

Philips drl 4 led i tyle w tym temacie. :) 

Ja również już kilka lat jeżdżą i zero awarii itp. Chociaż pamiętam,że cena nie była niska.

Miałem też w drugim aucie nssc i też polecam a cena dużo lepsza dla kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedys robilem research za DRL ktore montuje sie ukośnie a swieca do przodu to pamietam, ze trafilem na te  NSSC DRL 523HP i były reklamowane jako dedykowane do Passerati. Nie wiem do ktorej generacji :)

 

Znalazlem fotki w B5

b5fl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe, dobrze świecące polecam Magneti Marelli, przetrwały nawet dzwona, 3 auta i ok 350 tyś km

Takie coś

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6957757978

 

Teraz w Dacii po montażu kangura, nie było gdzie ich zamocować i zamontowany mam moduł 30% na długich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, todamian napisał:

witam

Chciałbym zamontować sobie światła do jazdy dziennej.

Czy możecie coś polecić w miare dobrego i w przyzwoitej cenie?

żeby mi to nie migało jak niektórym na drodze.

Dobre, sprawdzone, nasze, krajowe i z prawdziwą homologacją.

WESEM i WAŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blue_ napisał:

No nie tak do konca tyle. Są dobre, ale Magneti marelli 4 led świecą lepiej, a są tańsze

Miałem te MM co poleca Luke16, u mnie działały ok natomiast 2 znajomych miało z nimi problemy. Mrygały i itp, na szczęści nie było problemów z reklamacją. U siebie od dłuższego czasu mam te Philips drl 4 led działają bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, steyr napisał:

Miałem te MM co poleca Luke16, u mnie działały ok natomiast 2 znajomych miało z nimi problemy. Mrygały i itp, na szczęści nie było problemów z reklamacją. U siebie od dłuższego czasu mam te Philips drl 4 led działają bez problemu.

Wiesz czemu mrugały? Bo jakiś inteligent zrobił łączniki kabli w plastiku co po pół roku po prostu się rozpadało i nie łączyło... Wystarczyło wsuwki wyjąć i spiąć na stałe plus termokurczliwa koszulka i po problemie. No i nie lubiły ładowania poniżej 13,7V co dawało sygnał że zdycha alternator lub regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Luke16 napisał:

Wiesz czemu mrugały? Bo jakiś inteligent zrobił łączniki kabli w plastiku co po pół roku po prostu się rozpadało i nie łączyło... Wystarczyło wsuwki wyjąć i spiąć na stałe plus termokurczliwa koszulka i po problemie. No i nie lubiły ładowania poniżej 13,7V co dawało sygnał że zdycha alternator lub regulator

 

W niektorych autach takie automaty sie nie sprawdzaja. Np u mnie w ufoku mrugają, bo ładowanie nie jest ciągłe i są momenty, kiedy napięcie w instalacji spada poniżej progu, za który DRL uznają zapalony silnik. I musialem to ogarnąć innymi lampami bez automatu i podłączeniem na przekaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip też tak można, nawet obecne Magneti dałem znajomemu któremu też mrugały (u mnie nie) wkurzył się zrobił na przekaźnik i święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, technix napisał:

trzeba naprawić samochód a nie przekaźniki montować

trzeba sobie wiedzę zaktualizować :ok:

od dłuższego czasu są układy inteligentnego ładowania, które obcinają napięcie nawet do 13V jak nie ma potrzeby ładowania aku i jest niski pobór na instalacji. Zmniejsza to opory na alternatorze i minimalnie obniża emisję CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mokrii napisał:


Po co ?
Jak cczęsto wymieniasz zarniki/żarówki?
Ule cczasu masz zamiar miec tego pastucha?

Jaki jest koszt tych drl?
 

 

U mnie nie chodzilo o koszty a o komfort - oprocz tego, z trzeba bylo pamietac o wlaczaniu i wylaczaniu (w tym pomagal przypominacz) swiatel, to u mnie nie moglem znalezc takiego ustawienia podswietlenia zegarow, ktory bylby czytelny w dzien i nie razil w oczy. A mam dwa profile do ustawienia - przy wlaczonych  i wylaczonych swiatel. To rozwiazalo sprawe. Przy DRL ustawione jest podswietlenie mocne, a po zmroku czujnik wykrywa noc i odpala ksenon, a zegary przygasaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ozarek napisał:

trzeba sobie wiedzę zaktualizować :ok:

od dłuższego czasu są układy inteligentnego ładowania, które obcinają napięcie nawet do 13V jak nie ma potrzeby ładowania aku i jest niski pobór na instalacji. Zmniejsza to opory na alternatorze i minimalnie obniża emisję CO2.

aha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ozarek napisał:

trzeba sobie wiedzę zaktualizować :ok:

od dłuższego czasu są układy inteligentnego ładowania, które obcinają napięcie nawet do 13V jak nie ma potrzeby ładowania aku i jest niski pobór na instalacji. Zmniejsza to opory na alternatorze i minimalnie obniża emisję CO2.

podejrzewam że w podobnych celach wykorzystane jest sterowanie kompresorem klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.