Skocz do zawartości

auto z najdłuższą przestrzenią między fotelami a tylną klapą


_luk_

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o przestrzeń bez składania przednich foteli, optimum to 215cm do dyspozycji i klasa C ale chyba się czegoś takiego nie znajdzie

ba nawet w klasie D może być ciężko 

ale może jest coś takiego ? co może mieć najdłuższą tą przestrzeń ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Superb, V90 ?

Ja mam sporo miejsca w XC70, niemal tyle co w Superbie, ale nie aż tyle co wymagasz.

Wiozłem w weekend łóżko 207cm długości i musiałem położyć przednie siedzenie (lub podsunąć mocno do przodu) bo by nie weszło. Paczka zajeła ok połowy podłokiernika przedniego. Także z tym 215cm to ciężko będzie, chyba że piszesz o miejscu który eliminowałby jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _luk_ napisał:

Chodzi o przestrzeń bez składania przednich foteli, optimum to 215cm do dyspozycji i klasa C ale chyba się czegoś takiego nie znajdzie

ba nawet w klasie D może być ciężko 

 

 

Mondeo mk 4 hb - wchodził na płasko materac 200x90 i było ociupinke luzu z przodu i tyłu (no może z 5 cm ale tylne plastiki bagażnika nie są proste tylko idą po łuku) a mam 180 cm wzrostu  wiec fotel kierowcy dość odsunięty.

Być może kombi ma więcej miejsca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Scorpio - jeden z najtańszych samochodów, które można mieć za grosze, a w którym siedząc na tylnej kanapie możesz spokojnie założyć nogę na nogę. Nie wiem, jak tam jest z centymetrami, ale przestrzeni jest mnóstwo.

Nowocześniejszy model z podobnymi parametrami to np. SuperB.

Ewentualnie - platforma Eurovan2 - w II rzędzie siedzeń jest sporo miejsca dla pasażerów, jeśli fotele odsunie się na max do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 307 kombi przewoziłem lodówkę 210cm składając tylna kanapę i przesuwając prawy fotel do przodu, ale pasażer spokojnie się na nim mieścił

wcześniej 3x mierzyłem, bo nie wierzyłem że taki kloc tam wejdzie, ale 307 to dość "kwadratowe" auto z tyłu i było naprawdę pakowne

 

teraz mam superb2 kombi i tam też weszła ta lodówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, _luk_ napisał:

Chodzi o przestrzeń bez składania przednich foteli, optimum to 215cm do dyspozycji i klasa C ale chyba się czegoś takiego nie znajdzie

ba nawet w klasie D może być ciężko 

ale może jest coś takiego ? co może mieć najdłuższą tą przestrzeń ?

 

Obstawiam, że Superb, jeśli chodzi o popularne osobówki ;]

Ale jeśli chcesz takiej długości sprzęty wozić, to wystarczy zwykły hatchback, ale klapy tylnej nie zamknie.

Drzwi, kanapy o długości 2 m woziłem i w Clio i w Yaris :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartłomiej napisał:

Ewentualnie - platforma Eurovan2 - w II rzędzie siedzeń jest sporo miejsca dla pasażerów, jeśli fotele odsunie się 

Nie doczytales pytania. Nie chodzi o miejsce dla pasażerów na tylnej kanapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blue_ napisał:

Nie doczytales pytania. Nie chodzi o miejsce dla pasażerów na tylnej kanapie

Moja Octavia ma składany na płasko przedni fotel i tam ze 3 metry wchodzą ;)

Sprawdź ile ma Superb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, blue_ napisał:

Nie doczytales pytania. Nie chodzi o miejsce dla pasażerów na tylnej kanapie

Faktycznie, mój bad, wydawało mi się, że pytanie dotyczy wygody pasażerów tylnych siedzeń.

Natomiast jeśli chodzi o zdolności załadowcze, włączając w to max długość przewożonych przedmiotów, to Eurovan2 też powinien plasować się w czołówce. Przestrzeń bagażowa, po wyjęciu foteli II i III rzędu jest bardzo duża a dodatkowo szpara pomiędzy przednimi fotelami jest w stanie pomieścić na prawdę długie przedmioty.

Ja między fotelami wożę swój plecak oraz torebkę żony, a to już nie przelewki !!!! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎05 o 15:39, _luk_ napisał:

Chodzi o przestrzeń bez składania przednich foteli, optimum to 215cm do dyspozycji i klasa C ale chyba się czegoś takiego nie znajdzie

ba nawet w klasie D może być ciężko 

ale może jest coś takiego ? co może mieć najdłuższą tą przestrzeń ?

 

Może pomoże, choć nie wiem na ile te dane są wiarygodne:

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/ranking/?kategoria=nadwozie&parametrNadwozia=67

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2018 o 15:39, _luk_ napisał:

Chodzi o przestrzeń bez składania przednich foteli, optimum to 215cm do dyspozycji i klasa C ale chyba się czegoś takiego nie znajdzie

ba nawet w klasie D może być ciężko 

ale może jest coś takiego ? co może mieć najdłuższą tą przestrzeń ?

 

 

Civic Tourer jest dluższy o 20+cm od standardowego ufoka, a w swoim 5d ostatnio wiozłem 200cm płyty OSB i nie wystawałą zbyt dużo ;)

 

Honda-Civic-Tourer-test.jpg

 

Z większych można sprawdzić Accorda Tourer 7gen, też miał długi odwłok. 

 

honda_accord_tourer__7_.jpg

 

edit. znalazłem jakieś wymiary - dla Civica 181.5 a dla Accorda (nowszej generacji) 193 ale nie wiem jak te pomiary były robione, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filipfm napisał:

 

Nie takie było pytanie ;) 

auto specyficzne, ale można z niego coś zrobić ;) 

 

Faktycznie,bialy karawan nie zdarza się często:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2018 o 15:39, _luk_ napisał:

Chodzi o przestrzeń bez składania przednich foteli, optimum to 215cm do dyspozycji i klasa C ale chyba się czegoś takiego nie znajdzie

ba nawet w klasie D może być ciężko 

ale może jest coś takiego ? co może mieć najdłuższą tą przestrzeń ?

 

cx_break_dimensions.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.