Skocz do zawartości

Suv 5+2 AWD


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No właśnie chyba nadszedł czas wymiany mojego autobusu na coś mniejszego.

Szukam jakiegoś większego suwa 7 osobowego (5+2). Samochód nowy cena ok 130-140kpln.

Nie dokładam więcej bo nie kupuje w leasingu tylko za gotówkę, więc każde +10kpln boli mnie mocno ;]

Na razie na placu boju pozostały:

Kia sorento z 2.0 dielem 185KM i automatem 8-mio biegowym automatem hudraulicznym z awd. Cena po zniżkach niecałe 140kpln.

Skoda kodiaq z 2.0 TDI 150KM, skrzynia manual albo dsg 7-mio biegowe, cena podobna.

Co będzie trwalsze i mniej awaryjne ? Samochód na 10 lat i 250kkm. Samochód będzie mało jeżdżony po mieście więc skrzynia automatyczna jakoś nie jest wymagana ale jak będzie to będzie. 

Która skrzynia trwalsza w kia czy dsg ? Wytrzymają po 250kkm bez remontu ?

Na razie bardziej skłaniam się do Sorento, macie jeszcze jakieś pomysły co można wybrać w tej cenie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarcG napisał:

Kia sorento z 2.0 dielem 185KM i automatem 8-mio biegowym automatem hudraulicznym z awd. Cena po zniżkach niecałe 140kpln.

Znam dwie Kie Sorrento w podobnej konfiguracji (jedna ma dwa, druga trzy lata). Są tyrane, ciągną przyczepy koniowe, wożą różne rzeczy i dają radę. Więc jeśli nie będziesz miał wyjątkowego pecha to będziesz zadowolony.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Kodiaqa, ale z innym silnikiem niż Ty chcesz, niemniej co nieco mogę Ci o nim napisać jak będzie potrzeba. oczywiście wersja 7-osobowa L&K DSG. Kodiaqów z takim przebiegiem (250tyś) nie ma chyba jeszcze na rynku wtórnym, więc ciężko wywnioskować jak się będzie sprawował przy takim przebiegu. ja sam dopiero docieram swojego (1700km przebiegu dopiero), więc u mnie usterek póki co nie stwierdziłem. odwiedzam też polskie forum tego modelu i nie ma tam specjalnie skarg odnośnie awaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarcG napisał:

Witam

No właśnie chyba nadszedł czas wymiany mojego autobusu na coś mniejszego.

Szukam jakiegoś większego suwa 7 osobowego (5+2). Samochód nowy cena ok 130-140kpln.

Nie dokładam więcej bo nie kupuje w leasingu tylko za gotówkę, więc każde +10kpln boli mnie mocno ;]

Na razie na placu boju pozostały:

Kia sorento z 2.0 dielem 185KM i automatem 8-mio biegowym automatem hudraulicznym z awd. Cena po zniżkach niecałe 140kpln.

Skoda kodiaq z 2.0 TDI 150KM, skrzynia manual albo dsg 7-mio biegowe, cena podobna.

Co będzie trwalsze i mniej awaryjne ? Samochód na 10 lat i 250kkm. Samochód będzie mało jeżdżony po mieście więc skrzynia automatyczna jakoś nie jest wymagana ale jak będzie to będzie. 

Która skrzynia trwalsza w kia czy dsg ? Wytrzymają po 250kkm bez remontu ?

Na razie bardziej skłaniam się do Sorento, macie jeszcze jakieś pomysły co można wybrać w tej cenie ?

 

mam Sorrento już 5 lat i jest ok.... automat to nie czasem 7 a nie 8 biegów ?.

spalanie w mieście licz 10-11 litrow w trasie minimum mialem 7,5 ...normalnie trzeba liczyć 8.5   .

 

generalnie polecam auto , jesteśmy teraz na nartach i kija dzielnie wozi 7 osob :) .

 

za rok bedzie nowe sorento ale w cenie 140 tys to raczej napewno nie bedzie dostepne.

 

btw skoda bedzie miala teraz lift wiec chyba warto chwile poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin79 napisał:

btw skoda bedzie miala teraz lift wiec chyba warto chwile poczekac.

hmmm coś więcej w tym temacie? bo nic nie słyszałem o lifcie Kodiaqa. Były zmiany związane z rokiem modelowym RM2020 (sam takim jeżdżę), ale to raczej kosmetyka niż lift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wilu_80 napisał:

hmmm coś więcej w tym temacie? bo nic nie słyszałem o lifcie Kodiaqa. Były zmiany związane z rokiem modelowym RM2020 (sam takim jeżdżę), ale to raczej kosmetyka niż lift.

gdzieś czytałem ze właśnie modele 2020 będą  miały lift....pewnie chodzi o to co napisałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcin79 napisał:

mam Sorrento już 5 lat i jest ok.... automat to nie czasem 7 a nie 8 biegów ?.

spalanie w mieście licz 10-11 litrow w trasie minimum mialem 7,5 ...normalnie trzeba liczyć 8.5   .

 

generalnie polecam auto , jesteśmy teraz na nartach i kija dzielnie wozi 7 osob :) .

 

za rok bedzie nowe sorento ale w cenie 140 tys to raczej napewno nie bedzie dostepne.

 

btw skoda bedzie miala teraz lift wiec chyba warto chwile poczekac.

Teraz ma 8. Skoda niestety jest mniejsza, szczególnie w 3 rzędzie. Niby większy bagażnik ale 3 rząd to tylko dla małych dzieci.

Jaki masz silnik 2.0 czy 2.2 ? Jak to jeździ, teraz mam 3.5 v6 więc nie chcę za dużego szoku przechodzić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wilu_80 napisał:

mam Kodiaqa, ale z innym silnikiem niż Ty chcesz, niemniej co nieco mogę Ci o nim napisać jak będzie potrzeba. oczywiście wersja 7-osobowa L&K DSG. Kodiaqów z takim przebiegiem (250tyś) nie ma chyba jeszcze na rynku wtórnym, więc ciężko wywnioskować jak się będzie sprawował przy takim przebiegu. ja sam dopiero docieram swojego (1700km przebiegu dopiero), więc u mnie usterek póki co nie stwierdziłem. odwiedzam też polskie forum tego modelu i nie ma tam specjalnie skarg odnośnie awaryjności.

Ale samochodów z 2.0 TDi z dsg7 już trochę jest. Tu widzę ewentualnie główne problemy, reszta to pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MarcG napisał:

Na razie bardziej skłaniam się do Sorento, macie jeszcze jakieś pomysły co można wybrać w tej cenie ?

 

 

masz eszcze blizniak Skody w Seacie... To sie chyba Tarraco nazywa :ok:

Aczkolwiek ja bym mial wiecej zaufania do Koreancow, jesli chodzi o wizje 10 lat jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Filipfm napisał:

Sprawdzilem CRV, ale nie zmiesci sie w budzecie. Wersja 7 osobowa tylko w Lifestyle i to z dopłatą 7 tys. Wiec nawet rabat 12 tys za rok 2019 na start nie ratuje

CRV za mały 20cm krótszy od kia. No i te silniki takie średnie, do dużego suva to jednak diesel. Zresztą straciłem zaufanie do hondy, teraz mam i musiałem remontowac silnik po 200kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

masz eszcze blizniak Skody w Seacie... To sie chyba Tarraco nazywa :ok:

Aczkolwiek ja bym mial wiecej zaufania do Koreancow, jesli chodzi o wizje 10 lat jazdy.

Seat to to samo co skoda tylko pewnie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MarcG napisał:

Teraz ma 8. Skoda niestety jest mniejsza, szczególnie w 3 rzędzie. Niby większy bagażnik ale 3 rząd to tylko dla małych dzieci.

Jaki masz silnik 2.0 czy 2.2 ? Jak to jeździ, teraz mam 3.5 v6 więc nie chcę za dużego szoku przechodzić ;]

2.0

do 100wy ma 10.5 ale wydaje sie szybszy.

do 120 dynamicznie reaguje  na pedal gazu , jednak na wyższych prędkościach trochę puchnie juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ppmarian napisał:

W Navrot Hyundai Długołęka usłyszałem od sprzedawcy że jak będę konkretnie zainteresowany to cena transakcji nie będzie znacząco różnić od KIA...


Wysłane z tel.
 

nowe santafe wersja L w cenie 140 tys , moge sie na Ciebie powołać ?.

 

Serio to jeszcze moze dzisiaj zadzwonię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarcG napisał:

No ta kura na mace jest znacznie brzydsza ;] Skod to bym chyba wziął z manualem.

Jak na trasy to tym bardziej z automatem, bo wtedy ACC i inne asystenty duzo sprawniej dzialaja niz przy manualu.

 

Z trojki Tarraco, Kodiaq, Tiguan Allspace, Seat jest chyba najwiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MarcG napisał:

CRV za mały 20cm krótszy od kia. No i te silniki takie średnie, do dużego suva to jednak diesel. Zresztą straciłem zaufanie do hondy, teraz mam i musiałem remontowac silnik po 200kkm.

 

No tak, to blizej Sportage. Sorrento sporo wiekszy :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ppmarian napisał:

W Navrot Hyundai Długołęka usłyszałem od sprzedawcy że jak będę konkretnie zainteresowany to cena transakcji nie będzie znacząco różnić od KIA...

Hyundai ma większe rabaty niż Kia, szczególnie dla grup zawodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:

Jak na trasy to tym bardziej z automatem, bo wtedy ACC i inne asystenty duzo sprawniej dzialaja niz przy manualu.

 

Z trojki Tarraco, Kodiaq, Tiguan Allspace, Seat jest chyba najwiekszy.

Ale one są większe bo dłuższe, ale nadal wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcG napisał:

Teraz ma 8. Skoda niestety jest mniejsza, szczególnie w 3 rzędzie. Niby większy bagażnik ale 3 rząd to tylko dla małych dzieci.

Jaki masz silnik 2.0 czy 2.2 ? Jak to jeździ, teraz mam 3.5 v6 więc nie chcę za dużego szoku przechodzić ;]

az sprawdziłem , moj ma 6 biegow a po lifcie 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zinger napisał:

Jak na trasy to tym bardziej z automatem, bo wtedy ACC i inne asystenty duzo sprawniej dzialaja niz przy manualu.

 

Z trojki Tarraco, Kodiaq, Tiguan Allspace, Seat jest chyba najwiekszy.

 

Te auta z ACC i asystentami to już są wyższe wersje wyposażenia, więc i cena bliżej 200 niż 140.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MarcG napisał:

Seat to to samo co skoda tylko pewnie drożej.

 

ja bym się nie zastanawiał i poszedł do KIA.

Kury nie widziałem w środku i nie chcę, z zewnątrz to bardzo małe auto, nie wyobrażam sobie tego +2 

A hyundaia też nie mogę polecić, jedno z bardziej kiepskich aut jakimi wyjechałem z salonu. Bez porównania z KIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

 

ja bym się nie zastanawiał i poszedł do KIA.

Kury nie widziałem w środku i nie chcę, z zewnątrz to bardzo małe auto, nie wyobrażam sobie tego +2 

A hyundaia też nie mogę polecić, jedno z bardziej kiepskich aut jakimi wyjechałem z salonu. Bez porównania z KIA.

Na razie u mnie też kia na pierwszym miejscu. A co do wielkości to są praktycznie takie same +/- parę cm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Kury 5+2 polecę Ci... Kia.

Te 10 cm różnicy w długości na pewno nie zaszkodzą. A Skoda w trzecim rzędzie jest po prostu ciasna (chociaż zdarzało mi się wsadzać tam dorosłych i nie narzekali).

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Kijankę. W zeszłym roku kupiłem używkę 3 letnią z przebiegiem 160 kkm. Po wnętrzu w ogóle nie widać zużycia. Wygodne fotele w 3 rzędzie. 

Silnik 2.0 dizelek, skrzynia 6AT. Niestety pali jak smok. Przy delikatnej jeździe w trasie min. 7,5l/100, przy normalnej jeździe bez wariactw 9,5-10,5.

W mieście min. 9l/100, przeważnie 11-12 l/100, ale nie trzeba się bardzo starać aby osiągnąć 14l/100

 

Gość od którego kupiłem Sorento, kupił sobie to samo ale nowe, już ze skrzynią 8AT. Wg. jego obserwacji nowa skrzynia zmniejszyła spalanie o około 1 litr.

 

 

Którą wersję wyposażenia udało CI się załatwić w cenie 140 000 zł?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.