Skocz do zawartości

Yaris IV Hybrid


ghost2255

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ciekawostka: dzisiaj byłem w ASO na pierwszym przeglądzie po roku i do silnika wlali olej 0W8.:panic:

 

Nie wiem co leją w fabryce, ale z moich obserwacji wynika, że silnik pracuje bardzo często w temperaturze sporo poniżej 90*C(mniej więcej taką pokazuje większość aut-w rzeczywistości jest ok 93-94*C)

Edytowane przez ghost2255
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota od kilkudziesięciu lat ma duże doświadczenie z olejami z lepkością 0W-20 w swoich silnikach. Gdzie dopiero inne marki zaczynają schodzić z lepkościami w swoich konstrukcjach do takiej lepkości. Współcześnie raczej nie powinno już dziwić, że Toyota stosuje 0W-16 i 0W-8. 

 

46 minutes ago, ghost2255 said:

Nie wiem co leją w fabryce,

Toyota ma swój olej TGMO. Skoro ASO wlało 0W-8, więc fabrycznie raczej też był 0W-8. BTW, na 99% w Twoim Yarisie silnik hybrydowy jest wyprodukowany w Jelczu ;]. Toyota tam robi te nowe 3-cylindrowe 1.5. W sumie w naszym Yarisie HSD z 2015 też silnik jest z Polski, ale samochód zmontowany we Francji. Te nowe Yarisy HSD nawet nie wiem, gdzie składają. 

Edytowane przez emigrant
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, ghost2255 said:

Tak ciekawostka: dzisiaj byłem w ASO na pierwszym przeglądzie po roku i do silnika wlali olej 0W8.:panic:

 

Nie wiem co leją w fabryce, ale z moich obserwacji wynika, że silnik pracuje bardzo często w temperaturze sporo poniżej 90*C(mniej więcej taką pokazuje większość aut-w rzeczywistości jest ok 93-94*C)

 

Jaki koszt przegladu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie siedzi w niej M15A-FXE, jak ktoś chce poczytać ( w lengłydżu) o tych silnikach to link poniżej:

https://toyota-club.net/files/faq/20-08-01_faq_df_r3_en.htm

Piszą że pojawiają się problemy z chłodnicą EGR-a, która puszcza płyn do komory spalania a Toyota w Europie odmawia napraw gwarancyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 22:26, ghost2255 napisał:

Przy 120km/h koło 4.2-4.3

 

Przy 140km/h przekroczy 5 na pewno

Jak w mieście ? Jak z pozostałymi kosztami eksploatacji ? Przeglądy co rok czy dwa ?

 

Pytam, bo w 2020 mało nie kupiłem Yarisa hybrid. Wtedy wersja (środkowa), która była od ręki (po demie) kosztowała 73kzł ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sherif napisał:

Jak w mieście ? Jak z pozostałymi kosztami eksploatacji ? Przeglądy co rok czy dwa ?

 

Pytam, bo w 2020 mało nie kupiłem Yarisa hybrid. Wtedy wersja (środkowa), która była od ręki (po demie) kosztowała 73kzł ;).

W mieście mam stabilne 3,6L/100km i to się nie zmienia. W zimie było trochę więcej, ale to wynika tylko i wyłącznie z tego, że mam ustawione ogrzewanie na 22*C i silnik spalinowy włacza się aby utrzymać temperaturę płynu odpowiednią dla zapewnienia ogrzewania. Można obniżyć wynik, ale w kabinie będzie zimno.☹️

 

Trzeba było brać za 73kpln. Dzisiaj byś sprzedał za 90 bez problemu. 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał:

W mieście mam stabilne 3,6L/100km i to się nie zmienia. W zimie było trochę więcej, ale to wynika tylko i wyłącznie z tego, że mam ustawione ogrzewanie na 22*C i silnik spalinowy włacza się aby utrzymać temperaturę płynu odpowiednią dla zapewnienia ogrzewania. Można obniżyć wynik, ale w kabinie będzie zimno.☹️

 

Trzeba było brać za 73kpln. Dzisiaj byś sprzedał za 90 bez problemu. 🙂 

Nie. Wziąłem "droższego" EV za 76kzł ;) a różnica w cenie została już odrobiona. W te magiczne wzrosty cen jakoś nie wierzę.

W Skodzie też jest bezsenownie ustawione na stałe na 22C i zaczyna dogrzewać w zależności od temp zewn. Szkoda, że nie zapamiętuje nastawów z poprzedniej jazdy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sherif napisał:

Nie. Wziąłem "droższego" EV za 76kzł ;) a różnica w cenie została już odrobiona. W te magiczne wzrosty cen jakoś nie wierzę.

W Skodzie też jest bezsenownie ustawione na stałe na 22C i zaczyna dogrzewać w zależności od temp zewn. Szkoda, że nie zapamiętuje nastawów z poprzedniej jazdy 8-)

Magiczne wzrosty w przypadku Toyoty są prawdziwe. Mam w obserwowanych takie Yarisy i one znikają z ogłoszeń w kilka dni. U dealerów jest tylko 3-5 sztuk używanych w cenach >95kpln i schodzą bardzo szybko. 

 

Toyota zapamiętuje oczywiście nastawy klimatyzacji i jak ustawisz, tak masz. Ja po prostu nie lubię marznąć 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 22:26, ghost2255 napisał:

Przy 120km/h koło 4.2-4.3

 

Przy 140km/h przekroczy 5 na pewno

Nie rob jaj w Rav4 hybryda wylacza sie powyzej 120 w tym pierdzidelku pewnie wczesniej. Jak to moze palic 4.2 przy 120 non stop? A przy 140 produkuje paliwo :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

Nie rob jaj w Rav4 hybryda wylacza sie powyzej 120 w tym pierdzidelku pewnie wczesniej. Jak to moze palic 4.2 przy 120 non stop? A przy 140 produkuje paliwo :hehe: 

A ile tobie pali yaris hybryd przy 120km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień nie jeżdżę Yaris-em.Auto wypożyczalni .Przyjechałem z Lotniska Okęcie do Lublina .Eska z lotniska do Lublina .120 nie przekraczałem.120 na liczniku to tak na prawdę około 110 .82dd2c516d761268140bf6dfe6e0ee44.jpg

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawlaa1370 napisał:

Na codzień nie jeżdżę Yaris-em.Auto wypożyczalni .Przyjechałem z Lotniska Okęcie do Lublina .Eska z lotniska do Lublina .120 nie przekraczałem.120 na liczniku to tak na prawdę około 110 .

A zauważyłeś o jakim aucie jest wątek? ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 12:44, sherif napisał:

Nie. Wziąłem "droższego" EV za 76kzł ;) a różnica w cenie została już odrobiona. W te magiczne wzrosty cen jakoś nie wierzę.

W Skodzie też jest bezsenownie ustawione na stałe na 22C i zaczyna dogrzewać w zależności od temp zewn. Szkoda, że nie zapamiętuje nastawów z poprzedniej jazdy 8-)

 

Twinsen mi to wprogramował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ghost2255 napisał:

A zauważyłeś o jakim aucie jest wątek? ;l

Tak zauważyłem . Zawsze jak słyszę o zużyciu to oprócz opowieści warto czymś to poprzeć .2 liry - może 1 litr. Zwłaszcza to przy średniej 140 Km/h  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pawlaa1370 napisał:

Tak zauważyłem . Zawsze jak słyszę o zużyciu to oprócz opowieści warto czymś to poprzeć .2 liry - może 1 litr. Zwłaszcza to przy średniej 140 Km/h  

Nie musisz mi wierzyć, To wątek informacyjny. Nie zamierzam nikomu niczego udowadniać, chociaż póki co moje obserwacje zakwestionowali na podstawie swoich doświadczeń użytkownicy RAV4 i poprzedniej wersji Yarisa. Dziękuję za rzeczową dyskusję. ;l;l;l;l;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 22:26, ghost2255 napisał:

Przy 120km/h koło 4.2-4.3

 

Przy 140km/h przekroczy 5 na pewno

Fani diesli twierdzą że 9. A byle diesel przy 200 pali 3. Także z czym do ludzi ;]

A tak na poważnie to kolejna opinia że to świetne auto. Głównie do miasta ale jak widać poza też nie rujnuje portfela.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 22:38, ghost2255 napisał:

Czyli "ten nowszy". Produkowany od 2020r.

 

My mamy średnią z ostatniego miesiąca 3,9 , ale zona ma ciężką nogę i lubi prędkość , nawet w mieście 😂

Mnie się udało kiedyś zrobić  średnią 1,9 ale to było u mnie na wsi w niedzielę rano i powiedziałem nigdy więcej 🤣  🤣🤣

No ale nie mam żadnego dowodu, więc przyjmijmy że mi pali 9

Screenshot_20211231-151454_MyT.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jarodebesciak napisał:

 

My mamy średnią z ostatniego miesiąca 3,9 , ale zona ma ciężką nogę i lubi prędkość , nawet w mieście 😂

Mnie się udało kiedyś zrobić  średnią 1,9 ale to było u mnie na wsi w niedzielę rano i powiedziałem nigdy więcej 🤣  🤣🤣

No ale nie mam żadnego dowodu, więc przyjmijmy że mi pali 9

Screenshot_20211231-151454_MyT.jpg

Czas podrozy 7min :niebij:Mnie generalnie spalanie nie obchodzi. Ostatnio z boxem mialem 9.4 z ponad 600km przy sredniej 96 nawet jakby bylp 12,6 to trudno.  Wklejanie trasy 7 minutowej mnie po prostu smieszy bo jak to ma sie do spalania.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 18:18, komandos80 napisał:

w takiej formie pokazuje to apka toyoty. 
mozna tylko wierzyc autorowi, ze to sa powtarzalne wyniki

Nie, nie powtarzalne, wkleiłem to jako ciekawostkę że takie wyniki można osiągnąć.

Swój post rozpocząłem informacją że mam średnie spalanie 3,9, nie roztrząsam czy to dużo czy mało, stwierdzam fakt , interpretację zostawiam szanownemu gronu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał:

Trochę więcej, niż 7 minut:

 

 

20220912_153522.jpg

 

:phi: rav4

image.png.ef3d11e860111f27a8f9b47f76de142c.png

 

a tak poważnie, duża rav4 można zejść poniżej 5L w mieście i na podmiejskich, więc yaris spokojnie może zejść poniżej 4L przy delikatne jeździe

średnie 6.5L przy średniej prędkości 70km/h (połowa trasy 140km/h)

 

 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2022 o 18:57, Koonrad napisał:

 

:phi: rav4

image.png.ef3d11e860111f27a8f9b47f76de142c.png

 

a tak poważnie, duża rav4 można zejść poniżej 5L w mieście i na podmiejskich, więc yaris spokojnie może zejść poniżej 4L przy delikatne jeździe

średnie 6.5L przy średniej prędkości 70km/h (połowa trasy 140km/h)

 

 

No i fajnie to pokazuje ze hybryda jest idealna do miasta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

No i fajnie to pokazuje ze hybryda jest idealna do miasta.

 

nie tylko do miasta, bardzo fajne wyniki można dostać też w górach 

wszędzie tam gdzie jest dużo zmian prędkości - hamowanie/przyspieszanie

 

może nie górki, ale pagórki przy delikatnej jeździe,

image.png.05a9295ea17b2e27d9f0e2faf45b491d.png

w drugą stronę przy dynamicznej jeździe wyszło 6L 

 

tylko pamiętajmy że mówimy o sporym aucie, 1600kg MW, napęd 4x4

więc nawet te 6L są wynikiem rewelacyjnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Koonrad napisał:

 

nie tylko do miasta, bardzo fajne wyniki można dostać też w górach 

wszędzie tam gdzie jest dużo zmian prędkości - hamowanie/przyspieszanie

 

może nie górki, ale pagórki przy delikatnej jeździe,

image.png.05a9295ea17b2e27d9f0e2faf45b491d.png

w drugą stronę przy dynamicznej jeździe wyszło 6L 

 

tylko pamiętajmy że mówimy o sporym aucie, 1600kg MW, napęd 4x4

więc nawet te 6L są wynikiem rewelacyjnym 

Poza miastem to nie ma sie co czarowac przy predkosciach powyzej 100 bedzie palic wiecej. Jak ja spokojnie pojade to i 380KM potrafi 7 wypic poza miastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.09.2022 o 09:34, Koonrad napisał:

 

nie tylko do miasta, bardzo fajne wyniki można dostać też w górach 

wszędzie tam gdzie jest dużo zmian prędkości - hamowanie/przyspieszanie

 

może nie górki, ale pagórki przy delikatnej jeździe,

image.png.05a9295ea17b2e27d9f0e2faf45b491d.png

w drugą stronę przy dynamicznej jeździe wyszło 6L 

 

tylko pamiętajmy że mówimy o sporym aucie, 1600kg MW, napęd 4x4

więc nawet te 6L są wynikiem rewelacyjnym 

 

Z całym szacunkiem, ale ten wynik 3,2 l jest po prostu wynikiem różnicy wysokości startu i mety, i wrzucanie tego jako jazda po pagórkach sensu nie ma :) 

Natomiast te 6l + 3l czyli średnio 4,5l już jest logiczne i do mnie przemawia, choć nadal, to po prostu delikatna i spokojna jazda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Z całym szacunkiem, ale ten wynik 3,2 l jest po prostu wynikiem różnicy wysokości startu i mety, i wrzucanie tego jako jazda po pagórkach sensu nie ma :) 

Natomiast te 6l + 3l czyli średnio 4,5l już jest logiczne i do mnie przemawia, choć nadal, to po prostu delikatna i spokojna jazda. 

 

Oczywiście że różnica wysokości robi swoje, dlatego napisałem co było w drugą stronę

ale 4.5l i tak jest super wynikiem jak na takie auto

 

Z przyczepą kempingową trasa Muszyna Kraków 7l :phi:

IMG_20220926_203246.jpg.52cacc692b5a7aea29c01e0d063072d7.jpg

"Pod górę" wyszło 8.5l

 

Swoją drogą odkąd zrobiło się chłodniej to spalanie średnie wzrosło o ok 0.2-0.3l 

Obecnie 6.6-6.8l z 2-3 tankowań czyli jakieś 2tys km

Pewnie wynika to z tego że zaraz po uruchomieniu załącza się silnik spalinowy i podgrzewa wnętrze lądując aku 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Oczywiście że różnica wysokości robi swoje, dlatego napisałem co było w drugą stronę
ale 4.5l i tak jest super wynikiem jak na takie auto
 
Z przyczepą kempingową trasa Muszyna Kraków 7l :phi:
IMG_20220926_203246.jpg.52cacc692b5a7aea29c01e0d063072d7.jpg
"Pod górę" wyszło 8.5l
 
Swoją drogą odkąd zrobiło się chłodniej to spalanie średnie wzrosło o ok 0.2-0.3l 
Obecnie 6.6-6.8l z 2-3 tankowań czyli jakieś 2tys km
Pewnie wynika to z tego że zaraz po uruchomieniu załącza się silnik spalinowy i podgrzewa wnętrze lądując aku 
Wyniki jak w nowoczesnym Dieslu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ppmarian napisał:

Ale w trasie nie zrobisz 4 z przodu a dieslem w budzie suva z 4x4 przy odrobinie cierpliwosci tak. fa8f0aaa986f8999a09faf11f2b22e7a.jpg

Zalezy w jakiej trasie, to co wkelilem to miejscami 200 lecialem i przyspieszalem z gazem w podlodze wtedy jest wir w baku. 4.9 nie zrobie ale 5.9 bez problemu zwlaszcza poza PL. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ppmarian napisał:

Dołóż budę suva + 4x4 i nawet 5 z przodu nie zrobisz...

Więc diesel rulez emoji6.png

Dla Ciebie ja juz mialem dwa i wiecej nie chce :hehe: Ja wrzucilem spalanie jako ciekawostke, najczesciej pali mi 10,5. Nie ma sensu porownywac plaskiego auta do SUVa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Miałem taką Yariskę w Norwegii na trzy dni - głównie miasto i trasa 80/90 km/h. Samochodem jestem zachwycony, urosła na tyle że dla rodziny 2+2 która nie ma już wózka do wożenia jest w sam raz.

Wygodne, ergonomiczne, spala jakieś abstrakcyjne ilości paliwa. Miałem średnią z 1000 km 3.4 litra, według pomiaru na stacji wyszło 3.55, głównie przez zimno i deszcze, non stop ogrzewanie chodziło. 

Świetny wóz. 

Cena mnie ostudziła po powrocie, jednak sto koła to trochę nie do przejścia dla mnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bizz napisał(a):

Cena mnie ostudziła po powrocie, jednak sto koła to trochę nie do przejścia dla mnie.

 

Jak ktoś nie zaglądał do salonów 2-3 lata, to może być zszokowany.

Z drugiej strony jakaś Fabia z wyposażeniem, czy Polo, wcale nie kosztuje mniej, a nie mają napędu hybrydowego. Na pocieszenie Toyota daje dużo wyposażenia już w podstawie i dobrze trzyma wartość.

 

Ale co by nie mówić, cena koło 100kpln za auto klasy B to jest kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ghost2255 napisał(a):

 

Jak ktoś nie zaglądał do salonów 2-3 lata, to może być zszokowany.

Z drugiej strony jakaś Fabia z wyposażeniem, czy Polo, wcale nie kosztuje mniej, a nie mają napędu hybrydowego. Na pocieszenie Toyota daje dużo wyposażenia już w podstawie i dobrze trzyma wartość.

 

Ale co by nie mówić, cena koło 100kpln za auto klasy B to jest kosmos.

 

Mając do wyboru jakiekolwiek inne auto klasy B, bez wahania wybieram Yarisa. 

Chyba że potrzebowałbym budżetowego wozidła, to nowe Sandero. 

Ale napęd Yarisa jest tak dobrze zrobiony, że pierwszy raz odkąd prowadziłem hybrydę Toyoty nie przeszkadzało mi CVT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.