Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. DC W Polsce: SC, GW, Elocity, Ekoen Poza Polską: SC AC W Polsce: Noxo, Elocity Poza Polską: Cotamsiętrafi GmbH
  2. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Tesla
    Ale ustalilismy, że Tesla to odpowiednik Skody (najwyżej pierwszej Octy), gdzie jej do Passata.
  3. A tu, dla przypomnienia, w Europie. Dokładniej to w DE, AT i CH.
  4. Szacunek, że chciało Ci sie wysmarować takiego długaśnego posta. Możliwe, że sam coś takiego urodzę, bo moje "auto dla fascynatów wersją oprogramowania" dobija do własnie 50000km, a i z nie jednego elektryka prąd piłem. Zanim zdecydujesz sie na EV ze stajni VW, pocztaj trochę, na przykład o ID4, problemów jest więcej niż niż ustawa przewiduje. Od banalnych, jak popsuta klima, niedziałające kierukowskazy czy otwierające się drzwi na zakretach do mniej banalnych, jak unieruchomienie i komunikat na czerwono, że występuje niebezpieczeństwo pożaru. Sam jeżdziłem ID4 i mam 4 znajomych po przejściach z nimi (albo w trakcie), wszyscy mieliśmy problemy. Normalnie pięciu na pięciu. Sposób updatowania systemu ota z litości przemilczę. No ale w Enyaqu czy ID4 jest prędkościomierz na wprost wzroku kierowcy, więc chyba i tak warto. W porównaniu z VW taka Kia to niedościgniony wzór jakośći. Marek van der Floryda też coś ostatnio narzekał na swoje elektryczne Audi, swoją drogą bardzo drogie i ładne auto. No nic, Powodzenia w poszukiwaniach. ps. Nie wiem, jaką mam wersję oprogramowania w mojej Y a w VW wiedziałem, bo na przełomowe v3.0 przesyłane przez internet czekałem rok od wprowadzenia wersji ... i się nie doczekałem. Skróciłem lizing i pozbyłem sie grata.
  5. Aha. Nic takiego nie miało miejsca. Ja napisałem, cytuję: "W Szwecji, Norwegii, Finlandii, UK, Iralandii, Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji, Słowenii i we Włoszech są SC niedostępne dla nieTesli." a Ty pomyłkowo zrozumiałeś: "W Szwecji, Norwegii, Finlandii, UK, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji, Słowenii i we Włoszech SC są niedostępne dla nieTesli." Subtelna, aczkolwiek bardzo zasadnicza różnica. Stwierdzenie: "W Polsce są wysokie góry" ma zupełnie inne znaczenie, co: "W Polsce góry są wysokie". Luzik, jak mawia naczelny fanboj, Teslunia i tak najlepsza.
  6. HelixSv odpowiedział slawekw na temat - Tesla
    Jedyne, co by mi się przydało, to regulacja siedzenia pasażera i otwieranie jego drzwi, ale to chyba załatwiają sexy.
  7. Jest tyle, co chomik napłakał. Moja Y miała przyjemność w Białymstoku, Ciechocinku, Zgierzu, Warszawie, Lublinie, Rzeszowie i Poznaniu. Ważne, że można jechać w ciemno, bez sraczki, że coś popsute. Tesla luksus.
  8. Więc w takiej Irlandii tylko około połowa SC jest otwarta dla wszystkich EV. W UK jest gorzej (dla użytkowników Tesli lepiej).
  9. Po pierwsze, niezupełnie. W Szwecji, Norwegii, Finlandii, UK, Iralandii, Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji, Słowenii i we Włoszech są SC niedostępne dla nieTesli. Po drugie, nigdy niewiadomo, kiedy Muskowi się coś odwidzi i te otwarte dla ludu zamknie, a wiemy, że gość jest nieprzewidywalny. Ok, dla mnie był i jest. Przejechałem czterema elektrykami kawał Europy. Tylko w Tesli mogę jeździć bezstresowo. Każdy SC jest dostępny, zawsze kabel jest po dobrej stronie i odpowiedniej długości, do ładowania nie potrzebuję żadnych apek. Zgoda, że na skutek częściowego otwierania SC przewaga aut Tesli nadal w tym względzie maleje, ale dalej jest. Szególnie w UK, czy PL. I żeby było jasne, wszystkim kumplom nieTeslowcom na wyprawy w Europę polecam SC. Ostatnio jeden taki jechał VW Buzzem ze Szwecji we francuskie Alpy, po powrocie był tak zadowolony, że nie wiedział, w co mnie całować. Bardzo mu się ładowarki Tesli podobały. Wiadomo, że w porównaniu np z Ionity, to jest jakościowa przepaść (ilość stanowisk, niezawodność).
  10. Powiedziałbym, że wszędzie.
  11. Cały, jak cały. Mniej niż pół - 48,5%. Niespodzianka.
  12. no właśnie, jak tego dużo.
  13. i4

    HelixSv odpowiedział Kiwal na temat - Forum EV
    Testowalem swego czasu przez weekend i mialem takie same spostrzeżenia. A ostatnio siedziałem w nowym i5 Touring i się trochę zabujałem. Pełnoprawny samochód, komfortowy dla wszystkich pasazerów, ze sporym bagażnikiem.
  14. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Gruba i zabawna żona to solidna podstawa niezależnie od ujeżdżanej marki.
  15. FSD

    HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Tesla
    I taki ładny post posułeś folkswagenem... Mam nadzieję, że fsd wejdzie wkrótce do łuni.
  16. Czujniki siedzą w felgach. Jak wymieniasz tylko opony, to czujnikami się nie interesujesz.
  17. Nie znam się na oponach. Ja mam takie. Tesla jeździ, skręca i hamuje.
  18. Plaskacze sie nie nadają, te z wyższym prześwitem są ok!
  19. Odpowiedni interwał to nigdy. Znaczy tylko obowiązkowe nakazane przez prawo.
  20. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Dyskusja taka, jak co było pierwsze jajko, czy kura. Wszystko zależy od konkretnych userów, niezależnie od stopnia fanatyzmu za czy przeciw. Ja pamiętam wiele przypadków, gdzie użytkownicy EV prowadzili dość merytoryczne dyskusje na swojej części forum, kiedy nagle wpadali użytkownicy spalinowych z odkrywczymi informacjami, że ja to leje dizla i jadę 1000 km a jak się zatrzymuję, to tam, gdzie ja chce. Jest jeszcze jeden dzbanek, który otwarcie przyznał się, że specjalnie zajechał drogę elektrykowi (wyprzedzil i zwolnił), żeby sprawdzić, jak zareaguje. Po drugiej stronie jest EV fan, który wszędzie wyjeżdża ze swoją teselką, co może niektórych zwyczajnie drażnić. Jednak jestem pewien, że spalinowcy mają więcej za uszami.
  21. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    No niestety, musisz tam iść i przeprosić, że nie jesteś debilem. Przerabiane.
  22. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Niekoniecznie. Raczej pokazuje, że producenci muszą sprzedawać elektryki niezależnie od marży. Unia ciśnie karami za przekroczenie frimowej średniej emisji CO2.
  23. HelixSv odpowiedział Olas1 na temat - Tesla
    Nowa 3 jest znacznie lepsza. Swoją drogą, T3 jako Uber. Troche ciasno.
  24. HelixSv odpowiedział Maciej__ na temat - Forum EV
    Nie mam jeszcze dokładnych danych, ale myślę, że w zimę, z boxem i przyczepą może być ciężko. Jeszcze trzeba poczekać.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.