Zawartość dodana przez HelixSv
-
usterkowość Tesli
Nie mam Tesli, ale coś tam wiem. Najczęstsze niedomagania czy usterki Tesli to problemy z lakierem, uszczelkami, kiepskie spasowanie różnych elementów, problemy z klamkami w S, problemy z drzwiami w X, zaparowane lampy. Kiedyś było więcej niedoróbek, teraz jest mniej. Generalnie pierdoły (co nie znaczy, że tylko). Ale nawet Tesla z ponadprzeciętną ilością wad daje dużo większa radość z jazdy niż jakikolwiek samochód z mijającej epoki. Dlatego Tesla jest tak wysoko w rankingach satysfakcji.
-
usterkowość Tesli
Masz coś na potwierdzenie tej tezy?
- KIA EV6
- KIA EV6
- KIA EV6
-
Darmo dajo! Autostrady Czechy.
Zanim wejdzie, to spalinowce wymro
-
Darmo dajo! Autostrady Czechy.
Mogą być nawet różowe, kwestia woli EU i ustalenia.
-
Darmo dajo! Autostrady Czechy.
Dopreciule Wkurza mnie to udowadnianie, że się nie jest wielbłądem. Przed wyjazdem do Londynu, też musiałem składać wniosek online. A Warszawie raczej chyba też nie mogę jeździć buspasami... Powinna być europejska baza samochodów EV, albo lepiej, żeby rejestracja każdego elektryka w Europie zaczynała się od jakieś litery, albo symbolu. Może nie dwie iskierki ale jakaś grecka alfa czy omega. Albo taki na cześć Bełchatowa.
-
Elektryk, zima, problem
Dobrze rozumiem, że EV Ci nie pasują? No i? Nikt Cię nie zmusza, a już na pewno nikt stąd.
-
Elektryk, zima, problem
O właśnie. Wszystko zależy, dokąd się jedzie i za ile ma się prąd. W promieniu 150 km od domu to raczej nikt mi nie podskoczy i w 95% to ja jestem Sprite. W sumie jedynym ograniczeniem jest ograniczenie prędkości plus VAT, bo nie chce drugi raz stracić prawka. Prąd mam u siebie na wsi za darmo, więc szybka i darmowa jazda to przyjemna kumulacja. Ale jak jest jakaś dłuższa trasa, to trzeba pomyśleć. Ile km do ładowarki, jakiej, za ile kWh, jaki jest plan B w razie W. Przeważnie kończy się na tym, że zapinam 110-120 i się wlokę. Dłuższe trasy są u mnie od święta, może raz na miesiąc. Jakby było częściej, to drugi samochód byłby pewnie phevem lub dieslem.
-
TM3LR
Miałem takie cudo w Pasku, znaczy takiego pheva, chyba jeszcze z mniejszą baterią i z normalną obsługą infotainmentu a nie taką pokukizowaną... Najważniejsza sprawa, to pamiętać o hamowaniu hamulcem, tak co jakiś czas, bo nieużywane rdzewieją i tarcze po roku do wymiany. Generalnie fajne auto, ma odejście i jest namiastką elektryka.
-
Ionity - gasimy światło
Prezent od Ionity. Na razie w prezencie gwazdkowym zapowiedź, a oddanie do użytku za jakieś hohoho... Znaczy pewnie na gwiazdkę 2022. Lokalizacja świetna.
-
A życzenia świąteczne to były?
To ja też życzę Wam 50 superchargerów i przebijam o następne 50.
- TM3P
-
Podwyżki prądu ad. 2022, POTĘŻNE, już po nas!
Ekologia przede wszystkim!
-
„Mój elektryk” - nowe dopłaty.
Szcunek, za sprawność nawigowania w tej biurokracji. To ja napiszę, jak to wygląda u mnie. 1. Kupuje się samochód. 2. W ciagu tygodnia dostaje się formularz, trzeba go wypełnić i odesłać. 3. Po pół roku dostaje się na konto 70 000 sek.
-
Taką Teslę to ja rozumiem
Podobno ten konstruktor pracuje nad dalszym udoskonaleniem projektu. Ma wywalić silnik i zamontować dyszel.
- TM3LR
- TM3LR
- TM3LR
-
Tesla Model 3
No można się poczuć, jak ktoś zupełnie wyjątkowy. Nie ma to jak jazda po ciemku w zimę na letnich oponach na oparach prądu.
-
Tesla Model 3
Czyli, jak Tesla bedzie miała 20 fabryk a popyt tylko na 19, to zacznie gościć klientów w normalnych warunkach. Nie sądzę. Ale nie będę Muska uczył marketingu.
-
Tesla Model 3
Wydaje mi się, że salony Tesli to nieporozumienie. Ja wiem, że oni sprzedają online i itp. Ale salon w Malmö, (jedyny w promieniu 250 km) to jakaś mała, prymitywna klitka. Na ścisk weszły tam 3, Y, automat z kawą, toaleta i 3 siksy (asystentkohostessy) wpatrzone w swoje komórki. Musk za 0.1% wartości swoich akcji mogły zbudować pałace jak siedziby ZUSu, na pewno by mu się to opłacało.
-
Droga z pradem w Szwecji.
Interesujące. Ciekawe jak: - z tarciem (zużycie, grzanie, hałas) - bezpieczeństwem (da się w tę szczelinę włożyć łapę bez doznania 50kW+ ?) - możliwością nagłego manewru (jak np test łosia)
-
Zużycie prądu
ale wozi kupę muzealnego żelastwa (⊙_⊙;)