Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Mieszanie oleju syntetycznego z mineralnym
> Mieszać można przy tych samych parametrach. Zakładam, że tu są inne więc nie można Jeżeli auto jeździ na oleju gorszym (mineralny) to dolanie oleju lepszego silnikowi nie zaszkodzi. W odwrotnej sytuacji (jeździ na lepszym a dolewamy gorszego) jest już gorzej ale zależy ile tej dolewki było. Zresztą lepiej dolać gorszy niż nic nie dolewać.
-
Nowe ale stare opony
> tu każdy jeździ na nowych... wiec nie pytaj i zrób jak uważasz... nie masz swojego rozumu? Na pewno mnie chciałeś odpowiedzieć?
-
Nowe ale stare opony
> Mój były Lanos śmiga gdzieś po Opolu na gratisowych od dilera Dębicach Frigo z 98 roku i jestem o > niego spokojny. Nie wiem co robia inni. Opisałem przypadek z mojego najbliższego podwórka. Te opony to Firestone a więc półka średnia.
-
Nowe ale stare opony
Odpuść. Brat jadąc na 10 letnich oponach, stracił szczelność w jednym kole-rozhermetyzował się rant opony. A bieżnika było jak w nowej.
-
Lalka trzecia :)
> Silnik 2.0 140KM to jest bodajze konstrukcja Nissana na lancuchu rozrzadu. > Z tego co wiem, to nie sprawia wiekszych problemow Od czasu do czasu pojawiają się trudności z odpaleniem zimnego auta. Problem załatwia czyszczenie przepustnicy.
-
i40 kto to kupuje ?
> Zależy jak definiujesz prestiż i komfort. Dla w.w. mnie samego, > to już jest komfort, prestiż może nie, ale komfort jak najbardziej. W tym zdaniu zawarłeś clue problemu. Czyli komfort to nie prestiż. Albo -chociaż każde auto z segmentu D jest komfortowe to tylko kilka z nich jest prestiżowe. Dla mnie prestiż jest raczej bliższy aut segmentu premium, czyli Alfa Romeo, Audi, BMW, Mercedes,. Chociaż sam jezdże Laguną nie uważam jej za auto prestiżowe.
-
i40 kto to kupuje ?
> Jak ktoś jeździł w życiu tak jak ja F126p, SC, Punto II i teraz Stilo, > to jak wsiadam jako pasażer do VW Passata nawet B6, to jest naprawdę > ciszej, estetyczniej i ogólnie bardziej komfortowo. Każde z aut segmentu D w której jest Passat jest wygodniejsze od aut które podałeś. Takie np. Citroen C5 to już w ogóle super komfort- ale czy C5 jest prestiżowe?
-
koszt budowy domu
> ... > BTW: Ile kosztuje teraz projekt indywidualny? Bo w 2000r. za projekt z katalogu zapłaciłem 1000zł > plus 800zł architektowi za adaptację i załatwienie wszystkich formalności, ZUD-ów, srudów itp > (oddałem projekt architektowi a odebrałem już zaadaptowany z pozwoleniem na budowę). W 2007 r gotowy projekt z Archon+ kosztował 1900 zł + 2000 zł za wrysowanie w mape, adapatacje itp.
-
Laguna do oceny
> Jezdzilem takowa... > Na miescie (ja jezdzilem w Krakowie) spokojnie zamkniesz sie w 15 l/100 km. Zależy od korków. które w naszym mieście występują. Nawet jak pojezdzisz > sportowo to NIGDY nie przekroczyla 20 l/100 km... Mam co prawda 2.0 bez turbo, ale takie spalanie to przy jeździe autostradowej pewnie 170 km/h. Bo wiem że auto jest super wyciszone i żal nie pojechać szybciej a to kosztuje wyższe spalanie. Przy jeździe podmiejskiej spalanie będzie na pewno znacznie niższe.
-
spalanie paliwa w punto 1 1.2 elx rok 96
Miałem takie Punto i paliła mi ok 7,5 l/100 przy dość dynamicznej jeździe w mieście ale bez korków. Spalanie przy spokojnej (ale nie kapeluszniczej) jezdzie pod miastem to 6,4 l/100 km.
-
docieranie silnik
> a ja znam vectrę C 1.9 diesel z jakimiś specjalnie wydłużonymi okresami między wymianami > (wymieniano olej co 40-50 tys) i olejami long life. Przejeździła bez problemów z silnikiem ze > 250 tys. km i poszła do ludzi. I czego to dowodzi? Ale Renault leje standardowe oleje i każe na niech jeździć 30 kkm
-
auto starsze, bez rdzy
Bardzo odporne są auta francuskie. Clio II w rodzinie ma juz 10 lat i nie ma śladów rdzy, co potwierdził blacharz jak mu dałem auto do przeglądu blacharskiego. Był tutaj niedawno temat o najmniej rdzewiejacych autach i odporność na rdze wykazało dużo aut francuskich ale nie starszych niż z połowy lat 90 -tych.
-
bagażnik rowerowy na hak - platforma?
Mam ten drugi i jest super.
-
Zmiękczacz wody
> poboru - on raz w miesiącu sypie worek 25kg do > zbiornika w kotłowni Często. Mnie 25 kg starcza na kwartał.
-
bagażnik na klapę
> Masz Hak? > To kup taki. > allegro > Mam na 2 rowery i zdaje egzamin. Też mam taki. Jaka masz tablice rej na bagażnik? Ja mam tę ich wyklejkę ale wolałbym jakoś dobrą kopię a firmy tego nie chcą robić,
-
"zaleta" TSI
> Dodajmy: z prędkościami bliskimi 200 km/h. Bo przy 140 te silniki się jeszcze nie męczą. Piszemy o średnim zużyciu 8l/100 km. Uważasz że jazda 140 km/h daje niższe średnie spalanie niż 8l/100 km? Bo u mnie przy takiej prędkości jest jednak więcej.
-
"zaleta" TSI
> To nie ci sami, co uzyskali średnie spalanie 8L / 100 km ? > Żeby takie uzyskać w tym silniku, to trzeba go zarzynać non-stop. Albo często jezdzić autostradą.
-
Nowa Mazda 3 - lud i rzucil i wykupuje...
> Po co montują taki tablet na desce??? kiedyś żadne auto tego nie miało i było dobrze, teraz > prawie każde nowe ma Ciekawe czy to nie oślepia w nocy? I czy jest widoczne w słoneczny dzień?
-
"zaleta" TSI
> Dla mnie samochód ma być sprawny 24h i jak doń wsiadam to nie mam zamiaru się zastanawiać czy mogę > jechać z Poznania do Berlina w środku nocy autostradą czy najpierw muszę wszystko przejrzeć, > m.in. olej. Jakie auto takie sprawdzanie. Jak miałem auto które lubiało łyknąc oleju to przed każdą dłuższą trasa sprawdzałem jego stan. Potem jak kupiłem auto które nie zużywa oleju to sprawdzanie stanu robie rzadziej. Ale zasze sprawdzam przed dłuższą podróżą, szczególnie zagraniczna.
-
"zaleta" TSI
> do rzeczy: w ostatnim motorze test "długodystansowy"-całe 40kkm Octavi z silnikiem 1,2 TSI 105KM > -"tylko" 4x musieli dolewać oleju - wyszło jakieś 1L/10kkm średnio W służbowym Rapidzie z tym silnikiem (1,2 105 KM) po przebiegu 13 kkm i jazdach pozamiejskich ale nie autostradowych, na bagnecie pozostało 1/4 podziałki. Zakładajac wymianę oleju co 15 kkm oznacza to brak dolewek pomiędzy wymianami. Inna sprawa że komputer pokazuje przeglad dopiero za 17 kkm (czyli po 30 kkm) a wtedy to bez dolewek oleju w silniku juz dawno nie będzie.
-
Zastanawiam się nad zdradą Fiata
> Jak sie okazuje najlepszy samochód roku jest Francuski Laguną nie jeździłam ale wygląda b. ładnie Ma też małe wady wygody. Siedzisko foteli przednich za krótkie, mało miejsca na stopy pasażerów tylniej kanapy i dość nisko umieszczona tylnia kanapa (dotyczy liftbacka, w kombi podobno jest wyżej). Dodałbym jescze brak regulacji położenia środkowego podłokietnika przednich foteli. Jest za to bardzo cicho w czasie jazdy.
-
Zastanawiam się nad zdradą Fiata
> Spalanie: Moja LIII 2.0 na dojazdach do pracy 50/50 miasto i droga podmiejska pali benzyny 9 l/100. Jazda średnio dynamiczna, miasto bez wielkich korkow.
-
Najgorsze opony letnie: Federal, Kleber, Kormoran, Dębica
> dało się jeździć. No chyba że były łyse. Generalnie nie potrafię wskazać żadnych różnic między > różnymi oponami, jedyne co zauważałem to głośność oraz nadmierne zużycie, ale właściwości > trakcyjne są takie same przy normalnej jeździe... Trochę pojechałeś. Sam przejeździłem ponad 500 kkm różnymi autami i na różnych oponach i różnice w przyczepności są wyraźne, zwłaszcza hamowanie na mokrym.
-
Zużycie gazu do ogrzewania i cwu?
U mnie 460 m3 za DWA miesiące (grudzień-styczeń) Dom 130 m2, temp 21-22 oC.
-
Sprzedaz Dacii w PL +13%...
> Czy człowiek nie oglądający na co dzień swojego auta od spodu i nie mający hobby polegającego na > zaglądaniu endoskopem do zamkniętych profili może w jakikolwiek sposób poczuć z tego powodu > dyskomfort? Czy mając dziury w progach, których nie widać bo sa pod spodem, czujesz dyskomfort?