Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

PrezesAdam

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez PrezesAdam

  1. > Błędy zczytane. Nie pamiętam numeru ale błąd został zgłoszony przez czujnik wałka rozrządu. > Czy możliwe jest, że z powodu mocno rozciągniętego łańcucha samochód gaśnie? Przebieg ponad 270kkm. > Czyżby czas na wymianę? Może tak być. Miałem podobne objawy w Primerze w okolicy 300 tkm przebiegu.
  2. > Dawno nic nie fociłem, nie wrzucałem... korzystając z chwili wolnego czasu zrobiłem parę > pstryków kalkulatorem No prawie jak ze Stance Works Fajnie, ale tamte fele też robiły robotę
  3. Civic Type-R 2,0 200 KM 10-14, najczęstsze średnie 12 l, używając tego auta do czego zostało stworzone
  4. Heh, faktycznie, w mojej Corsie też pokazuje pierwszy nr rej.
  5. > zima na calorocznych kopalem sie na > No tego się właśnie boję. > Mam taki parking pod blokiem i jeździmy też w góry na narty. W góry tylko dobra zimówka
  6. > czyli generalnie oponie całorocznej bliżej do zimówki? Myślę że tak. Mam w Berlingo nawigatory i lepiej spisują się zimą niż latem, chociaż różnica w stos. do typowej zimówki na pewno jest wyczuwalna. Do samochodu, który porusza się głównie po mieście, albo jest używany sporadycznie i nie przewiduję nim wyjazdów w rejony górskie, zdecydowanie założyłbym takie gumy. Miałem też kiedyś Vredesteiny Quartac (czy jakoś tak), były też niezłe na mokrym.
  7. > tak czy siak, obiecałem sobie że jak już będzie gotowe to podjadę na jakiś zlot dziadów zbożowych z > jakiegoś klubu wzajemnej adoracji właścicieli dorożek i odjadę na odcince jarając lacze > Trzeba łamać konwenanse daj znać kiedy to nastąpi, przyjadę zobaczyć te miny
  8. Ogólnie myślę że temat do ogarnięcia, ale mimo wszystko jeśli zmieniałbym silnik to jednak na tej samej marki
  9. Poszukałbym jakiegoś Lexa IS250 Chociaż za ładne trzeba około 60 tys dać...
  10. > To rzeczywiscie nie sa jakies wielkie liczby, moge sie mylic, ale podejrzewam, ze u mnie na wsi z 3 > sprzedawcow bedzie mial wieksza sprzedaz[...] Takie czasy. Bywało tak, że miesiąc w miesiąc wyjeżdżało 100-120 aut, a byli tacy dealerzy co sprzedawali miesięcznie ~300... > No dobra, to jak to ze soba konkuruje? > Skoro macie ten sam stock - jak to sie ma cenowo. > Np przychodze do ciebie i mowie, mam najlepsza oferte na powiedzmy Prado. - x PLN (co jest > powiedzmy cena detaliczna - 11%). Co dla mnie mozesz zrobic, zeby zlapac business?. Zależy od promocji, ale generalnie niewiele Zacznijmy od tego że w PL ceny Toyoty są stałe, wszędzie takie same. Pozostają negocjacje w zakresie doposażenia auta, rabatów na serwis itp. > Zazwyczaj wlasnosc banku > Do tego zawsze trafi ci się jakiś "pomnik", którego nie uda się sprzedać przez > Pomnik - podoba mi sie to > Zaraz, czyli auta sa w kraju a nie sa oplacone? Już nie pamiętam dokładnie, ale chyba opłacane są całymi partiami w zależności od czasu dostawy - kilka razy to się zmieniało, nie wiem jak teraz. > 3 dni? 3 dni to czekalem na Kluger jak go sciagali od delaer-a w Western Australia - 4k km - > transport byl 3 dni. Pchaja te Toyota? Jak załadują na transporter w piątek, to zwykle przyjedzie w poniedziałek. > A powaznie, chyba nie ma takiego przypadku. > 1 dzien > 1/2h > Czyli dajecie sobie dwa dni zapasu - to moge zrozumiec[...] Czasem auto jest na miejscu, ale czekamy na części z doposażenia, no i płatności. Nie wydam ci papierów do rejestracji dopóki nie będzie $$ na koncie lub podpisanej umowy na kredyt/leasing. Bank też puszcza kasę na drugi dzień po rejestracji auta. > Generalnie ja jestem wyrozumialy, ale widzialem gdzie ludzie kasowali kontrakt, bo auto bylo 1 > dzien opoznione. . Opóźnienia zdarzają się na szczęście rzadko.
  11. > Ciekawe, czyli kto jest wlascicielem, importer? Tak > Jaka jest tego przyczyna? > Za maly rynek, czy co? Obecnie w PL średnia miesięczna sprzedaż dealera to ok. 50 szt miesięcznie (oczywiście zależy od dealera, działu flotowego itp). > Bo praktycznie ryzyko jest mniejsze jesli sprzedajesz cos, czego nie masz to raz, a dwa masz dostęp do wszystkiego (każdy dealer ma taki sam dostęp do pełnej puli samochodów). Ja widzę w tym więcej plusów - auta "w ogródku" dealera to zawsze większe ryzyko, zablokowana kasa (lub kredyty). Do tego zawsze trafi ci się jakiś "pomnik", którego nie uda się sprzedać przez dłuższy czas... > "Od ręki" oznacza do 14 dni - taki termin jest > Dwa tygodnie, co oni przez ten czas robia, skladaja to auto? Rozumiem, ze realsitycznie to tak 3 > dni, bo chyba nikt nie czeka na auto 14 dni .. 1) auto trzeba zgłosić do odprawy celnej/opłacić akcyzę, zamówić kartę pojazdu, importer wystawia fakturę dealerowi (1-3 dni) 2) na stocku centralnym jest robiony PDI (1 dzień) 3) transport do dealera 1-3 dni 4) doposażenie u dealera w akcesoria 5) faktura na klienta, rejestracja 7 dni to zwykle minimalny czas, przy mega spięcu można zejść do 5 dni, czyli realistycznie wychodzi 10
  12. > Zamowien? - czyli "od reki" rozumiem, ze nie ma. Co to za "drzwi otwarte"? W PL dealerzy Toyoty nie mają swoich stocków (oprócz aut pod dachem na salonie), wszyscy biorą auta ze stocku centralnego (lokalizacja Mszczonów). "Od ręki" oznacza do 14 dni - taki termin jest na auto stojące już w PL. Jeśli teraz zamówiłbyś wersję do produkcji, odbierzesz około lipca.
  13. W PL jesteśmy po pierwszym dniu "drzwi otwartych" - zainteresowanie naprawdę duże, i co najważniejsze przekładające się na zamówienia. Średnia cena z zamówień na poziomie ok 130 tys zł. Osobiście widzę spory postęp w stosunku do poprzednika.
  14. > Kiedyś ople były (znacznie) gorsze od vw, ale chociaż (nie tak znacznie) tańsze. > Teraz są równie badziewne a drogie - no to jak to się miało skończyć? Przypomniała mi się informacja towarzysząca chyba wprowadzeniu Insigni, że od tej chwili Opel chce być marką premium ( ) i ceny też będą wyższe
  15. > Panowie pochwalic sie chcialem dzisiaj z zona kupilismy Yarka benzynka 1.3 vvti niestety 3 1,3 w Yarku dobrze jeździ
  16. W nissanie zmienili maskę, orurowanie, > lampy, atrapę i wio, słowo klucz w tym przypadku - rama
  17. Zacny rozmiar
  18. > W ostatnim numerze "Motoru" są podane średnice zawracania dla niezliczonej ilości samochodów, w > tym: > Swift: 10,25 m > Yaris: 11,95 m > Yaris generacji III (w przeciwieństwie do generacji I i II) niestety ma zwrotność tankowca. Nie wierz dziennikarzynom Yaris 11,95 na felgach 16 cali i faktycznie wtedy nie jest zwrotny. Na 15'' ma 9,4 m i zawija aż miło, o ile dobrze pamiętam jest to dokładnie tyle samo co Yaris II.
  19. > W Corsie C to najbardziej trzeba obawiać się silnika 1.0 - najwieksza porażka w tej klasie aut. Ale > prawda że z wybierakiem i halasowaniem zawieszenia też jest masa problemów. Wybierak w razie problemów wystarczy zmienić na wersję po FL - groszowe sprawy.
  20. > Widze że wiesz lepiej co kupiłem chociaż auta na oczy nie widziałeś. > Pomijam fakt awaryjnosci bo powiedzmy że to loteria. Ale to auto nie daje żadnej przyjemnosci z > jazdy, drewniane wykonczenie, drewniane zawieszenie i beznadziejne silniki. Widzę, że mamy kompletnie inne odczucia z jazdy, bo dla mnie Panda to zawieszeniowy dramat, a Fabia prowadzi się całkiem nieźle, w końcu na niej zrobili Polo Silników w Fabii jest do wyboru do koloru, wśród nich również te dobre ze stajni VW
  21. > zastanawialem sie nad yarisem ale panda tu wygrywa bo za te pieniadze moge miec rocznik 2005 ew > 2006 a jarek w tych pieniadzach to juz dziadek W takiej kasie da się poszukać Yarka z okolicy 2003-4, jedynie z klimą może być ciężko. Przejedź się jednym i drugim, Panda jest do bólu prosto zrobionym autem i to czuć na każdym etapie obcowania z tą taczką*. Okazuje się, że nawet w wersji "total golas", gdzie wydawałoby się że nie ma się co popsuć, bo nic nie ma, mogą się przycinać zamki, nie działać ogrzewanie tylnej szyby... Yaris ma w sobie więcej z samochodu. Za Pandą przemawia jedynie rocznik, ale czy jeździ się rocznikiem czy samochodem? *) jestem osobą, która w każdym aucie szuka pozytywów, więc w Pandzie to: niezła skrzynia biegów - zarówno przełożenia jak i sama zmiana lewarkiem. Innych nie znalazłem
  22. > Astra 2 w dieslu 1.7 i koniecznie kombi. Nie ma lepszych aut za te pieniądze. Quote: fura typowo do miasta w miare mozliwosci jak najmlodsza, benzyna słabo ta propozycja pasuje do założeń autora wątku
  23. > Panowie szukam furaczaw przedziale 10-12 kpln fura typowo do miasta w miare mozliwosci jak > najmlodsza, benzyna bez gazu, dobrze jakby byla klima i elektryczne szyby aha koniecznie 4 > drzwiowka.... > sam w to nie wierze ale rozmyslalem nad Fiatem Panda Od nowszej Pandy, zdecydowanie bardziej wolałbym starszego Yarisa. Zdecydowanie lepsze właściwości jezdne, wykonanie, przestronność, fotele, bagażnik. Chyba że to ma być auto typu taczka, to Panda za małe pieniądze może być.
  24. > On tak zawsze robi Kupi cos fajnego 15 czy 20-letniego, typu wlasnie BMW 7 czy S-klasa czy inne > tam A8, pojezdzi pol roku czy rok nie dokladajac ani zlotowki i sprzedaje Bo to jest jedyna skuteczna metoda na tego typu auta. Plus modlitwa, aby nic nie padło w "międzyczasie"
  25. > Paltforma ta sama co VE wiec mozna zalozyc, ze: > GM Zeta Platform > Rozstaw: 2,915mm > Wymiary: > 4,900-4,994mm x 1,899mm x 1,471mm Czyli prawie 18 cm więcej na rozstawie osi od Insigni. Tak sądziłem, że to już całkiem duże auto (jak na EU).

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.