Napisano 19 Października 201015 lat Jaki Panowie polecaja tlumik koncowy na srednice wewnetrzna 50mm do tylu ?? wydech to przelot ze strumienica i na koncu chcemy dac jakis tlumik, aby basik byl, tylko jest wymagana srednica wejsciowa 50mm
Napisano 19 Października 201015 lat > Jaki Panowie polecaja tlumik koncowy na srednice wewnetrzna 50mm do tylu ?? wydech to przelot ze > strumienica i na koncu chcemy dac jakis tlumik, aby basik byl, tylko jest wymagana srednica > wejsciowa 50mm mało basowy ale ładnie mruczący jest asmet S0.005 ma fi50 i pasuje pod podłoge sc/cc koszt nowego cos kolo 150 zł
Napisano 19 Października 201015 lat > mało basowy ale ładnie mruczący jest asmet S0.005 ma fi50 i pasuje pod podłoge sc/cc koszt nowego > cos kolo 150 zł a z czego on dokladnie jest ?? Bo w katalogu asmeta nie ma takiego tlumika
Napisano 19 Października 201015 lat > a z czego on dokladnie jest ?? Bo w katalogu asmeta nie ma takiego tlumika niby z calibry . jakis czas wystepował w tłumikach uniwersalnych
Napisano 19 Października 201015 lat > niby z calibry . jakis czas wystepował w tłumikach uniwersalnych hmm o tym numerze nic nie znajduje a w katalogu asmetu znajduje tylko to:
Napisano 19 Października 201015 lat > hmm o tym numerze nic nie znajduje a w katalogu asmetu znajduje tylko to: ten katalog nie jest aktualny ja zawsze dzwoniłem do czerska i facet wiedział o co chodzi
Napisano 20 Października 201015 lat > Takie male spy foto nowego projekta co to za żółte kibelrurki czekaj czekaj czy mie sie zdaje że masz turbine na lażąco tzn wlot i wylot oleju w poziomie
Napisano 21 Października 201015 lat > co to za żółte kibelrurki > czekaj czekaj czy mie sie zdaje że masz turbine na lażąco tzn wlot i wylot oleju w poziomie wlot od gory kolankiem 90 stopni, wylot w dol powyzej stanu oleju do miski Kibel rura jest fajna, zbrojona na 160 stopni zobaczymy czy wytrzyma szkoda ze niebieskiej nie bylo auto nie moje, ja pomagam wiedza teoretyczna i elektroniczna
Napisano 21 Października 201015 lat ooo fajna ta rurka gdzie można taka zanabyć i za ile worków złota?
Napisano 21 Października 201015 lat To ja sie zapytam jaki tlumok na fi60 Swego czasu szary mowil ze z ducato siakiegos
Napisano 21 Października 201015 lat > To ja sie zapytam jaki tlumok na fi60 > Swego czasu szary mowil ze z ducato siakiegos ja tam dalej nie wiem jaki tlumik kupic my kupujemy na 50 tke Moze cos takiego ?
Napisano 21 Października 201015 lat > ja tam dalej nie wiem jaki tlumik kupic my kupujemy na 50 tke > Moze cos takiego ? Pisze tam gdzies jaka srednica
Napisano 21 Października 201015 lat > no niestety nie Jak bede w pl to musze podjechac do chlopakow na miechowice zeby mi pokazali tlumoki z ducato
Napisano 22 Października 201015 lat > ten katalog nie jest aktualny ja zawsze dzwoniłem do czerska i facet wiedział o co chodzi tlumik kupiony, fajny przelot to jest taki sam wystepuje w vectrze 1.8 2.0
Napisano 24 Października 201015 lat Mamy z kolega pytania, dzis odpalilismy T i mamy problem. 1/ Silnik to 1.1 z tlokami od 1.2. Dzis przy pierwszym odpaleniu wszystko poszlo dobrze, dziala i pali bardzo ladnie Narazie przewod z IC nie jest jeszcze podpiety pod kopulke. Jak mocno powinna turbina dmuchac bez zalozonego weza ?? Bo na jalowym to tak lekko dmucha a przy ok 5tys jak suszarka do wlosow dmucha, teraz nie wiemy czy tak ma byc czy to zle ?? Bo kazdy diesel jakiego robilismy po sciagnieciu weza mocniej dmuchalo. Turbina niestety jest troche duza bo jakas pochodna garrett GT22. Sadzimy, ze niestety przesadzilismy z wielkoscia i dlatego moze slabo dmucha. Jutro bedzie spawana kopulka, pdlaczymy i zobaczymy. Moze musi byc jakis opor z silnika, aby sie rozkrecilo lub cos ? 2/ Jakim olejem zalewacie T ? bo narazie zalane jest 5w/40 i na jalowym przy rozgrzanym silniku jest ok 0.5 bara cisnienia, co wydaje mi sie troche slabo. Z tego co pamietam to polecane bylo 10w/40 normalne lub 10w/60
Napisano 24 Października 201015 lat > Mamy z kolega pytania, dzis odpalilismy T i mamy problem. > 1/ Silnik to 1.1 z tlokami od 1.2. Dzis przy pierwszym odpaleniu wszystko poszlo dobrze, dziala i > pali bardzo ladnie Narazie przewod z IC nie jest jeszcze podpiety pod kopulke. Jak mocno > powinna turbina dmuchac bez zalozonego weza ?? Bo na jalowym to tak lekko dmucha a przy ok > 5tys jak suszarka do wlosow dmucha, teraz nie wiemy czy tak ma byc czy to zle ?? Bo kazdy > diesel jakiego robilismy po sciagnieciu weza mocniej dmuchalo. Turbina niestety jest troche > duza bo jakas pochodna garrett GT22. Sadzimy, ze niestety przesadzilismy z wielkoscia i > dlatego moze slabo dmucha. Jutro bedzie spawana kopulka, pdlaczymy i zobaczymy. Moze musi byc > jakis opor z silnika, aby sie rozkrecilo lub cos ? > 2/ Jakim olejem zalewacie T ? bo narazie zalane jest 5w/40 i na jalowym przy rozgrzanym silniku > jest ok 0.5 bara cisnienia, co wydaje mi sie troche slabo. > Z tego co pamietam to polecane bylo 10w/40 normalne lub 10w/60 nie ma sie czym przejmować też tak miałem na starym setupie na zimnym silniku wcale nie dmuchało a jak sie rozgrzał to dmuchało troszeczke lepiej, tak jakbyś huhał z buzi . ale dopiero pod obciążeniem zaczęło normalnie pracować. Żeby było jasne, jak olej jest zimny to turbina może nawet o 1,5krpm poźniej wstawać, tak że jak wyjedziecie na droge to żebyście sie nie zdziwili że nie dmucha. Jak olej nabierze temperatury roboczej to wtedy całkiem inaczej to zaczyna wszystko działać. Dizlami też sie nie kierunkujcie. W dwulitrowym dizlu siedzi turbina typu GT15 więc nijak to się ma silnik praktycznie 2x pojemniejszy, w takim turbodizlu już od 1800-2000 obrotów masz +/- jednego bara a w takim 1.1 będziesz to miał dopiero około 4-5 tysięcy obrotow. Tak że wszystko jest w najlepszym porządku, składać auto sprawdzić szczelność dolotu, czy WG jest zamknięty i w droge ja jeżdże na zwyjkłej selenii 20K 10w40
Napisano 1 Listopada 201015 lat a co sadzicie o takim turbo do silnika 1.4 16v? pochodzi z Subaru STI 2007 r. IHI VF 43 0701 RHF55 o takie jak w aukcji. http://motoallegro.pl/subaru-sti-vf43-07r-turbosprezarka-gwarancja-i1283496472.html powiedzmy ze mam okazje kupic nowa po doberej cenie
Napisano 1 Listopada 201015 lat > a co sadzicie o takim turbo do silnika 1.4 16v? > pochodzi z Subaru STI 2007 r. IHI VF 43 0701 RHF55 > o takie jak w aukcji. > http://motoallegro.pl/subaru-sti-vf43-07r-turbosprezarka-gwarancja-i1283496472.html > powiedzmy ze mam okazje kupic nowa po doberej cenie Bierz, jasne ze się nada będzie idealna
Napisano 1 Listopada 201015 lat > Bierz, jasne ze się nada będzie idealna jakie to ma ar zimnej i goracej czesci ?
Napisano 3 Listopada 201015 lat > a co sadzicie o takim turbo do silnika 1.4 16v? > pochodzi z Subaru STI 2007 r. IHI VF 43 0701 RHF55 > o takie jak w aukcji. > http://motoallegro.pl/subaru-sti-vf43-07r-turbosprezarka-gwarancja-i1283496472.html > powiedzmy ze mam okazje kupic nowa po doberej cenie Taka sama dla mnie lezy juz u guida
Napisano 3 Listopada 201015 lat mam głupie pytanko. Czy pod 16v podejdzie idealnie turbina z Uno Turbo ze wszystkimi z tego auta gratami potrzebnymi do działania wichury? Czy poprostu ta turbina sie nie nadaje
Napisano 3 Listopada 201015 lat > mam głupie pytanko. > Czy pod 16v podejdzie idealnie turbina z Uno Turbo ze wszystkimi z tego auta gratami potrzebnymi do > działania wichury? > Czy poprostu ta turbina sie nie nadaje Sama turbina podejdzie ile IMO troche za mala do 16v
Napisano 3 Listopada 201015 lat > a co się może dziać jak jest za mała Moze puchnac na gorze ale nie jestem tego pewien, trza by mape oblookac
Napisano 3 Listopada 201015 lat graty nie podejdą, tz kolektor wydechowy nie podejdzie z UT.. jeszcze pytanko o jaką turbinę Ci chodzi, czy IHI vl3 z 1.3T czy ihi vl5 z 1.4T albo garrett t2 z 1.4T vl3 ładnie chodzi pod 1.2 8v
Napisano 3 Listopada 201015 lat > Moze puchnac na gorze ale nie jestem tego pewien, trza by mape oblookac nie powinna, motur jakiś bardzo duży też nie jest. w 1.2 8v daje radę na 1b to i w 16v poradzi sobie
Napisano 3 Listopada 201015 lat Uno Turbo mk1 czyli 1.3 Mówisz że pod 8v chodzi wiec pod 16v tez musi
Napisano 3 Listopada 201015 lat > Uno Turbo mk1 czyli 1.3 > Mówisz że pod 8v chodzi wiec pod 16v tez musi teoretycznie... niech się wypowie ktoś kto uturbinił 16v albo jest w trakcie
Napisano 3 Listopada 201015 lat czyli zostaje przerobienie kolektora, a reszta gratów pasuje z UT? No i oczywiście remap
Napisano 3 Listopada 201015 lat > czyli zostaje przerobienie kolektora, a reszta gratów pasuje z UT? > No i oczywiście remap a nie wiem czy pasuje, niech się wypowiedzą ludki którzy robili, ja UT pomykam więc mnie to kilo czy do cento pasuje kolektor na bank musisz spawać, robic program, dorobić przewody olejowe, intercooler gdzieś upchnąć itd
Napisano 3 Listopada 201015 lat > czyli zostaje przerobienie kolektora, a reszta gratów pasuje z UT? > No i oczywiście remap Opanuj najpierw to co masz bo turbo to nie sa klocki p&p tak jak miales swapa tylko wyzsza szkola jazdy ... Ty nie umiales tych prostych klockow poskladac a co dopiero turbo ...
Napisano 3 Listopada 201015 lat spokojnie tak sobie myślę głośno, bo czasem bardzo tanio można kupić graty do UT
Napisano 3 Listopada 201015 lat > Sama turbina podejdzie ile IMO troche za mala do 16v tak sie zastanawiam po co wam tak wielkie turbiny? skoro zwyklak tjet150 jedzi na takiej malutkiej, ze az wstyd pokazac
Napisano 3 Listopada 201015 lat > tak sie zastanawiam po co wam tak wielkie turbiny? skoro zwyklak tjet150 jedzi na takiej > malutkiej, ze az wstyd pokazac mniejsza nie znaczy mniej wydatna
Napisano 3 Listopada 201015 lat > tak sie zastanawiam po co wam tak wielkie turbiny? skoro zwyklak tjet150 jedzi na takiej > malutkiej, ze az wstyd pokazac malutka strasznie, miałem taką u siebie z tym że ona w tjecie dmucha chyba ponad 1 bara
Napisano 3 Listopada 201015 lat > tak sie zastanawiam po co wam tak wielkie turbiny? skoro zwyklak tjet150 jedzi na takiej > malutkiej, ze az wstyd pokazac fabrycznie turbione silniki pracują na nieco innej zasadzie niż wydumki. Pomijając budowe samego silnika która jest przystosowana do konfiguracji z dużą ilościa momentu od samego dołu to tam dmucha ponad bara i jest tylko 150 (pomijając że ciągnie z dołu i ma dużo momentu) bo wyżej jest mała wydajność a jakbyś założył np jakieś cos w stylu (strzelam) GT20-25 to już przy 0.5 bara byś miał te 150 ale za to znacznie mniej momentu na dole i średnich obrotach. A przy barze to ze 200 albo i więcej i byś klepał średnie lub niskie 13 na 1/4. Ten setup który Ty będziesz miał jest wprost idealny do jazdy codziennej, tylko szkoda że ze sprzęgłem są problemy
Napisano 3 Listopada 201015 lat > fabrycznie turbione silniki pracują na nieco innej zasadzie niż wydumki. Pomijając budowe samego > silnika która jest przystosowana do konfiguracji z dużą ilościa momentu od samego dołu to tam > dmucha ponad bara i jest tylko 150 (pomijając że ciągnie z dołu i ma dużo momentu) bo wyżej > jest mała wydajność a jakbyś założył np jakieś cos w stylu (strzelam) GT20-25 to już przy 0.5 > bara byś miał te 150 ale za to znacznie mniej momentu na dole i średnich obrotach. A przy > barze to ze 200 albo i więcej i byś klepał średnie lub niskie 13 na 1/4. Ten setup który Ty > będziesz miał jest wprost idealny do jazdy codziennej, tylko szkoda że ze sprzęgłem są > problemy na dzien dzisiejszy nie ma zadnego problemu
Napisano 3 Listopada 201015 lat > na dzien dzisiejszy nie ma zadnego problemu no ja nie wyobrażam sobie jeździć na spieku codziennie do roboty na przykład, że o podjeżdżaniu w korkach co 2 metry nie wspomnę a o jeździe w zime mozna całkiem zapomnieć
Napisano 3 Listopada 201015 lat > no ja nie wyobrażam sobie jeździć na spieku codziennie do roboty na przykład, że o podjeżdżaniu w > korkach co 2 metry nie wspomnę ale po co spiek? U znajomego w 1.2 16vt przy 160km/230nm seryjne sprzęgło wytrzymuje jeżdzenie od wiosny... Dla czego by sprzęgło z 1.4 miało nie wytrzymać u Seby?
Napisano 3 Listopada 201015 lat > ale po co spiek? U znajomego w 1.2 16vt przy 160km/230nm seryjne sprzęgło wytrzymuje jeżdzenie od > wiosny... Dla czego by sprzęgło z 1.4 miało nie wytrzymać u Seby? ale to jest inna sprawa znowuż bo pewnie te 230Nm osiąga przy 5-6krpm a w tijecie bedzie ze 250Nm lub może nawet wiecej (jak stroiciel sie postara) i to już przy 2-4krpm i teraz jedź sobie i depnij tym np na czwórce lub piatce to tylko kupa spalenizny zostanie z tego sprzęgiełka. zresztą spytaj sie Taquito
Napisano 3 Listopada 201015 lat > ale to jest inna sprawa znowuż bo pewnie te 230Nm osiąga przy 5-6krpm a w tijecie bedzie ze 250Nm > lub może nawet wiecej (jak stroiciel sie postara) i to już przy 3-4krpm i teraz jedź sobie i > depnij tym np na czwórce lub piatce to tylko kupa spalenizny zostanie z tego sprzęgiełka. > zresztą spytaj sie Taquito u mnie jakos z ósemki póki co daje rade przy takiej jeździe jak mówisz i nic nie śmierdzi
Napisano 3 Listopada 201015 lat > mniejsza nie znaczy mniej wydatna Ale stawia większe opory spalinom.
Napisano 3 Listopada 201015 lat a po co jest turbina w turbosprężarce? żeby odebrać jak najwięcej entalpi ze spalin
Napisano 4 Listopada 201015 lat > na dzien dzisiejszy nie ma zadnego problemu jaka turbine polecalibyscie wg mocy,osiagow (wgniatanie w fotel,turbina wstaje od 2700 a przy 3000 masz full boost) 1) 1.2 16V 2) 1.4 16V 3) 1.4 16V t-jet
Napisano 4 Listopada 201015 lat > u mnie jakos z ósemki póki co daje rade przy takiej jeździe jak mówisz i nic nie śmierdzi I co z tego, u mnie tez jest seryjne z 1.1 i przy 0.7 tez nie śmierdzi ale cały wic polega na tym że ja maksymalny moment mam między 4-5krpm a nie między 2-4 tak jak w t-jecie i nigdy nie idę pełnym ogniem poniżej 3krpm. Jakbym miał charakterystykę zbliżona do t-jeta czyli jakieś 140-150Nm już przy nieco ponad 2krpm (z silnika 1.1) to dziś to już by mi tylko wspomnienia zostały po tym sprzęgle że o panewkach nie wspomnę.
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.