Skocz do zawartości

Płaskie, bezprzegubowe wycieraczki


Gripen

Rekomendowane odpowiedzi

> Ma ktoś, używa, podzieli się opinią ? Na przykład takie

> http://moto.allegro.pl/item325927807_plaskie_wycieraczki_v_cap_53cm_48cm_octavia_fabia.html

dałem się na nie skusić. Kupiliśmy na jesieni trzy komplety: do Lanosa, Picasso i Omegi. Okazały się kompletną porażką. W oplu i citroenie zostały wymienione po dwóch trzech miesiącach. W lanosie jeszcze jeżdzą, aby do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś, używa, podzieli się opinią ? Na przykład takie

> http://moto.allegro.pl/item325927807_plaskie_wycieraczki_v_cap_53cm_48cm_octavia_fabia.html

ja mam, ale innej firmy (unitech czy cos), za wiele powiedziec nie moge, bo dopiero tydzien na aucie, ale nie narzekam jak narazie, na pewno maja slabszy docisk niz te ze stelazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dałem się na nie skusić. Kupiliśmy na jesieni trzy komplety: do

> Lanosa, Picasso i Omegi. Okazały się kompletną porażką. W oplu i

> citroenie zostały wymienione po dwóch trzech miesiącach. W

> lanosie jeszcze jeżdzą, aby do wiosny.

No własnie nie wiem, mnie wychodzi, że najlepsze jakie do tej pory miałem to były oryginalne z ASO hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bosch ze stelazem robi jeszcze dobre i takie bym polecal

ja juz przecwiczylem rozne i najlepiej sie spisywaly motogumy ok.gif i byly jednymi z najtanszych

czyli 2 w 1 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja juz przecwiczylem rozne i najlepiej sie spisywaly motogumy i

> byly jednymi z najtanszych

> czyli 2 w 1

masz rację, wolę kupić tańsze i częściej wymieniać, niż drogie i wymieniać po takim samym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu wucieraczki to dziadostwo, też się skusiłem i odrazu wywaliłem, wogóle nie mają docisku, a jak wymijam się za innym samochodem to odrywaja się na krawędziach od szyby.

Kupiłem porządne wycieraczki "BOSCH" z taką dodatkową wytłoczką powodującą lepszy docisk do szyby i teraz już zawsze będę je kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś, używa, podzieli się opinią ? Na przykład takie

> http://moto.allegro.pl/item325927807_plaskie_wycieraczki_v_cap_53cm_48cm_octavia_fabia.html

nie polecam tych wycieraczek

na początku były ciche i dobrze zbierały

po kilku miesiącach stały się głośne i od strony pasażera robią się mazy na połowie powierzchni roboczej wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie polecam tych wycieraczek

> na początku były ciche i dobrze zbierały

> po kilku miesiącach stały się głośne i od strony pasażera robią się

> mazy na połowie powierzchni roboczej wycieraczki

Moje zachowują się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie polecam tych wycieraczek

> na początku były ciche i dobrze zbierały

> po kilku miesiącach stały się głośne i od strony pasażera robią się

> mazy na połowie powierzchni roboczej wycieraczki

Po ilu miesiacach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie nie sprawdzaja. Co prawda gumy dobrze sciagaja, ale ze wzgledu na kat pochylenia szyby przestaja tak kolo 120-130kmph - ped powietrza je po prostu odrywa od szyby.

Mialem najpierw sledzie takie najtansze z Tesco, czy Auchan - podroby Bosha (wygladaja prawie, jak Bosh czy Valeo) i ta para sprawiala mi sie ponad pol roku super. Potem wymienilem w nich sama gume na wlasnie Motgum i niestety mazaly i zostawialy pola nie wytarte. Kupilem wiec nowe takie same i bylo jeszcze gorzej - nie scieraly nawet polowy swojego zakresu. Troche sie musialem w Auchan poklocic, ale w koncu oddali kase (chcieli 2 tygodnie na naprawe debile zlosnik.gif)

Teraz mam jakies Xtra pseudofirmy Bottari - lepsze, niz ta druga para, ale gorsze, niz pierwsza. Minimalnie maza niestety.

Szukam jakichs dobrych sledzi w cenie ponizej 100zl za pare, ktore wytrzymaja mi ponad pol roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś, używa, podzieli się opinią ? Na przykład takie

> http://moto.allegro.pl/item325927807_plaskie_wycieraczki_v_cap_53cm_48cm_octavia_fabia.html

Kupiłem tego typu wycieraczki na jesieni, konkretnie Bosch Aerotwin, model A502S. Na początku super, zbierały idealnie i cicho pracowały, ale po jakichś trzech miesiącach zaczęły rozmazywać frown.gif Wydaje mi się, że jak na produkt za 100 zł to trochę krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem płaskie w praktikerze i jestem bardzo zadowolony, dobrze się sprawują już 9miesięcy, kolega z pół roku temu też takie kupił i także jest zadowolony.

Jedyny ich minus był taki,że leżą zgięte w opakowaniu i po założeniu pozostawiają pod samym środkiem wycieraczki smugę szerokości 1cm ale po dwóch dniach wszystko się ładnie ułożyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja kupiłem płaskie w praktikerze i jestem bardzo zadowolony, dobrze

> się sprawują już 9miesięcy, kolega z pół roku temu też takie

> kupił i także jest zadowolony.

> Jedyny ich minus był taki,że leżą zgięte w opakowaniu i po założeniu

> pozostawiają pod samym środkiem wycieraczki smugę szerokości 1cm

> ale po dwóch dniach wszystko się ładnie ułożyło.

W jakiej cenie mniej więcej były (w porównaniu z V-Cap np.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakiej cenie mniej więcej były (w porównaniu z V-Cap np.)?

ja kupiłem chyba po 25zł/szt ale kolega kilka miesięcy później już płacił 5zł mniej za sztuke. I nie jestem pewny do końca, muszę do dokładnie sprawdzić ale wydaje mi się, że można w nich zmieniać samą gume na taką ze zwykłych wycieraczek.

aaaaaaa i jeszcze jedno...w firmie jest clio III i ma te płaskie wycieraczki valeo...od nowości do tej pory(pół roku) nie zbierają dobrze, musi być bardzo ciepły sloneczny dzień i nagrzana szyba żeby zebrały bez pozostawienia smug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobierz oryginały Opla, mi tradycyjne wycieraczki wytrzymują koło 1.5

> roku i dwie zimy.

Stelazowe? Nie beda dzialac powyzej 120kmph u mnie. Mam znacznie mniej pochylona szybe, niz w standardowych osobowkach - musialbym zmienic rowniez ramiona, zeby lepiej dociskaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bosch ze stelazem robi jeszcze dobre i takie bym polecal

bosch to nawet jest gorszy od botarri z auchana , kupiłem na stacji shella bosche ECO do fabi i od początku skaczą po szybie powodując hałas . Zbieraja tak sobie . Teraz będę musiał zainwestowac z wlasnej kieszeni 25 zł na motgumy i będzie spokój. Niestety shell nie ma innych wycieraczej jak bosche a tam mogę tylko kupować na karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego typu wucieraczki to dziadostwo, też się skusiłem i odrazu

> wywaliłem, wogóle nie mają docisku, a jak wymijam się za innym

> samochodem to odrywaja się na krawędziach od szyby.

> Kupiłem porządne wycieraczki "BOSCH" z taką dodatkową wytłoczką

> powodującą lepszy docisk do szyby i teraz już zawsze będę je

> kupował.

Bosch dobre są, mam te ze spojlerem, mają jedną dużą wadę...strasznie skrzypią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Miałem już z tego typu Valeo i jakieś Xtream-y. Jedne i drugie są nic nie warte. Bardzo słaby docisk. Potrafią na środku szyby plamę zostawiać niewycieraną. I to nie zima tylko normalnie przy dodatniej temperaturze. Krawędzie w ogóle nie wycierane zostają, bo nie potrafią zawinąć sie wystarczająco na końcach. Do jakiegoś autka z płaską i niemal pionową szybą pewnie nadawałyby się? Do większości są jednak bez sensu.

Odradzam zdecydowanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> Miałem już z tego typu Valeo i jakieś Xtream-y. Jedne i drugie są nic

> nie warte. Bardzo słaby docisk. Potrafią na środku szyby plamę

> zostawiać niewycieraną. I to nie zima tylko normalnie przy

> dodatniej temperaturze.

Testowałem Valeo X-tream i miałem podobne odczucia - źle zbierają, zostaje brudne ślady a kosztują kupę kasy no.gif

Teraz kupiłem jakiś Unipoint i są świetne. Ciche, dobrze zbierają i kosztują 1/4 ceny Valeo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cos takiego u siebie i przez pol roku sprawowaly sie bardzo dobrze, jednak teraz po stronie pasazera zaczynaja brudzic i powyzej 80 km/h skacza po szybie i halasuja bo maja za maly docisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś, używa, podzieli się opinią ? Na przykład takie

> http://moto.allegro.pl/item325927807_plaskie_wycieraczki_v_cap_53cm_48cm_octavia_fabia.html

Ja sie podziele: bardzo szybko je kradna sick.gif

Ja mialem, Valeo Silencio i zbieraly naprawde super, w stosunku do poprzednich Motgumow, byly znacznie mniejsze, co mniej rozpraszalo podczas ich pracy ok.gif

Jednak wiecej ich nie kupie, nie w naszym pieknym kraju tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś, używa, podzieli się opinią ?

Mam takie w sluzbowej KIA Ceed. Nie wiem jakiej marki, bo zalozone w fabryce. Eksploatowane przez 4 miesiace. Poki co bez zastrzezen. W prywatnym uzywam markowych "Norauto" i nie narzekam. Cena tez dosyc przystepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podobne zamontować do Puga 206 mojej znajomej (duża wycieraczka ma 65 cm), ale jak pojechałem je kupić to sprzedawca mi odradził. Powiedział, że szkoda pieniędzy, bo w czasie jazdy pióra skaczą po szybie, no i kupiłem ponownie klasyczne pióra.

Ja w 307 mam fabrycznie zamontowane płaskie pióra i jak na razie nie narzekam, ale faktem jest że niewiele tym autem ostatnio jeżdżę.

Być może w autach które mają fabrycznie montowane takie wycieraczki są ramiona o większej sile docisku pióra do szyby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może w autach które mają fabrycznie montowane takie wycieraczki

> są ramiona o większej sile docisku pióra do szyby??

to fakt, najlepiej do tych plaskich jakas zwiekszyc docisk ramienia i wszystko bedzie ok waytogo.gif

dodatkowo mam wrazenie ze te plaskie "zaslaniaja" wiecej widoku, niz te ze stelazem smile.gif takie odczucie jaies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś, używa, podzieli się opinią ? Na przykład takie

> http://moto.allegro.pl/item325927807_plaskie_wycieraczki_v_cap_53cm_48cm_octavia_fabia.html

Mam takie ale z MotGum`a - jak na razie jestem zadowolony - nie "trzepoczą" w czasie pracy tak jak stare klasyczne. jest na poczatku troche problemu z odpowiednim dogięciem ich i ramion (dobraniem odpowiedniej siły dociskającej) ale jak już się uda to są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

> Być może w autach które mają fabrycznie montowane takie wycieraczki

> są ramiona o większej sile docisku pióra do szyby??

Myślę, że nie w tym problem. Środek dociśnięty zostanie lepiej ale końcówkom to nie pomoże. Po prostu cienka blacha, która robi za sprężynę dociskową na długości pióra jest za słaba. Nigdy nie będzie miała takiego docisku jak "trójkąt" w klasycznej konstrukcji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie sie nie sprawdzaja. Co prawda gumy dobrze sciagaja, ale ze

> wzgledu na kat pochylenia szyby przestaja tak kolo 120-130kmph -

> ped powietrza je po prostu odrywa od szyby.

> Mialem najpierw sledzie takie najtansze z Tesco, czy Auchan - podroby

> Bosha (wygladaja prawie, jak Bosh czy Valeo) i ta para sprawiala

> mi sie ponad pol roku super. Potem wymienilem w nich sama gume

> na wlasnie Motgum i niestety mazaly i zostawialy pola nie

> wytarte. Kupilem wiec nowe takie same i bylo jeszcze gorzej -

> nie scieraly nawet polowy swojego zakresu. Troche sie musialem w

> Auchan poklocic, ale w koncu oddali kase (chcieli 2 tygodnie na

> naprawe debile )

> Teraz mam jakies Xtra pseudofirmy Bottari - lepsze, niz ta druga

> para, ale gorsze, niz pierwsza. Minimalnie maza niestety.

> Szukam jakichs dobrych sledzi w cenie ponizej 100zl za pare, ktore

> wytrzymaja mi ponad pol roku.

a to dziwne co piszesz. ja mam w forku wycieraczki wlasnie z auchena za ~30PLN sztuka (2xprzod + tyl) i jak narazie (2miesiace) nie man powodow do narzekan. ostatnio przeszly chrzest bojowy (blisko 1000km non stop na wycieraczkach, w sniegu i deszczu)) w drodze powrotnej ze szwajcari i egrazmin zdaly w 100% pozytwynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś, używa, podzieli się opinią ? Na przykład takie

> http://moto.allegro.pl/item325927807_plaskie_wycieraczki_v_cap_53cm_48cm_octavia_fabia.html

Do tej pory prawie same negatywy a ja sobie chwalę, kupiłem takie (ale inna długość) do swojej sieny i od ubiegłego lata sobie chwalę - dobrze zbierają i dobrze dociskają na całej powierzchni (przy dużej prędkości też) no i są ciche. Ale może to jakiś wyjątek? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś, używa, podzieli się opinią ? Na przykład takie

> http://moto.allegro.pl/item325927807_plaskie_wycieraczki_v_cap_53cm_48cm_octavia_fabia.html

Witam

Cósik podobnego zakupiłem razem z pojazdem, autko jest u mnie pół roku przejechało powyżej 20000 km

Ja chwalę i zastanawiam się jak się te wycieraczki skończą (narazie jest OK) to gdzie takie znajdę (w sumie mi pokazałeś link i sobie podjadę)

Użytkowanie cicho, ładnie zbierają, czasami jednak zostawia maziajkę ale drugim czy trzecim machem schodzi.

Przy dużym wietrze i jadącej z przeciwka BIG ciężarówce się czasami oderwą.

Marka moich narazie nie ustalona ale ma takie czujniki zużycia (zielono OK, żółto z ! w trójkącie - zmiana na nowe jak w Valeo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś, używa, podzieli się opinią ? Na przykład takie

> http://moto.allegro.pl/item325927807_plaskie_wycieraczki_v_cap_53cm_48cm_octavia_fabia.html

Bosch - bardziewie. Kupilem do Hondy i po kilku miesiacach zaczely zostawiac smugi. W klimacie w ktorym nie ma sniegu/lodu = wycieraczki nie maja jak sie zniszczyc!

Michelin - rewelacyjne. Kupilem tez kilka miesiecy temu do Saaba i chodza idealnie - zero smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś, używa, podzieli się opinią ? Na przykład takie

> http://moto.allegro.pl/item325927807_plaskie_wycieraczki_v_cap_53cm_48cm_octavia_fabia.html

mam w Octavii II fabryczne bezprzegubowe i są bardzo dobre - rok latania 35 kkm i bez zarzutów ok.gif

Bosch to do smieci - smugi od 2 miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam w Octavii II fabryczne bezprzegubowe i są bardzo dobre - rok

> latania 35 kkm i bez zarzutów

> Bosch to do smieci - smugi od 2 miesiąca

Podawajcie od razu cene i producenta (przeciez Skoda nie robi wycieraczek?).

Przydaloby sie jakies potwierdzenia, np. taki producent - 4 osoby zadowolone, 1 nie zadowolona. Wtedy mielibysmy powtarzalnosc produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bosch - bardziewie. Kupilem do Hondy i po kilku miesiacach zaczely

> zostawiac smugi. W klimacie w ktorym nie ma sniegu/lodu =

> wycieraczki nie maja jak sie zniszczyc!

A tu bład smile.gif Jak masz upał to guma smarzy się na rozgrzanej szybie i twardnieje. Tak było w PL 2 lata temu jak było bardzo upalne lato, wielu klientów na jesieni kupowało wycieraczki i tez się dziwili dlaczego się szybko zużyly, przeciez nie uzywali w piekne sloneczne lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przydaloby sie jakies potwierdzenia, np. taki producent - 4 osoby

> zadowolone, 1 nie zadowolona. Wtedy mielibysmy powtarzalnosc

> produkcji.

Nie wyjada Ci wyniki bo zużycie zalezy ud wielu czynników, choćby od używania (skrobanie po lodzie), stanu szyby (piecioletnia jest już cała porysowana i szybko niszczy gumę) no i przebiegów.

Na oryginał masz tylko 4 firmy które robią - Bosch, Valeo, Trico i Champion. Oprócz tego mase chińskich fabryk pakujących w dowolne pudeleczka. No i Motgum ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tu bład Jak masz upał to guma smarzy się na rozgrzanej szybie i

> twardnieje. Tak było w PL 2 lata temu jak było bardzo upalne

> lato, wielu klientów na jesieni kupowało wycieraczki i tez się

> dziwili dlaczego się szybko zużyly, przeciez nie uzywali w

> piekne sloneczne lato

W samochodach GM, wycieraczki sa odsuwane od szyby jak sie je nie uzywa. Ale nie zauwazylem zeby sie mniej niszczyly. Niestety ani Saab ani Honda tego wynalazku nie maja.

Natomiast nie rozumiem dlaczego praktycznie jednoczesnie zalozone Boscha i Michelina tak roznie sie zuzyly pomimo ze samochody sa eksploatowane podobnie. I mam podejrzenie ze Bosch jest nic nie warty. A moze jest zaprojektowany do innego klimatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W samochodach GM, wycieraczki sa odsuwane od szyby jak sie je nie

> uzywa.

Dobry patent! ok.gif

>Ale nie zauwazylem zeby sie mniej niszczyly.

Chyba jednak nie aż tak dobry zlosnik.gifwink.gif

>Niestety ani

> Saab ani Honda tego wynalazku nie maja.

> Natomiast nie rozumiem dlaczego praktycznie jednoczesnie zalozone

> Boscha i Michelina tak roznie sie zuzyly pomimo ze samochody sa

> eksploatowane podobnie. I mam podejrzenie ze Bosch jest nic nie

> warty. A moze jest zaprojektowany do innego klimatu?

Mieszanka gumy na pewno różna. Michelin to najwyższa pólka Valeo i na pewno stosują dobra gumę. Bosch... hmmm, delikatnie mówiąc cholera wie gdzie i kto je robił smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.