Napisano 17 Grudnia 201114 lat > A ja mam jedno pytanko, bo bawiłem się trochę ustawieniami alarmu i zaciekawiła mnie jedna rzecz. A > dokładnie to 6 opcji typu alarmu i czym one się różnią. Poczałkowo było ustawione 0 u mnie > następnie ustawiłam 5 albo 6 i różnicy nie zauważyłem. Wie ktoś jak to jest z tymi trybami? > Poniżej pokazuje o co mi dokładnie chodzi. > http://images43.fotosik.pl/1271/4d9bfd6f9f7ef509.jpg a jak sprawdzić czy ja mam zainstalowany alarm????
Napisano 17 Grudnia 201114 lat > a jak sprawdzić czy ja mam zainstalowany alarm???? Otworzyć samochód kluczykiem(fizycznie bez użycia przycisków) i sprawdzić czy będzie wyć, ewentualnie poszukać na podszybiu syreny. Pozdrawiam BAS
Napisano 17 Grudnia 201114 lat > Otworzyć samochód kluczykiem(fizycznie bez użycia przycisków) i sprawdzić czy będzie wyć, > ewentualnie poszukać na podszybiu syreny. > Pozdrawiam BAS czyli tym kluczem awaryjnym po podniesieniu klamki kierowcy tak???? rozumiem że na podszybiu w komorze silnika powinna być ta syrena?
Napisano 17 Grudnia 201114 lat > czyli tym kluczem awaryjnym po podniesieniu klamki kierowcy tak???? Tak, jest jeszcze inny sposób, ale wątpię żebyś chciał wybijać sobie szyby. > rozumiem że na podszybiu w komorze silnika powinna być ta syrena? Tak, zdaje się(nie mam alarmu i dobrze mi z tym), że pod plastikiem podszybia. Pozdrawiam BAS
Napisano 17 Grudnia 201114 lat > Tak, zdaje się(nie mam alarmu i dobrze mi z tym), że pod plastikiem podszybia. > Pozdrawiam BAS W Cromie jest chyba gdzieś w okolicy prawego, tylnego nadkola - tak mi się przynajmniej wydaje, że stamtąd dochodzi dźwięk [Edyta] jednak to złudzenie "optyczne" dźwięk dochodzi z przodu, z okolic podszybia
Napisano 19 Grudnia 201114 lat > W Cromie jest chyba gdzieś w okolicy prawego, tylnego nadkola - tak mi się przynajmniej wydaje, że > stamtąd dochodzi dźwięk > [Edyta] > jednak to złudzenie "optyczne" Z tyłu to jest tzw. parktronic a komputer od alarmu może być wciśniety np. między skrzynka bezpieczników/body computerem a karoserią.
Napisano 13 Stycznia 201214 lat Body>CAN Setup/Proxi...>zakładka F7(adaptacje)>pierwsza opcja od góry. Hmm dorwałem ludka z FES 3.2, zrobiłem jak napisałeś, no i teraz dziwna rzecz, bo po przekręceniu manetki na ON (na postoju) nic się nie zapala. Fakt, że nie próbowałem jadąc, ale sądzę, że także się nie zapali, no chyba, że to takie mądre i od tych 40km/h się włączy i zasygnalizuje. Czy tak? Czy nie mam jakiejś diody, żarówki w kontrolce?
Napisano 13 Stycznia 201214 lat > Body > Hmm dorwałem ludka z FES 3.2, zrobiłem jak napisałeś, no i teraz dziwna rzecz, bo po przekręceniu > manetki na ON (na postoju) nic się nie zapala. Fakt, że nie próbowałem jadąc, ale sądzę, że > także się nie zapali, no chyba, że to takie mądre i od tych 40km/h się włączy i zasygnalizuje. > Czy tak? Czy nie mam jakiejś diody, żarówki w kontrolce? powinno się zapalić. podłącz fesa jeszcze raz. raczej nie możliwe żeby dioda była padnięta. trzeba by zrobić test w fesie. więc tak czy tak musisz podłączyć.
Napisano 13 Stycznia 201214 lat > Body > Hmm dorwałem ludka z FES 3.2, zrobiłem jak napisałeś, no i teraz dziwna rzecz, bo po przekręceniu > manetki na ON (na postoju) nic się nie zapala. Fakt, że nie próbowałem jadąc, ale sądzę, że > także się nie zapali, no chyba, że to takie mądre i od tych 40km/h się włączy i zasygnalizuje. > Czy tak? Czy nie mam jakiejś diody, żarówki w kontrolce? Coś poszło źle, powinno zapalać się na postoju(wystarczy włączony zapłon), kontrolka powinna się sama zapalać i gasnąć podczas testu kontrolek przy włączaniu zapłonu. Pozdrawiam BAS
Napisano 13 Stycznia 201214 lat > sama zapalać i gasnąć podczas testu kontrolek przy włączaniu zapłonu. u mnie nie zapala się podczas testu
Napisano 13 Stycznia 201214 lat > u mnie nie zapala się podczas testu Aha, to pewnie jak zwykle kwestia jaki masz FW w zegarach. Pozdrawiam BAS
Napisano 13 Stycznia 201214 lat Bas - czy jest możliwość zmiany w Cromie przebiegu między przeglądami z 30kkm np na 15kkm? Dziś próbowałem zmienić wartość, która pozostała do zmiany z wyświetlanej 21kkm na 6kkm i kończy się niepowodzeniem mam FESa 3.3 zarejestrowanego ps. dawno nie było nowej wersji...
Napisano 13 Stycznia 201214 lat > Bas - czy jest możliwość zmiany w Cromie przebiegu między przebiegami z 30kkm np na 15kkm? nie ma i nigdy nie bedzie takiej mozliwosci.. tylko w gore przebieg mozesz zmieniac edit - a przebiegu miedzy przegladami
Napisano 13 Stycznia 201214 lat > nie ma i nigdy nie bedzie takiej mozliwosci.. tylko w gore przebieg mozesz zmieniac zakręciłem się i zamiast przeglądami napisałem przebiegami wiem, że cofać licznika nie można
Napisano 13 Stycznia 201214 lat > zakręciłem się i zamiast przeglądami napisałem przebiegami > wiem, że cofać licznika nie można w nb tez chyba to nie dziala, wiec blad do poprawy jest
Napisano 13 Stycznia 201214 lat > Bas - czy jest możliwość zmiany w Cromie przebiegu między przeglądami z 30kkm np na 15kkm? > Dziś próbowałem zmienić wartość, która pozostała do zmiany z wyświetlanej 21kkm na 6kkm i kończy > się niepowodzeniem > mam FESa 3.3 zarejestrowanego Jest teoretycznie taka możliwość, niestety nie zadziałało mi to kiedyś(nie pamiętam, w której wersji), zgłosiłem Yaniem, ale później nie sprawdziłem czy zostało poprawione. Z tego co piszesz, nadal nie działa, sprawdzę w 3.4 w wolnej chwili i jeśli nie zadziała to dam znać ponownie Yaniemu. Pozdrawiam BAS
Napisano 14 Stycznia 201214 lat W FESie: Nadwozie (BCM) -> CAN Setup/PROXI AP -> Regulacje -> Układ ABS są do wybrania opcje: ABS, ASR, VDC, TC Co zmieniają poszczególne opcje? Rozumiem, że: - ABS, to tylko aktywny sam ABS - ASR, to ABS + ASR (a co z ESP?) co z pozostałymi opcjami? W Cromie mam aktywny tryb VDC. (znalezione w internecie: Vehicle Dynamic Control, odpowiednik ESP, system stosowany w samochodach z napędem na wszystkie koła. Jego zadaniem jest poprawa trakcji w sytuacjach wyjątkowych, takich jak poślizg, nadsterowność lub podsterowność, buksowanie kół czy podczas gwałtownych manewrów. Układ jest odpowiedzialny za utrzymywanie stabilności kierunku jazdy w różnych warunkach. Aby było to możliwe, układ porównuje rzeczywisty stan samochodu z takim jaki powinien być poprzez odbieranie sygnałów z czujników kąta wychylenia kierownicy, przyspieszenia lub prędkości poszczególnych kół. Następnie system sprawdza czy auto porusza się w taki sposób, jak chciał kierowca, a koła mają prędkości które wynikają z wartości dla danego łuku. Co zmienia opcja TC?
Napisano 14 Stycznia 201214 lat > W FESie: > Nadwozie (BCM) -są do wybrania opcje: ABS, ASR, VDC, TC > Co zmieniają poszczególne opcje? > Rozumiem, że: > - ABS, to tylko aktywny sam ABS > - ASR, to ABS + ASR (a co z ESP?) > co z pozostałymi opcjami? Możesz sobie włączyć: - Nic, - ABS, - chyba ABS+ASR, - ESP(na ESP składa się także ABS i ASR), - zawsze myślałem, że TC to ASR. Pozdrawiam BAS
Napisano 14 Stycznia 201214 lat Witam, od jakiegoś czasu używam już FES z VAG KKL z przełącznikiem i zastanawia mnie czy to normalne, że podczas łącznia z poduszkami ABS i wspomaganiem na desce wyrzuca błąd, który znika po rozłączeniu FES(diagnoza w tym czasie przebiega normalnie, tylko na desce jest cały czas klucz i błąd). Moze kabelek jest uwalony?
Napisano 14 Stycznia 201214 lat > Witam, > od jakiegoś czasu używam już FES z VAG KKL z przełącznikiem i zastanawia mnie czy to normalne, że > podczas łącznia z poduszkami ABS i wspomaganiem na desce wyrzuca błąd, który znika po > rozłączeniu FES(diagnoza w tym czasie przebiega normalnie, tylko na desce jest cały czas klucz > i błąd). Moze kabelek jest uwalony? Z ABS/ASR/ESP i wspomaganiem tak(uwaga: wymienione układy wtedy są nieaktywne), z poduszkami nie powinno być takich objawów. Pozdrawiam BAS
Napisano 15 Stycznia 201214 lat dzięki za wyjaśnienie, sprawdzę jeszcze raz te poduchy, a ze wspomaganiem?
Napisano 15 Stycznia 201214 lat > a ze wspomaganiem? Przecież napisałem w poprzednim poście. Pozdrawiam BAS
Napisano 15 Stycznia 201214 lat > Przecież napisałem w poprzednim poście. > Pozdrawiam BAS chyba jeszcze spałem
Napisano 26 Stycznia 201214 lat > czy za pomocą FES'a można zmienić obroty biegu jałowego? Nie i nie będzie to najprawdopodobniej możliwe w przyszłości(podobnie jak EGRoff, DPFoff). Pozdrawiam BAS
Napisano 26 Stycznia 201214 lat > Nie i nie będzie to najprawdopodobniej możliwe w przyszłości(podobnie jak EGRoff, DPFoff). > Pozdrawiam BAS hmm.. nie wiesz czasem czemu? dzięki za odpowiedź
Napisano 26 Stycznia 201214 lat > hmm.. nie wiesz czasem czemu? Bo wymaga to flashowania oprogramowania, które może się nie powieść i wtedy użytkownicy mieliby pretensje do Yaniego, że... Pozdrawiam BAS
Napisano 28 Stycznia 201214 lat > Jest teoretycznie taka możliwość, niestety nie zadziałało mi to kiedyś(nie pamiętam, w której > wersji), zgłosiłem Yaniem, ale później nie sprawdziłem czy zostało poprawione. Z tego co > piszesz, nadal nie działa, Sprawdziłem właśnie w 3.3 i nadal nie działa, poinformowałem Yaniego. Pozdrawiam BAS
Napisano 28 Stycznia 201214 lat > Bo wymaga to flashowania oprogramowania, które może się nie powieść i wtedy użytkownicy mieliby > pretensje do Yaniego, że... Zmiana obrotów biegu jałowego nie jest taka prosta jak się wydaje. Wymaga to oczywiście programowania sterownika silnika, ale tunerzy robią to kostką za parę tys. Euro, nie zrobi się tego kabelkiem za 60 zł. Ja mam podniesione do 950, ale wymagało to sporej ingerencji w remap
Napisano 29 Stycznia 201214 lat Witam Mam pytanko. Używając FES-3.3 wersja zarejestrowana oraz ELM-327 + przejściówka mogę połączyć się ze wszystkimi modułami tylko nie z klimą mojego punto evo 1.4 8V. Co może być nie tak, że klima jest poza zasięgiem mojego sprzętu?
Napisano 29 Stycznia 201214 lat > Witam > Mam pytanko. > Używając FES-3.3 wersja zarejestrowana oraz ELM-327 + przejściówka mogę połączyć się ze wszystkimi > modułami tylko nie z klimą mojego punto evo 1.4 8V. > Co może być nie tak, że klima jest poza zasięgiem mojego sprzętu? Rozumiem, że mówimy o adapterze A3. Czy z klimatyzacją jest jakiś inny problem? Pozdrawiam BAS
Napisano 29 Stycznia 201214 lat > Rozumiem, że mówimy o adapterze A3. > Czy z klimatyzacją jest jakiś inny problem? > Pozdrawiam BAS I używając adaptera i bez niego nie łączy się z modułem klimatyzacji. Pozostałe moduły obsługiwane przez kabel elm i kabel elm z adapterem A3 łączą się bez problemu z FES-em. Kupiłem nawet kolejny kabelek elm i nadal to samo.
Napisano 29 Stycznia 201214 lat > I używając adaptera i bez niego nie łączy się z modułem klimatyzacji. > Pozostałe moduły obsługiwane przez kabel elm i kabel elm z adapterem A3 łączą się bez problemu z > FES-em. > Kupiłem nawet kolejny kabelek elm i nadal to samo. Jeszcze raz zapytam: Dlaczego chcesz się podłączyć do klimatyzacji? Czy masz z nią jakiś problem? Chodzi mi o ustalenie czy coś się z nią dzieje bo jeśli coś się dzieje to mógł paść bezpiecznik albo samo ECU klimatyzacji. Czy w ECU silnika masz błąd p0530? Pozdrawiam BAS
Napisano 29 Stycznia 201214 lat Klima działa prawidłowo chciałem potestować FES-a. Nie podłączałem jeszcze FES-a po poprawce kabla adaptera, ale to w nim była niezgodność, brak było połączenia pinu 7 fejsu z 12 gniazda diagnostycznego, taki wadliwy adapter kupiłem na allegro. I teraz pytanko czy mogło to powodować brak komunikacji z modułem klimy?
Napisano 29 Stycznia 201214 lat > Klima działa prawidłowo chciałem potestować FES-a. > Nie podłączałem jeszcze FES-a po poprawce kabla adaptera, ale to w nim była niezgodność, brak było > połączenia pinu 7 fejsu z 12 gniazda diagnostycznego, taki wadliwy adapter kupiłem na allegro. > I teraz pytanko czy mogło to powodować brak komunikacji z modułem klimy? Raczej nie, klimatyzacja AFAIK w Twoim autku siedzi na HS-CAN, więc jeśli możesz się połączyć np. z ECU AIRBAG to interfejs działa poprawnie i powinien połączyć się też z klimatyzacją. Rozumiem, że masz klimatyzację automatyczną? Bo zdaje się, że tylko taka jest obsługiwana przez FES, ale mogę się mylić. Pozdrawiam BAS
Napisano 29 Stycznia 201214 lat Jest nowa wersja. EDIT: Jeśli dobrze zrozumiałem licencję to zakup licencji daje nam prawo do aktualizacji przez 1 rok, zobaczymy jak będzie to egzekwowane. Nie mam pojęcia czy dotyczy to osób, które wcześniej zakupiły FES czy nowo kupujących. Jest logiczne, że facet chce zarabiać, ale czuję jakiś taki niesmak, w sumie umowa była zawierana na innych zasadach i Yani zapewniał, że wszystkie przyszłe aktualizacje będą darmowe. Zapytałem, zobaczymy co powie. Tak na wszelki wypadek proponuję, żeby więcej osób zadało mu to pytanie na jego forum. Koleś ma świadomość, że w zasadzie ma monopol, ale... Pozdrawiam BAS
Napisano 30 Stycznia 201214 lat > 3.3 10,5MB, a 3,4 aż 27MB Zauważyłem. Należy zwrócić uwagę, iż niektóre funkcję zostały przeniesione, więc jeśli nie możecie czegoś znaleźć to szukajcie tego w "Osiowanie Proxy" w ostatniej zakładce(F7). Pozdrawiam BAS
Napisano 30 Stycznia 201214 lat > Jest nowa wersja. > EDIT: Jeśli dobrze zrozumiałem licencję to zakup licencji daje nam prawo do aktualizacji przez 1 > rok, zobaczymy jak będzie to egzekwowane. > Nie mam pojęcia czy dotyczy to osób, które wcześniej zakupiły FES czy nowo kupujących. > Jest logiczne, że facet chce zarabiać, ale czuję jakiś taki niesmak, w sumie umowa była zawierana > na innych zasadach i Yani zapewniał, że wszystkie przyszłe aktualizacje będą darmowe. > Zapytałem, zobaczymy co powie. > Tak na wszelki wypadek proponuję, żeby więcej osób zadało mu to pytanie na jego forum. Koleś ma > świadomość, że w zasadzie ma monopol, ale... > Pozdrawiam BAS Sprawdzałem na stronie głównej nie ma już tego wpisu (chyba że jestem ślepy) ,przy instalacji w licencji też nic nie pisze . Na twoje pytanie też nie ma odpowiedzi .
Napisano 30 Stycznia 201214 lat > Sprawdzałem na stronie głównej nie ma już tego wpisu (chyba że jestem ślepy) ,przy instalacji w > licencji też nic nie pisze . Tu jest. > Na twoje pytanie też nie ma odpowiedzi . Wiem. Pozdrawiam BAS
Napisano 30 Stycznia 201214 lat Faktycznie -co ślepemu po oczach Ja mam zachowaną wiadomość z kluczem od Yaniego w której jeden z fragmentów brzmi: The license and the key are valid for any future versions of FiatECUScan. więc myślę że ta nowa licencja to jest dla nowych urzytkowników (mam taką nadzieję)
Napisano 30 Stycznia 201214 lat OK, Yani odpowiedział, że zapis dotyczy tylko nowych użytkowników. Pozdrawiam BAS
Napisano 31 Stycznia 201214 lat No to super . Jedyne ryzyko że wersja multipleksowa będzie dużo bardziej preferowana i wzbogacana ,aż doprowadzi do tego że trzeba będzie ją kupić i co rok odnawiać licencję.
Napisano 31 Stycznia 201214 lat > No to super . > Jedyne ryzyko że wersja multipleksowa będzie dużo bardziej preferowana i wzbogacana ,aż doprowadzi > do tego że trzeba będzie ją kupić i co rok odnawiać licencję. Nie sądzę, obyś się mylił. IMO wersja MP jest zwykłą rozbudową oferty. Pozdrawiam BAS
Napisano 2 Lutego 201214 lat mam mały problem z podłączeniem się do body compa. Wyświetla mi błąd coś w stylu niepewne połączenie (sprawdź kabel i ustawienia portu). Sprawdziłem wszystkie ustawienia i są OK (test połączenia wskazuje, że wszystko jest OK i można się połączyć). Czasami udaje się nawiązać połączenie z Body, ale po chwili jest zrywane. Niestety jeszcze ani razu nie udało mi się połączyć z procedurą proxy. Gdzie szukać błędu??
Napisano 2 Lutego 201214 lat > Akumulator w jakim stanie? > Pozdrawiam BAS no własnie wczoraj zmuszony zostałem do zakupu nowego. Sprawdzę, jak jest na nowym
Napisano 3 Lutego 201214 lat > Akumulator w jakim stanie? > Pozdrawiam BAS niestety nie to. Dzisiaj sprawdzałem na nowym akumulatorze i dalej to samo. Udało mi się podłączyć do body i tam jest aktywny błąd linii CAN (o ile pamiętam, to chyba u106). Co to takiego i jak to naprawić? Może radio fabryczne, które ostatnio zamontowałem?? (działa wyświetlacz w liczniku i nic nie mruga, czyli powinno być OK).
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.