Skocz do zawartości

Fiat ECU Scanner


lopez306

Rekomendowane odpowiedzi

> Jest teoretycznie taka możliwość, niestety nie zadziałało mi to kiedyś(nie pamiętam, w której

> wersji), zgłosiłem Yaniem, ale później nie sprawdziłem czy zostało poprawione. Z tego co

> piszesz, nadal nie działa, sprawdzę w 3.4 w wolnej chwili i jeśli nie zadziała to dam znać

> ponownie Yaniemu

niestety wersja 3.4.1 nic w tym względzie nie zmieniła passed_out.gif

Generalnie gdybym miał odnawiaćlicencję co rok, to bym tego nie robił. Obecnie kolejne wersje nic nowego nie wnoszą do naszych autek, a nawet nie są poprawiane zgłaszane błędy frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A próbował ktoś zrobić proxi klimatronika przy pomocy AlfaOBD?

Panowie, osiowanie klimatronika wreszcie udane, najnowsza wersja FES 3.4.1, ustawienia uwaga na BRAVO 07 1.9 8v, nie na Stilo i osiowanie poszło bezboleśnie, automatyka PTC działa!!!

Tak przy okazji pochwalę się, dołożyłem ESP do swojego golasa z samym ABS, działa wszystko pięknie, robota prosta na jeden dzień, po podłączeniu wszystkiego oczywiście niezbędne osiowanie centralki ABS na VDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem sobie kabel vagkkl+fes z allegro z przerobionym juz przełącznikiem na 7,3,1/9,12/13,więc uradowany zakupem i szybkom przesyłką wziąłem pod pachę laptopa z zainstalowanym FES2.3 i do stilo. podłączyłem pod USB, kabelek przełączyłem na 7(kkl+engine) i połącz. czekam, czekam....., a tu błąd "NO ECU RESPONSE" dzieje sie tak na każdym porcie USB nie ważne czy silnik,jaski czy abs za każdym razem NO ECU...... .

Czy ktoś miał taki problem?jak go rozwiązać? dodam ze kabelek to niebieski VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, osiowanie klimatronika wreszcie udane, najnowsza wersja FES 3.4.1, ustawienia uwaga na

> BRAVO 07 1.9 8v, nie na Stilo i osiowanie poszło bezboleśnie, automatyka PTC działa!!!

A czy nie miałbyś ochoty przetestować swoich czarodziejskich zdolności na moim Stilonie wink.gif ? Bo mnie już krew zalewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie.

Na jakich minimalnych parametrach laptopa można uruchomić FESa tak, żeby dało się go używać? Niby jest podane na stronie:

- A computer that runs Windows XP, Windows Vista, Windows 7 (both 32 and 64 bit Windows versions are supported)

- 1.5GHz CPU and better recommended

Ale jakoś temu nie dowierzam i myślę, że na słabszej konfiguracji można go uruchomić, tak żeby był używalny.

Sprzedałem jakiś czas temu laptoka i chciałbym teraz kupić coś bardzo taniego, tylko do FESa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jakoś temu nie dowierzam i myślę, że na słabszej konfiguracji można go uruchomić, tak żeby był używalny.

na IBM Thinkpad 600 E proc 333MHz, chyba 290 MB ramu nie chciał się uruchomić w ogóle (był komunikat, że komp nie spełnia wymagań, więc nie wiem czy nie ma blokady jakiejś na min. wymagania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na IBM Thinkpad 600 E proc 333MHz, chyba 290 MB ramu nie chciał się uruchomić w ogóle (był

> komunikat, że komp nie spełnia wymagań, więc nie wiem czy nie ma blokady jakiejś na min.

> wymagania)

Myślałem bardziej o od P III 1000MHz i szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A driver FTDI usb serial port zainstalowany?

zainstalowany fes juz śmiga. tylko że on obejmuje auta od 98 a ja bym potrzebował jakis uniwersalny program do auta które ma poniżej 98 ?a dokladnie do ALFY 145 1.4 ts. jesteście w stanie jakiś polecić który ogarnąłby ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu masz wszystko ładnie opisane.

Właśnie przeprowadziłem testy na pożyczonym od Somusia ELM327,

bez rezystora. Łączy mi się z wszystkimi centralkami, które nie wymagają

przejściówki na inne piny, jako opisano w linku który podałeś, oprócz

jednej centralki. Otóż centralka z jaką nie chce się połączyć, to

Boot (Bitron)/Boot (G.E. cośtam). Z drzwiami się łączy, od strony

kierowcy mam G.E. a od strony pasażera Bitrona, a to klapy się

nie łączy ani tak ani tak. Co może być nie tak? Może w moim padle

nie ma tej centralki po prostu? Do czego służy ta centralka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kablu od viakena też się nie chce z nią połączyć, ale drzwi kierowcy, jak i pasażera mam BITRON.

Za to łącząc się z Bosch ABS 5.7 ASR/TC (ELM + adapter nr 1) wyskakują failury na desce rozdzielczej (błędów w FES brak). Do tego zauważyłem, że czujniki prędkości koła na postoju pokazują jakieś 1,75 km/h. Tak ma być, czy coś jest nie tak z adapterem/kablem?

Gdyby ktoś potrzebował FES'a w Warszawie (Ursynów) chętnie pomogę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam zamierzam wymienić olej silnikowy w Brawo 1,6 120 z

> PDF, czy Fiat ECU Scanner da się wykasować "licznik wypaleń" jeśli tak to po proszę o instrukcję.

Da radę, ale chyba nie o to Ci chodzi.

Przypuszczam, że chcesz zrobić wymianę oleju(silnik->bosch...->zakładka F7-> wymiana oleju->F10->y) i skasować inspekcję serwisową w liczniku(przegląd->Service...->F7->{następna wymiana oleju, następny przegląd}->F10->y).

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zrób tak jak opisałem(potrzebujesz pełną wersję FES i ELM'a).

> Pozdrawiam BAS

Orientujesz się może gdzie znaleźć opcję włączenia sygnalizacji migaczami do centralnego zamka ? smile.gif

Dziś szukałem tak na szybkensa bo w końcu fejsy dotarły ale poległem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Orientujesz się może gdzie znaleźć opcję włączenia sygnalizacji migaczami do centralnego zamka ?

> Dziś szukałem tak na szybkensa bo w końcu fejsy dotarły ale poległem

Zakładam, że mówimy o Stilo, zakładam, że posiadasz niebieską kartę kodową.

Nadwozie(BCM)->Marelli MF BC->F10->F7->Indicators command*->F10->y->wprowadź kod elektroniczny z niebieskiej karty->OK->wybierz enabled*->y

* Nie pamiętam jak to się nazywa po polsku a nie chce mi się restartować systemu, żeby sprawdzić na windowsie gdzie mam licencję.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładam, że mówimy o Stilo, zakładam, że posiadasz niebieską kartę kodową.

> Nadwozie(BCM)-

> * Nie pamiętam jak to się nazywa po polsku a nie chce mi się restartować systemu, żeby sprawdzić na

> windowsie gdzie mam licencję.

> Pozdrawiam BAS

Ooo - dzięki 20.GIF

Faktycznie jest ok.gif

Mam te kody pomimo karty smile.gif Kartę zgubiono ale inteligentna pierwsza mulher.gif wpisała je do książki serwisowej zlosnik.gif

Wpisała 3 kody w tym jeden do radia.

Który tam trzeba wpisać ? - ten z samymi cyframi czy ten co zaczyna się od "DE.." ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam!

> Od razu powiem ze nie czytalem calego watku, a mam zamiar zakupic sobie kabelek:)

> Czy takie cos jest ok?

> Kabelek

Jeśli nie ma "problemu rezystora" to po dokupieniu stosownych adapterów, zrobisz wszystko w Stilo poza poduszkami.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie ma "problemu rezystora" to po dokupieniu stosownych adapterów, zrobisz wszystko w Stilo

> poza poduszkami.

> Pozdrawiam BAS

A o co chodzi z tymi adapterami?

Sorki jesli juz bylo w tym watku, ale przekopac sie to wiesz..:)

o rezystorze przeczytam, jak bedzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie ma "problemu rezystora" to po dokupieniu stosownych adapterów, zrobisz wszystko w Stilo

> poza poduszkami.

> Pozdrawiam BAS

Viaken sprzedaje juz ELM'y ze zmodyfikowana płytką (nie musza juz nic przerabiać, pasuje do wszystkich softów i do FES'a też) - sprawdzone jakieś 2 tyg temu kolega kupił i działał od razu w Stilo i Giuliettcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozesz podeslac linka który dokladnie?

Ja mam taki pakiet i działa :

http://viaken.pl/pl/diagnoza-fiat/pakiet...abs-airbag.html

Przy zakupie samego ELM-a trzeba im powiedzieć że dedykowany ma być do FIATA to wtedy wysyłają ze zmienionym rezystorem. Ten ze zmienionym rezystorem dział też z innymi programami (PCMSCAN ,SCANMASTER i inne do ELEM-a327)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o co chodzi z tymi adapterami?

Chodzi o to, że na różnych pinach gniazda OBD-2 są różne centralki, więc stosuje się przełącznik lub adapter, który przełącza np. linię K na właściwy pin we wtyku, adapter może także przełączać linię Can pomiędzy różnymi pinami, ale to nie dotyczy Stilo.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szybkie pytanko, fiat bravo mjet 8v:

> wywala błędy:

> 1: P0401 - Zawór EGR

> 2: P0704 - Wylacznik sprzegla

> po skasowaniu wracają, egr czyszczony, nic nie pomogło. przygotować się na wymianę egr'a?

Zrób test EGR-a jeżeli nie będziesz słyszał cykania pod maską to do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.