Skocz do zawartości

ZNALAZŁEM tablice REJESTRACYJNĄ- ZNIECZULICA spoleczenstwa ?


markkk

Rekomendowane odpowiedzi

witam

znalazlem dzis na skrzyzowaniu kolo BP w Mielcu tablice rejestracyjna, wiem ze powinno sie ja odniesc na policje albo do urzedu komunikacji ale tak sie zastanawiam czy UK zadzwoni i odda tablice wlascicielowi czy poprostu każe mu zamowic nowe tablice i ktoś bedzie musial zapłacić za komplet. Szkoda kasy przeciez, lepiej jak da znaleźne na symboliczne 0.5l smile.gif Tablica nie jet bardzo zniszczona , pewnie kilka samochodwo po niej przejechało.:) dodam tylko ze poczatek numeru tablicy to RMI - powiat Mielec. jak ktos zgubil moze napisac do mnie na priv , jak sie nikt nie zglosi przez kilka dni to oddam na policje albo UK.

EDIT: zgloszone i oddane na policje /mieszkam 200m od nich smile.gif/ ale niech dyskusja trwa bo moze byc ciekawie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź oddaj na policję i to jak najszybciej. Kiedyś znajomy znalazł tablice, wrzucił do samochodu. Miał odwieźć na policję, ale zaomniał, Po paru dniach przy kontroli policyjnej w bagażniku znaleźli te blachy. Podobno uczestniczyły w napadzie na jakiś sklep. Gość miał prze***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> znalazlem dzis na skrzyzowaniu kolo BP w Mielcu tablice

> rejestracyjna, - , jak sie nikt nie zglosi przez kilka dni

> to oddam na policje albo UK.

za kilka dni będziesz głównym podejrzanym w sprawie o kradzież tablicy biglaugh.gif kiedy właściciel zgłosi kradzież kto ci uwierzy, że ją znalazłeś? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za kilka dni będziesz głównym podejrzanym w sprawie o kradzież

> tablicy kiedy właściciel zgłosi kradzież kto ci uwierzy, że ją

> znalazłeś?

OK IDE ODDAC , wlasnie dzwonilem na Policje i bardzo mily pan powiedzial zeby poprostu przyniesc bo moze ktos bedzie dzwonił i sie dopytywał smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz jeszcze jedną, to dziś widziałem w tunelu przy Zachodnim w

> W-wie. Niestety, jechałem busem, to nie podniosłem.

nie jestem kolekcjonerem smile.gif tylko troszke dziwi mnie ze pewnie tablica lezala jakis czas na ulicy na sklrzyzowaniu i kazdy mial to gdzies, przeciez nowe tablice kosztuja kolo 100zł i mi by szkoda kasy było na to /chyba ze mozna jedna wyrobic/. A po drukie czy taka ZNIECZULICA panuje w naszym spoleczenstwie ??? ciekawe jakby ktos z nas zgubil tablice , przeciez wolalby zeby odebrac ja z Policji anizeli lazic po urzedach wypelniac papiery stac w kolejkach jeszcze za to zaplacic . a wszystko przez te pewnie badziewiaste ramki na tablice , dawniej sie przykrecało zawsze tablice bo juz nawet otwory mialy i nikt nie gubił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..... a wszystko przez te pewnie

> badziewiaste ramki na tablice , dawniej sie przykrecało zawsze

> tablice bo juz nawet otwory mialy i nikt nie gubił.

Ale w czym problem. Ja nigdy nie zgubie smile.gif

Mam wlasnie przykrecona srubami i jest OK. W czym problem zrobic otwory w tablicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...] dawniej sie przykrecało zawsze

> Czyli co - EU tablice w ogole dziur nie maja?

Nie mają.

Tablice zazwyczaj wkłąda się w ramki.

Ja dodatkowo przykręcam je wkrętami do zderzaka, ale czasem nie da się, gdy ramka na tablicę jest przykręcona do karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mają.

> Tablice zazwyczaj wkłąda się w ramki. [...]

Ciekawehmm.gif. Az pojde i zobacze czy NSW Euro Style majahmm.gif - jestem pewien ze takidea.gif. Moje sa w ramkach ale przykreconefly.gifzlosnik.gif...

dsc02054.jpg

nsw200.jpg

nsw-number-plate.JPG

Edit: az sprawdze stanowe prawo - bo IMVHO dziury sa wymagane przez prawozlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mają.

> Tablice zazwyczaj wkłąda się w ramki.

> Ja dodatkowo przykręcam je wkrętami do zderzaka, ale czasem nie da

> się, gdy ramka na tablicę jest przykręcona do karoserii.

Ramkę do przerobu wtórnego a rejestrację przykręcić...Raz, że sama nie odpadnie, dwa-trudniej komuś ukraść. Zawsze mam przykręcone rejestracje śrubami/wkrętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe. Az pojde i zobacze czy NSW Euro Style maja - jestem pewien

> ze tak. Moje sa w ramkach ale przykrecone...

> Edit: az sprawdze stanowe prawo - bo IMVHO dziury sa wymagane przez

> prawo

W normalnym kraju być może. W tym niektórzy potraktowali by zrobienie dziury w rejestracji jako celowe zniszczenie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ramkę do przerobu wtórnego a rejestrację przykręcić...Raz, że sama

> nie odpadnie, dwa-trudniej komuś ukraść. Zawsze mam przykręcone

> rejestracje śrubami/wkrętami.

Ja przykręcam tablicę razem z ramką - gdzie się da - np. na plastikowym zderzaku spokojnie mozna wkrętami przykręcić. Gorzej np. na klapie bagaznika smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja przykręcam tablicę razem z ramką - gdzie się da - np. na

> plastikowym zderzaku spokojnie mozna wkrętami przykręcić. Gorzej

> np. na klapie bagaznika

Jak się da ramkę przykręcić, to i rejestrację się da hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się da ramkę przykręcić, to i rejestrację się da

Tak, ale wtedy śruby moga niefortunnie wypaść.

Ja przykręcam wkrętami po brzegach tablic.

A ramki sa mocowane dwoma dużymi śrubami, które wypadają gdzieś pomiędzy literami i cyframi numeru rejestracyjnego hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja przykręcam tablicę razem z ramką - gdzie się da - np. na

> plastikowym zderzaku spokojnie mozna wkrętami przykręcić. Gorzej

> np. na klapie bagaznika

a jaki problem przykleić tablicę wewnątrz ramki? np. takif FIX -em ALL-em czarnym i po problemie (problem ma nabywca auta w momencie, gdy musi zdać stare tablice... icon_eek.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ramki sa mocowane dwoma dużymi śrubami, które wypadają gdzieś

> pomiędzy literami i cyframi numeru rejestracyjnego

No i tak właśnie mam przykręcone rejestracje - w niczym wkręty nie przeszkadzają, a jak się komuś nie podoba, to mozna pomalować łby na biało cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EDIT: zgloszone i oddane na policje /mieszkam 200m od nich / ale

> niech dyskusja trwa bo moze byc ciekawie

Szkoda Twojej benzyny i czasu.

Policja ma w procedurach odesłać tablice do Oganu wydającego daną tablicę.

A wiesz co dalej?

Np. Wydział Komunikacji Warszawa Bemowo...

uwaga!!!

...złomuje tablice.

Tłumczą się tym, że nie mają miejsca na przetrzymywanie tablic.

Może przysyłają im z tonę tablic tygodniowo???

Debile, k... debile. angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po drukie czy > taka ZNIECZULICA panuje w naszym >spoleczenstwie ???

To nazywasz znieczulicą? A co powiesz na to że ludzi katują/gwałcą w biały dzień przy przystanku autobusowym.... nikt nawet na policje nie zadzwoni, nie mówiąc już o interwencji (10 gapiów na jednego barana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nazywasz znieczulicą? A co powiesz na to że ludzi katują/gwałcą w

> biały dzień przy przystanku autobusowym.... nikt nawet na

> policje nie zadzwoni, nie mówiąc już o interwencji (10 gapiów na

> jednego barana).

Zaczyna sie od braku reakcji na drobnostki a konczy sie wlasne na tym co piszesz. Wczoraj byl interesujacy program na ten temat bodajze na Discovery- jak to sie dzieje ze ludzie popelniaja wykroczenia/przestepstwa i ze czasem bardzo niewiele wystarczy zeby dana dzielnica/miasto stała sie bezpieczniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nazywasz znieczulicą? A co powiesz na to że ludzi katują/gwałcą w

> biały dzień przy przystanku autobusowym.... nikt nawet na

> policje nie zadzwoni, nie mówiąc już o interwencji (10 gapiów na

> jednego barana).

nie no bez przesady, to jest forum motoryzacyjne i wypowiadamy sie tylko na takie tematy,to ze masz racje nie znaczy ze trzeba o tym pisac na tym forum, tez Cie popieram ale sorry nie to forum :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki problem przykleić tablicę wewnątrz ramki? np. takif FIX -em

> ALL-em czarnym i po problemie (problem ma nabywca auta w

> momencie, gdy musi zdać stare tablice... )

ALbo TY jeżeli skończą sie wpisy w dowodzie i trzeba isc z blachami do urzędu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ALbo TY jeżeli skończą sie wpisy w dowodzie i trzeba isc z blachami

> do urzędu

To jest jeden z glupszych wymyslow polskich urzednikow.

Moge sie mylic, ale Polska jest chyba jednym z bardzo niewielu krajow w ktorych tablice trzeba zdjemowac i nosic ze soba do urzedu.

Mysle ze w wiekszosci krajow, tablice raz zalozone na samochod sa tam zamontowane az do konca jego zywota czyli do zlomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak jechałem w korku patrzę lezy tablica WD 35XXX, szybka ocena tablic na najbliższych autach i przedemna gość ma WD 35XXX to ja do niego że zgubił i lezy 50 m za nami, jak go wyprzedziłem okazało sie że z przodu tez miał yikes.gif

dobrze że ja skręcałem a on jechał prosto wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej nie , chyba celowe niszczenie tablicy rej jest karalne w

> koncu to jakby nie patrzyl pewnego rodzaju dokument urzedowy

> tylko w postaci blachy

Swego czasu ktoś mi ukradł przednią tablicę. Jak zgłaszałem to na Policji to się dowiedziałem, że już kilka zgłoszeń mieli z tego rejonu. Straciłem godzinę na komendzie. Kolejka w WK i 50 PLN za dorobienie nowej. Policjant przyjmujący zgłoszenie powiedział, że mimo, iż nie powinienem dziurawić tablic to wkręty są najlepszym zabezpieczeniem. Papier o zgłoszeniu kradzieży tablicy w razie kontroli może pomóc w uniknięciu mandatu, ale to zależy od kontrolującego. Często ludzie zdejmują przednie tablice jako antidotum na fotoradary. Policjanci przy kontroli często je widzą schowane w aucie robiąc dokładną kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Moge sie mylic, ale Polska jest chyba jednym z bardzo niewielu krajow

> w ktorych tablice trzeba zdjemowac i nosic ze soba do urzedu.

Nie znam PL warunkow co do tablic ale generalnie sa dwie szkolyzlosnik.gif:

-tablice sa "przylepione" do osoby - mozesz je przenosic z auta na auta (oczywiscie jedno w danym czasie)

-tablice ida wraz z autem ale sa pewne ograniczenia. hmm.gif. Sa pewne obszary administracyjne - czyli trudno zeby np tablice z A byly wazne w B. W tym momencie nie bedzie az takich duzych roznic z tego co tu czytam w PL. hmm.gif Czyli przykladowo jesli zdecyduje ze NSW bedzie moim stanem w ktorym rezyduje - a przyjechalem z innego stanu to mam 3 miesiece na to zeby wymienic tablicepalacz.gif. W tym momencie ide do najblizszego Motor Registry - zazwyczaj jeden na wieksza dzielnice idea.gif i wymieniam tablice ze starego stanu na nowe - place miejscowe podatki i tyle.

Do tego dochodzi jeszcze jedna rzeczhmm.gif - inspkcja - kazde auto zarejstrownae z innego stanu traktowane jest jak ... po wypadkuzlosnik.gif - przechodzi generalna inspekcje.

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często ludzie zdejmują przednie

> tablice jako antidotum na fotoradary. Policjanci przy kontroli

> często je widzą schowane w aucie robiąc dokładną kontrolę.

hmm a co temu komus da zdjęcie tablicy jak są nalepki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> znalazlem dzis na skrzyzowaniu kolo BP w Mielcu tablice

> rejestracyjna, wiem ze powinno sie ja odniesc na policje albo do

> urzedu komunikacji ale tak sie zastanawiam czy UK zadzwoni i

> odda tablice wlascicielowi czy poprostu każe mu zamowic nowe

> tablice i ktoś bedzie musial zapłacić za komplet. Szkoda kasy

> przeciez, lepiej jak da znaleźne na symboliczne 0.5l

oj...chciwość przemawia przez Ciebie chciwość smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nalepki na szybie?

to wcale nie jest zle stwierdzenie, w necie byly zdjecia policyjne z fotoradaru na ktorych gosc przekroczyl predkosc i mial zamalowane tablice antyodblaskiem albo mial je w specjalnej ramce na fotoradary. i Co ? drugie zdjecie bylo powiekszeniem nalepki z przedniej szyby z rejestracja i gosc sie nie wywinął zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no do czasu jak cię zatrzyma i zabierze dowód rejestracyjny za brak

> nalepki lub przyklejenie w niewidocznym miejscu

chyba żartujesz. na jakiej podstawie: subiektywnej ocenie? hehe.gif

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów:

§ 30. 1. Pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, oznacza się nalepką kontrolną, o której mowa w § 6, na której jest umieszczony numer rejestracyjny pojazdu.

2. Pojazd, o którym mowa w ust. 1, oznacza się tylko jedną nalepką kontrolną, którą właściciel pojazdu umieszcza wewnątrz pojazdu w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

nie ma tam wzmianki o potrzebie umieszczenia naklejki nad/pod/obok pióra wycieraczki hehe.gif sam przyklejam najniżej, jak się da i jest OK 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.