Skocz do zawartości

Astra H kampania serwisowa


51cent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

KAMPANIA 10-R-036 Astra H, Zafira B - Zintegrowany moduł kolumny kierowniczej (CIM). Sporadyczne wadliwe działanie sygnału dźwiękowego (klaksonu)

Tak, że jeżeli ktoś ma problemy z CIMem to walić do ASO i nie dać się spławić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam tylko takie info które podałem i nic więcej.

> Trzeba podjechać do jakiegoś ASO i niech sprawdzą po VIN.

Sprawdziłem. Najpierw muszą zweryfikować czy w aucie występuje usterka! Potem weryfikują auto na podst. VIN, czy nie miało np. już wymienionego CIMu. Jeśli nie, to przystępują do wymiany całego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z immo mam co jakiś czas problem w mojej Zosi B ( ale podobno to standard że czasami sie nie loguje). Miałem też tak, że jak miałem podświetlenie deski na max to po chwili nie mogłem obsługiwać klawiszami z kiery... Muszę się chyba wybrać do ASO..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek byłem w ASO ale nie z tym problemem.

W ramach tej kampanii serwisowej poprawiają tylko mocowanie CIM, nic więcej - tak zostałem poinformowany.

Nie musiałem nic zgłaszać, problemu z klaksonem nie miałem, zrobili to sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za wszystko przy kierownicy, od stacyjki do manetek.

ja mam taki problem, jak są mrozy i autko nie rozgrzane to kierunkowskaz w lewo się nie załancza tzn mrugnie raz i koniec, czasem dopiero za trzecim razem się włączy.

to to też może być wina tego cima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Gdańsku, założyli jakąś obejmę na moduł CIM - nie dyskutowali tylko od razu wzięli się do pracy. U mnie często gęsto właśnie klakson nie działał, jak również niektóre funkcje uruchamiane z manetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po zabiegu w ASO i byłem przy zakładaniu spinki na CIM. Trwało to 7 min ale zdążyłem pogadać z serwisantem. Spinka ma za zadanie ".....ścisnąć obudowę CIM przez co wtyczka ma się lepiej trzymać. Brak tej spinki może powodować problemy z dostępnością masy przy większym obciążeniu modułu CIM....". Oficjalnie ma poprawić działanie klaksonu ale wiadomo, ze wszystkiego nigdy się nie mówi smile.gif

Mam tylko nadzieje, że zacznie mi prawidłowo działać kierunek w lewo jak w kabinie jest poniżej 0 stopni, bo klakson zawsze działał mi prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak ale wymiana a podwieszenie/przymocowanie to chyba 2 rozne sprawy I co ze niby po

> podwieszeniu kierunkowskaz zacznie dzialac

No z tego co pisali wyżej to akcja dotyczy nie działającego klaksonu, a o migaczach to już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No z tego co pisali wyżej to akcja dotyczy nie działającego klaksonu, a o migaczach to już nie

Edyta: pewnie chodzilo ze CIM odpowiada za obsluge. I jest mozliwosc wymienienia w ramach akcji serwisowej (o ile faktycznie tak chetnie wymieniaja hehe.gif)

Wlasnie zebralem sie i przedzwonilem do serwisu .. na pierwszy rzut oka moja H nie podlega (listopad 2006) ale ma oddzwonic jak to powiedzial sprawdzi ze spokojem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> KAMPANIA 10-R-036 Astra H, Zafira B - Zintegrowany moduł kolumny kierowniczej (CIM).

> Sporadyczne wadliwe działanie sygnału dźwiękowego (klaksonu)

> Tak, że jeżeli ktoś ma problemy z CIMem to walić do ASO i nie dać się spławić.

No właśnie dostałem papier do domu i trzeba będzie się wybrać zdaje się. buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.